Paradise 2004Sunday 25/04/2004
Orienteering Results

   Pl   Stno Name                         YB Club                             Time



Course 1 Female 2.2 km   10 C              

    1     53 Liana Crebbin                94 YA SA                           31:30
    2     68 Caroline Barnett             92 TT SA                           33:28
    3     69 Cathryn Slopes               92                                 78:19



Course 1 Male  2.2 km   10 C              

    1    120 Chris Mason-Fyfe                TT SA                           40:50



Course 2 Female 2.7 km   13 C              

    1    106 Stephanie MasonFife             TT S SA                         44:38
    2    110 Jo Dumbrill                     NONE SA                         46:58
    3     83 Pat Fisher                   59 YA SA                           48:53
    4     81 Susan McKenzie                  NONE SA                         90:08

         121 Helen Mason-Fyfe                TT SA                              mp



Course 2 Male  2.7 km   13 C              

    1    104 Bryn McComb                  94 OH SA                           28:03
    2     26 Luke Hazell                  91 TT SA                           32:54
    3     29 Henry Hazell                 93 TT SA                           36:32
    4     84 Michael Fisher               91 YA SA                           37:03



Course 3 Female 3.1 km   12 C              

    1    130 Esther Sprod                 89 U_YA SA                         46:47
    2     36 Fiona Morcom                 73 TJ SA                           57:27
    3    108 Carol Such                   46 OH SA                           60:35



Course 3 Male  3.1 km   12 C              

    1     15 Benjamin Lee                 91 TJ SA                           49:46
    2        Chris Say                       NONE SA                         60:19
    3    119 Brett Mason-Fyfe                TT SA                           87:49



Course 4 Female 3.4 km   14 C              

    1      8 Sue Merchant                 52 TJ SA                           59:20
    2     51 Julie Crebbin                65 YA SA                           62:05
    3     95 Jenny Hembrow                57 OH SA                           68:27
    4     37 Robyn Dose                   60 TT SA                           82:16
    5     40 Zita Sankauskas              53 U_OH SA                         90:04



Course 4 Male  3.4 km   14 C              

    1     34 Riordan Dose                 92 TT SA                           40:45
    2    102 Benjamin Diment              91 TT SA                           45:58
    3     75 Aaron Maddison               75 OH SA                           51:49



Course 5 Female 3.8 km   10 C              

    1     48 Marissa Lee                  90 TJ SA                           45:03
    2     90 Shannon Nicolson             89 U_YA SA                         58:21
    3     64 Rebecca Hatcher              83 U_TJ SA                         61:31
    4     62 Jeffa Lyon                   33 TT SA                           69:55
    5     79 Lisa Stoeckel                90 WA SA                           76:12
    6     11 Ann Nolan                    44 U_TJ SA                         89:17
    7    127 Sue Bament                   50 OH SA                           91:19
    8     19 Rae Harris                   27 U_WA SA                         98:50



Course 5 Male  3.8 km   10 C              

    1    129 Richard Sprod                53 U_YA SA                         53:56
    2     10 Marc Turner                  46 TJ SA                           61:49
    3     67 Alan Barnett                 55 TT SA                           68:56
    4     77 Robert Hembrow               90 OH SA                           78:17



Course 6 Female 5.0 km   12 C              

    1    123 Alison Radford               51 TT SA                           52:31
    2      9 Janet Davill                 53 TJ SA                           67:00
    3    112 Teri McComb                  58 OH SA                           89:53
    4     92 Marian Arthur                49 U_TT SA                         93:06
    5     70 Barbara Lane                 53 YA SA                           93:23
    6     57 Jeanette Venhoek             56 TT SA                          110:11
    7     20 Jan Hillyard                 49 TJ SA                          128:36
    8     98 Tiffany Idle                    NONE SA                        147:57



Course 6 Male  5.0 km   12 C              

    1     14 Tristan Lee                  89 TJ SA                           43:47
    2     21 George Reeves                36 TT SA                           54:14
    3    101 Jim Rathjen                  43 WA SA                           54:18
    4     45 Toby Clark                   90 WA SA                           58:35
    5     33 Tom Dose                     90 TT SA                           65:23
    6    116 John Williams                43 TJ SA                           66:27
    7     38 Ron Larsson                  29 TT SA                           67:54
    8     58 Peter Kreminski              41 WA SA                           68:03
    9     94 Thomas Diment                89 TT SA                           69:41
   10    125 Murray Young                 38 SB SA                           71:47
   11     97 Ian Harding                  42 YA SA                           72:04
   12     28 Stuart Lane                  39 OH SA                           86:03
   13     24 Maarten Nieuwenhoven            TT SA                           91:55
   14     41 Al Sankauskas                52 U_OH SA                        102:22
   15    118 Dean Fyfe                       TT SA                          133:38

          60 Harry Waterhouse             50 TJ SA                              mp
          99 Rory McComb                  91 OH SA                              mp
          86 Thomas Fotheringham          91 U_YA SA                           dnf



Course 7 Female 6.1 km   15 C              

    1    115 Zebedy Hallett               85 YA SA                           46:14
    2     74 Rebecca Hembrow              88 OH SA                           55:06
    3     54 Robin Uppill                 54 OH SA                           55:15
    4    122 Zoe Radford                  83 TT SA                           55:54
    5    117 Jenny Casanova               75 WA SA                           57:57
    6     22 Hannah Skehan                   TJ S SA                         65:45
    7     47 Mallory Hughes               88 OH SA                           68:40
    8     72 Robyn Brown                  53 U_TJ SA                         70:17
    9    111 Michelle Chamalaun           63 OH SA                           78:31
   10     78 Peta Johannsen               88 YA SA                           86:40
   11     89 Ruth Nicolson                57 U_YA SA                        121:56

          25 Anna Hazell                  63 TT SA                              mp
          88 Erica Diment                 63 TT SA                              mp
         107 Cheryl Mason                    NONE SA                            mp



Course 7 Male  6.1 km   15 C              

    1      5 Lee Merchant                 53 TJ SA                           42:59
    2     16 Paul Hoopman                 49 TJ SA                           44:38
    3    124 Antony Radford               48 TT SA                           48:32
    4     66 Robert Smith                 46 TT SA                           51:23
    5      2 Tyson Hillyard               82 TJ SA                           52:14
    6     80 Phil Stoeckel                51 WA SA                           57:27
    7      4 Christopher Davill           83 TJ SA                           58:10
    8     63 John Lyon                    37 TT SA                           59:13
    9    126 Arrin Daley                  79 WA SA                           61:36
   10     59 Tom Bullock                  49 U_WA SA                         62:23
   11     82 Ken Fisher                   53 YA SA                           66:22
   12     46 Peter Clark                  54 WA SA                           67:02
   13    128 David Tilbrook               45 OH SA                           68:19
   14     61 Sean Hooper                  89 TJ SA                           72:00
   15     12 Garry Harris                 52 TJ SA                           75:50
   16     93 Clive Arthur                 48 U_TT SA                         82:15
   17     85 Doug Fotheringham            53 U_YA SA                         85:57
   18      6 Ken Clarke                   77 TJ SA                           90:48
   19     76 Colin Dodd                   49 OH SA                           93:55
   20     65 Vern Hembrow                 47 OH SA                           96:54
   21      7 Douglas Lee                  58 TJ SA                          106:25
   22    100 Ken Thompson                 45 TT SA                          125:56
   23     13 Robert Hillyard              45 TJ SA                          133:15

          17 Geoff Bennett                54 TT SA                              mp
          71 Chris Brown                  50 U_TJ SA                            mp



Course 8 Female 7.4 km   11 C              

    1     49 Michelle Soar                65 YA SA                          127:16



Course 8 Male  7.4 km   11 C              

    1     96 Andrew McComb                58 OH SA                           49:47
    2     23 Wesley Dose                  87 TT SA                           53:24
    3     42 Steve Cooper                 63 U_YA SA                         53:38
    4     55 Simon Uppill                 87 OH SA                           55:22
    5     27 Phil Hazell                  60 TT SA                           57:33
    6      3 Brett Merchant               87 TJ SA                           58:45
    7     91 Dave Nicolson                60 U_YA SA                         59:51
    8     43 Andrew Slattery              86 TT SA                           64:24
    9     56 Andre Scott                  60 TT SA                           66:04
   10     87 Jason Nicolson               86 U_YA SA                         68:48
   11      1 Phil Davill                  52 TJ SA                           69:44
   12    109 Shane Venning                   NONE SA                         70:38
   13     30 Max Sankauskas               88 U_OH SA                         71:05
   14     73 Gerry Velaitis               57 YA SA                           74:44
   15     32 Michael Roberts              88 OH SA                           74:58
   16     31 Kris Colwell                 88 U_OH SA                         77:48
   17     18 Trystan Bennett              88 TT SA                           84:12
   18     44 Ian Winn                     58 OH SA                           86:07
   19    103 Trevor Diment                61 TT SA                          131:55



Course 9 Female 7.9 km   15 C              

    1    113 Susanne Casanova             76 WA SA                           54:36



Course 9 Male  7.9 km   15 C              

    1    105 Stephen Dose                 62 TT SA                           52:52
    2     39 Ruhi Afnan                   67 YA SA                           55:54
    3     50 David Couche                 53 YA SA                           85:11
    4     52 Daryl Crebbin                65 YA SA                           91:01



Course 10 Male 9.9 km   14 C              

    1    114 Lachlan Hallett              84 YA SA                           61:04
    2     35 Greg Morcom                  71 TJ SA                           69:38