Congeratinga Badge EventSun 5/05/2002 19:54
Orienteering Results

   Pl Name                       Club                             Time



M-10  (4)      2.480 km   0 C             

    1 Riordan Dose               TT S SA                         22:34
    2 Henry Hazell               TT S SA                         28:10
    3 Benjamin Lee               TJ S SA                         31:23
    4 Thomas Hicks               SE S SA                         49:45



W-10  (1)      2.480 km   0 C             

    1 Rachel Loye                OH S SA                         39:50



M-12A  (3)     2.750 km   0 C             

    1 Toby Clark                 WA S SA                         27:23
    2 Tom Dose                   TT S SA                         28:32
    3 Thomas Fotheringham        YA S SA                         37:55



W-12A  (3)     2.750 km   0 C             

    1 Marissa Lee                TJ S SA                         34:37
    2 Lisa Stoeckel              WA S SA                         51:34

      Nadia Velaitis             YA S SA                           dns



M-14A  (3)     4.220 km   0 C             

    1 Adam Kreminski             WA S SA                       1:09:51
    2 Thomas Frank               TT S SA                       1:10:51
    3 Tristan Lee                TJ S SA                       1:26:30



W-14A  (2)     3.270 km   0 C             

    1 Rebecca Hembrow            OH S SA                         36:11
    2 Shannon Nicolson           YA S SA                         50:01



M-16A  (6)     6.420 km   0 C             

    1 Brett Merchant             TJ S SA                         54:45
    2 Simon Uppill               OH S SA                         56:20
    3 Andrew Slattery            TT S SA                         57:12
    4 Jason Nicolson             YA S SA                       1:01:15
    5 Wesley Dose                TT S SA                       1:02:17
    6 Michael Kreminski          WA S SA                       1:56:11



W-16A  (2)     4.170 km   0 C             

    1 Hannah Skehan              TJ S SA                         44:16
    2 Rachel Scott               TT S SA                       1:16:33



M-18A  (4)     7.530 km   0 C             

    1 Troy Merchant              TJ S SA                         55:33
    2 Gareth Williams            TJ S SA                       1:06:44
    3 Alexander Frank            TT S SA                       1:07:31
    4 Michael Ashforth           WA S SA                       1:08:08



W-18A  (1)     5.440 km   0 C             

    1 Katie Dose                 TT S SA                         57:03



W-20A  (4)     6.420 km   0 C             

    1 Zebedy Hallett             YA S SA                       1:03:40
    2 Lexie Ashforth             WA S SA                       1:04:58
    3 Catherine Loye             OH S SA                       1:07:00
    4 Katherine Radford          TT S SA                       2:07:15



M21A  (2)      9.300 km   0 C             

    1 Miguel Clark               WA S SA                       1:03:12
    2 Lachlan Hallett            YA S SA                       1:14:30



W21A  (4)      7.530 km   0 C             

    1 Zoe Radford                TT S SA                         59:47
    2 Amber Tomas                WA S SA                       1:02:25
    3 Susanne Casanova           WA S SA                       1:03:28
    4 Jenny Casanova             WA S SA                       1:14:40



M21AS  (1)     7.530 km   0 C             

    1 Tyson Hillyard             TJ S SA                       1:34:39



W21AS  (3)     5.440 km   0 C             

    1 Claire Davill              TJ S SA                       1:06:39
    2 Sandra Afnan               YA S SA                       1:14:53
    3 Margaret Bourne            OH S SA                       1:22:59



M21B  (2)      4.220 km   0 C             

    1 Aaron Maddison             OH S SA                       1:09:56
    2 Ken Clarke                 TJ S SA                       1:17:58



W21B  (1)      3.750 km   0 C             

    1 Dounia Davis               OH S SA                         49:41



M35A  (2)      9.300 km   0 C             

    1 Ruhi Afnan                 YA S SA                       1:23:58
    2 Daryl Crebbin              YA S SA                       1:54:25



W35A  (2)      6.420 km   0 C             

    1 Michelle Chamalaun         OH S SA                       1:28:13
    2 Anna Hazell                TT S SA                       1:51:36



M35-44AS  (1)  6.420 km   0 C             

    1 Eric Harris                TT S SA                       1:43:07



W35-44AS  (1)  4.170 km   0 C             

    1 Julie Crebbin              YA S SA                       1:07:45



M35-44B  (1)   3.750 km   0 C             

    1 Doug Lee                   TJ S SA                         46:12



W35-44B  (2)   3.270 km   0 C             

    1 Michelle Soar              YA S SA                         49:46
    2 Robyn Dose                 TT S SA                       1:09:12



M40A  (7)      7.530 km   0 C             

    1 Stephen Dose               TT S SA                         55:11
    2 Andrew McComb              OH S SA                         58:39
    3 Dave Nicolson              YA S SA                       1:07:09
    4 Phil Hazell                TT S SA                       1:08:18
    5 Andre Scott                TT S SA                       1:11:51
    6 Steve Hicks                SE S SA                       1:12:08
    7 Ian Winn                   OH S SA                       1:25:56



W40A  (2)      5.440 km   0 C             

    1 Christine O'Keefe          YA S SA                       1:05:16
    2 Wendy Deegan               OH S SA                       1:34:57



M45A  (7)      7.530 km   0 C             

    1 Lee Merchant               TJ S SA                         58:05
    2 Tony Radford               TT S SA                       1:00:20
    3 David Couche               YA S SA                       1:17:52
    4 Doug Fotheringham          YA S SA                       1:22:24
    5 Gerry Velaitis             YA S SA                       1:27:39
    6 Peter Clark                WA S SA                       1:29:30
    7 Simon 'Andy' Capp          TJ S SA                       1:32:56



W45A  (7)      5.440 km   0 C             

    1 Robyn Brown                TJ S SA                         55:49
    2 Robin Uppill               OH S SA                         56:54
    3 Anthea Williams            TJ S SA                       1:06:45
    4 Janet Davill               TJ S SA                       1:08:37
    5 Chris Franklin             TJ S SA                       1:21:30
    6 Barbara Lane               YA S SA                       1:38:06
    7 Ruth Nicolson              YA S SA                       1:48:30



M45AS  (3)     4.170 km   0 C             

    1 Steve Williams             TJ S SA                         50:06
    2 Hermann Frank              TT S SA                         56:45

      Garry Harris               TJ S SA                           dns



M45B  (1)      3.270 km   0 C             

    1 Kevin Murphy               TT S SA                       1:09:03



W45B  (3)      3.270 km   0 C             

    1 Sue Merchant               TJ S SA                         58:19
    2 Jeanette Paterson          TT S SA                       1:05:31

      Paula Ashforth             WA S SA                           dnf



M50A  (8)      6.420 km   0 C             

    1 Paul Hoopmann              TJ S SA                         51:21
    2 Vincent Loye               OH S SA                       1:02:35
    3 Phil Davill                TJ S SA                       1:04:39
    4 Tom Bullock                WA S SA                       1:09:40
    5 Phil Stoeckel              WA S SA                       1:13:13
    6 Peter Ashforth             WA S SA                       1:18:05
    7 Heinz Leuenberger          OH S SA                       1:45:11
    8 Colin Dodd                 OH S SA                       1:45:26



W50A  (3)      4.170 km   0 C             

    1 Alison Radford             TT S SA                         50:58
    2 Jan Hillyard               TJ S SA                       1:42:15
    3 Sue Bament                 OH S SA                       1:52:51



M55A  (8)      5.440 km   0 C             

    1 Robert Smith               TT S SA                         47:24
    2 Jim Rathjen                WA S SA                         58:23
    3 David Tilbrook             OH S SA                       1:05:34
    4 Trevor Morcom              TJ S SA                       1:13:53
    5 Ken Thompson               SB S SA                       1:41:16

      Doug McMurray              YA S SA                           dns
      Peter Mayer                YA S SA                           dns
      Rob Tucker                 YA S SA                           dns



W55A  (3)      4.170 km   0 C             

    1 Irena Palmer               YA S SA                         58:18
    2 Jennie Bourne              OH S SA                       1:14:23
    3 Ann Nolan                  TJ S SA                       1:33:19



M60A  (7)      5.440 km   0 C             

    1 John Hall                  TT S SA                         53:21
    2 Frank Tomas                WA S SA                       1:10:57
    3 Stuart Lane                OH S SA                       1:10:58
    4 Peter Kreminski            WA S SA                       1:20:09
    5 Ian Harding                YA S SA                       1:20:13
    6 Mike Hicks                 TT S SA                       1:35:58
    7 Iraj Afanan                OH S SA                       1:37:23



W60A  (2)      2.930 km   0 C             

    1 Susan Millard              TT S SA                         53:13
    2 Helen Smith                TT S SA                         54:54



M65A  (3)      4.170 km   0 C             

    1 George Reeves              TT S SA                         51:30
    2 Peter Cutten               WA S SA                       1:01:59
    3 Alan Anderson              WA S SA                       1:04:35



W65A  (2)      2.930 km   0 C             

    1 Jeffa Jyon                 TT S SA                       1:00:51
    2 Robyn Cutten               WA S SA                       1:11:41



M70A  (2)      2.930 km   0 C             

    1 Ron Larsson                TT S SA                         44:24
    2 Bill Catchpoole            YA S SA                       1:00:34



W70A  (2)      2.930 km   0 C             

    1 Joan Jenkins               OH S SA                       1:44:26

      Pat Fairclough             OH S SA                           dns



M75A  (2)      2.930 km   0 C             

    1 Roy Bierton                OH S SA                       1:00:02
    2 Lance Fairclough           OH S SA                       1:09:56



W45AS  (1)     2.930 km   0 C             

    1 Fi Pahor                   TT S SA                       1:15:24



M17-20AS  (1)  4.170 km   0 C             

    1 Christopher Davill         TJ S SA                       1:02:39



W75A  (1)                                 

    1 Rae Harris                 WA S SA                       1:13:55



EOD5  (2)                                 

    1 Peter Lazic                TT S SA                       1:56:32
    2 Peter McLeod               NONE SA                       2:17:59



EOD6  (1)                                 

    1 Marjo Baan                 TT S SA                       1:41:38



EOD7  (1)                                 

    1 Rachael Upton              WA S SA                         47:38



EOD8  (2)                                 

    1 Adam Stott                 NONE SA                       1:11:36
    2 Sarah Compston             TT S SA                       2:09:44



EOD9  (4)                                 

    1 Rebecca Hatcher            TT S SA                       1:32:49
    2 Luke Bleckly               TJ S SA                       1:37:19
    3 Tom Bleckly                TJ S SA                       2:05:43
    4 Sam Bleckly                TJ S SA                       2:15:55



EOD10  (9)                                

    1 David Evans                NONE SA                       1:17:34
    2 Nadia + Pat Velaitis       YA S SA                       1:30:46
    3 Josie Grame-Jack Doyle     TT S SA                       1:38:11
    4 Greg Fletcher              NONE SA                       1:42:05
    5 Len Barnett                TT S SA                       1:45:12
    6 Brooke Chapman             OH S SA                       1:50:39
    7 Greta Doyle                TT S SA                       1:58:51

      Mallory Hughes             NONE SA                           dnf
      Kris Colwell               OH S SA                           dnf



EOD11  (2)                                

    1 Evelyn Colwell             OH S SA                       1:14:46
    2 Abbie Deegan               OH S SA                       1:27:44



EOD12  (2)                                

    1 Liana Crebbin              YA S SA                         56:35
    2 Aaron and Eddie Davis      OH S SA                       1:14:45