Cantara OYSun 19/05/2002 20:05
Orienteering Results

   Pl Name                       Club                           Time



1F  (3)    -10,-12B  (3)         1.700 km   

    1 Rachael Loye               OH S SA                       21:54
    2 Georgia Hiicks             SE S SA                       28:38
    3 Liana Crebbin              YA S SA                       46:46



1M  (3)    -10,-12B  (3)         1.700 km   

    1 Benjamin Lee               TJ S SA                       13:20
    2 Riordan Dose               TT S SA                       18:22
    3 Thomas Hicks               SE S SA                       22:20



2F  (2)    -12A  (2)             2.100 km   

    1 Bec Hatcher                TJ S SA                       27:58
    2 Marissa Lee                TJ S SA                       32:26



2M  (2)    -12A  (2)             2.100 km   

    1 Tom Dose                   TT S SA                       25:38
    2 Thomas Fotheringham        YA S SA                       50:44



3F  (5)    B Grades, -14A  (5)   3.100 km   

    1 Rachael Upton              WA S SA                       36:21
    2 Julie Crebbin              YA S SA                       48:31
    3 Shannon Nicolson           YA S SA                       53:45
    4 Margaret Bourne            OH S SA                       60:16
    5 Sue Merchant               TJ S SA                       69:15



3M  (1)    B Grades  (1)         3.100 km   

    1 Heinz Leuenberger          OH S SA                       56:53



4M  (3)    B Grades, -14A  (3)   4.000 km   

    1 Robert Mutton              SE S SA                       41:01
    2 Tristan Lee                TJ S SA                       46:05
    3 Douglas Lee                TJ S SA                       80:31



5F  (2)    60A,65A  (2)          2.560 km   

    1 Susan Millard              TT S SA                       53:55
    2 Jeffa Jyon                 TT S SA                      101:34



6F  (10)   -16A,50A,55A  (10)    3.500 km   

    1 Alison Radford             TT S SA                       74:16
    2 Irena Palmer               YA S SA                       85:45
    3 Rebecca Hembrow            OH S SA                      118:59
    4 Deborah Semple             TJ S SA                      142:07
    5 Jan Hillyard               TJ S SA                      164:53

      Claire Davill              TJ S SA                         dnf
      Jennie Bourne              OH S SA                         dnf
      Rachael Scott              TT S SA                         dnf
      Hannah Skehan              TJ S SA                         dnf
      Sue Bament                 OH S SA                         dnf



6M  (5)    60A,65A  (5)          3.500 km   

    1 John Lyon                  TT S SA                       63:30
    2 George Reeves              TT S SA                       92:49
    3 Steve Williams             TJ S SA                      119:35
    4 John Hall                  TT S SA                      121:18

      Peter Kreminski            WA S SA                         dnf



7F  (10)   -18A,20A,35A,40A,45A  4.650 km   

    1 Robin Uppill               OH S SA                       70:56
    2 Catherine Loye             OH S SA                       79:31
    3 Robyn Brown                TJ S SA                       85:06
    4 Lexie Ashforth             WA S SA                       97:50
    5 Janet Davill               TJ S SA                      103:07
    6 Anthea Williams            TJ S SA                      105:42
    7 Katie Dose                 TT S SA                      124:47
    8 Chris Franklin             TJ S SA                      127:33
    9 Ruth Nicolson              YA S SA                      178:57

      Michelle Soar              YA S SA                         dnf



7M  (20)   -16A,50A,55A  (20)    4.650 km   

    1 Simon Uppill               OH S SA                       58:33
    2 Michael Ashforth           WA S SA                       69:03
    3 Robert Smith               TT S SA                       73:21
    4 Paul Hoopmann              TJ S SA                       76:43
    5 Tyson Hillyard             TJ S SA                       77:28
    6 Rob Tucker                 YA S SA                       81:08
    7 Jason Nicolson             YA S SA                       84:02
    8 Andrew Slattery            TT S SA                       89:32
    9 Peter Ashforth             WA S SA                       95:35
   10 Peter Mayer                YA S SA                       98:21
   11 Brett Merchant             TJ S SA                      109:23
   12 Wesley Dose                TT S SA                      113:30
   13 Phil Stoeckel              WA S SA                      119:08
   14 Adrian Uppill              OH S SA                      122:48
   15 Robert Hillyard            TJ S SA                      163:50

      Doug McMurray              YA S SA                         dnf
      Vern Hembrow               OH S SA                         dnf
      Christopher Davill         TJ S SA                         dnf
      Jim Rathjen                WA S SA                         dnf
      David Tilbrook             OH S SA                         dnf



8M  (10)   -18A,40A,45A  (10)    6.100 km   

    1 Steve Hicks                SE S SA                       80:21
    2 Andre Scott                TT S SA                      102:34
    3 Alexander Frank            TT S SA                      105:57
    4 Troy Merchant              TJ S SA                      124:11
    5 Robert Kriesl              SE S SA                      128:17
    6 Gareth Williams            TJ S SA                      139:34

      Peter Proud                YA S SA                         dnf
      Gerry Velaitis             YA S SA                         dnf
      David Couche               YA S SA                         dnf
      Doug Fotheringham          YA S SA                         dnf



9F  (1)    No Classes  (1)       7.600 km   

    1 Zoe Radford                TT S SA                      122:10



9M  (3)    -20A,35A  (3)         7.600 km   

    1 Lee Merchant               TJ S SA                       98:36
    2 Tony Radford               TT S SA                      123:23

      Daryl Crebbin              YA S SA                         dnf



10M  (3)   21A  (3)              10.250 km  

    1 Miguel Clark               WA S SA                      145:25
    2 Lachlan Hallett            YA S SA                      169:32
    3 Stephen Dose               TT S SA                      192:19