27 June 1999 Many thanks to all YA members for their help in setting up, running and packing up for this event, and to Irena Palmer for course setting.  The weather was wonderful and YA trusts everyone enjoyed their courses amongst the rocks.

Ian Harding
 

Course 1. 1.6 km 60 m
1. Tom Dose TT 23.17
2. Toby Clark WA 24.07
3. Riordan Dose TT 24.12

4. Andy Pfeiffer OH 26.00
5. Bradley Dittmar  36.28


6. Rachel Scott TT 43.01
7. Caroline Barnett TT 43.11
8. Ella Sullivan  52.05
Course 2A.  2.4km 65 m 
1. Brett Merchant TJ 18.48
2. Peter Weeks  21.32
 

3. Rhiannan Bee OH 29.34
4. Alison Langford OH 31.03


5. Andy Pfeiffer OH 34.36
6. Jan Hillyard TJ 61.54
 
Course 2B.   4.8 km 130 m
1. Mark Westbury  46.14
2. Juainita Westbury  55.22

3. Dion Bennett TT 75.28
4. Ian & Tracy Bee OH 80.50


5. Belinda Beisiegel  116.30
6. Joyce Heingus  DNF
Course 3A.  4.0 km 130 m
1. Michael Ashforth WA 25.12
2. Simon Uppill OH 29.12
3. Alexander Frank TT 31.15
4. Zebedy Hallett YA 31.43
5. Troy Merchant TJ 33.25
6. Kay Willmore TT 37.43
7. Katie Dose TT 37.48
8. Jason Nicolson YA 38.49


9. Hannah Skehan TJ 40.16
10. Hermann Frank TT 42.56
11. Mark Bee OH 45.14
12. Wes Dose TT 45.20
13. Thomas Frank TT 46.09
14. Gerry La Fontaine  47.38
15. Ross Atkins WA 47.55



16. Belinda Harris OH 47.55
17. Karen Raffen  48.16
18. Geoff Bennett TT 49.23
19. Cameron Cornell  50.13
20. Philip Rattray  51.16
21. Steph Leaker YA 53.46
22. Stephen Dittmar  86.40
23. Sue Bament OH DNF
Course 3B.  5.6 km 150 m
1. Angela Potter TJ 75.15   2. Jim Hazzard WA 90.30

3. Michael Kreminski WA 124.00
Course 4.  4.2 km 125 m
1. Anne Langsford OH 44.42
2. Jamie Shephard WA 49.00
3. Katie Dose TT 51.04
4. Doug McMurray YA 52.44
5. Deb Semple TJ 54.15
6. Robert Laidlaw TT 61.38


7. Allan Andersen WA 64.15
8. Rae Harris WA 68.30
9. Robyn Cutten WA 72.48
10. Maureen Brown OH 73.40
11. Bill Catchpoole YA 79.14
12. Sue Challacombe TT 82.29



13. Peter Lazic  83.31
14. Susan Sidford TJ 90.02
15. Margaret Northcote TT 97.36
16. Jeanette Paterson TT 98.29
17. Ann Northcote BS(ACT)129.16
18. Roy Hetherington YA DNF
Course 5 5.6 km 170 m
1. Zoe Radford TT 48.29
2. Robert Northcote TT 53.30
3. Catherine Loye OH 56.51
4. Peter Cutten WA 62.10
5. David Tilbrook OH 67.13
6. Sue Millard TT 72.15


7. Michael O’Flaherty WA 73.14
8. Mike Hicks TT 75.08
9. Emma Williams TJ 75.21
10. George Reeves TT 77.50
11. Rob Hillyard TJ 80.00
12. Ruth Nicolson YA 86.00



13. Chris Brown TJ 91.20
14. Kevin Murphy TT 97.57
15. Ann Nolan TJ 111.06
16. Jenny Kennedy TT 125.05
17. Lexie Ashforth WA DNF
18. Barry Wheeler TT DNF
Course 6 7.3km 300 m
1. Peter Mayer YA 71.22
2. Kerrin Rattray OH 75.14
3. Chris Davill TJ 78.40
4. Lachlan Hallett YA 81.45
5. Robert Smith TT 81.59
6. John Nieuwenhoven TT 82.45
7. Rob Tucker YA 86.49
8. Robin Uppill OH 90.25


9. Dean Bennett OH 96.09
10. Tom Bullock WA 97.48
11. Janet Davill TJ 98.05
12. Tyson Hillyard TJ 98.58
13. Miquel Clark WA 100.55
14. John Williams TJ 103.06
15. Robyn Brown TJ 104.13



16. Peter Kreminski WA 120.15
17. Paul Skehan TJ 123.14
18. Jeremy Challacombe TT 126.10
19. Bob Brooks WA 126.53
20. Anthea Williams TJ 127.35
21. Detlef Ringewaldt TJ 130.20
22. Barb Lane YA DNF
23. Roger Northcote BS(ACT) DNF
Course 7 9.9km 280 m
1. Lee Merchant TJ 72.24
2. Peter Taylor YA 77.21

3. Phill Davill TJ 82.01
4. Garry Harris TJ 109.01


5. Peter Ashforth WA 123.15
6. L Carter TJ DNF
Course 8.  12.1km 360 m
1. Reuben Smith TT 80.18
2. Andre Scott TT 110.09

3. Dave Nicolson YA 114.08


4. Stephen Dose TT 114.47
5. Simon Capp TJ DNF