SHEPHERDS HILL ORIENTEERING RESULTS
Sunday 18 April 1999


Course 1 1.5km 30m climb
Surname M/F Time Club
Stoeckel Lisa F 23.30 WA
Daenke Stephen M 38.55 OH
Verhoef Tobi M 40.04
Noble Lynda F 40.39
Barnett Caroline F 42.39 TT
Dose Tom M 44.14 TT
Simmons George F 51.53 WA
Hilditch Cathy F 53.53
Nelson Alex M 60.11

Course 2 2.0km  60m climb
Surname M/F Time Club
Merchant Brett M 13.59 TJ
Watts Helen F 18.53
Evans David M 34.54
Clark Cassie F 35.11 WA
Hanson Kate & Richard 37.30
Slattery Andrew M 38.41 TT
Frank Thomas M 40.24 TT
Hampel Sally F 40.24
Bee Rhiannan F 43.24 OH
Verhoef Tobi M 45.15
Dose Wes M 48.12 TT
Bladon Nikki F 50.32
Talbot Bernadette F 52.56 TJ
Pfeiffer Andy M 54.13 OH
Tillet Peter M 57.43 OH
Holmes Matthew M 61.47
Nicholson Shannon F 61.55 YA
Velaitis Nadia & Glee F 61.58 YA
Pethybridge Kylie F 62.37
Larsson Christopher M 63.04
Cooper Tim M 72.34

Course 3 3.5km 160m climb
Surname   M/F Time Club
Merchant Lee M 27.49 TJ
Uppill Simon M 36.37 OH
Williams Anthea F 44.18 TJ
Hallett Zebedy F 44.39 YA
Ashforth Michael M 44.43 WA
Dose Katie F 46.46 TT
Nicholson Jason M 49.05 YA
Lane Stuart M 50.40 OH
Ranen Karen F 50.56
Francis Naomi F 52.57 TT
LaFontaine Kellie F 58.08
O'Connor Susie F 58.16 TT
Skehan Hannah F 61.18 TJ
Potter Angela F 62.45
Dodsworth Jill F 64.28 YA
Greco Joe M 64.43
Such Andrew M 65.28
Bee Mark M 66.43 OH
Atkins Ross M 69.24 WA
Hembrow Rebecca F 71.21
Such John M 71.47
Dodsworth Ashley M 72.09 YA
Muhlack Richard M 73.16
Frank Alexander M 74.18 TT
Kennedy Jenny F 76.11 TT
Lebbon Michael M 76.16 WA
Tsagatos Debbie F 76.30
Morcom Simon M 81.20 TJ
Morcom Margaret F 81.20 TJ
Lane Barb F 83.51 YA
Ashforth Paula F 85.42 WA
Loye Nicholas M 89.32 OH
Hazzard Jim M 91.53
Langsford Steven M 92.49 OH
Langsford Alison F 95.50 OH
Bee Ian M 101.42 OH
Tonkin David M 103.16
Such Nicole F 103.59
Osbourne Greg M 106.31
Paul & Joli 112.08
Ryan James M 183.50

Course 4 4.7km 210m climb
Surname   M/F Time Club
Williams John M 42.30 TJ
Hallett Lachlan M 45.10 YA
Stoeckel Phil M 45.56 WA
Smith Robert M 47.17 TT
Uppill Adrian M 48.39 OH
Uppill Robin F 49.35 OH
Hallett Richard M 51.18 YA
Velaitis Gerry M 51.50 YA
Hall John M 54.02 TT
McCarthy Cormac M 54.28 TT
McMurray Doug M 57.17 YA
Brooks Bob M 59.24 WA
Jenkins Anna F 60.40 TT
Daenke John M 62.13 OH
Talbot Anthony M 68.54 TJ
Ekkellboom Tony M 69.26 TJ
Whelan Barry M 70.21 TT
Clark Miguel M 73.39 WA
Van der Linde Richard M 76.20 TJ
Catchpoole Bill M 79.05 YA
Harding Ian M 79.09 YA
Harrison James M 80.02 WA
Challacombe Jeremy M 82.15 TT
Palmer Irena F 82.56 YA
Ashforth Peter M 85.25 WA
O'Flaherty Michael M 86.08 WA
Hawkes Janet F 86.24 OH
Barnett Alan M 87.26 TT
Tomas Frank M 88.06 WA
Bullock Tom M 90.41 WA
Poole Dave M 91.31 TT
Lebbon Tim M 95.17 WA
Dodd Colin M 98.46 OH
Freeland Dick M 99.12
Reeves George M 99.13 TT
Williams Rick M 103.18
Nicholson Ruth F 104.02 YA
Sennett John M 114.37 TT
Morcom Trevor M 116.35 TJ
Harris Rae W 117.00 WA
Lazic Peter M 126.06
Venhoek Jeanette F 126.21 TT
Anderson Allan M 136.32 WA
Ashforth Lexie F 140.31 WA
Bourne David M DNF OH

Course 5 7.9km 370m climb
Surname M/F Time Club
Smith Reuben M 54.27 TT
Hoopmann Paul M 69.22 TJ
Cooper Steve M 75.51 YA
Allen Morris M 77.49
Tomas Amber F 78.24 WA
Scott Andre M 78.48 TT
White Michael M 79.54 OH
Young Daniel M 82.08
Dose Stephen M 84.20 TT
Dawson Ross M 90.15 TT
Simmons Chris M 101.44 WA
Nicholson David M 102.28 YA
Winn Ian M 104.59 OH
Nieuwenhoven John M 113.58 TT
Loye Vincent M OH
Chester Ed M GB