Christmas Hill OrienteeringMon 3/06/2002 18:35
Results

   Pl Name                       Club                           Time



1F  (3)    Womens 1  (3)         2.000 km   

    1 Lisa Stoeckel              WA S SA                       17:31
    2 Liana Crebbin              YA S SA                       33:05
    3 Rachael Loye               OH S SA                       36:14



1M  (6)    Mens 1  (6)           2.000 km   

    1 Benjamin Lee               TJ S SA                       18:45
    2 Stephen Daenke             NONE SA                       26:02
    3 Heath Bennett              TT S SA                       27:03
    4 Riordan Dose               TT S SA                       37:04
    5 Greg Davill                NONE SA                       51:05
    6 Mastin Daenke              NONE SA                       52:38



2F  (5)    Womens 2  (5)         2.900 km   

    1 Marissa Lee                TJ S SA                       23:15
    2 margret leuenberger        OH S SA                       26:02
    2 Margrit Leuenberger        NONE SA                       26:02
    4 Donna Sampson              TJ S SA                       41:12
    5 Karen Clayson              NONE SA                       41:43



2M  (4)    Mens 2  (4)           2.900 km   

    1 Fisher Family              YA S SA                       38:09
    2 John Such                  TJ S SA                       46:33
    3 David Law                  TT S SA                       58:47

      Anthony Thomson            WA S SA                         dnf



3F  (27)   Womens 3  (27)        3.600 km   

    1 Jess Smith                 tas tas                       37:09
    2 Sue Merchant               TJ S SA                       47:55
    3 Deborah Semple             TJ S SA                       50:13
    4 Bec Hatcher                TJ S SA                       50:56
    5 Julie Crebbin              YA S SA                       52:21
    6 Jeffa Jyon                 TT S SA                       54:50
    7 Astrid Kelly Langley       WA S SA                       56:27
    8 Fiona Morcom               NONE SA                       56:35
    9 Rae Harris                 WA S SA                       56:56
   10 Cara Boehm                 NONE SA                       57:21
   11 Sue Bament                 OH S SA                     1:01:04
   12 Robyn Cutten               WA S SA                     1:04:07
   13 Robin & Nicole Davill      NONE SA                     1:04:24
   14 Kate Brickhill             NONE SA                     1:06:30
   15 Phillipa Killmier          NONE SA                     1:06:45
   16 Michelle Crouker           NONE SA                     1:08:15
   17 Melissa Jushce             NONE SA                     1:09:58
   18 Carlir Willock             NONE SA                     1:11:43
   19 Kerrie Stewart             NONE SA                     1:16:37
   20 Maria Eyrs                 NONE SA                     1:23:26
   21 Robyn Venus                NONE SA                     1:25:39
   22 Christine Lang             NONE SA                     1:27:40
   23 Sarah Lloyd                NONE SA                     1:33:25
   24 Laura Howe                 NONE SA                     1:33:39
   25 Jan Hillyard               TJ S SA                     1:36:11
   26 Sally McIntyre             NONE SA                     1:37:31
   27 Jean Cook                  NONE SA                     1:52:56



3M  (32)   Mens 3  (32)          3.600 km   

    1 Chris Davill               TJ S SA                       33:36
    2 Tom Dose                   TT S SA                       35:22
    3 Aaron Maddison             OH S SA                       39:51
    4 Joe Boas                   NONE SA                       42:12
    5 Josh Brown                 NONE SA                       42:36
    6 Ken Clarke                 TJ S SA                       44:07
    7 Max Sankauskas             NONE SA                       46:13
    8 Maarten Nieuwenhoven       TT S SA                       46:22
    9 Heinz Froehlingsdorf       NONE SA                       49:55
   10 John Daenke                NONE SA                       50:16
   11 Deon Grantham              NONE SA                       50:37
   12 Martin Bower               NONE SA                       51:08
   13 Trent Brookhouse           NONE SA                       51:37
   14 Thomas Frank               TT S SA                       53:14
   15 Grant Glozier              NONE SA                       54:52
   16 Matt Launer                NONE SA                       54:58
   17 Kris Colwell               NONE SA                     1:01:58
   18 marc trish agzarian        NONE SA                     1:02:12
   19 Seven Vrieger              NONE SA                     1:03:27
   20 Daved Lander               NONE SA                     1:03:38
   21 J. Henry                   NONE SA                     1:08:01
   22 Sam Howard                 NONE SA                     1:08:02
   23 Kain Gardner               NONE SA                     1:08:06
   24 Ben & Debbie Tsagatos      NONE SA                     1:08:20
   25 Arron Williamson           NONE SA                     1:12:47
   26 Adam Power                 NONE SA                     1:14:07
   27 Witoud Generonicz          NONE SA                     1:14:24
   28 Alan Barnett               NONE SA                     1:14:48
   29 Dave Hockley               NONE SA                     1:16:23
   30 chaplin                    YA S SA                     1:24:13
   31 Builth Lowda               NONE SA                     1:28:35
   32 Kelly Wright               NONE SA                     1:36:11



4F  (11)   Womens 4  (11)        5.070 km   

    1 Rebecca Hembrow            OH S SA                     1:08:07
    2 Robin Uppill               OH S SA                     1:15:54
    3 Janet Davill               TJ S SA                     1:19:05
    4 Claire Davill              TJ S SA                     1:22:50
    5 Jennie Bourne              OH S SA                     1:30:25
    6 Shannon Nicolson           YA S SA                     1:35:38
    7 Sue Hallett                YA S SA                     1:42:19
    8 Nicole Such                OH S SA                     2:03:37
    9 Barbara Lane               YA S SA                     2:08:43
   10 Judy Sprod                 YA S SA                     2:13:59
   11 Ruth Nicolson              YA S SA                    11:59:38



4M  (32)   Mens 4  (32)          5.070 km   

    1 Simon Uppill               OH S SA                       53:14
    2 Adrian Uppill              OH S SA                       53:44
    3 Brett Merchant             TJ S SA                       55:55
    4 Robert Smith               TT S SA                       56:23
    5 Grant Henwood              TJ S SA                       58:32
    6 Wesley Dose                TT S SA                     1:02:18
    7 Tyson Hillyard             TJ S SA                     1:05:54
    8 David Tilbrook             OH S SA                     1:07:22
    9 Hermann Frank              TT S SA                     1:10:30
   10 Kalnins Didzis             NONE SA                     1:14:18
   11 Geoff Bennett              TT S SA                     1:14:24
   12 Doug McMurray              YA S SA                     1:15:31
   13 George Reeves              TT S SA                     1:16:23
   14 Steve Williams             TJ S SA                     1:18:01
   15 Garry Harris               TJ S SA                     1:20:34
   16 Phil Stoeckel              WA S SA                     1:21:12
   17 Peter Cutten               WA S SA                     1:22:59
   18 John Litvan                YA S SA                     1:26:16
   19 Douglas Lee                TJ S SA                     1:26:28
   20 Ken Fisher                 YA S SA                     1:27:25
   21 Hugh Calvey                NONE SA                     1:30:00
   22 Ron Larsson                TT S SA                     1:30:10
   23 allen anderson             WA S SA                     1:38:05
   24 Colin Dodd                 OH S SA                     1:40:18
   25 Michael O'Flaherty         NONE SA                     1:42:51
   26 Bill Catchpoole            YA S SA                     1:46:42
   27 Vern Hembrow               OH S SA                     1:55:21
   28 Chris Thomson              NONE SA                     2:01:09
   29 Peter Lazic                NONE SA                     2:04:13
   30 Paul Edwards               NONE SA                     2:17:00
   31 Daryl Taubot               NONE SA                     2:58:11
   32 Chris Brown                TJ S SA                    17:30:31



5F  (5)    Womens 5  (5)         6.900 km   

    1 Zebedy Hallett             YA S SA                     1:16:30
    2 Katie Dose                 TT S SA                     1:25:21
    3 Robyn Brown                TJ S SA                     1:35:58
    4 Hannah Skehan              TJ S SA                     1:36:26
    5 Rachel Scott               TT S SA                     2:20:12



5M  (25)   Mens 5  (25)          6.900 km   

    1 Lee Merchant               TJ S SA                       59:49
    2 Paul Hoopmann              TJ S SA                     1:01:10
    3 Troy Merchant              TJ S SA                     1:03:26
    4 Andre Scott                TT S SA                     1:09:53
    5 Alexander Frank            TT S SA                     1:10:02
    6 John Lyon                  TT S SA                     1:14:17
    7 Peter Mayer                YA S SA                     1:15:40
    8 Andrew Slattery            TT S SA                     1:17:33
    9 Gareth Williams            TJ S SA                     1:18:19
   10 Paul Davill                NONE SA                     1:18:30
   11 Daryl Crebbin              YA S SA                     1:20:55
   12 Tom Bullock                WA S SA                     1:21:44
   13 Dion Bennett               TT S SA                     1:22:44
   14 Peter Proud                YA S SA                     1:22:46
   15 Rob Tucker                 YA S SA                     1:23:22
   16 Tim Lebbon                 WA S SA                     1:24:21
   17 Peter Ashforth             WA S SA                     1:26:58
   18 Peter Kreminski            WA S SA                     1:39:39
   19 Stuart Lane                OH S SA                     1:48:18
   20 hi leuenberger             OH S SA                     1:49:55
   21 grant crowhurst            NONE SA                     1:59:11
   22 Ian Harding                YA S SA                     2:02:21

      Vincent Loye               OH S SA                         dnf
      Peter & Sue Milnes         NONE SA                         dnf
      John Hall                  TT S SA                         dnf



6F  (1)    Womens 6  (1)         8.700 km   

      Raehel Hames               NONE SA                         dnf



6M  (8)    Mens 6  (8)           8.700 km   

    1 Reuben Smith               TT S SA                     1:03:55
    2 Darryl Smith               tas tas                     1:16:22
    3 Miguel Clark               WA S SA                     1:23:19
    4 Stephen Dose               TT S SA                     1:24:25
    5 Steve Cooper               YA S SA                     1:26:01
    6 Lachlan Hallet             YA S SA                     1:34:13
    7 Greg & Fiona Morcom        TJ S SA                     3:33:48

      Andy Capp                  TJ S SA                         dnf