Night Champs 2004Saturday 16/10/04
Orienteering Results


It had been decided that the Graham Paddick Night Trophy would go to the club with the most class wins. The decision was made to delete winners who were the only entrants in their class, which has made the result, Tintookies four and Yalanga four.
   Pl Name                       Club                             Time



Mens 12  (1)   2.1 km   0 C               

    1 Lee, Benjamin              TJ SA                           19:04



Pairs 14  (1)  2.9 km   0 C               

    1 Mason-Fyfe, Steph Tiff Ben TT SA                           38:56



Family  (2)    2.9 km   0 C               

    1 Dobson-Keefe, Nigel Brodie YA SA                           32:21
    2 Iset, Mick                 NONE SA                         48:23



Womens 16  (1) 3.4 km   0 C               

    1 Nicolson, Shannon          YA SA                           71:02



Pairs Open B   3.4 km   0 C               

    1 Dodd/Maddison, Colin /Aaro OH SA                           45:26
    2 Diment, Trevor             TT SA                           48:48
    3 Cranley, Andrew &  Emma    NONE SA                         58:11
    4 Casanova, Jenny & Wassana  WA SA                           70:40



Mens 16  (4)   4.3 km   0 C               

    1 Lee, Tristan               TJ SA                           47:22
    2 Roberts, Michael           OH SA                           50:25
    3 Diment, Thomas Erica       TT SA                           69:06
    4 Colwell, Kris              OH SA                          101:32



Mens 55+  (7)  4.3 km   0 C               

    1 Mayer, Peter               YA SA                           46:24
    2 Smith, Robert              TT SA                           56:28
    3 Reeves, George             TT SA                           72:21
    4 Williams, John             TJ SA                           74:57
    5 Morcom, Trevor             TJ SA                           77:43
    6 Such, John                 OH SA                          103:17

      Turner, Marc               TJ SA                             dnf



Womens 35-44   4.3 km   0 C               

    1 Keskula, Edda              WA SA                           76:05



Pairs Sledge   4.3 km   0 C               

    1 Clarke, Ken and Claire     TJ SA                           55:03
    2 Uppill, Robin &adrian      OH SA                           67:10
    3 Davill, Phil Janet         TJ SA                           69:28
    4 Cooper, Steve              YA SA                           80:57



Sledge  (3)    4.3 km   0 C               

    1 Nieuwenhoven, John         TT SA                           44:40
    2 Hillyard, Tyson            TJ SA                           55:05
    3 Lee, Douglas               TJ SA                           60:18



Mens 18  (2)   5.5 km   0 C               

    1 Slattery, Andrew           TT SA                           63:02
    2 Nicolson, Jason            YA SA                           65:08



Mens 45-54  (4 5.5 km   0 C               

    1 Velaitis, Gerry            YA SA                           72:49
    2 Colwell, Craig             OH SA                           75:43
    3 Fisher, Ken                YA SA                           87:07
    4 (Andy) Capp, Simon         TJ SA                           91:45



Womens Open  ( 5.5 km   0 C               

    1 Hallett, Zebedy            YA SA                           63:05



Mens Open  (4) 6.8 km   0 C               

    1 Hallett, Lachlan           YA SA                           53:10
    2 Morcom, Greg               TJ SA                           59:50
    3 Dougherty, Warwick         WA SA                           65:03
    4 Dose, Stephen              TT SA                           84:15



Mens 35-44  (2 6.8 km   0 C               

    1 Patten, Maurice            TT SA                           92:59

      Nicolson, Dave             YA SA                             dnf



Womens 12  (1)                            

    1 Mason-Fyfe, Helen          TT SA                           39:30



Womens 14  (1)                            

    1 Lee, Marissa               TJ SA                           28:08



Womens Open B                             

    1 Mason, Cheryl              TT SA                           66:33



Mens Open B  (                            

    1 Fyfe, Dean                 TT SA                           60:26
    2 Mason-Fyfe, Brett          TT SA                           61:30



Womens 45-54   4.3 km   0 C               

    1 Nicolson, Ruth             YA SA                          118:56