Paradise BadgeSun 4/08/2002 19:34
Results

   Pl Name                       Club                         Time



M10A  (4)  Mens 10 A  (4)        1.850 km  

    1 Benjamin Lee               TJ S SA                     21:31
    2 Luke Hazell                TT S SA                     33:52

      Riordan Dose               TT S SA                        mp
      Chris Newcombe             LI S SA                       dns



M12A  (8)  Mens 12 A  (8)        2.225 km  

    1 Toby Clark                 WA S SA                     26:20
    2 Tom Dose                   TT S SA                     31:33
    3 Brendan Whennen            LI S SA                     40:35
    4 Michael Schwerke           SB S SA                     57:08
    5 Luke Fraser                LI S SA                   1:02:50

      Henry Hazell               TT S SA                        mp
      Josh Evans                 LI S SA                        mp
      Aedan Dunchue              LI S SA                       dns



M14A  (5)  Mens 14 A  (5)        4.175 km  

    1 Tristan Lee                TJ S SA                     36:24
    2 Sam McConnell              LI S SA                     39:23
    3 Adam Kreminski             WA S SA                   1:03:21
    4 Adam Humenick              LI S SA                   1:16:20
    5 Sam Evans                  LI S SA                   1:30:35



M16A  (5)  Mens 16 A  (5)        6.325 km  

    1 Simon Uppill               OH S SA                     51:14
    2 Brett Merchant             TJ S SA                   1:00:04
    3 Jason Nicolson             YA S SA                   1:04:42
    4 Wesley Dose                TT S SA                   1:07:24
    5 Michael Kreminski          WA S SA                   2:14:50



M18A  (5)  Mens 18 A  (5)        8.000 km  

    1 Troy Merchant              TJ S SA                   1:03:28
    2 Michael Ashforth           WA S SA                   1:06:44
    3 Alexander Frank            TT S SA                   1:08:39
    4 Gareth Williams            TJ S SA                   1:11:50
    5 Andrew Slattery            TT S SA                   1:15:35



M21A  (3)  Mens 21 A  (3)        10.700 km 

    1 Reuben Smith               TT S SA                   1:08:27
    2 Miguel Clark               WA S SA                   1:20:02

      Sue & Peter Milnes  N/C    NONE SA                        mp



M35A  (4)  Mens 35 A  (4)        9.050 km  

    1 Stephen Dose               TT S SA                   1:08:30
    2 Ruhi Afnan                 YA S SA                   1:16:31
    3 Steve Doyle                SE S SA                   1:34:17
    4 Daryl Crebbin              YA S SA                   1:42:36



M40A  (6)  Mens 40 A  (6)        8.000 km  

    1 Andrew McComb              OH S SA                     58:21
    2 David Simmons              WA S SA                   1:02:36
    3 Phil Hazell                TT S SA                   1:06:05
    4 Andre Scott                TT S SA                   1:26:59
    5 Dave Nicolson              YA S SA                   1:30:29
    6 Ian Winn                   OH S SA                   1:47:42



M45A  (8)  Mens 45 A  (8)        8.000 km  

    1 Lee Merchant               TJ S SA                   1:06:46
    2 Graham McConnell           LI S SA                   1:26:27
    3 Gerry Velaitis             YA S SA                   1:29:56
    4 David Couche               YA S SA                   1:30:29
    5 Dave Medlin                SB S SA                   1:35:24
    6 Peter Clark                WA S SA                   1:42:06
    7 Richard Tucker             TT S SA                   1:50:23
    8 Steve Williams             TJ S SA                   2:01:36



M50A  (9)  Mens 50 A  (9)        6.325 km  

    1 Paul Hoopmann              TJ S SA                     47:59
    2 Adrian Uppill              OH S SA                     50:10
    3 Tony Radford               TT S SA                     56:27
    4 David Winters              LI S SA                     56:33
    5 Phil Davill                TJ S SA                   1:03:05
    6 Clive Arthur               TT S SA                   1:10:41
    7 Peter Ashforth             WA S SA                   1:13:33
    8 Gary Harris                TJ S SA                   1:21:02
    9 Kevin Murphy               TT S SA                   2:05:28



M55A  (11) Mens 55 A  (11)       5.825 km  

    1 Robert Smith               TT S SA                     52:54
    2 Rob Tucker                 YA S SA                     59:23
    3 Peter Mayer                YA S SA                   1:01:24
    4 Jim Rathjen                WA S SA                   1:04:17
    5 Antony White               OH S SA                   1:05:32
    6 Doug McMurray              YA S SA                   1:06:22
    7 Trevor Morcom              TJ S SA                   1:29:46
    8 Vern Hembrow               OH S SA                   1:34:43
    9 Ken Thompson               TT S SA                   3:05:37

      Robert Hillyard            TJ S SA                       dns
      John Williams              TJ S SA                       dns



M60A  (4)  Mens 60 A  (4)        5.825 km  

    1 John Hall                  TT S SA                   1:11:35
    2 Peter Kreminski            WA S SA                   1:17:44
    3 Murray Young               SB S SA                   1:42:28
    4 Mike Hicks                 TT S SA                   2:14:55



M65A  (3)  Mens 65 A  (3)        3.725 km  

    1 John Lyon                  TT S SA                     34:51
    2 George Reeves              TT S SA                     49:53
    3 Peter Cutten               WA S SA                     51:14



M70A  (1)  Mens 70 A  (1)        3.025 km  

    1 Ron Larsson                TT S SA                     45:36



W10A  (5)  Womens 10 A  (5)      1.850 km  

    1 Jaqui Doyle                SE S SA                     47:30
    2 Jaya Lindsay               LI S SA                     51:59
    3 Rachel Loye                OH S SA                     56:25
    4 Katie Doyle                SE S SA                   1:36:40

      Liana Crebbin              YA S SA                        mp



W12A  (7)  Womens 12 A  (7)      2.225 km  

    1 Marissa Lee                TJ S SA                     21:52
    2 Lisa Stoeckel              WA S SA                     27:09
    3 Nadia Velaitis             YA S SA                     33:05
    4 Morgan Flitter             LI S SA                     51:32
    5 Jordan Puckridge           LI S SA                   1:25:05
    6 Eyllinee Beckwith          LI S SA                   1:48:07

      Taya Miller                LI S SA                        mp



W14A  (3)  Womens 14 A  (3)      2.725 km  

    1 Shannon Nicolson           YA S SA                     35:00
    2 Mallory Hughes             OH S SA                     41:56
    3 Chelsea Newcombe           LI S SA                   1:24:26



W16A  (4)  Womens 16 A  (4)      3.725 km  

    1 Rebecca Hembrow            OH S SA                     39:33
    2 Hannah Skehan              TJ S SA                     43:02
    3 Nicole Such                OH S SA                     49:02
    4 Rachel Scott               TT S SA                   1:20:08



W18A  (1)  Womens 18 A  (1)      5.825 km  

      Katie Dose                 TT S SA                       dns



W20A  (2)  Womens 20 A  (2)      6.325 km  

    1 Lexie Ashforth             WA S SA                   1:12:41
    2 Katherine Radford          TT S SA                   1:31:08



W21A  (4)  Womens 21 A  (4)      8.000 km  

    1 Susanne Casonova           WA S SA                   1:11:41
    2 Heather Smith              TT S SA                   1:23:13
    3 Jenny Casonova             WA S SA                   1:23:40
    4 Claire Davill              TJ S SA                   1:47:28



W40A  (1)  Womens 40 A  (1)      5.825 km  

    1 Christine O'Keefe          YA S SA                   1:15:39



W45A  (7)  Womens 45 A  (7)      5.825 km  

    1 Anthea Williams            TJ S SA                     56:45
    2 Robin Uppill               OH S SA                   1:01:13
    3 Robyn Brown                TJ S SA                   1:01:30
    4 Janet Davill               TJ S SA                   1:08:14
    5 Barbara Lane               YA S SA                   1:53:03
    6 Chris Franklin             TJ S SA                   1:54:36
    7 Ruth Nicolson              YA S SA                   2:04:57



W50A  (2)  Womens 50 A  (2)      3.725 km  

    1 Alison Radford             TT S SA                     58:38
    2 Jan Hillyard               TJ S SA                   1:25:47



W55A  (4)  Womens 55 A  (4)      3.725 km  

    1 Irena Palmer               YA S SA                     48:16
    2 Jennie Bourne              OH S SA                   1:00:39
    3 Ann Nolan                  TJ S SA                   1:35:16

      Jennifer Kennedy           TT S SA                        mp



W60A  (1)  Womens 60 A  (1)      3.025 km  

    1 Helen Smith                TT S SA                     47:14



W65A  (2)  Womens 65 A  (2)      3.025 km  

    1 Jeffa Jyon                 TT S SA                     53:29
    2 Robyn Cutten               WA S SA                   1:05:40



W75A  (1)  Womens 75 A  (1)      3.025 km  

    1 Rae Harris                 WA S SA                     56:12



M20AS  (1) Mens 17-20 A Short  ( 6.325 km  

    1 Nicholas Loye              OH S SA                   1:21:27



M21AS  (2) Mens 21 A Short  (2)  8.000 km  

    1 Tyson Hillyard             TJ S SA                   1:20:43
    2 Chris Davill               TJ S SA                   1:47:57



M35AS  (1) Mens 35-44 A Short  ( 6.325 km  

    1 Douglas Lee                TJ S SA                   1:14:41



M45AS  (1) Mens 45 A Short  (1)  3.725 km  

    1 Hermann Frank              TT S SA                   1:01:23



W21AS  (3) Womens 21 A Short  (3 5.825 km  

    1 Rachael Upton              WA S SA                   1:20:41
    2 Sandra Afnan               YA S SA                   1:31:47
    3 Margaret Bourne            OH S SA                   2:12:23



W35AS  (3) Womens 35-44 A Short  3.725 km  

    1 Michelle Soar              YA S SA                   1:19:51
    2 Deb Semple                 TJ S SA                   1:39:24
    3 Julie Crebbin              YA S SA                   1:50:19



W45AS  (1) Womens 45 A Short  (1 3.025 km  

    1 Fi Pahor                   TT S SA                   1:17:27



M20B  (3)  Mens 15- 20 B  (3)    3.900 km  

    1 Kane Fulton                SB S SA                     47:24
    2 Brendan Schwerke           SB S SA                     57:52
    3 Thomas Frank               TT S SA                   1:12:03



M21B  (1)  Mens 21 B  (1)        4.175 km  

    1 Ken Clarke                 TJ S SA                   1:05:05



W20B  (1)  Womens 15-20 B  (1)   2.725 km  

    1 Bec Hatcher                TJ S SA                     53:52



W35B  (2)  Womens 35-44 B  (2)   2.725 km  

    1 Paula Doyle                SE S SA                   1:04:37

      Robyn Dose                 TT S SA                        ot



W45B  (3)  Womens 45 B  (3)      2.725 km  

    1 Sue Merchant               TJ S SA                     59:36
    2 Paula Ashforth             WA S SA                   1:02:23
    3 Jeanette Paterson          TT S SA                   1:03:32