Outback Challenge FinalMon 7/10/2002 10:35
Results

   Pl   Stno Name                       Club                             Time



M-15  (29)     5.000 km  60 m   11 C      

    1    415 Louis Elson                TAS SCHOOLS                     29:17
    2    514 Simon Uppill               SA SCHOOLS                      30:50
    3   1212 Steven Cusworth            VIC SCHOOLS                     31:07
    4   1266 Kieran Sullivan            QLD SCHOOLS                     32:28
    5    547 Tom Statham                TAS SCHOOLS                     34:16
    6   1268 Matt Ryder                 QLD SCHOOLS                     34:22
    7    339 Brett Merchant             SA SCHOOLS                      34:38
    8    719 Wesley Dose                SA SCHOOLS                      35:09
    9    625 Rhys Challen               WA SCHOOLS                      35:22
   10   1090 Sebastian Froude           NSW SCHOOLS                     35:27
   11   1267 Aaron Woods-Simson         QLD SCHOOLS                     35:36
   12    652 Grant Erbacher             ACT SCHOOLS                     36:47
   13    531 Rob Fell                   VIC SCHOOLS                     37:08
   14    735 David Reaburn              VIC SCHOOLS                     37:23
   15    947 Brook Kennedy              VIC SCHOOLS                     37:34
   16    562 Tim Denham                 NSW SCHOOLS                     39:25
   17    723 Paul Kappeler              WA SCHOOLS                      39:42
   18    763 Morten Neve                VIC SCHOOLS                     39:45
   19    666 Brendan Marshall           VIC SCHOOLS                     41:12
   20    559 Sebastian Woof             TAS SCHOOLS                     42:41
   21    546 Aiden Morrison             TAS SCHOOLS                     42:51
   22    638 Cameron Bailey-Price       ACT SCHOOLS                     45:31
   23    618 David Kooymans             ACT SCHOOLS                     45:43
   24   1067 Tim Dawson                 NSW SCHOOLS                     48:40
   25   1194 James Sheldon              QLD SCHOOLS                     48:51
   26    522 Tristan Lee                SA SCHOOLS                      53:15
   27    244 Sean Hooper                SA SCHOOLS                      64:45
   28    948 Jonathon Cryer             WA SCHOOLS                      69:10
   29    963 Liam Parton                NSW SCHOOLS                     74:42



W-15  (31)     3.925 km  40 m   12 C      

    1    362 Rebecca Hembrow            SA SCHOOLS                      26:16
    2    655 Clare Brownridge           VIC SCHOOLS                     27:12
    3   1071 Bridie Kean                VIC SCHOOLS                     27:36
    4    317 Heather Harding            ACT SCHOOLS                     28:44
    5    299 Sarah Dunnage              WA SCHOOLS                      29:08
    6    712 Melinda Jackson            VIC SCHOOLS                     29:58
    7   1041 Kendal Sutherland          WA SCHOOLS                      30:22
    8    626 Ceridwen Challen           WA SCHOOLS                      30:34
    9   1047 Joanne Middleton           ACT SCHOOLS                     31:33
   10    772 Hannah Skehan              SA SCHOOLS                      31:47
   11   1252 Bronwyn Steele             NSW SCHOOLS                     31:58
   11    730 Ineka Booth                ACT SCHOOLS                     31:58
   13    556 Jessica Smith              TAS SCHOOLS                     32:18
   14    997 Meg Creely                 VIC SCHOOLS                     32:47
   15    918 Jayde Livingstone          NSW SCHOOLS                     33:24
   16    555 Eleanor Haas               TAS SCHOOLS                     33:39
   17   1183 Janetta Davis              VIC SCHOOLS                     35:13
   18    934 Kim van Netten             NSW SCHOOLS                     35:14
   19   1263 Amy Gibbons                QLD SCHOOLS                     35:18
   20    324 Rachel Scott               SA SCHOOLS                      35:50
   21    554 Jessica Davis              TAS SCHOOLS                     36:56
   22    895 Olivia Knowles             WA SCHOOLS                      37:36
   23   1260 Claire Hawkins             QLD SCHOOLS                     39:36
   24   1190 Shannon Nicolson           SA SCHOOLS                      41:15
   25    553 Grace Churchill            TAS SCHOOLS                     45:43
   26   1081 Mallory Hughes             SA SCHOOLS                      46:27
   27   1240 Alice Edmonds              VIC SCHOOLS                     46:34
   28    630 Heather McDonald           ACT SCHOOLS                     61:29
   29    446 Madeleine Lewin            NSW SCHOOLS                     69:07
   30   1261 Shannon Roberts            QLD SCHOOLS                     71:44

        1262 Debbie Barnes              QLD SCHOOLS                        mp



M-19  (33)     8.425 km  100 m   16 C     

    1    414 Conrad Elson               TAS SCHOOLS                     50:03
    2     39 David Meyer                NSW SCHOOLS                     51:00
    3    338 Troy Merchant              SA SCHOOLS                      53:27
    4    574 Jason Duda                 ACT SCHOOLS                     54:20
    5    668 David Hudson               VIC SCHOOLS                     61:40
    6   1292 Matthew Woodward           NSW SCHOOLS                     62:20
    7     37 Julian Dent                NSW SCHOOLS                     62:21
    8    956 Gareth Williams            SA SCHOOLS                      65:06
    9   1056 Michael Ashforth           SA SCHOOLS                      65:48
   10   1270 Dane Cavanagh              QLD SCHOOLS                     68:44
   11   1025 Daniel Orr                 NSW SCHOOLS                     68:48
   12    558 Lee Andrewartha            TAS SCHOOLS                     69:43
   13    892 Hayden Lebbink             VIC SCHOOLS                     69:56
   14    728 Alex Pentony Vran          ACT SCHOOLS                     70:37
   15   1189 Jason Nicolson             SA SCHOOLS                      73:01
   16    970 Andrew Slattery            SA SCHOOLS                      73:14
   17    285 Alexander Frank            SA SCHOOLS                      73:18
   18    986 Aaron Dodd                 VIC SCHOOLS                     74:19
   19    367 Ben Radstaak               ACT SCHOOLS                     74:34
   20    492 Cody Whitfield             WA SCHOOLS                      74:40
   21    624 Patrick Murphy             NSW SCHOOLS                     74:52
   22    710 Christopher Naunton        VIC SCHOOLS                     75:05
   23   1272 Luke Bacon                 QLD SCHOOLS                     78:04
   24    560 Ryan Smyth                 TAS SCHOOLS                     79:11
   25    962 Matthew Parton             NSW SCHOOLS                     79:53
   26   1271 Mike Corkran               QLD SCHOOLS                     80:24
   27   1008 Ewan Smith                 WA SCHOOLS                      82:06
   28    530 James Fell                 VIC SCHOOLS                     85:39
   29   1184 Robert Davis               VIC SCHOOLS                     88:11
   30   1040 Shane Sutherland           WA SCHOOLS                      94:20
   31   1269 Jamie Dougall              QLD SCHOOLS                     94:58
   32    557 Matthew Hope               TAS SCHOOLS                     96:55
   33    949 Ryan Beatson               WA SCHOOLS                     106:38



W-19  (26)     6.700 km  75 m   12 C      

    1    964 Sophie Barker              ACT SCHOOLS                     49:56
    2   1264 Ainsley Cavenagh           QLD SCHOOLS                     52:07
    3   1035 Zebedy Hallett             SA SCHOOLS                      53:09
    4    663 Kirrilee Russell           NSW SCHOOLS                     53:40
    5    545 Hanny Allston              TAS SCHOOLS                     54:19
    6    718 Katie Dose                 SA SCHOOLS                      55:24
    7   1229 Claire Stevens             ACT SCHOOLS                     56:47
    8    138 Jasmine Neve               VIC SCHOOLS                     57:59
    9    979 Andrea Slater              VIC SCHOOLS                     59:12
   10    493 Kellie Whitfield           WA SCHOOLS                      61:03
   11   1066 Claire Dawson              NSW SCHOOLS                     61:04
   12    973 Mel Simpson                ACT SCHOOLS                     63:02
   13   1241 Rachel Edmonds             VIC SCHOOLS                     64:00
   14    552 Emma Warren                TAS SCHOOLS                     64:04
   15   1273 Jacqueline Wood            QLD SCHOOLS                     65:26
   16    149 Anthea Barrow              TAS SCHOOLS                     65:39
   17    623 Clare Murphy               NSW SCHOOLS                     68:38
   18    612 Moira Goddard              VIC SCHOOLS                     69:58
   19   1265 Amy Russell                QLD SCHOOLS                     81:41
   20    551 Julia Davis                TAS SCHOOLS                     83:07
   21   1092 Nicole Such                SA SCHOOLS                     113:56
   22   1274 Kate Wilson                QLD SCHOOLS                    133:44

         549 Rebecca Jolly              TAS SCHOOLS                        mp
         697 Louise Wilmott             NSW SCHOOLS                        mp
         744 Erin Post                  WA SCHOOLS                         mp
         148 Alice Prudhoe              NSW SCHOOLS                        mp