Marne Rocks 08082004Sunday 8/08/04
Orienteering Results

   Pl   Stno Name                         YB Club                             Time



Course 1 Female 1.6 km  65 m   0 C         

    1        Hicks, Georgia               96 TT SA                           22:05
    2        Hicks, Jemma                 96 TT SA                           22:21
    3        Barnett, Shelly              94 NONE SA                         26:34
    4        Tucker, Naomi & Bryony          TT SA                           29:27
    5        Colwell, Talia               94 NONE SA                         34:47



Course 1 Male  1.6 km  65 m   0 C         

    1        Lee, Benjamin                91 TJ SA                           17:49
    2        Crebbin, Trent               98 YA SA                           27:11
    3        Davis, Eddie                    OH SA                           40:28



Course 2 Female 2.6 km  130 m   0 C        

    1        Barnett, Caroline            92 TT SA                           51:50



Course 2 Male  2.6 km  130 m   0 C        

    1        Hicks, Thomas                93 TT SA                           44:03
    2        McComb, Bryn & Shingo        94 OH SA                           46:59
    3        Davis, Aaron                 96 OH SA                           57:31
    4        Roche, Conor                    NONE SA                       1:17:01

             Reisinger, Andreas              NONE SA                           dnf
             Mason-Fyfe, Christopher      95 TT SA                             dnf



Course 3 Female 3.9 km  135 m   0 C        

    1        Morcom, Fiona                73 TJ SA                           51:33
    2        Lee, Marissa                 90 TJ SA                           53:00
    3        Velaitis, Nadia              91 YA SA                           56:01
    4        Mason-Fyfe, Stephanie           TT SA                         1:06:40
    5        Bennet, Rosalie                 TT SA                         1:07:41
    6        Idle, Tiffany                   NONE SA                       1:09:02
    7        Mason-Fyfe, Helen            92 TT SA                         1:12:25
    8        Hicks, Ruth                  61 TT SA                         1:12:27
    9        Hembrew, Jenny                  TT SA                         1:17:19
   10        Strong, Carolyn & Chris         NONE SA                       1:21:34
   11        Such, Carol                  46 OH SA                         1:31:18
   12        Velaitis, Pat & Pat          54 YA SA                         1:38:37
   13        Brown, Maureen                  NONE SA                       1:47:33



Course 3 Male  3.9 km  135 m   0 C        

    1        Bennett, Geoff               54 TT SA                           48:18
    2        Dose, Riordan                92 TT SA                           55:24
    3        Coffee, Owen                    OH SA                           56:13
    4        Mason-Fyfe, Brett            89 TT SA                         1:19:41
    5        Geelen, Peter                25 NONE SA                       1:44:15
    6        Law, David                   63 TT SA                         1:45:28

             Calvey, Hugh                 60 TJ SA                             dnf



Course 4 Female 3.6 km  140 m   0 C        

    1        Nicolson, Shannon            89 YA SA                           42:19
    2        Soar, Michelle               65 YA SA                           42:39
    3        Arthur, Marian               49 TT SA                           48:15
    4        McComb, Teri                 58 OH SA                           54:19
    5        Mason, Cheryl                72 TT SA                           57:29
    6        Crebbin, Julie               65 YA SA                           58:13
    7        Diment, Erica                63 TT SA                         1:04:16
    8        Nicolson, Ruth               57 YA SA                         1:06:55
    9        Millard, Susan               41 TT SA                         1:10:47
   10        Sankauskas, Zita             53 OH SA                         1:15:12
   11        Lyon, Jeffa                  33 TT SA                         1:18:23
   12        Baan, Marjo                  57 U_TT SA                       1:27:08
   13        Johannsen, Peta & Amelia     88 YA SA                         1:36:50



Course 4 Male  3.6 km  140 m   0 C        

    1        Williams, John               43 TJ SA                           31:08
    2        Uppill, Adrian               50 OH SA                           36:34
    3        Hicks, Steve                 62 TT SA                           38:20
    4        Clark, Toby                  90 WA SA                           47:34
    5        Frank, Hermann               50 TT SA                           47:55
    6        Hembrow, Vern                47 OH SA                           51:37
    7        Turner, Marc                 46 TJ SA                           52:18
    8        Andersen, Allan              35 WA SA                           57:24
    9        Such, John                   42 OH SA                           59:52
   10        Afnan, Iraj                  39 OH SA                         1:00:51
   11        Nieuwenhoven, Maarten        46 TT SA                         1:05:39
   12        Fyfe, Dean                   71 TT SA                         1:11:53
   13        Smith, Ian                   40 TT SA                         1:14:37
   14        Talbot, Daryl &Friends          NONE SA                       1:18:46

             Lyon, John                   37 TT SA                             dns



Course 5 Female 5.3 km  235 m   0 C        

    1        Uppill, Robin                54 OH SA                           56:46
    2        Lee, Tristan                 89 TJ SA                           57:55
    3        Hughes, Mallory              88 OH SA                         1:04:02
    4        Hembrow, Rebecca             88 OH SA                         1:06:14
    5        Keskula, Edda                69 WA SA                         1:23:46
    6        Colwell, Evelyn              58 OH SA                         1:27:26
    7        Lane, Barbara                53 YA SA                         2:28:29



Course 5 Male  5.3 km  235 m   0 C        

    1        Findlay, Eric                   NONE SA                         54:30
    2        Frank, Alexander             85 TT SA                           57:04
    3        Bullock, Tom                 49 WA SA                         1:00:48
    4        Diment, Trevor               61 TT SA                         1:02:21
    5        Dose, Tom                    90 TT SA                         1:04:29
    6        Fotheringham, Thomas         91 YA SA                         1:04:50
    7        Diment, Benjamin             91 TT SA                         1:05:07
    8        Ashforth, Peter              52 U_WA SA                       1:05:47
    9        Lee, Douglas                 58 TJ SA                         1:09:35
   10        Bennett, Trystan             88 TT SA                         1:13:15
   11        Mogridge, Andrew             89 WA SA                         1:15:57
   12        Brown, Chris                 50 TJ SA                         1:16:44
   13        Tucker, Richard                 TT SA                         1:16:47
   13        Ekkelboom, Tony              42 TJ SA                         1:16:47
   15        Reeves, George               36 TT SA                         1:18:32
   16        Allen, Ben                      OH SA                         1:19:35
   17        McMurray, Doug               46 YA SA                         1:22:19
   18        Fotheringham, Doug           53 YA SA                         1:24:10
   19        Morcom, Trevor               44 TJ SA                         1:26:58
   20        Rathjen, Jim                 43 WA SA                         1:29:15
   21        Catchpoole, Bill                YA SA                         1:33:44
   22        Sankauskas, Al               52 OH SA                         1:37:22
   23        Lazic, Peter                 84 YA SA                         2:00:48

             Round, Mike                     TT SA                             dns



Course 6 Female 6.3 km  290 m   0 C        

             Brown, Robyn                 53 TJ SA                             dnf
             Chamalaun, Michelle          63 OH SA                             dnf



Course 6 Male  6.3 km  290 m   0 C        

    1        Uppill, Simon                87 OH SA                           44:46
    2        Scott, Andre                 60 TT SA                           49:42
    3        Merchant, Lee                53 TJ SA                           53:38
    4        Slattery, Andrew             86 TT SA                           56:42
    5        Capp, Simon 'Andy'           55 TJ SA                         1:05:17
    6        Velaitis, Gerry              57 YA SA                         1:06:52
    7        Nieuwenhoven, John           81 TT SA                         1:09:11
    8        McComb, Rory                 91 OH SA                         1:12:14
    9        Arthur, Clive                48 TT SA                         1:13:01
   10        Fisher, Ken                  53 YA SA                         1:16:09
   11        Leuenberger, Heinz           52 OH SA                         1:20:43
   12        Diment, Thomas               89 TT SA                         1:21:25
   13        Dobson-Keefe, Nigel             YA SA                         1:30:55
   14        Clark, Peter                 54 WA SA                         1:38:09



Course 7 Female 8.5 km  405 m   0 C        

    1        Round, Vanessa               87 TT SA                         1:22:27



Course 7 Male  8.5 km  405 m   0 C        

    1        Afnan, Ruhi                  67 YA SA                         1:12:27
    2        Morcom, Greg                 71 TJ SA                         1:16:21
    3        Dougherty, Warwick           70 WA SA                         1:21:16
    4        Tucker, Rob                  47 YA SA                         1:22:12
    5        Colwell, Craig               57 OH SA                         1:40:48
    6        Colwell, Kris                88 OH SA                         1:43:40
    7        Kreminski, Peter             41 WA SA                         1:57:22
    8        Proud, Peter                    YA SA                         2:50:01

             McComb, Andrew               58 OH SA                             dnf