Summer Series_Jan18Mon 21/01/2002 12:51 PM
Orienteering Results

   Pl Name                       Club                             Time



Course 1 Women 2.500 km   0 C             

    1 Lexie Ashforth             WA S SA                         17:17
    2 Rachael Upton              WA S SA                         17:57
    3 Bec Hatcher                TJ S SA                         23:32
    4 Jennie Hembrow             OH S SA                         26:50
    5 Robyn Dose                 TT S SA                         31:57
    6 Julia Valladares           NONE SA                         36:58
    7 Elise Knight               NONE SA                         37:45
    8 Donna Sampson              TJ S SA                         38:07
    9 Donna Sampson              TJ S SA                         38:59
   10 Caroline Bennett           NONE SA                         43:22
   11 Zara Soden                 NONE SA                         45:00
   12 Bevelander Family          TJ S SA                         53:31



Course 1 Men   2.500 km   0 C             

    1 Family Upton               OH S SA                         22:59
    2 Colin Dodd                 OH S SA                         25:34
    3 Aaron Maddison             OH S SA                         26:57
    4 Andrew Cranley             NONE SA                         29:05
    5 R. Collett                 NONE SA                         34:00
    6 Phil Stoeckel              WA S SA                         38:38
    7 Angus Baker                NONE SA                         43:00
    8 Bryn Soden                 NONE SA                         54:00
    9 Ron Smernik                NONE SA                         55:00



Course 2 Women 3.700 km   0 C             

    1 Robin Uppill               OH S SA                         29:49
    2 Rebecca Hembrow            OH S SA                         31:43
    3 Susan Millard              TT S SA                         43:17
    4 Claire Davill              TJ S SA                         44:30
    5 Julie Sneddeb              NONE SA                         46:48
    6 Ruth Nicolson              YA S SA                         47:00
    7 Barbara Lane               YA S SA                         51:51
    8 Robyn Cutten               WA S SA                       1:01:02



Course 2 Men   3.700 km   0 C             

    1 Gerry Velaitis             YA S SA                         17:30
    2 Adrian Uppill              OH S SA                         23:07
    3 Frank Tomas                WA S SA                         26:06
    4 Simon Uppill               OH S SA                         26:49
    5 Ken May                    WA S SA                         27:35
    6 Peter Mayer                YA S SA                         29:22
    7 Jason Nicolson             YA S SA                         30:00
    8 Dennis Knight              NONE SA                         31:56
    9 Doug McMurray              YA S SA                         32:24
   10 Peter Cutten               WA S SA                         33:55
   11 Alan Anderson              WA S SA                         36:29
   12 Jamie Shephard             WA S SA                         36:46
   13 Rob Tucker                 YA S SA                         40:00
   14 Bill Catchpoole            YA S SA                         40:51
   15 Ian Smith                  NONE SA                         42:03
   16 Ron Larsson                TT S SA                         44:00
   17 Robert Hillyard            TJ S SA                         49:15



Scatter O  (24 0.000 km   0 C             

    1 Miguel Clark               WA S SA                         42:30
    2 Lachlan Hallett            YA S SA                         42:39
    3 Paul Hoopmann              TJ S SA                         43:04
    4 Andrew Slattery            TT S SA                         45:32
    5 Ruhi Afnan                 YA S SA                         45:57
    6 Mark Schammer              NONE SA                         49:42
    7 Simon 'Andy' Capp          TJ S SA                         51:09
    8 Alison Radford             TT S SA                         51:13
    9 Jim Barlow                 NONE SA                         54:07
   10 Phil Davill                TJ S SA                         55:09
   11 Michael Ashforth           WA S SA                         57:00
   12 Ross Dawson                YA S SA                         59:09
   13 Lloydd Sampson             TJ S SA                         59:17
   14 Amanda Barlow              NONE SA                       1:00:51
   15 Robyn Brown                TJ S SA                       1:03:00
   15 John Nieuwenhoven          TT S SA                       1:03:00
   15 Stephen Dose               TT S SA                       1:03:00
   18 John Hall                  TT S SA                       1:03:30
   19 George Reeves              TT S SA                       1:03:38
   20 Christopher Davill         TJ S SA                       1:12:56
   21 Wesley Dose                TT S SA                       1:19:00
   22 Tony Radford               TT S SA                       1:24:04
   23 Katie Dose                 TT S SA                       1:31:51

      Jim Helton                 NONE SA                           dnf