Belair, 25th August 2002, OHOCMon 26/08/2002 21:29
Results

   Pl Name                       Club                         Time



W1  (4)    Womens 1  (4)         1.500 km  

    1 Liona Crebbin              NONE SA                     22:49
    2 Rachel Loye                OH S SA                     25:51
    3 Chelsea Green              NONE SA                     37:50
    4 Nicole Hussey              NONE SA                     45:07



M1  (8)    Mens 1  (8)           1.500 km  

    1 Bryn McComb                OH S SA                     21:58
    2 Matthew Larsson            NONE SA                     22:45
    3 Benjamin Lee               TJ S SA                     22:56
    4 Nicholas Larsson           NONE SA                     24:01
    5 Justin Valladares          NONE SA                     27:29
    6 Christopher Larsson        NONE SA                     30:53
    7 Samuel Larsson             NONE SA                     44:21

      Luke Hazell                TT S SA                       dnf



W2  (20)   Womens 2  (20)        2.300 km  

    1 Nadia Velaitis             YA S SA                     22:53
    2 Tiffany Hocking            NONE SA                     30:12
    3 Heather Browett            NONE SA                     31:49
    4 Elise Przytula             NONE SA                     31:53
    5 Gillian Lay                NONE SA                     34:13
    6 Susan Telfer               NONE SA                     35:55
    7 Robyn Dose                 TT S SA                     38:56
    8 Elise Przytula             NONE SA                     39:11
    9 Carol Such                 NONE SA                     40:59
   10 Karen Clayson              NONE SA                     41:57
   11 Robin Culver               NONE SA                     44:01
   12 Laura McLeay               NONE SA                     44:29
   12 Peta Johannsen             YA S SA                     44:29
   14 Caroline Barnett           TT S SA                     44:37
   15 Helen & Madeleine Piercy   NONE SA                     50:57
   16 Caitlin Somerville         NONE SA                     54:57
   17 Annette Thompson           TT S SA                     57:40
   18 Lauren Valladares          NONE SA                     58:44
   19 Ilona Malins               NONE SA                     59:10
   20 Rohan Wheaton              NONE SA                   1:04:27



M2  (25)   Mens 2  (25)          2.300 km  

    1 Thomas Fotheringham        YA S SA                     23:10
    2 Thomas Diment              NONE SA                     27:37
    3 Heath Bennett              TT S SA                     29:35
    4 Aaron Sexton               NONE SA                     30:05
    5 Andrew Mogridge            NONE SA                     30:09
    6 Riordan Dose               TT S SA                     30:36
    7 Robert Fletcher            NONE SA                     31:40
    8 Dylan Stevens              NONE SA                     32:04
    9 Tom Dawson                 NONE SA                     34:07
   10 Jack Doyle                 NONE SA                     39:11
   11 Liam Sommerville & Luke    NONE SA                     39:12
   12 Jamie Grafton              NONE SA                     39:32
   13 Bryn Soden                 NONE SA                     40:19
   14 Scott Tilbrook             NONE SA                     42:26
   15 Jai Pink                   NONE SA                     42:31
   16 William Salisnew           NONE SA                     43:24
   17 Zachary McLeay             NONE SA                     44:31
   18 Henry Hazell               TT S SA                     48:45
   19 Gardiner family            NONE SA                     50:28
   20 Steven Scott               NONE SA                     52:07
   21 Jerome Radok               NONE SA                     52:10
   22 Paul Telfer                NONE SA                     52:13
   23 Eddie Davis                NONE SA                     56:35
   24 John Newland               NONE SA                     56:56
   25 Zach Brown                 NONE SA                     59:52



W3  (15)   Womens 3  (15)        3.000 km  

    1 Laura McLeay               NONE SA                     36:06
    2 Bec Hatcher                TJ S SA                     44:30
    3 Marissa Lee                TJ S SA                     44:56
    4 Peta Johannsen             YA S SA                     45:26
    5 Esther and Tessa Say       NONE SA                     45:44
    6 Lisa Stoeckel              WA S SA                     47:31
    7 Pat Velaitis               YA S SA                     48:44
    8 Heather Browett            NONE SA                     56:26
    9 Zita Sankauskas            OH S SA                     57:58
   10 Tiffany Hocking            NONE SA                     59:18
   11 Greta Doyle                NONE SA                   1:05:57
   12 Elise Przytula             NONE SA                   1:19:39
   13 Grace Smith                NONE SA                   1:25:02
   14 Melanie Smith              NONE SA                   1:27:50
   15 Anne Langsford             OH S SA                   1:28:59



M3  (24)   Mens 3  (24)          3.000 km  

    1 Max Sankauskas             OH S SA                     28:48
    2 Jerome Radok               NONE SA                     29:37
    3 Sean Hooper                TJ S SA                     30:12
    4 Tom Dose                   TT S SA                     32:55
    5 Zach McLeay                NONE SA                     40:06
    6 Joe Boas/Kate Hansen       NONE SA                     40:28
    7 Toby Clark                 WA S SA                     40:45
    8 Rory/Teri McComb           OH S SA                     45:04
    9 Andrew Mogridge            NONE SA                     47:01
   10 Zach Brown                 NONE SA                     59:52
   11 Thomas Diment              NONE SA                   1:00:29
   12 Steven Scott               NONE SA                   1:02:28
   13 Paul Telfer                NONE SA                   1:02:31
   14 Garry/Matina  Hooper       NONE SA                   1:11:10
   15 Michael Roberts            NONE SA                   1:12:24
   16 David Law                  NONE SA                   1:12:45
   17 M. Pearson                 NONE SA                   1:14:29
   18 Tom Dawson                 NONE SA                   1:18:39
   19 Chris Williams             NONE SA                   1:19:55
   20 Robert Fletcher            NONE SA                   1:20:09
   21 Ben and Debbie Tsagatos    NONE SA                   1:20:45
   22 Aaron Sexton               NONE SA                   1:21:04
   23 Dylan Stevens              NONE SA                   1:21:22
   24 Henry Smith                NONE SA                   1:25:45



W4  (6)    Womens 4  (6)         3.800 km  

    1 Shannon Nicolson           YA S SA                     58:35
    2 Judy Sprod                 NONE SA                     59:45
    3 Mallory Hughes             OH S SA                   1:02:51
    4 Evelyn Colwell             OH S SA                   1:16:18
    5 Rosalie Bennett            TT S SA                   1:26:33
    6 Jean Cook                  NONE SA                   2:42:55



M4  (9)    Mens 4  (9)           3.800 km  

    1 John Lyon                  TT S SA                     34:03
    2 Nic Thomson                NONE SA                     50:34
    3 Hugh Calvey                NONE SA                     52:21
    4 Kingsley Valladeres        YA S SA                   1:01:39
    5 Alan Barnett               TT S SA                   1:13:03
    6 Marc Turner                TJ S SA                   1:14:51
    7 Craig Colwell              NONE SA                   1:32:54
    8 Shane/Jo Venning           NONE SA                   1:38:09

      Anthony Thomson            NONE SA                       dnf



W5  (16)   Womens 5  (16)        3.500 km  

    1 Rebecca Hembrow            OH S SA                     40:24
    2 Toshika Chapman            NONE SA                     50:52
    3 Sue Merchant               TJ S SA                   1:06:44
    4 Nicole Such                OH S SA                   1:08:20
    5 Rachel Scott               TT S SA                   1:08:52
    6 Anna Hazell                TT S SA                   1:11:25
    7 Deborah Semple             TJ S SA                   1:11:57
    8 Julie Crebbin              YA S SA                   1:14:46
    9 Rae Harris                 WA S SA                   1:20:01
   10 Nicole/Graham Grove        NONE SA                   1:20:55
   11 Jennifer Kennedy           TT S SA                   1:28:41
   12 Robyn Cutten               WA S SA                   1:32:11
   13 Ann Nolan                  TJ S SA                   1:39:28
   14 Eva/Peter/Daniel Geelen    TT S SA                   1:47:05
   15 Trish/Marc Agzarian        NONE SA                   1:53:46

      Helen Smith                TT S SA                       dnf



M5  (12)   Mens 5  (12)          3.500 km  

    1 Andre Scott                TT S SA                     37:00
    2 Chris Thomson              WA S SA                   1:03:14
    3 Barry Wheeler              TT S SA                   1:04:15
    4 Kris Colwell               OH S SA                   1:05:40
    5 David Bernard              NONE SA                   1:10:22
    6 Allan Andersen             NONE SA                   1:16:31
    7 Mike Hicks                 TT S SA                   1:19:15
    8 Roy Bierton                OH S SA                   1:32:20
    9 Ed Lowrey                  NONE SA                   1:32:32
   10 Lance Fairclough           OH S SA                   1:38:17
   11 Uldis Dzerins              NONE SA                   1:45:32
   12 Ben/Mon Everett            NONE SA                   1:51:02



W6  (12)   Womens 6  (12)        4.800 km  

    1 Robin Uppill               OH S SA                     59:56
    2 Jo Mitchell                NONE SA                   1:01:42
    3 Katherine Radford          TT S SA                   1:10:20
    4 Lexie Ashforth             WA S SA                   1:10:31
    5 Kay Willmore               TT S SA                   1:16:17
    6 Chris Franklin             TJ S SA                   1:31:13
    7 Ruth Nicolson              YA S SA                   1:37:57
    8 Jan Hillyard               TJ S SA                   1:51:32
    9 Barbara Lane               YA S SA                   1:53:23
   10 Marie Noyer                NONE SA                   1:54:13
   11 Marjo Baan                 TT S SA                   2:01:52
   12 Janet Davill               TJ S SA                   2:10:35



M6  (25)   Mens 6  (25)          4.800 km  

    1 Simon Uppill               OH S SA                     44:53
    2 Doug Fotheringham          YA S SA                     51:16
    3 Vince Loye                 OH S SA                     51:35
    4 Chris Davill               TJ S SA                     53:46
    5 John Williams              TJ S SA                     54:52
    6 John Soden                 NONE SA                   1:08:07
    7 Daryl Crebbin              YA S SA                   1:08:51
    8 Wesley Dose                TT S SA                   1:10:02
    9 Trystan Bennett            TT S SA                   1:10:16
   10 Geoff Bennett              TT S SA                   1:10:24
   11 George Reeves              TT S SA                   1:14:46
   12 Peter Kreminski            WA S SA                   1:15:20
   13 Antony White               NONE SA                   1:16:01
   14 Garry Harris               TJ S SA                   1:17:47
   15 Douglas Lee                TJ S SA                   1:20:45
   16 Chris Brown                TJ S SA                   1:21:54
   17 Vern Hembrow               OH S SA                   1:27:05
   18 Michael O'Flaherty         NONE SA                   1:27:41
   19 Peter Cutten               WA S SA                   1:34:42
   20 Bill Catchpoole            YA S SA                   1:35:05
   21 Robert Hillyard            TJ S SA                   1:38:55
   22 Peter Lazic                NONE SA                   1:53:46
   23 James Williams             NONE SA                   2:53:03

      David Doherty              NONE SA                       dnf
      Simon Langsford            NONE SA                       dnf



W7  (4)    Womens 7  (4)         6.000 km  

    1 Zoe Radford                TT S SA                     59:07
    2 Hannah Skehan              TJ S SA                   1:17:47
    3 Robyn Brown                TJ S SA                   1:24:35

      Katie Dose                 TT S SA                       dnf



M7  (18)   Mens 7  (18)          6.000 km  

    1 Lee Merchant               TJ S SA                     48:15
    2 Paul Hoopmann              TJ S SA                     57:06
    3 Alexander Frank            TT S SA                     57:09
    4 Phil Hazell                TT S SA                   1:02:15
    5 Brett Merchant             TJ S SA                   1:03:42
    6 Andrew Slattery            TT S SA                   1:07:30
    7 Gareth Williams            TJ S SA                   1:08:10
    8 Peter Ashforth             WA S SA                   1:14:49
    9 Tom Bullock                WA S SA                   1:16:54
   10 Peter Clark                WA S SA                   1:16:58
   11 Gerry Velaitis             YA S SA                   1:18:26
   12 Doug McMurray              YA S SA                   1:19:58
   13 Heinz Leuenberger          OH S SA                   1:20:24
   14 Jason Nicolson             YA S SA                   1:22:44
   15 Tim Pope                   NONE SA                   1:29:12
   16 Phil Stoeckel              WA S SA                   1:42:28
   17 Didzis Kalnins             NONE SA                   1:48:10
   18 Trevor Morcom              TJ S SA                   2:10:47



M8  (10)   Mens 8  (10)          8.100 km  

    1 Reuben Smith               TT S SA                     50:06
    2 Andrew McComb              OH S SA                     55:22
    3 Troy Merchant              TJ S SA                     58:54
    4 Stephen Dose               TT S SA                   1:01:14
    5 Miguel Clark               WA S SA                   1:10:12
    6 Daniel Judd                NONE SA                   1:20:44
    7 John Nieuwenhoven          TT S SA                   1:22:02
    8 Simon 'Andy' Capp          TJ S SA                   1:23:15
    9 Dave Nicolson              YA S SA                   1:24:21
   10 Rob Tucker                 YA S SA                   1:30:56