Pewsey Vale OY 16/5/04Sunday 16/5/2004
Orienteering Results

   Pl Name                       Club                             Time



W-10, W-12B  ( 2.1 km  70 m   0 C         

    1 Crebbin, Liana             YA SA                           31:10
    2 Hicks, Jemma & Georgia     TT SA                           36:33



M-10,M -12B  ( 2.1 km  70 m   0 C         

    1 Crebbin, Trent             U_YA SA                         31:08
    2 Mason-Fyfe, Christopher    TT SA                           48:08



W-12A  (2)     2.8 km  90 m   0 C         

    1 Lane, Muriel               OH SA                         1:12:10
    2 Fujibayashi, Yui                                         1:25:42



M-12A  (7)     2.8 km  90 m   0 C         

    1 Hazell, Luke               TT SA                           25:46
    2 Hazell, Henry              TT SA                           30:19
    3 Lee, Benjamin              TJ SA                           34:05
    4 Hicks, Thomas              U_TT SA                         42:02
    5 McComb, Bryn               OH SA                           46:37
    6 Fisher, Michael & Toby     YA SA                           48:16
    7 Craig, Nicholas            TJ SA                         1:25:52



B Grades  (4)  3.1 km  130 m   0 C        

    1 Cook, Jean                 NONE SA                       1:57:00

      Telfer, Susan              OH SA                             dnf
      Mason-Fyfe, Helen & Tiff   TT SA                             dnf
      Mason-Fyfe, Stephanie      TT SA                             dnf



B Grades  (3)  3.1 km  130 m   0 C        

    1 Law, David                 TT SA                         1:14:42
    2 McKinlay, Andrew                                         1:28:44
    3 McComb, Liam_Cathy         OH SA                         1:34:54



B Grades  (4)  3.7 km  150 m   0 C        

    1 Catchpoole, Bill           YA SA                         1:14:30
    2 Sankauskas, Zita           OH SA                         1:18:32
    3 Morcom, Fiona              TJ SA                         1:21:03
    4 Velaitis, Nadia & Pat      YA SA                         1:21:32



B Grades  (6)  3.7 km  150 m   0 C        

    1 Diment, Benjamin           TT SA                           54:35
    2 Calvey, Hugh               TJ SA                         1:04:14
    3 Cranley, Emma & Andrew                                   1:14:03
    4 Mason-Fyfe, Brett          TT SA                         1:18:59
    5 Loller, Brett              OH SA                         1:23:45

      Massie, Angus              NONE SA                           dnf



W-14A,W60A,W65 3.4 km  130 m   0 C        

    1 Lee, Marissa               TJ SA                           41:47
    2 Nicolson, Shannon          U_YA SA                         50:45
    3 Stoeckel, Lisa             WA SA                           50:47
    4 Bell, Laura                OH SA                           55:57
    5 Dodsworth, Jill            YA SA                           56:21
    6 Sprod, Esther                                              58:43
    7 Harris, Rae                U_WA SA                       1:07:28
    8 Nolan, Ann                 TJ SA                         1:14:14
    9 Smith, Helen               TT SA                         1:19:29
   10 Cutten, Robyn              WA SA                         1:20:11
   11 Rogerson, Sophie                                         1:20:30
   12 Crebbin, Julie             YA SA                         1:24:31
   13 Jenkins, Joan              OH SA                         1:59:51



M-14A  (4)     3.4 km  130 m   0 C        

    1 Hicks, Steve               U_TT SA                         37:30
    2 Diment, Trevor             TT SA                           38:57
    3 Sprod, Richard             YA SA                           58:12
    4 Cutten, Peter              WA SA                         1:21:04



W-16A, W50A, W 3.9 km  160 m   0 C        

    1 Radford, Alison            TT SA                           45:47
    2 Willmore, Kay              TT SA                         1:00:07
    3 Hatcher, Rebecca           TJ SA                         1:00:13
    4 Bourne, Jennie             OH SA                         1:03:02
    5 Arthur, Marian             U_TT SA                       1:11:19
    6 Bourne, Margaret           OH SA                         1:17:49
    7 Merchant, Sue              TJ SA                         1:29:00
    8 Colwell, Evelyn            U_OH SA                       1:47:28
    9 Hillyard, Jan              TJ SA                         1:55:38



M60A, M65A  (2 3.9 km  160 m   0 C        

    1 Dumbrill, Jo                                               34:03
    2 Ashforth, Michael          U_WA SA                         40:00
    3 Lee, Tristan               TJ SA                           40:28
    4 Northcote, Robert          TT SA                           42:05
    5 McComb, Rory               OH SA                           44:27
    6 Reeves, George             TT SA                           47:47
    7 Hooper, Sean               TJ SA                           48:39
    8 Tomas, Frank               WA SA                           49:43
    9 Kreminski, Peter           WA SA                           56:12
   10 Diment, Thomas             TT SA                           57:32
   11 Mogridge, Andrew           WA SA                         1:01:22
   12 Lane, Stuart               OH SA                         1:05:16
   13 Morcom, Trevor             TJ SA                         1:11:04
   14 Williams, John             TJ SA                         1:11:31
   15 Nieuwenhoven, Maarten      TT SA                         1:11:36
   16 Murphy, Kevin              TT SA                         1:15:06
   17 Sankauskas, Al             OH SA                         1:27:24
   18 Coffee, Owen               OH S SA                       1:29:02
   19 Freeland, Dick             U_TJ SA                       1:39:50
   20 Bierton, Roy               OH SA                         1:45:24
   21 Bell, Phil & Daniel        OH SA                         1:51:23

      Rathjen, Jim               WA SA                             dnf



W18A,20A,35A,4 5.6 km  240 m   0 C        

    1 Radford, Zoe               TT SA                           51:13
    2 Uppill, Robin              OH SA                           58:20
    3 Casanova, Jenny            WA SA                         1:00:27
    4 Loye, Catherine            OH SA                         1:02:26
    5 Brown, Robyn               TJ SA                         1:04:54
    6 Hembrow, Rebecca           OH SA                         1:06:26
    7 Round, Vanessa             TT SA                         1:06:47
    8 Davill, Claire             TJ SA                         1:14:38
    9 Hughes, Mallory            OH SA                         1:15:25
   10 Ashforth, Lexie            U_WA SA                       1:15:40
   11 Chamalaun, Michelle        OH SA                         1:17:02
   12 Johannsen, Peta            YA SA                         1:46:55
   13 Nicholson, Ruth            YA SA                         2:05:01
   14 Hazell, Anna               TT SA                         2:06:12
   15 Diment, Erica              TT SA                         2:09:17

      Mason, Cheryl              TT SA                             dnf



M-16A,M50A,M55 5.6 km  240 m   0 C        

    1 Merchant, Lee              TJ SA                           48:15
    2 Hoopman, Paul              TJ SA                           48:33
    3 Hillyard, Tyson            TJ SA                           50:55
    4 Radford, Antony            TT SA                           52:21
    5 Smith, Robert              TT SA                           55:03
    6 Loye, Vincent              OH SA                           59:22
    7 Stoeckel, Phil             WA SA                         1:00:01
    8 Mayer, Peter               YA SA                         1:02:53
    9 Nieuwenhoven, John         TT SA                         1:03:27
   10 Davill, Christopher        TJ SA                         1:06:27
   11 Fisher, Ken                YA SA                         1:07:50
   12 Bullock, Tom               U_WA SA                       1:18:50
   13 Harris, Garry              TJ SA                         1:19:07
   14 McMurray, Doug             YA SA                         1:22:49
   15 Brown, Chris               TJ SA                         1:27:21
   16 Dodsworth, Ashley          YA SA                         1:28:53
   17 Bennett, Geoff             TT SA                         1:37:58
   18 Hembrow, Vern              OH SA                         1:42:14
   19 Lee, Douglas               TJ SA                         1:50:40
   20 Thompson, Ken              TT SA                         2:09:57
   21 Idle, Mike                                               2:16:55
   22 Hillyard, Robert           TJ SA                         2:28:44
   23 Round, Mike                U_TT SA                       2:39:13

      Arthur, Clive              U_TT SA                           dnf



W21A  (3)      6.7 km  250 m   0 C        

    1 Hallett, Zebedy            YA SA                         1:05:49
    2 Radford, Katherine         TT SA                         1:39:56
    3 Bell, Claire&Deborah       OH SA                         1:59:34



M-18A,M40A,M45 6.7 km  250 m   0 C        

    1 Uppill, Simon              OH SA                           46:30
    2 Nicolson, Dave             U_YA SA                         58:29
    3 Cooper, Steve              YA SA                         1:00:58
    4 Nicolson, Jason            U_YA SA                       1:04:27
    5 Winn, Ian                  OH SA                         1:09:09
    6 Hazell, Phil               TT SA                         1:12:00
    7 Sankauskas, Max            OH SA                         1:17:15
    8 Capp, Simon                TJ SA                         1:20:56
    9 Colwell, Craig             U_OH SA                       1:21:58
   10 Roberts, Michael           OH SA                         1:22:06
   11 Velaitis, Gerry            YA SA                         1:31:30
   12 Colwell, Kris              U_OH SA                       1:46:34
   13 Fyfe, Dean                 TT SA                         2:44:18

      Venning, Shane             OH SA                             dnf
      Daley, Arrin               U_WA SA                           dnf



 No Classes  ( 7.8 km  350 m   0 C        

    1 Soar, Michelle             YA SA                         1:56:35



M-20A,M35A  (6 7.8 km  350 m   0 C        

    1 Prosser, Ian               TJ SA                           59:14
    2 Afnan, Ruhi                YA SA                         1:11:55
    3 Couche, David              YA SA                         1:22:17
    4 Proud, Peter               YA SA                         1:29:40
    5 Crebbin, Daryl             YA SA                         1:40:08
    6 Judd, Daniel               OH SA                         1:58:04



No Classes  (1 10.0 km  380 m   0 C       

    1 Casanova, Susanne          WA SA                         1:13:31



M21A  (4)      10.0 km  380 m   0 C       

    1 Hallett, Lachlan           YA SA                         1:14:37
    2 Morcom, Greg               TJ SA                         1:21:07
    3 McComb, Andrew             OH SA                         1:28:43
    4 Davill, Phil               TJ SA                         2:02:03