Merridee OYSun 9/06/2002 16:37
Results

   Pl Name                       Club                           Time



1F  (2)      (2)         2.1 km   

    1 Rina Husby                 NONE SA                       42:50
    2 Rachel Loye                OH S SA                       57:37



1M  (6)      (6)         2.1 km   

    1 Luke Hazell                TT S SA                       23:11
    2 Dean Hooper                WA S SA                       29:31
    3 Heath Bennett              TT S SA                       29:36
    4 Henry Hazell               TT S SA                       38:03
    5 Brock Richmond             TJ S SA                       39:37
    6 Thomas Hicks               SE S SA                       41:25



2F  (5)      (5)             2.6 km   

    1 Carol Such                 OH S SA                       37:14
    2 Sheila Bryce               OH S SA                       49:24
    3 Caroline Barnett           TT S SA                       49:35
    4 Emma Drobnjak              SB S SA                       59:34
    5 Rina Husby                 NONE SA                       61:07



2M  (6)    -12A  (6)             2.6 km   

    1 Rory McComb                OH S SA                       22:18
    2 Thomas Fotheringham        YA S SA                       24:14
    3 Riordan Dose               TT S SA                       28:27
    4 Benjamin Lee               TJ S SA                       31:58
    5 Michael Schwenke           SB S SA                       40:16
    6 Bryn McComb                OH S SA                       71:52



3F  (16)     (16)  3.9 km   

    1 Shannon Nicolson           YA S SA                       43:52
    2 Helen Smith                TT S SA                       49:47
    3 Susan Millard              TT S SA                       54:59
    4 Jeffa Jyon                 TT S SA                       56:59
    5 Rae Harris                 WA S SA                       63:08
    6 Bec Hatcher                TJ S SA                       63:19
    7 Deborah Semple             TJ S SA                       69:45
    8 Leslie Smith               YA S SA                       73:15
    9 Sue Merchant               TJ S SA                       83:25
   10 Margaret Northcote         TT S SA                       89:02
   11 Margrit Leuenberger        OH S SA                       94:15
   12 Marissa Lee                TJ S SA                       95:30
   13 Lisa Stoeckel              WA S SA                       95:38
   14 Jeanette Paterson          TT S SA                      100:33
   15 Chelsea Newcombe           LI S SA                      150:01

      Ruth Evans                 LI S SA                         dnf



3M  (10)     (10)   3.9 km   

    1 Sam McConnell              LI S SA                       41:36
    2 Sam Evans                  LI S SA                       57:49
    3 Thomas Frank               TT S SA                       62:59
    4 Marc Turner                TJ S SA                       86:46
    5 Matthew Evans              LI S SA                       93:45
    6 Darryl Evans               LI S SA                      119:03

      Ian Smith                  TJ SA                           dnf
      Adam Humenick              LI S SA                         dnf
      Tom Dose                   TT S SA                         dnf
      Sean Hooper                TJ S SA                         dnf



4F  (20)   16A,45A,50A,55A  (20) 5.1 km   

    1 Robyn Brown                TJ S SA                       46:06
    2 Rebecca Hembrow            OH S SA                       49:13
    3 Anthea Williams            TJ S SA                       49:16
    4 Alison Radford             TT S SA                       52:08
    5 Hannah Skehan              TJ S SA                       52:47
    6 Irena Palmer               YA S SA                       54:03
    7 Janet Davill               TJ S SA                       62:45
    8 Jennie Bourne              OH S SA                       68:05
    9 Lana Sheridan              LI S SA                       78:50
   10 Nicole Such                OH S SA                       80:39
   11 Peg McAvaney               LI S SA                       81:42
   12 Rachael Upton              WA S SA                       82:03
   13 Jo Pilger                  YA S SA                       86:04
   14 Fi Pahor                   TT S SA                       88:40
   15 Barbara Lane               YA S SA                       91:00
   16 Sprod Family               YA S SA                      117:15
   17 Ruth Nicolson              YA S SA                      121:04
   18 Jan Hillyard               TJ S SA                      124:22
   19 Patrice Glass              LI S SA                      125:07

      Margaret Bourne            OH S SA                         dnf



4M  (12)   60  (12)              5.1 km   

    1 John Lyon                  TT S SA                       44:17
    2 John Hall                  TT S SA                       46:07
    3 George Reeves              TT S SA                       47:16
    4 Robert Northcote           TT S SA                       57:04
    5 Gil Hollamby               TT S SA                       59:51
    6 Ron Larsson                TT S SA                       62:42
    7 Barry Wheeler              TT S SA                       70:55
    8 Ian Harding                YA S SA                       73:47
    9 Mike Hicks                 TT S SA                       74:24
   10 Lance Fairclough           OH S SA                       79:18
   11 Bill Catchpoole            YA S SA                      112:44
   12 Roy Bierton                OH S SA                      138:10



5F  (5)    18A,40A  (5)          5.9 km   

    1 Robin Uppill               OH S SA                       55:48
    2 Christine O'Keefe          YA S SA                       60:29
    3 Chris Franklin             TJ S SA                       88:16
    4 Delfeen Fulton             SB S SA                       92:40
    5 Rosalie Bennett            TT S SA                      142:19



5M  (12)   55A  (12)             5.9 km   

    1 Rob Tucker                 YA S SA                       42:07
    2 Peter Mayer                YA S SA                       47:51
    3 Chris Davill               TJ S SA                       48:56
    4 Jim Rathjen                WA S SA                       57:45
    5 Doug McMurray              YA S SA                       58:30
    6 Gary Ettridge              LI S SA                       68:14
    7 Lyle McAvaney              LI S SA                       75:19
    8 Peter Kreminski            WA S SA                       76:21
    9 Tristan Lee                TJ S SA                       77:05
   10 Vern Hembrow               OH S SA                       83:20
   11 Robert Hillyard            TJ S SA                       86:08
   12 Hermann Frank              TT S SA                       89:05



6F  (5)    20A,35A  (5)          6.8 km   

    1 Catherine Loye             OH S SA                       56:05
    2 Lexie Ashforth             WA S SA                       79:43
    3 Michelle Chamalaun         OH S SA                       84:06
    4 Katherine Radford          TT S SA                      101:55
    5 Karen McConnell            LI S SA                      110:39



6M  (28)   16A,50A  (28)         6.8 km   

    1 Paul Hoopmann              TJ S SA                       45:50
    2 Adrian Uppill              OH S SA                       46:30
    3 David Winters              LI S SA                       48:44
    4 Phil Davill                TJ S SA                       52:46
    5 Simon Uppill               OH S SA                       57:02
    6 Jason Nicolson             YA S SA                       57:52
    7 Andrew Slattery            TT S SA                       58:02
    8 Wesley Dose                TT S SA                       59:10
    9 Graham McConnell           LI S SA                       61:20
   10 Brett Merchant             TJ S SA                       61:22
   11 Peter Ashforth             WA S SA                       63:05
   12 Phil Stoeckel              WA S SA                       63:53
   13 Tyson Hillyard             TJ S SA                       65:32
   14 Graeme Tonkin              LI S SA                       66:16
   15 Peter Sheridan             LI S SA                       69:55
   16 Brian Ashton               LI S SA                       73:12
   17 Darryl Fulton              SB S SA                       73:33
   18 Heinz Leuenberger          OH S SA                       73:41
   19 Didzis Kalnins             NONE SA                       73:45
   20 Chris Brown                TJ S SA                       77:47
   21 Douglas Lee                TJ S SA                       80:09
   22 David Medlin               SB S SA                       81:56
   23 Tom Bullock                WA S SA                       90:02
   24 Garry Harris               TJ S SA                       95:50
   25 Kevin Murphy               TT S SA                      102:52
   26 Scott McConnell            LI S SA                      118:49
   27 Kane Fulton                SB S SA                      150:09

      Trystan Bennett            TT S SA                         dnf



7F  (1)     (1)       8.2 km  

    1 Katie Dose                 TT S SA                       86:31



7M  (9)    45A  (9)              8.2 km  

    1 Lee Merchant               TJ S SA                       56:22
    2 Peter Clark                WA S SA                       69:04
    3 Gerry Velaitis             YA S SA                       73:19
    4 Lewis Carter               TJ S SA                       75:44
    5 Chris Simmons              TT S SA                       78:22
    6 Steve Williams             TJ S SA                       83:52
    7 Geoff Bennett              TT S SA                      137:22

      Doug Fotheringham          YA S SA                         dnf
      Neville George             WA S SA                         dnf



8F  (3)    21A  (3)              10.2 km  

    1 Zoe Radford                TT S SA                       73:45
    2 Susanne Casanova           WA S SA                       77:37
    3 Heather Smith              TT S SA                      112:23



8M  (10)   -18A,40A  (10)        10.2 km  

    1 Troy Merchant              TJ S SA                       67:29
    2 Andrew McComb              OH S SA                       74:48
    3 Andre Scott                TT S SA                       78:27
    4 Phil Hazell                TT S SA                       80:47
    5 Alexander Frank            TT S SA                       81:15
    6 Dave Nicolson              YA S SA                       82:50
    7 Ross Dawson                YA S SA                       86:57
    8 Gareth Williams            TJ S SA                       90:00
    9 Steve Hicks                SE S SA                       91:00
   10 Dion Bennett               TT S SA                      147:13



9M  (2)    -20A,35A  (2)         11.6 km  

    1 Steve Cooper               YA S SA                       79:48
    2 Ruhi Afnan                 YA S SA                      106:54



10M  (4)   21A  (4)              12.4 km  

    1 Miguel Clark               WA S SA                       80:31
    2 Warwick Williams           TJ SA                         87:22
    3 Egil Husby                 NONE SA                       95:42

      Solomn Buckman             YA S SA                         dnf