Orienteering Results for Gumeracha Goldfields
 17 June 2001
Course 1 2.15 km 50 m climb    
Luke Hazell 17.06 M10 TT
Riorden Dose 18.48 M10 TT
Henry  Hazell 19.32 M10 TT
Coroline Barnett 23.54 W10 TT
Michael Fisher 24.15 M10 YA
David  Anastasiou 24.23 M  
Heath Bennett 24.23 M10 TT
Ben Lee 37.29 M10 TJ
Dounig Davis 56.44    

Course 2 3.1 km 60 m climb    
Toby Clarke 14.34 M12 WA
Tristan Lee 15.40 M12 TJ
Marissa Lee 20.10 W12 TJ
Tom Dose 22.56 M12 TT
Simon Klobas 24.31 M12  
Adam & Eli Kreminski / Duykers 25.38 M14 WA
Jenny Hembrow 26.13   OH
Nadia Velaitis 27.29 W10 YA
Robert Hembrow 29.24 M12 OH
Adrian Clark 32.04 M12 TT
Alice Frank 40.05 W12 TT
Lucy Alford 41.00 W12 TJ
Lisa & Bruce Stoeckel / Thompson 43.00 W12 WA
Brock  Richmond 48.00 M10  
Trevor & Abbie Deegan 52.28   OH
Margrit Leuenberger 57.00 W OH
Wayne Cherry 57.00 M  
Tosh + 2 Chapman   W  

Course 3 3.45 km 60 m climb    
Rachael Upton 37.35 W  
Shannon Nicolson 50.29 W12 YA
Pat Velaitis 55.13 W45 YA
Jenne Fawant 56.14 W30  
Simon Klobas 58.47 M12 TT
I & T  Afnan 59.11    
Robin Oien 89.28 W20  
Debbie Tsagatos 96.42 W  
Bernadette Talbot DNF W TJ
Carel Such DNF W55  
Kara Lee DNF W14 TJ
David  Evant DNF    

Course 4 3.8 km 60 m climb    
Wes Dose 31.19 M14 TT
Brett Merchant 34.02 M14 TJ
Doug Lee 37.58 M40 TJ
Michael Kreminski 46.07 M14 WA
Petra Wiesner 46.27 W35  
Neville George 51.09 M45 WA
Peter Droud 51.09 M45  
Scott Gogler 51.54 M35  
Anvers Ek 54.42 M21  
Louise George 57.01 W45 WA
Thomas Frank 57.54 M14 TT
Heinz Leuenberger 59.28 M OH
Robyn Dose 61.51 W40 TT
Colin & Aaron Dodd / Maddison 62.02 M21 OH
Hugh Calvery 64.57 M  
Denise Harris 69.09 W45 OH
Ashley Dodsworth 71.35 M50 YA
Paula Ashforth 73.54 W45 WA
Jill Dodsworth 75.39 W50 YA
Rosalie Bennett 81.05 W45 TT
John Such 87.47 M55 OH
Karen Clayson 89.38 W  
Ivars Liberts 95.19 M  
Maureen & Jus Brown 95.39 W  

Course 5 3.0 km 75 m climb    
Lexie Ashforth 30.20 W20 WA
Rebecca Hembrow 36.54 W14 OH
Sue Millard 42.33 W60 TT
Geoff Bennett 58.14 M45 TT
Rae Harris 59.52 W70 WA
Sue Bament 60.56 W45 OH
Joan Jenkils 66.11 W OH
Jeanette Patterson 81.20 W TT
Robyn Cutten 84.29 W60 WA
Jeffa Lyon 87.32 W TT
Margaret Northcote 89.17 W60 TT
Marc Turner DNF M TJ

Course 6 3.9 km 105 m climb    
Simon Uppill 31.00 M14 OH
John Lyon 37.37 M60 TT
Claire Davill 46.19 W21 TJ
Peter Kreminski 47.04 M WA
Robert Northcote 47.23 M60 TT
Irena Palmer 47.57 W55 YA
John Hall 48.15 M60 TT
Peter Cutten 48.55 M60 WA
Steven Langsford 49.34 M OH
Alison Radford 51.05 W50 TT
Jennie Bourne 51.51 W50 OH
Bill Catchpoole 54.43 M70 YA
Hannah Skehan 61.24 W14 TJ
Vern Hembrow 64.15 M50 OH
Nicole Such 69.52 W16 OH
Sue Merchant 71.49 W TJ
Maarten Nieuwenhoven 73.40 M55 TT
Jan Hillyard 73.51 W50 TJ
Allan Andersen 75.37 M65 WA
Wendy Deegan 75.50 W40 OH
Jenny Kennedy 78.53 W55 TT
Rachel Scott 85.43 W14 TT
Hermann Frank 86.26 M50 TT
Murray Young 89.33 M60 SB
Ruth Nicolson 91.58 W YA
Ann Nolan 93.45 W55 TJ
Roy Bierton 98.03 M75 OH
Jamie Shephard 105.52 M60 WA
Daniel Burdett 119.20 M14 TJ
Mike Burdett 119.22 M40 TJ
Mike Hicks DNF M60 TT

Course 7 5.4 km 110 m climb    
Paul Hoopmann 36.20 M50 TJ
Robert Smith 37.26 M55 TT
Tony Radford 38.00 M50 TT
Adrian Uppill 38.14 M50 OH
Andrew Slattery 42.27 M16 TT
Peter Mayer 44.12 M YA
Katie Dose 45.09 W16 TT
Neil Smith 45.35 M55 EV.T
Robyn Brown 46.49 W45 TJ
Jason Nicolson 47.09 M16 YA
John Williams 47.25 M55 TJ
Clive Arthur 48.39 M50 TT
Robin Uppill 48.50 W45 OH
Zebedy Hallett 49.40 W16 TT
Phil Stoeckel 51.06 M50 WA
Dion Bennett 51.49 M16 TT
Frank Tomas 53.57 M60 WA
George Reeves 54.32 M65 TT
Janet Davill 55.31 W45 TJ
David  Tilbrook 55.52 M55 OH
Naomi Francis 56.48 W18 TT
Anne Langsford 59.33 W45 OH
Stuart Lane 60.17 M OH
Simon Langsford 60.41 M45 OH
Kay Willmore 62.42 W18 TT
Anthea Williams 65.45 W40 TJ
John Smith 66.39 M60 TT
tom Bullock 66.58 M50 WA
Trevor Morcom 69.29 M55 TJ
Jim Rathjen 71.11 M55 WA
Chris Brown 71.24 M50 TJ
David  Poole 72.00 M50 TT
Kevin Murphy 73.59 M50 TT
Ian Harding 78.05 M55 YA
Alan Barnett 78.41 M45 TT
Rob Hillyard 79.22 M55 TJ
Anthony Talbot 81.42 M55 TJ
Anna Hazell 92.11 W35 TT
Barb Lane 93.02 W45 YA
James Harrison 97.59 M WA
Steve Barnett 110.54 M  
Peter Lazic 117.43 M  
Barry Wheeler DNF M50 TT

Course 8 6.6 km 150 m climb    
Michael Ashforth 48.16 M18 WA
Lee Merchant 48.43 M45 TJ
Amber Tomas 50.07 W WA
Andre' Scott 52.15 M45 TT
Heather Smith 53.36 W21 TT
Gareth Williams 58.07 M16 TJ
Phil Hazell 58.28 M40 TT
Alexander Frank 64.00 M16 TT
Doug Fotheringham 64.19 M45 YA
Peter Clark 66.14 M45 WA
Peter Ashforth 69.01 M WA
Ken Fisher 72.14 M45 YA
Phil Davill 73.01 M45 TJ
Gerry Velaitis 73.13 M40 YA
Tim Lebbin 76.45 M50 WA
Tyson Hillyard 79.33 M20 TJ
Neil Alford 94.29 M40 TJ
Michael O'Flaherty 99.04 M45 WA
Darrin Smith 100.56 M OH
Peter Lomman 120.27 M45  
Gael Tilbrook 149.59 W  
Jenny Brown 149.59 W  
Tim Mares DNF    

Course 9 7.8 km 230 m climb    
Zoe Radford 60.09 W18 TT
John Nieuwenhoven 70.35 M20 TT
Michelle Chamalaun 92.52 W35 OH
Paul Rogers 102.54 M45  
Course 10 10.75 km 360 m climb    
Reuben Smith 73.24 M21 TT
Kerrin Rattray 79.42 M18 OH
Stephen Dose 82.40 M21 TT
Lachlan Hallett 91.03 M21 YA
Susanne Casanova 94.03 W21 WA
Ruhi Afnan 95.15 M21 YA
Miguel Clark 97.02 M20 WA
Jenny Casanova 108.18 W21 WA
Simon Capp 130.43 M TJ
Peter McComb DNF M40 OH