Black HillSun 3/03/2002 9:38 PM
Orienteering Results

   Pl Name                       Club                             Time



Womens 1  (1)          2.000 km   0 C

    1 Lily and Kai               NONE SA                       1:10:14



Mens 1  (3)            2.000 km   0 C

    1 Benjamin Lee               TJ S SA                         22:03
    2 Heath Bennet               TT S SA                         24:18
    3 Riordan Dose               TT S SA                         34:17



Mens 2  (2)            3.000 km   0 C

    1 Lukel Hazell               TT S SA                         46:29
    2 Jim Semple                 NONE SA                         56:34



Womens 3  (9)          4.000 km   0 C

    1 Louise George              WA S SA                         52:40
    2 Julie Sneddeb              NONE SA                         57:08
    3 Kaye Nieuwenhoven          TT S SA                       1:02:19
    4 Shannon Nicolson           YA S SA                       1:04:12
    5 Jeffa Jyon                 TT S SA                       1:08:07
    6 Robyn Cutten               WA S SA                       1:12:03
    7 Julia Valladares           NONE SA                       1:12:04
    8 Peta Johannsen             NONE SA                       1:15:52
    9 Caroline Barnett           TT S SA                       1:44:55



Mens 3  (13)           4.000 km   0 C

    1 Garry Harris               TJ S SA                         42:37
    2 Dion Bennet                TT S SA                         43:39
    3 Clive Arthur               TT S SA                         44:59
    4 Sam Miskelly               TT S SA                         49:42
    5 Alan Anderson              WA S SA                         55:10
    6 Ben Drogemuller            NONE SA                       1:01:04
    7 Geoff Bennet               TT S SA                       1:01:13
    8 Maarten Nieuwenhoven       TT S SA                       1:01:20
    9 simon livingstone          NONE SA                       1:03:47
   10 John Sennet                TT S SA                       1:06:27
   11 Trystan Bennet             TT S SA                       1:13:53
   12 Simon Livingstone          NONE SA                       1:15:00
   13 Tom Dose                   TT S SA                       1:22:44



Womens 4  (8)          4.700 km   0 C

    1 Zoe Radford                TT S SA                         35:48
    2 Zebedy Hallett             YA S SA                         44:47
    3 Hannah Skehan              TJ S SA                         51:10
    4 Robin Uppill               OH S SA                         51:17
    5 Katie Dose                 TT S SA                         56:35
    6 Anna Hazell                TT S SA                       1:15:55
    7 Alison Radford             TT S SA                       1:23:10
    8 Ruth Nicolson              YA S SA                       1:34:59



Mens 4  (31)           4.700 km   0 C

    1 Reuben Smith               TT S SA                         30:55
    2 Peter Proud                NONE SA                         31:50
    3 Miguel Clark               WA S SA                         34:36
    4 Robert Smith               TT S SA                         38:24
    5 Adrian Uppill              OH S SA                         39:00
    6 Dave Nicolson              YA S SA                         39:41
    7 Danny Young                WA S SA                         39:52
    8 John Lyon                  TT S SA                         40:02
    9 Tony Radford               TT S SA                         40:53
   10 Andrew Slattery            TT S SA                         42:10
   10 Simon 'Andy' Capp          TJ S SA                         42:10
   12 Simon Uppill               OH S SA                         43:05
   13 Tyson Hillyard             TJ S SA                         43:27
   14 Daryl Crebbin              YA S SA                         45:49
   15 Lloydd Sampson             TJ S SA                         46:17
   16 Peter Clark                WA S SA                         47:16
   17 Jason Nicolson             YA S SA                         48:10
   18 John Williams              TJ S SA                         48:30
   19 Ken May                    WA S SA                         49:51
   20 Wesley Dose                TT S SA                         51:29
   21 Solomon Buckman            YA S SA                         52:01
   22 Neville George             NONE SA                         52:06
   23 Douglas Lee                TJ S SA                         52:16
   24 George Reeves              TT S SA                         52:46
   25 Doug McMurray              YA S SA                         54:47
   26 Peter Ashforth             WA S SA                         55:00
   27 Peter Cutten               WA S SA                         56:19
   28 Mike Vanalphen             NONE SA                         58:55
   29 Phil Davill                TJ S SA                       1:02:40
   30 Bill Catchpoole            YA S SA                       1:12:38

      Bernie O'Neil              NONE SA                           dnf