BelairSunday 25/07/2004
Orienteering Results

   Pl Name                            Club                     Time



1F  (7)         1.5 km  20 m   0 C         

    1 Bree Hazebrock                  NONE SA                 19:43
    1 Bridget Hazebrook               NONE SA                 19:43
    3 Asha Carrington                 NONE SA                 26:49
    4 Cara Moffa                      NONE --                 28:01
    5 Ann Jackson                     NONE --                 29:58
    6 Kerryne+Kayla Dickie            LI SA                   32:01
    7 Katrina Green                   NONE SA                 47:18



1M  (10)        1.5 km  20 m   0 C         

    1 Bryn McComb                     OH SA                   11:36
    2 Bryn Soden                      OH SA                   11:52
    3 Moran Carrington                NONE SA                 12:32
    4 Nathan Frick                                            12:47
    5 Jay Tattersall                                          13:37
    6 Lachlan Brockbank               NONE SA                 17:03
    7 Stephen Daenke                  OH SA                   18:34
    8 Joshua Partridge                NONE SA                 20:12
    9 Tony Hill                       NONE --                 26:46
   10 Aaron Davis                     OH SA                   31:52



2F  (19)        2.6 km  25 m   0 C         

    1 Nadia Velaitis                  YA SA                   24:47
    2 Eliz and Shelby Hogben                                  26:13
    3 Talia Colwell                   OH SA                   29:25
    4 Eliza Allen                     YA SA                   30:37
    5 Sarah Allen                     YA SA                   30:55
    6 Susan Telfer                    OH SA                   32:22
    7 Sophie Rogerson                 NONE SA                 32:47
    8 Megan Williams                  YA SA                   37:47
    9 Keeley Bryan                    NONE SA                 38:20
   10 Wyatt Sampson Gamlen            NONE SA                 40:17
   11 Patrick Zoerner                 NONE SA                 40:19
   12 Keira Jenkins                   YA SA                   42:30
   13 Caroline Barnett                TT SA                   43:35
   14 Regina Mogridge                 NONE SA                 44:26
   15 Bridget and Bree Hazebrock      NONE --                 53:02
   16 Helen/Madeleine Way-Piercy      OH SA                   58:32
   17 Brooke Chapman                  NONE SA               1:03:09
   18 Felicity Hobbs                  NONE SA               1:10:15
   19 Cheryl Mason                    NONE --               2:10:11



2M  (21)        2.6 km  25 m   0 C         

    1 John Partridge                  NONE SA                 14:55
    2 Stephen Daenke                  OH SA                   25:20
    3 Benjamin Schnell                YA SA                   26:27
    4 Jesse Moffa                     NONE SA                 27:03
    5 Benjamin Lee                    TJ SA                   27:17
    6 Tim Murfitt                     NONE SA                 28:21
    7 Rhys Mathews                    NONE SA                 28:34
    8 Nicholas Schwen                 YA SA                   30:08
    9 Nathan Frick                    NONE SA                 32:09
    9 Bryn Soden                      OH SA                   32:09
   11 Lachlan Brockbank               NONE SA                 33:07
   12 Jay Tattersall                  NONE SA                 33:08
   13 Morgan Carrington               NONE SA                 33:11
   14 Arnold Ludwig                   NONE SA                 36:55
   15 Tony Hill                       NONE --                 45:01
   16 Weu-Ai Jackson                  NONE --                 45:20
   17 Aaron Davis                     OH SA                   45:29
   18 David Law                       NONE SA                 51:13
   19 Duncan/Elliot McKenzie/Zoerner  NONE --                 56:15
   20 Andreas Reisiwger               NONE --               1:09:52
   21 David Bourne and 3              NONE --               1:16:17



3F  (11)        2.6 km  130 m   0 C        

    1 Claire Davill                   TJ SA                   33:15
    2 Emma Cranley                    NONE --                 43:39
    3 Cathy/Bev Hilditch/Wake         NONE SA                 48:34
    4 Helen Mason-Fyfe                YA SA                   51:15
    5 Lisa Stoeckel                   WA SA                   53:28
    6 Zita Sankauskas                 OH SA                 1:00:27
    7 Tiffany Idle                    NONE --               1:14:10
    8 Carol Such                      OH SA                 1:14:59
    9 Stephanie MasonFife             NONE --               1:15:24
   10 Jan Hillyard                    TJ SA                 1:24:48
   11 Stephanie Thomas                NONE --               2:14:25



3M  (14)        2.6 km  130 m   0 C        

    1 Riordan Dose                    TT SA                   38:11
    2 John Allen                      NONE SA                 44:33
    3 Ken Clarke                      TJ SA                   45:20
    4 Al Sankauskes                   OH SA                   46:26
    5 Roy Bierton                     OH SA                   55:53
    6 John Such                       OH SA                   57:55
    7 Nick Pohlenz                    NONE --                 58:24
    8 David and Dylan Magor-Hampel    NONE SA               1:08:27
    9 Michelle + Tom Tamblyn          OH SA                 1:13:04
   10 Jim Murfitt                     NONE SA               1:18:58
   11 Duff Family                     NONE SA               1:51:37
   12 David Frick                     NONE SA               1:55:49
   13 Elliot Galvin                   NONE --               2:04:14
   14 Tony Rathjen                    NONE SA               2:11:44



4F  (11)        4.0 km  155 m   0 C        

    1 Mallory Hughes                  TT SA                   44:15
    2 Janet Davill                    TJ SA                   56:56
    3 Shannon Nicolson                YA SA                 1:01:14
    4 Rebecca Hatcher                 TJ SA                 1:03:12
    5 Teri McComb                     OH SA                 1:05:57
    6 Marissa Lee                     TJ SA                 1:08:11
    7 Rosalie Bennett                 TT SA                 1:21:00
    8 Jennifer Kennedy                TT SA                 1:30:33
    9 Liz Drew                        NONE SA               1:30:52
   10 ? Brougham                      NONE --               2:02:48

      Ruth Nicolson                   YA SA                     dnf



4M  (20)        4.0 km  155 m   0 C        

    1 Grant/Dave Henwood              NONE SA                 37:11
    2 John Williams                   TJ SA                   41:39
    3 Andrew Mogridge                 NONE --                 48:12
    4 David Tilbrook                  OH SA                   49:52
    5 Geoff Bennett                   TT SA                   52:03
    6 Peter Ashforth                  WA SA                   53:18
    7 Peter Cutten                    WA SA                   58:33
    8 Hugh Calvey                     NONE SA                 59:32
    9 Christopher Davill              TJ SA                 1:00:41
   10 Alan Anderson                   WA SA                 1:12:33
   11 Peter Clark                     WA SA                 1:12:57
   12 Robert Hembrow                  OH SA                 1:14:23
   13 Iraj Afnan                      OH SA                 1:20:33
   14 Robert Hillyard                 TJ SA                 1:29:00
   15 Strong/Hepperle                 NONE SA               1:30:30
   16 Mike Round                      NONE --               1:37:28
   17 Ron Larsson                     TT SA                 1:49:02
   18 Josh Taverner                                         2:06:06
   19 Family Kovac                    TT SA                 3:07:00

      Marc Turner                     TJ SA                     dnf



5F  (9)         5.7 km  190 m   0 C        

    1 Vanessa Round                   TT SA                   55:35
    2 Robin Uppill                    OH SA                 1:13:07
    3 Michelle Chamalaun              OH SA                 1:17:33
    4 Zara Soden                      OH SA                 1:30:51
    5 Peta Johannsen                  YA SA                 1:34:18
    6 Edda Keskula                    NONE SA               1:35:08
    7 Erica Diment                    TT SA                 1:50:08
    8 Barbara Lane                    YA SA                 2:06:12

      Hen Skehan                      TJ SA                     dnf



5M  (31)        5.7 km  190 m   0 C        

    1 Paul Hoopman                    TJ SA                   50:42
    2 Leigh Dickie                    NONE --                 50:51
    3 Tyson Hillyard                  TJ SA                   57:05
    4 Alexander Frank                 TT SA                   57:19
    5 Tristan Lee                     TJ SA                 1:01:25
    6 Rory McComb                     OH SA                 1:02:32
    7 Douglas Lee                     TJ SA                 1:03:26
    8 Trevor Diment                   TT SA                 1:04:35
    9 Andrew Slattery                 TT SA                 1:05:37
   10 Tom Bullock                     WA SA                 1:06:18
   11 Max Sankauskas                  OH SA                 1:06:48
   12 George Reeves                   TT SA                 1:08:32
   13 Brett Merchant                  TJ SA                 1:08:59
   14 Ken Fisher                      YA SA                 1:09:08
   15 Andrew Brooksby                 NONE SA               1:10:29
   16 Vincent Loye                    OH SA                 1:10:38
   17 Michael Roberts                 OH SA                 1:14:08
   18 Gerry Velaitis                  YA SA                 1:14:11
   19 Doug McMurray                   YA SA                 1:18:28
   20 Tom Dose                        TT SA                 1:19:55
   21 Tony Ekkelboom                  TJ SA                 1:21:21
   22 Hermann Frank                   TT SA                 1:24:35
   23 Stuart Lane                     OH SA                 1:26:28
   24 Bill Catchpoole                 YA SA                 1:27:02
   25 Benjamin Diment                 TT SA                 1:40:53
   26 Chris Brown                     TJ SA                 1:48:05
   27 Ben Allen                       OH SA                 1:49:21
   28 Simon Strawhorn                                       1:49:25
   29 Nigel Dobson-Keeffe             NONE SA               1:50:52
   30 Michael Klunder                 NONE SA               2:16:55
   31 Peter+Margaret Lazic            NONE --               2:24:59



6F  (2)         7.2 km  235 m   0 C        

    1 Evelyn Colwell                  OH SA                 2:18:00
    2 Robyn Poacke & Robyn Young      NONE SA               2:29:22



6M  (9)         7.2 km  235 m   0 C        

    1 Andrew McComb                   OH SA                   55:56
    2 Simon Uppill                    OH SA                   58:35
    3 Lee Merchant                    TJ SA                 1:00:02
    4 Warwick Dougherty               NONE --               1:14:00
    5 Phil Davill                     TJ SA                 1:29:18
    6 Kris Colwell                    NONE SA               1:34:42
    7 Peter Kreminski                 WA SA                 1:43:25
    8 John Soden                      OH SA                 1:50:46
    9 Thomas Diment                   TT SA                 1:57:06