Orienteering Results

Belair  21 March 2004

 Course 1 Female 1.4 km  20 m  0 C 

  1  146 Sophie Rogerson  NONE ..  18:04
  2  136 Rachel Talbot  TJ SA  31:00
  3  135 Claire Bray  NONE ..  31:01
  4  122 Ella Sullivan  NONE ..  40:10

Course 1 Male  1.4 km  20 m  0 C 

  1  70 Lachlan Brockbank  17:55
  2  37 Jay Tattersall  20:43
  3  35 Bryn Soden  20:45
  4  105 Spencer Bourne  NONE ..  24:19
  5  123 Aiden & Michael Sullivan  NONE ..  27:16
  6  39 S Zabel  31:28

Course 2 Female 2.4 km  45 m  0 C 

  1  56 Susan Telfer  OH SA  47:41
  2  71 Neil-Jane Coffee  68:35
  3  25 Shelley Barnett  55 TT SA  75:31
  4  H & M Piercy      109:24

Course 2 Male  2.4 km  45 m  0 C 

  1  29 Benjamin Lee  91 TJ SA  35:53
  2  50 Henry Hazell  91 TT SA  44:12
  3  109 Lachlan Brockbank  NONE ..  45:58
  4  141 Heath Bennett  TT SA  56:19
  5  82 Bryn Soden  NONE ..  61:31
  6  83 Jay Tattersall  NONE ..  61:38
  7  132 Michelle & Tom Tamblyn NONE ..  68:22

Course 3 Female 3.9 km  195 m  0 C 

  1  53 Vanessa Round  TT SA  46:41
  2  Claire Bell      63:34
  3  88  Stephanie Mason-Fyfe  NONE ..  75:36
  4  Edda Keskula  90:07
  5  48 Jenny Hembrow  OH SA  108:05
  6  Laura Bell  110:12
  7  Charis McLean  112:34
  8  68 Kerry Dickie  LI SA  120:18
  9  22 Family Gardiner  134:08
  10  The Mamushka  187:48

Course 3 Male  3.9 km  195 m  0 C 

  1  2 Toby Clark  90 WA SA  52:16
  2  Hamish McLean  72:48
  3  20 Riordan Dose  92 TT SA  74:47
  4  69 Owen Coffee  84:32
  5  58 Ben Diment  TT SA  95:40
  6  49 Henry Hazell  93 TT SA  100:38
  7  55 Chris Bleckly  110:18
  8  16 Ron Miller-Randle  119:11
  9  Darrin & Melliss Smith      142:15

 Course 4 Female 3.2 km  180 m  0 C 

  1  125 Mallory Hughes  88 TT SA  40:06
  2  133 Vanessa Round  87 TT SA  40:07
  3  46 Peta Johannsen  YA SA  58:06
  4  12 Jeffa Lyon  33 TT SA  59:43
  5  110 Shannon Nicolson  89 YA SA  61:42
  6  9 Jeanette Venhoek  56 TT SA  82:01
  7  4 Sophie Rogerson  WA SA  89:57
  8  127 Zita Sankavskas  OH SA  97:02

Course 4 Male  3.2 km  180 m  0 C 

  1  107 Rory McComb  91 OH SA  52:15
  2  134 Allan Andersen  35 WA SA  65:55
  3  119 Vern Hembrow  47 OH SA  69:28
  4  8 Peter Cutten  37 WA SA  86:30
  5  116 Anthony Talbot  TJ SA  89:28
  6  P & D Bell      93:29

Course 5 Female 4.1 km  215 m  0 C 

  1  Zebedy Hallett  85 YA SA  44:21
  2  Rebecca Hembrow  88 OH SA  44:49
  3  Robin Uppill  54 OH SA  51:44
  4  Lexie Ashforth  82 WA SA  63:21
  5  36 Janet Davill  53 TJ SA  71:17
  6  5 Marian Arthur  49 TT SA  85:22
  7  65 Zara Soden  TJ SA  93:08
  8  14 Sue Merchant  52 TJ SA  99:28
  9  15 Barbara Lane  53 YA SA  108:12
  10  86 Cheryl Mason  NONE ..  113:15
  11  60 Erica Diment  63 TT SA  115:36
  12  Ruth Nicolson      127:43
  13  Rosalie Bennett  148:35

Course 5 Male  4.1 km  215 m  0 C 

  1  11 John Lyon  37 TT SA  47:27
  2  104 Morris Allen  NONE ..  54:46
  3  34 George Reeves  36 TT SA  56:55
  4  52 Aaron Daley  76 WA SA  57:38
  5  Peter Clark  WA SA  58:31
  6  106 Trystan Bennett  88 TT SA  60:01
  7    26 Ken Fisher  53 YA SA  61:00
  8  28 Douglas Lee  58 TJ SA    62:13
  9  90 Kris Colwell  88 OH SA  62:35
  10  59 Thomas Diment  89 TT SA  62:51
  11  31 Tristan Lee  89 TJ SA  64:06
  12  124 Heinz Leuenberger  52 OH SA  64:50
  13  43 Michael Roberts  OH SA  66:14
  14  131 Robert Northcote  39 TT SA  70:00
  15  33 Max Sankauskas  88 OH SA  70:02
  16  Tony Ekkelboom  73:38
  17  128 Doug McMurray  46 YA SA   74:50
  18  19 Garry Harris  52 TJ SA    75:58
  19  57 Trevor Diment  TT SA  77:52
  20  41 Tom Dose  90 TT SA  80:54
  21  3 Peter Kreminski  41 WA SA  84:28
  22  54 Andrew Mogridge  WA SA  90:26
  23  51 Mike Round  TT SA  94:44
  24  61 Billl Catchpoole  YA SA  95:01
  25  John Soden  98:05 
  26  76 Ron Larsson  29 TT SA  110:48
  27  47 Peter Lazic  NONE ..  121:35
  28  30 Al Sankauskas  OH SA  125:48

Course 6 Female 6.5 km  325 m  0 C 

  1  7 Katherine Radford  82 TT SA  86:39

Course 6 Male  6.5 km  325 m  0 C 

  1  99 Lachlan Hallett  84 YA SA  53:49
  2  114 Andrew McComb  58 OH SA  58:37
  3  72 Simon Uppill  87 OH SA  61:13
  4  13 Lee Merchant  53 TJ SA  63:57
  5  67 Leigh Dickie  LI SA  65:49
  6  40 Troy Merchant  85 TJ SA  65:59
  7  44 Wesley Dose  87 TT SA  66:54
  8  111 Dave Nicolson  60 YA SA  75:08
  9  21 Tyson Hillyard  82 TJ SA  76:25
  10  10 Andre Scott  60 TT SA  76:30
  11  91 Adrian Uppill  50 OH SA  78:54
  12  74 Robert Smith  46 TT SA  80:01
  13  115 Warwick Dougherty  NONE ..  81:41
  14  42 Brett Merchant  87 TJ SA  82:06
  15  113 Jason Nicolson  86 YA SA  84:04
  16  45 John Williams  43 TJ SA  86:19
  17  62 Phil Stoeckel  51 WA SA  88:31
  18  97 Craig Colwell  57 OH SA  88:43
  19  38 Phil Davill  52 TJ SA  89:33
  20  24 John Nieuwenhoven  81 TT SA  94:34
  21  93 Gerry Velaitis  57 YA SA  96:57
  22  103 Peter Ashforth  52 WA SA  98:46
  23  6 Clive Arthur  48 TT SA  106:04
  24  77 Ian Harding  42 YA SA  142:06

Course 7 Male  9.7 km  505 m  0 C 

  1  73 Reuben Smith  76 TT SA  77:10
  2  64 Simon 'Andy' Capp  55 TJ SA  125:28