Parra Wirra March 24Sun 24-03-2002 16:38
Orienteering Results

   Pl Name                       Club                             Time



Womens 1  (1)  1.6 km                

    1 Nadia Velaitis             YA S SA                         15:35



Mens 1  (2)    1.6 km                

    1 Heath Bennett              TT S SA                         19:03

      Benjamin Lee               TJ S SA                           dnf



Womens 2  (4)  2.3 km               

    1 Mallory Hughes             NONE SA                         20:28
    2 Marissa Lee                TJ S SA                         33:55
    3 Greta Doyle                TT S SA                         38:35
    4 Cathy Hilditch             NONE SA                         48:05



Mens 2  (6)    2.3 km                

    1 Toby Clark                 WA S SA                         20:02
    2 Riordan Dose               TT S SA                         25:15
    3 Tim Budenberg              TT S SA                         28:36
    4 Ben Drogemuller            YA S SA                         38:42
    5 Jack Doyle                 TT S SA                         44:12
    6 Eric Harris + 2            TT S SA                         53:01



Womens 3  (4)  3.5 km               

    1 Shannon Nicolson           YA S SA                         48:59
    2 Jennie Bourne              OH S SA                       1:05:36
    3 Nadia Velaitis             YA S SA                       1:16:00
    4 Jeanette Paterson          TT S SA                       1:20:40



Mens 3  (9)    3.5 km                

    1 John Berjkvist             NONE SA                         35:53
    2 John Bus                   NONE SA                         43:18
    3 Scott Gogler               NONE SA                         45:07
    4 Adam Stott                 OH S SA                         52:10
    5 Ian Budenburg              TT S SA                       1:03:12
    6 David Bourne               OH S SA                       1:05:23
    7 Tim Budenberg              TT S SA                       1:35:16

      Tom Dose                   TT S SA                           dnf
      Simon 'Andy' Capp          TJ S SA                           dnf



Womens 4  (17) 3.7 km   135 C             

    1 Robin Uppill               OH S SA                         48:19
    2 Lexie Ashforth             WA S SA                       1:00:11
    3 Michelle Chamalaun         OH S SA                       1:02:22
    4 Rachael Scott              TT S SA                       1:11:22
    5 Helen Smith                TT S SA                       1:20:10
    6 Rebecca Hembrow            OH S SA                       1:20:37
    7 Deborah Semple             TJ S SA                       1:24:20
    8 Rosalie Bennett            TT S SA                       1:42:20
    9 Tristan Lee                TJ S SA                       1:47:48
   10 Ruth Nicolson              YA S SA                       1:47:52
   11 Rachael Upton              WA S SA                       1:48:06
   12 Fi Pahor                   TT S SA                       2:03:01

      Sue Merchant               TJ S SA                           dnf
      Julie Crebbin              YA S SA                           dnf
      Susan Millard              TT S SA                           dnf
      Margaret Northcote         TT S SA                           dnf
      Kay Haarsma                TT S SA                           dnf



Mens 4  (14)   3.7 km   135 m C             

    1 Adrian Uppill              OH S SA                         34:09
    2 Brett Merchant             TJ S SA                         36:45
    3 Simon Uppill               OH S SA                         41:32
    4 Troy Merchant              TJ S SA                         46:36
    5 Gerry Velaitis             YA S SA                         49:25
    6 Peter Kreminski            WA S SA                         59:17
    7 Geoff Bennett              TT S SA                       1:07:29
    8 Maarten Nieuwenhoven       TT S SA                       1:27:54
    9 Vern Hembrow               OH S SA                       1:40:51
   10 Mike Hicks                 TT S SA                       1:44:32
   11 Kevin Murphy               TT S SA                       2:00:34

      Wesley Dose                TT S SA                           dnf
      John Sennet                TT S SA                           dnf
      Trystan Bennett            TT S SA                           dnf



Womens 5  (6)  5.1 km                

    1 Amber Tomas                WA S SA                         54:26
    2 Zebedy Hallett             YA S SA                       1:03:15
    3 Heather Smith              TT S SA                       1:24:38
    4 Chris Franklin             TJ S SA                       1:31:02
    5 Hannah Skehan              TJ S SA                       1:36:06

      Michelle Soar              WA S SA                           dnf



Mens 5  (15)   5.1 km                

    1 Andre Scott                TT S SA                         56:21
    2 John Lyon                  TT S SA                       1:01:40
    3 Tyson Hillyard             TJ S SA                       1:07:27
    4 Robert Northcote           TT S SA                       1:13:12
    5 Peter Clark                WA S SA                       1:16:20
    6 Doug McMurray              YA S SA                       1:17:33
    7 Dion Bennett               TT S SA                       1:18:22
    8 George Reeves              TT S SA                       1:28:11
    9 Linden Smith               TT S SA                       1:29:05
   10 Jason Nicolson             YA S SA                       1:39:06
   11 Jim Helton                 NONE SA                       1:47:33
   12 Michael Kreminski          WA S SA                       2:04:49
   13 Bill Catchpoole            YA S SA                       2:14:23

      Frank Tomas                WA S SA                           dnf
      Doug Lee                   TJ S SA                           dnf



Womens 6  (2)  6.5 km                

      Katie Dose                 TT S SA                           dnf
      Amanda Barlow              NONE SA                           dnf



Mens 6  (7)    6.5 km                

    1 Lachlan Hallett            YA S SA                       1:02:47
    2 Lee Merchant               TJ S SA                       1:13:15
    3 Paul Hoopmann              TJ S SA                       1:18:23
    4 Andrew Slattery            TT S SA                       1:50:27
    5 David Couche               YA S SA                       1:50:57

      Michael Ashforth           WA S SA                           dnf
      Gareth Williams            TJ S SA                           dnf



Mens 7  (5)    8.7 km                

    1 Stephen Dose               TT S SA                       1:18:36
    2 Miguel Clark               WA S SA                       1:24:44
    3 Simon 'Andy' Capp          TJ S SA                       2:11:47

      Daryl Crebbin              YA S SA                           dnf
      Peter Proud                YA S SA                           dnf