Gumeracha GoldfieldsMon 16/09/2002 07:51
Orienteering Results

   Pl Name                       Club                 Time



Womens 1  (3)  2.000 km   0 C             

    1 Katie Doyle                NONE SA             23:10
    2 Jacqui Doyle               NONE SA             25:08
    3 Rachel Loye                OH S SA             42:52



Mens 1  (1)    2.000 km   0 C             

    1 Thomas Hicks               SE S SA             45:55



Womens 2  (8)  3.000 km   0 C             

    1 Marissa Lee                TJ S SA             22:04
    2 Lisa Stoeckel              WA S SA             29:16
    3 S Barwich                  NONE SA             38:20
    4 Robyn Dose                 TT S SA             41:49
    5 Trudy Afnan                OH S SA             52:08
    6 Carol Such                 OH S SA             54:00
    7 Naomi & Bryony Tucker      TT S SA             54:20

      lauren valladarey          TJ S SA               dnf



Mens 2  (2)    3.000 km   0 C             

    1 Benjamin Lee               TJ S SA             22:51
    2 Ken Fisher                 YA S SA             48:09



Womens 3  (10) 4.000 km   0 C             

    1 Nadia Velaitis             YA S SA             57:17
    2 Tessa and Chris            YA S SA             57:26
    3 Esther and Steph           YA S SA             58:59
    4 M R Gibbard                NONE SA           1:06:30
    5 Bec Hatcher                TJ S SA           1:21:48
    6 Paula Ashforth             WA S SA           1:45:08
    7 Zeta Sankausas             OH S SA           2:03:23
    8 Jean Cook                  NONE SA           2:37:47

      Judy Sprod                 YA S SA               dnf
      paula doyle                NONE SA               dnf



Mens 3  (9)    4.000 km   0 C             

    1 Max Sankauskas             OH S SA             50:55
    2 bradley tonkin             NONE SA           1:07:25
    3 david tonkin               NONE SA           1:09:16
    4 Thomas Frank               TT S SA           1:09:29
    5 John Such                  TJ S SA           1:22:07
    6 Aaron Maddison             OH S SA           1:56:55
    7 David Law                  TT S SA           2:23:49

      Tom Dose                   TT S SA               dnf
      Sean Hooper                TJ S SA               dnf



Womens 4  (9)  4.000 km   0 C             

    1 Rebecca Hembrow            OH S SA             45:06
    2 Dounia Afnan               YA S SA             56:09
    3 joe boas                   TT S SA           1:15:04
    4 Margaret Bourne            OH S SA           1:21:01
    5 Rosalie Bennett            TT S SA           1:52:49
    6 pat velaitis               YA S SA           1:56:21
    7 Jan Hillyard               TJ S SA           1:57:29
    8 Fi Pahor                   TT S SA           1:58:44

      Mallory Hughes             NONE SA               dnf



Mens 4  (8)    4.000 km   0 C             

    1 Tristan Lee                TJ S SA             46:28
    2 Geoff Bennett              TT S SA           1:11:15
    3 craig colwell              OH S SA           1:12:22
    4 Jamie Shephard             WA S SA           1:16:09
    5 Vern Hembrow               OH S SA           1:18:16
    6 Tony Tlbot                 TT S SA           1:33:57
    7 Paul Hoffman               NONE SA           2:02:21

      Kingsley Valladeres        YA S SA               dnf



Womens 5  (12) 6.000 km   0 C             

    1 Rachael Upton              WA S SA             41:20
    2 Susan Millard              TT S SA             50:51
    3 Jeffa Jyon                 TT S SA             54:37
    4 Wendy Deegan               OH S SA           1:03:31
    5 Janet Davill               TJ S SA           1:03:56
    6 Nicole Such                OH S SA           1:09:35
    7 Rachel Scott               TT S SA           1:11:30
    8 Margaret Northcote         TT S SA           1:19:22
    9 Rae Harris                 WA S SA           1:28:13
   10 Robyn Cutten               WA S SA           1:31:31
   11 Jenny Kennedy              TT S SA           1:33:50
   12 Ann Nolan                  TJ S SA           1:49:13



Mens 5  (11)   6.000 km   0 C             

    1 Robert Smith               TT S SA             31:07
    2 Chris Davill               TJ S SA             33:41
    3 Gerry Velaitis             YA S SA             37:37
    4 Peter Cutten               WA S SA             43:09
    5 Colin Dodd                 OH S SA             50:53
    6 Mike Hicks                 TT S SA             51:21
    7 Ken Clarke                 TJ S SA           1:07:22
    8 Marc Turner                TJ S SA           1:13:58
    9 aubin oien                 NONE SA           1:19:07
   10 Ian Smith                  NONE SA           1:58:53
   11 Peter eva geelen           WA S SA           2:24:17



Womens 6  (14) 8.000 km   0 C             

    1 Catherine Loye             OH S SA             50:07
    2 Zoe Radford                TT S SA             52:03
    3 Robin Uppill               OH S SA             57:00
    4 Katie Dose                 TT S SA           1:02:19
    5 Robyn Brown                TJ S SA           1:03:30
    6 Claire Davill              TJ S SA           1:03:56
    7 catheriney way             OH S SA           1:05:37
    8 Hannah Skehan              TJ S SA           1:06:32
    9 Lexie Ashforth             WA S SA           1:07:50
   10 Zebedy Hallett             YA S SA           1:12:18
   11 Vanessa Round              TT S SA           1:31:13
   12 Sandra Afnan               YA S SA           1:43:18
   13 Barbara Lane               YA S SA           1:51:57

      Michelle Soar              YA S SA               dnf



Mens 6  (23)   8.000 km   0 C             

    1 Lee Merchant               TJ S SA             42:54
    2 Adrian Uppill              OH S SA             50:15
    3 Simon Uppill               OH S SA             51:51
    4 John Lyon                  TT S SA             52:03
    5 Steve Hicks                SE S SA             52:17
    6 Brett Merchant             TJ S SA             53:50
    7 Peter Mayer                YA S SA             54:54
    8 Tyson Hillyard             TJ S SA             59:32
    9 George Reeves              TT S SA             59:40
   10 Robert Northcote           TT S SA           1:00:09
   11 Jim Rathjen                WA S SA           1:01:02
   12 Peter Kreminski            WA S SA           1:02:49
   13 Phil Stoeckel              WA S SA           1:04:35
   14 Chris Brown                TJ S SA           1:08:12
   15 Ron Larsson                TT S SA           1:19:43
   16 Steve Williams             TJ S SA           1:23:09
   17 Tim Lebbon                 WA S SA           1:31:05
   18 Kevin Murphy               TT S SA           1:34:42
   19 bill catchpoole            TT S SA           1:37:07
   20 Jeff Francis               NONE SA           1:59:26
   21 Peter Lazic                NONE SA           2:22:31

      Andre Scott                TT S SA               dnf
      Michael Ashforth           WA S SA               dnf



Mens 7  (12)                              

    1 Davo Simmons               NONE SA             56:56
    2 Paul Hoopmann              TJ S SA             58:31
    3 Alexander Frank            TT S SA           1:05:10
    4 Gareth Williams            TJ S SA           1:10:43
    5 Tom Bullock                WA S SA           1:12:59
    6 David Couche               YA S SA           1:16:16
    7 Daryl Crebbin              YA S SA           1:18:27
    8 Doug Fotheringham          YA S SA           1:26:48
    9 Peter Ashforth             WA S SA           1:28:07
   10 Antony White               OH S SA           1:28:10
   11 Didzis Kelnins             WA S SA           1:29:02

      John Williams              TJ S SA               dnf



Mens 8  (7)                               

    1 Reuben Smith               TT S SA             58:10
    2 Troy Merchant              TJ S SA           1:03:29
    3 steve cooper               NONE SA           1:13:45
    4 Ruhi Afnan                 YA S SA           1:14:50
    5 Stephen Dose               TT S SA           1:16:29
    6 Steve Doyle                NONE SA           1:22:11

      Daniel Judd                TJ S SA               dnf