Crooked Straight Sun 28/04/2002 22:10

Results


-10,-12B (1) 1.500 km 0 C

1 Georgia Hicks SE S SA 36:40,0
 

-10,-12B (1) 1.500 km 0 C

1 Thomas Hicks SE S SA 21:33,0
 

-12A (1) 2.300 km 0 C

1 Celia Manning NONE SA 23:38,0
 

-12A (3) 2.300 km 0 C

1 Riordan Dose TT S SA 29:32,0

2 Benjamin Lee TJ S SA 30:14,0

3 Ken Clarke TJ S SA 37:20,0
 

B Grades (8) 3.600 km 30 m 0 C

1 Sue Merchant TJ S SA 56:12,0

2 Jeanette Paterson TT S SA 66:49,0

3 Bec Hatcher TJ S SA 72:44,0

4 Lisa Stoeckel WA S SA 76:50,0

5 Marissa Lee TJ S SA 76:55,0

6 Celia Manning NONE SA 102:19,0

7 Nadia Velaitis YA S SA 103:47,0

8 Carmel Toms TJ S SA 108:09,0
 

B Grades (5) 3.600 km 30 m 0 C

1 Toby Clark WA S SA 36:57,0

2 Tom Dose TT S SA 63:51,0

3 Aaron Maddison OH S SA 66:59,0

4 Jack Fletcher NONE SA 97:24,0

5 Terry Gooley NONE SA 168:02,0
 

-14A,60A,65A,7 3.800 km 35 m 0 C

1 Helen Smith TT S SA 46:11,0

2 Rachael Upton WA S SA 50:14,0

3 Jeffa Lyon TT S SA 53:12,0

4 Susan Millard TT S SA 64:28,0

5 Shannon Nicolson YA S SA 87:11,0

6 Robyn Cutten WA S SA 87:17,0

7 Deborah Semple TJ S SA 88:54,0

8 Rae Harris WA S SA 103:01,0
 

14A,M70A (1) 3.800 km 35 m 0 C

1 Bill Catchpoole YA S SA 69:32,0
 

-16A,50A,55A 5.000 km 45 m 0 C

1 Irena Palmer YA S SA 55:48,0

2 Hannah Skehan TJ S SA 76:06,0

3 Rebecca Hembrow OH S SA 80:58,0

4 Jennifer Kennedy TT S SA 91:39,0

5 Jan Hillyard TJ S SA 91:59,0

6 Ann Nolan TJ S SA 95:59,0

7 Jo Pilger YA S SA 141:03,0
 

60A,65A (13) 5.000 km 45 m 0 C

1 John Lyon TT S SA 41:06,0

2 George Reeves TT S SA 53:13,0

3 Peter Kreminski WA S SA 67:23,0

4 John Hall TT S SA 71:04,0

5 Hermann Frank TT S SA 71:21,0

6 Tristan Lee TJ S SA 78:05,0

7 Mike Hicks TT S SA 81:31,0

8 Vern Hembrow OH S SA 92:33,0

9 Peter Lazic NONE SA 95:07,0

10 Allan Andersen WA S SA 98:42,0

11 Peter Cutten WA S SA 101:45,0

12 Tony Talbott TJ S SA 114:50,0

13 Kevin Murphy TT S SA 122:37,0
 

-18A,20A,35A,4 6.600 km 85 m 0 C

1 Robyn Brown TJ S SA 59:53,0

2 Janet Davill TJ S SA 74:42,0

3 Anthea Williams TJ S SA 78:15,0

4 Alison Radford TT S SA 81:04,0

5 Katherine Radford TT S SA 88:09,0

6 Christine O'Keefe YA S SA 94:09,0

7 Claire Davill TJ S SA 98:27,0

8 Barbara Lane YA S SA 158:25,0

9 Ruth Nicolson YA S SA 167:37,0

10 Fi Pahor TT S SA 175:52,0
 

-16A,50A,55A 6.600 km 85 m 0 C

1 Robert Smith TT S SA 53:12,0

2 Phil Davill TJ S SA 59:32,0

3 Brett Merchant TJ S SA 61:45,0

4 Douglas Lee TJ S SA 67:12,0

5 Tyson Hillyard TJ S SA 67:23,0

6 Chris Davill TJ S SA 71:43,0

7 Jason Nicolson YA S SA 78:43,0

8 Phil Stoeckel WA S SA 81:31,0

9 Wesley Dose TT S SA 87:15,0

10 Jim Rathjen WA S SA 87:44,0

11 Andrew Slattery TT S SA 92:03,0

12 Chris Brown TJ S SA 99:33,0

13 Michael Kreminski WA S SA 104:30,0

14 Colin Dodd OH S SA 113:06,0

15 Robert Hillyard TJ S SA 115:37,0

16 Peter Mayer YA S SA 124:19,0
 

21A (3) 8.900 km 85 m 0 C

1 Zebedy Hallett YA S SA 98:01,0

2 Katie Dose TT S SA 116:19,0

3 Michelle Chamalaun OH S SA 126:06,0
 

-18A,40A,45A 8.900 km 85 m 0 C

1 Troy Merchant TJ S SA 64:23,0

2 Lee Merchant TJ S SA 69:08,0

3 Alexander Frank TT S SA 70:58,0

4 Michael Ashforth WA S SA 75:21,0

5 Dave Nicolson YA S SA 76:55,0

6 Steve Hicks SE S SA 80:37,0

7 Gareth Williams TJ S SA 93:48,0

8 Gerry Velaitis YA S SA 106:48,0

9 Peter Clark WA S SA 114:57,0

10 Steve Williams TJ S SA 126:28,0
 

No Classes (1 11.000 km 150 m 0 C

1 Zoe Radford TT S SA 110:02,0
 

-20A35A (1) 11.000 km 150 m 0 C

1 Tony Radford TT S SA 90:22,0
 

21A (2) 14.200 km 165 m 0 C

1 Miguel Clark WA S SA 96:30,0

2 Lachlan Hallett YA S SA 112:41,0