Narrinyeri Hills OrienteeringSun 23/06/2002 14:06
Results

   Pl Name                       Club                           Time



1F  (3)    -10,-12B  (3)         2.000 km   

    1 Rachel Loye                OH S SA                       26:17
    2 Shelley Barnett            TT S SA                       29:14
    3 Jemma & Georgia Hicks      SE S SA                       40:41



1M  (2)    -10,-12B  (2)         2.000 km   

    1 Thomas Hicks               SE S SA                       35:55

      Luke Hazell                TT S SA                          mp



2F  (7)    -12A  (7)             2.600 km   

    1 Lisa Stoeckel              WA S SA                       32:17
    2 Robyn Dose                 TT S SA                       37:59
    3 Sheila Bryce               OH S SA                       45:32
    4 Zita Sankauskas            OH S SA                       54:01
    5 Karen Clayson              NONE SA                     1:06:53
    6 Charmaine Colwell          TT S SA                     1:16:02
    7 Carol Such                 OH S SA                     1:31:33



2M  (7)    -12A  (7)             2.600 km   

    1 Rory McComb                OH S SA                       39:15
    2 Kemeri & Oliver Spurr      NONE SA                       49:54
    3 Heath Bennett              TT S SA                       51:22
    4 Craig Colwell              OH S SA                       59:09

      Riordan Dose               TT S SA                          mp
      Benjamin Lee               TJ S SA                         dnf
      Henry Hazell               TT S SA                         dnf



3F  (8)    B Grades, -14A  (8)   3.500 km   

    1 Rachel Scott               TT S SA                       31:31
    2 Danielle Schulz            TT S SA                       43:17
    3 Marissa Lee                TJ S SA                       45:54
    4 Peta Johannsen             YA S SA                       47:30
    5 Rina Husby                 TT S SA                       54:30
    6 Bec Hatcher                TJ S SA                       56:09
    7 Jennie Hembrow             OH S SA                     1:17:15
    8 Evelyn Colwell             OH S SA                     1:35:07



3M  (9)    B Grades  (9)         3.500 km   

    1 Ken Clarke                 TJ S SA                       40:08
    2 Robert Hembrow             OH S SA                       51:58
    3 Thomas Frank               TT S SA                       52:54
    4 Sam Bleckly                NONE SA                     1:03:06
    5 Chris Bleckly              NONE SA                     1:15:21
    6 Trevor Deegan              OH S SA                     1:15:55
    7 David Law                  TT S SA                     1:24:31

      Tom Dose                   TT S SA                          mp
      John Such                  TJ S SA                          mp



4F  (2)    B Grades  (2)         5.100 km   

    1 Rosalie Bennett            TT S SA                     1:37:46
    2 Jo Pilger                  NONE SA                     2:02:15



4M  (6)    B Grades, -14A  (6)   5.100 km   

    1 Tristan Lee                TJ S SA                       48:23
    2 Hugh Calvey                NONE SA                     1:09:08
    3 Max Sankauskas             OH S SA                     1:23:37
    4 Mike Gibbard               NONE SA                     1:26:36
    5 Kris Colwell               OH S SA                     1:36:53

      Jamie Shephard             WA S SA                         dnf



5F  (7)    60A,65A  (7)          3.500 km   

    1 Jeffa Jyon                 TT S SA                       46:20
    2 Kay Willmore               TT S SA                       48:02
    3 Deborah Semple             TJ S SA                       50:43
    4 Ann Nolan                  TJ S SA                       57:02
    5 Rae Harris                 WA S SA                     1:09:24
    6 Robyn Cutten               WA S SA                     1:15:22

      Susan Millard              TT S SA                          mp



5M  (8)    No classes  (8)       3.500 km   

    1 Ron Larsson                TT S SA                       45:15
    2 Hermann Frank              TT S SA                       53:40
    3 Alan Barnett               TT S SA                       59:43
    4 Lance Fairclough           YA S SA                     1:01:37
    5 Geoff Bennett              TT S SA                     1:02:06
    6 Roy Bierton                OH S SA                     1:20:41

      Bill Catchpoole            YA S SA                          mp
      Peter & Eva Geelen         NONE SA                          mp



6F  (13)   -16A,50A,55A  (13)    5.100 km   

    1 Katie Dose                 TT S SA                       56:40
    2 Robin Uppill               OH S SA                     1:00:58
    3 Robyn Brown                TJ S SA                     1:05:39
    4 Irena Palmer               YA S SA                     1:06:57
    5 Rebecca Hembrow            OH S SA                     1:08:17
    6 Hannah Skehan              TJ S SA                     1:12:47
    7 Anthea Williams            TJ S SA                     1:17:09
    8 Nicole Such                OH S SA                     1:17:17
    9 Jennie Bourne              OH S SA                     1:32:59
   10 Jan Hillyard               TJ S SA                     1:39:43
   11 Barb Lane                  YA S SA                     1:42:23
   12 Jennifer Kennedy           TT S SA                     1:54:26
   13 Fi Pahor                   TT S SA                     2:16:31



6M  (16)   60A,65A  (16)         5.100 km   

    1 Jim Rathjen                WA S SA                       59:40
    2 John Lyon                  TT S SA                     1:03:09
    3 George Reeves              TT S SA                     1:05:34
    4 Peter Kreminski            WA S SA                     1:06:07
    5 Frank Tomas                WA S SA                     1:18:55
    6 Ken Fisher                 YA S SA                     1:25:33
    7 Mike Hicks                 TT S SA                     1:30:27
    8 Vern Hembrow               OH S SA                     1:36:48
    9 Paul Rogers                NONE SA                     1:41:15
   10 Stuart Lane                OH S SA                     1:46:59
   11 Maarten Nieuwenhoven       TT S SA                     1:52:44
   12 Ian Smith                  TJ S SA                     2:02:32
   13 Peter Lazic                NONE SA                     2:08:51

      Robert Northcote           TT S SA                          mp
      Michael Kreminski          WA S SA                          mp
      Troy Merchant              TJ S SA                          ot



7F  (7)    -18A,20A,35A,40A,45A  6.500 km   

    1 Catherine Loye             OH S SA                     1:07:07
    2 Christine O'Keefe          YA S SA                     1:15:46
    3 Catherine Way              NONE SA                     1:25:33
    4 Michelle Chamalaun         OH S SA                     1:26:06
    5 Wendy Deegan               OH S SA                     2:03:39
    6 Anna Hazell                TT S SA                     2:06:54
    7 Gael Tilbrook              TT S SA                     2:24:33



7M  (25)   -16A,50A,55A  (25)    6.500 km   

    1 Troy Merchant              TJ S SA                       48:06
    2 Paul Hoopmann              TJ S SA                       53:40
    3 Simon Uppill               OH S SA                       54:25
    4 Adrian Uppill              OH S SA                       57:06
    5 Alexander Frank            TT S SA                       57:23
    6 Vincent Loye               OH S SA                     1:01:36
    7 Andrew Slattery            TT S SA                     1:03:42
    8 Dion Bennett               TT S SA                     1:06:53
    9 Michael Ashforth           WA S SA                     1:09:54
   10 Chris Davill               TJ S SA                     1:11:06
   11 Zebedy Hallett             YA S SA                     1:11:11
   12 Robert Smith               TT S SA                     1:11:25
   13 Rob Tucker                 YA S SA                     1:11:30
   14 Phil Davill                TJ S SA                     1:12:58
   15 Wesley Dose                TT S SA                     1:13:28
   16 Tom Bullock                WA S SA                     1:13:57
   17 Didzis Kalnins             NONE SA                     1:18:14
   18 Clive Arthur               TT S SA                     1:18:37
   19 Tyson Hillyard             TJ S SA                     1:18:49
   20 Peter Ashforth             WA S SA                     1:21:25
   21 Gareth Williams            TJ S SA                     1:28:10
   22 Tim Lebbon                 WA S SA                     1:33:44
   23 Chris Brown                TJ S SA                     1:47:44
   24 Douglas Lee                TJ S SA                     1:53:39
   25 Robert Hillyard            TJ S SA                     2:16:53



8F  (3)    21A  (3)              7.350 km   

    1 Susanne Casonova           WA S SA                       57:12
    2 Jenny Casonova             WA S SA                     1:06:51
    3 Claire Davill              TJ S SA                     1:24:19



8M  (8)    -18A,40A,45A  (8)     7.350 km   

    1 Andrew McComb              OH S SA                       49:56
    2 David Simmons              WA S SA                       58:46
    3 Andre Scott                TT S SA                     1:03:07
    4 Ian Winn                   OH S SA                     1:06:06
    5 Grant Henwood              TJ S SA                     1:17:06
    6 Gerry Velaitis             YA S SA                     1:18:54
    7 Steve Williams             TJ S SA                     1:27:30

      Phil Hazell                TT S SA                          mp



9M  (5)    -20A,35A  (5)         9.000 km   

    1 Lee Merchant               TJ S SA                     1:13:02
    2 Ruhi Afnan                 YA S SA                     1:21:50
    3 John Nieuwenhoven          TT S SA                     1:39:55
    4 Ross Dawson                YA S SA                     1:45:00
    5 Daryl Crebbin              YA S SA                     2:06:01



10M  (1)   21A  (1)              11.500 km  

    1 Egil Husby                 TT S SA                     1:27:41