Orienteering Results for Mount Gawler 
 29 July 2001

Organiser Alan & Lin Barnett

Course Setter Stephen Dose

Assistant Course Setter Geoff Bennett

A very special thank you is extended to all those who helped on the day and make the event run so smoothly.

Course 1- 1.99 km

1 Riordon Dose TT 23.24
2 Benjamin Lee TJ 24.43
3 Brock Richmond  TJ 25.25
4 Henry Hazell TT 26.52
5 Alice Frank TT 26.42
6 Samuel Rouse YA 26.42
7 N+B Tucker +1 TT 27.30
8 Ben Rouse YA 34.50
9 Michael Fisher YA 38.04
10 James Dunn   41.36 
11 Emma & Margaret Woodroofe    41.40
12 Sam Harris TT 47.05 
13 Victoria,Kirsten, Sarah   58.45
14 Cameron Wells   85.23

Course 2 - 2.37 km
1 Tom Dose TT 30.25
2 Thomas Fotheringham YA 33.30
3 Nadia Velaitis YA 36.25
4 Elizabeth Luker + Annalise Gehling   38.05
5 Malissa Lee TJ 40.15
6 Andrew Leam   56.30
7 Sophie & Chris Wells   58.07
8 Sam Rouse YA 58.25
9 Halls   67.25
10 Sue Woodroofe/Family   67.29
11 Heather Taylor   70.40
12 Ryan Muldren   70.30
13 Nicole Brown   73.00
14 Lucy Vines   117.10


Course 3 3.20 km
1 Tristan Lee TJ 49.11
2 Rachael Upton WA 57.36
3 Thomas Frank TT 59.27
4 Scott Gogler   67.09
5 Michael Hussey   82.42
6 John Such OH 89.07
7 Pat Velaitis YA 91.05
8 Luke Wallace TT 92.35
9 Verity Zoermer   111.35
10 Paula Ashforth WA 122.20
11 Phil Purting   134.40
12 John Crellin   134.40
  Mel Allen TT DNF
  John Vaughan-Williams   DNF
  Rosalie Bennett TT DNF
  Vanessa Allen TJ DNF


Course 4 3.04 km
1 Hannah Skehan TJ 44.13
2 Amelia Fotherngham YA 59.20
3 Nicole Such OH 63.37
4 Anthea Williams TJ 66.49
5 Rachel Scott TT 67.33
6 Sorel Smith YA 72.43
7 Sue Merchant TJ 77.35
8 Michelle Soar YA 77.48
9 Kristine Mosher TT 79.35
10 Sue Bament OH 85.33
11 Kara Lee TJ 107.55
12 John Sennett TT 145.54
  Ann Nolan TJ DNF

Course 5 3.43 km
1 Phil Hazell TT 41.16
2 Simon Uppill OH 41.36
3 Wes Dose TT 45.45
4 Brett Merchant TJ 51.51
5 Alison Radford TT 62.20
6 Kate Radford TT 64.46
7 Ken Fisher YA 66.45
8 Robin O ?   70.10
9 Hermann Frank TT 73.06
10 Mike Hicks TT 75.55
11 Michael Kreminski WA 77.03
12 Eric Harris TT 81.00
13 Jamie Shephard WA 92.30
14 Dave Poole TT 94.35
15 Steven Langsford OH 96.20
16 Simon,& Nicole Livingstone 110.05
17 Barb Lane YA 141.42
  Jenny Kennedy TT DNF
  Simon Langsford OH DNF

Course 6 4.16 km
1 Richard Tucker TT 60.41
2 Ross Dawson YA 62.51
3 George Reeves TT 65.47
4 Doug Fotheringham YA 71.25
5 David Tilbrook OH 72.09
6 Irena Palmer YA 72.18
7 Gil Hollamby TT 75.41
8 Grant Henwood TJ 78.30 
9 Stuart Lane OH 82.35
10 Doug Lee TJ 92.31
11 Chris Brown TJ 99.09
12 Peter Kreminski WA 101.24
13 Kevin Murphy TT 120.55
14 Graham Freak TT 163.05
  Robyn Cutten WA DNF
  Margeret Northcote TT NC

Course 7 5.15 km
1 Robert Smith TT 67.45
2 Naomi Francis TT 74.39
3 Katie Dose TT 76.37
4 Zebedy Hallett YA 76.55
5 Peter Mayer  YA 78.44
6 Robyn Brown TJ 82.12
7 Tom Bullock WA 85.35
8 Frank Tomas WA 86.37
9 John Bos   88.06
10 Robin Uppill OH 89.21
11 Gerry Velaitis YA 92.18
12 John Smith TT 92.30
13 Peter Cutten WA 95.00
14 John Hall TT 97.45
15 Lexie Ashforth WA 97.50
16 Tony Ekleboom TJ 98.24
17 David Couche YA 104.08
18 Neil Alford TJ 115.05
19 Bill Catchpoole YA 121.13
20 Peter Lazic   168.10

Course 8 6.13 km
1 Lachlan Hallett YA 61.50
2 Troy Merchant TJ 62.18
3 LeeMerchant TJ 64.04
4 Alexander Frank TT 70.41
5 John Nieuwenhoven TT 75.44
6 Michael Ashforth WA 78.51
7 Andre Scott TT 79.00
8 Gareth Williams TJ 82.15
9 Dion Bennett TT 95.35
10 Peter Ashforth WA 104.20
11 Daryl Crebbin YA 115.19
12 Ron Larsson TT 129.59
13 Michelle Chamalam OH 130.40


Course 9 7.93 km
1 Blair Trewin   66.41
2 Reuben Smith TT 68.39
3 Miguel Clark WA 86.00
4 Simon Capp TJ 102.35