Orienteering Results for  Narrinyeri Hills Event
 27 May 2001

Organiser Peter Cutten
Course setters Peter Kreminski courses 1-2
Peter Ashforth courses 3-9
 

Course 1 2.1km - 40m      
Men        
1. Riordan Dose M10 TT 14.37
2. Brock Richmond M10 - 35.56
3. Benjamin Lee M10 TJ 67.26

Course 2 2.4km - 50m      
Women        
1. Marjo Baan W40 TT 28.35
2. Marissa Lee M12 TJ 32.20
3. Carol Such W55 OH 34.42
4. Alice Frank W12 TT  
         
Men        
1. Rory McComb M10 OH 28.53
2. Tom Dose M12 TT 33.25

Course 3 3.1km - 80m      
Women         
1. Shannon Nicolson W12 YA 52.24
         
Men        
1. Robert Rattray M? OH 50.59
2. Thomas Frank M14 TT 68.41
3. Shane Moeller - - 68.48
4. David Evans - - 84.12
  Robert Hembrow M12 OH -
  Tristan Lee M12 TJ -

Course 4 3.3km - 75m OY    
Women        
1. Rachel Scott W14 TT 57.14
2. Rebecca Hembrow W14 OH 59.44
3. Hannah Skehan W14 TJ 61.45
4. Jeffa Lyon W?? TT 64.02
5. Rae Harris W70 WA 65.55
6. Sue Millard W60 TT 67.04
7. Nicole Such W15 OH 89.34
8. Sue Merchant W45 TJ 94.45
9. Jeanette Patterson W?? TT 97.43
10. Robyn Cutten W?? WA 114.58
11. Rosalie Bennett W40 TT dnf
         
Men        
1. Simon Uppill M14 OH 36.20
2. Brett Merchant M14 TJ 36.27
3. Wes Dose M14 TT 44.18
4. Hermann Frank M50 TT 52.46
5. Ken Clarke M21 - 65.52
6. Jim Casanova M65 WA 67.40
7. Alex Bird M14 WA 72.47
8. Tristan Bennett M14 TT 75.38
9. Jamie Shephard M60 WA 77.55
10. Mark Harris M13 TJ 79.34
11. Geoff Bennett M45 TT 88.26

Course 5 4.1km-120m OY  
Women        
1. Anne Langsford W45 OH 56.25
2. Irena Palmer W55 YA 58.25
3. Marian Arthur W50 TT 60.54
4. Jennie Bourne W50 OH 67.30
5. Jenny Kennedy W55 TT 89.48
6. Jan Hillyard W50 TJ 93.47
7. Anne Nolan W55 TJ 118.07
         
Men        
1. John Lyon M?? TT 42.24
2. George Reeves M65 TT 47.11
3. Gil Hollamby M60 TT 54.30
4. Peter Cutten M60 WA 55.06
5. Peter Kreminski M60 WA 58.00
6. John Hall M60 TT 62.44
7. Vern Hembrow M50 OH 72.47
8. Doug Lee M40 TJ 70.26
9. Allan Anderson M?? WA 81.12
10. Steven Langsford M16 OH 86.40
11. Bill Catchpoole M70 YA 91.43
12. Mike Hicks M60 TT 94.17

Course 6 5.2km-130m OY  
Women        
1. Katie Dose W16 TT 52.52
2. Zebedy Hallett W16 YA 55.34
3. Robin Uppill W45 OH 57.01
4. Christine O’Keefe W40 YA 66.48
5. Belinda Harris W16 TJ 67.10
6. Claire Davill W21 TJ 67.43
7. Robyn Brown W45 TJ 68.59
8. Naomi Frances W18 TT 70.04
9. Lexie Ashforth W20 WA 71.08
10. Anthea Williams W40 TJ 72.08
11. Janet Davill W45 TJ 75.40
12. Deb Semple W45 TJ 90.35
13. Barb Lane W45 YA 100.03
14. Kay Willmore W18 TT 113.34
15. Anna Hazell W35 TT 116.08
16. Sandra Afnan W?? YA 135.20
17. Fi Pahor W45 TT 137.10
18. Ruth Nicolson W?? YA dnf
         
Men        
1. Tony Radford M50 TT 45.27
2. Paul Hoopman M50 TJ 47.05
3. Troy Merchant M16 TJ 48.44
4. Chris Davill M18 TJ 49.10
5. Damian Dawson M?? TT 49.21
6. Gareth Williams M16 TJ 50.42
7. Andrew Slattery M16 TT 51.41
8. Robert Smith M55 TT 52.20
9. Rob Tucker M50 YA 53.58
10. Alexander Frank M16 TT 54.35
11. Adrian Uppill M50 OH 56.42
12. Peter Mayer M50 YA 57.16
13. Clive Arthur M50 TT 57.17
14. Jason Nicolson M16 YA 58.55
15. John Williams M55 TJ 61.16
16. Tom Bullock M50 WA 62.17
17. Phil Stoeckel M50 WA 62.20
18. Tyson Hillyard M20 TJ 64.48
19. John Newland M50 - 66.08
20. Jim Rathjen M55 WA 78.10
21. Frank Tomas M60 WA 68.56
22. Tony Ekkelboom M?? TJ 71.08
23. Dave Bernard M45 - 75.58
24. Simon Langsford M45 OH 83.45
25. David Poole M50 TT 85.54
26. Dion Bennett M16 TT 88.44
27. Ron Larsson M70 TT 91.15
28. Rob Hillyard M55 TJ 103.34
29. Peter Lazic M?? - 130.20

Course 7 7.8km-205m OY  
Women        
1. Susanne Casanova W21 WA 71.02
2. Amber Tomas W20 WA 73.45
3. Michelle Chamalaun W35 OH 121.06
         
Men        
1. Andrew McComb M40 OH 66.00
2. Andre Scott M40 TT 77.02
3. Michael Ashforth M18 WA 78.24
4. Lee Merchant M45 TJ 79.11
5. Phil Hazell M40 - 82.05
6. Ian Winn M40 OH 84.11
7. David Nicolson M40 YA 85.44
8. John Nieuwenhoven M20 TT 85.05
9. Simon Capp M45 TJ 86.08
10. Lewis Carter M45 TJ 97.36
11. Peter Clark M45 WA 100.20
12. Phil Davill M45 TJ 97.57
13. Grant Henwood M45 TJ 116.38
14. Steve Williams M45 TJ 119.55
15. Daryl Crebbin M35 YA 129.17
16. Neil Andrew M40 TJ dnf

Course 8 9.2km - 215m OY  
Men        
1. Miguel Clark M20 WA 82.33
2. Steve Cooper M35 YA 90.35
3. Ross Dawson M?? - 100.23

Course 9 11.2km - 230m OY  
Men        
1. Kerrin Rattray M18 OH 81.28
2. Stephen Dose M21 TT 89.42
3. Ruhi Afnan M21 YA 97.53