Orienteering Results
Mount Pleasant
10 October 2004
 

A really warm spring day which brought sweat to the brow of more than 100 orienteers. The Joe Blakes were also out in numbers soaking up the sun and adding a bit of extra drama to route choice. But all runners made it safely home.
 

Course 1 - Female 1.8 km  70 m  0 C 

  1 Crebbin, Liana  U_YA SA  18:22

Course 2 - Female 2.0 km  90 m  0 C 

  1 Mogridge, Regina  WA SA  36:46
  2 Smith, Lauren  TT SA  46:18
  3 Young, Rosine  NONE SA  55:16
  4 Tucker, Naomi & Bryony  TT SA     71:22
  5 Holdsworth, Jackie  NONE SA     95:52

Course 3 - Female 3.0 km  90 m  0 C 

  1 Lee, Marissa  TJ SA  46:47
  2 Harris, Rae  WA SA  80:47
  3 Nolan, Ann  TJ SA  86:35
  4 Morris, Roberta  NONE SA  95:12
  5 Holdsworth, Jackie  NONE SA  95;52
  6 Barnett, Caroline  TT SA  100:21
  7 Brown, Maureen  NONE SA  123:20
  8 Hillyard, Jan  TJ SA  131:43

  Bament, Sue  OH SA  mp
  Such, Carol  OH SA  dnf

Course 4 - Female 4.6 km  160 m  0 C 

  1 Uppill, Robin  OH SA  50:26
  2 Johannsen, Peta  YA SA  67:20
  3 Colwell, Evelyn  OH SA  68:11
  4 Smith, Helen  TT SA  75:38
  5 Davill, Janet  TJ SA  90:03
  6 Bourne, Jennie  OH SA  90:53
  7 Sankauskas, Zita  OH SA  94:03
  8 Deegan, Wendy  OH SA  97:38
  9 McBeath, Therese  NONE SA  132:21
  10 Strong, Carolyn  NONE SA  155:57

  Lyon, Jeffa  TT SA  dnf

Course 5 - Female 5.6 km  195 m  0 C 

  1 Chamalaun, Michelle  OH SA  64:19
  2 Venning, Shane  NONE SA  67:44
  3 Ashforth, Lexie  U_WA SA  84:42
  4 Casanova, Jenny  WA SA  87:42
  5 Keskula, Edda  WA SA  90:55
  6 Nicolson, Shannon  YA SA  114:10
  7 Lane, Barbara  YA SA  114:22
  8 Bennett, Rosalie  TT SA  118:02
  9 Nicolson, Ruth  YA SA  132:46

  Crebbin, Julie  YA SA  dnf

Course 6 - Female 6.9 km  185 m  0 C 

  1 Soar, Michelle  YA SA  118:47

Course 2 - Male 2.0 km  90 m  0 C 

  1 Davis, Aaron  OH SA  49:35
  2 Deegan, Trevor  OH SA  66:10
  3 Ladhams, Aidan  NONE SA  68:21

Course 3 - Male 3.0 km  90 m  0 C 

  1 Dose, Riordan  TT SA  47:50
  2 Roberts, Peter  OH SA  48:53
  3 Stoeckel, Phil  WA SA  63:46
  4 Henderson, Mark  NONE SA  65:28
  5 Crebbin, Daryl  YA SA  69:56
  6 Afnan, Iraj & Trudy  OH SA  73:48

Course 4 - Male 4.6 km  160 m  0 C 

  1 Uppill, Adrian  OH SA  41:10
  2 Smith, Robert  TT SA  45:19
  3 Williams, John  TJ SA  51:38
  4 Reeves, George  TT SA  52:44
  5 Cutten, Peter  WA SA  58:30
  6 Davill, Christopher  TJ SA  58:50
  7 Harris, Garry  TJ SA  59:32
  8 Clark, Toby  WA SA  61:45
  9 Mogridge, Andrew  WA SA  62:31
  10 Tilbrook, David  OH SA  63:37
  11 Catchpoole, Bill  YA SA  67:29
  12 Calvey, Hugh  TT SA  68:53
  13 Bennett, Geoff  TT SA  71:41
  14 Waterhouse, Harry  TJ SA  74:38
  15 Thompson, Ken  TT SA  76:41
  16 Hillyard, Robert  TJ SA  83:37
  17 Lazic, Peter  YA SA  104:29
  18 Such, John  OH SA  113:10
 

Course 5 - Male 5.6 km  195 m  0 C 

  1 Clark, Miguel  WA SA  58:43
  2 Leuenberger, Heinz  OH SA  60:21
  3 Slattery, Andrew  TT SA  60:58
  4 Colwell, Craig  OH SA  61:22
  5 Fisher, Ken  YA SA  63:47
  6 Hillyard, Tyson  TJ SA  64:10
  7 Clark, Peter  WA SA  68:01
  8 Roberts, Michael  OH SA  76:18
  9 Lee, Douglas  TJ SA  78:22
  10 Nicolson, Jason  YA SA  81:48
  11 Bennett, Trystan  TT SA  83:00
  12 Patten, Maurice  NONE SA  87:07
  13 Ashforth, Peter  U_WA SA  92:33
  14 Kreminski, Peter  WA SA  97:33
  15 Sankauskas, Al  OH SA  104:18

  Tomas, Frank  WA SA  mp
  Turner, Marc  TJ SA  dnf

Course 6 - Male 6.9 km  185 m  0 C 

  1 Hallett, Lachlan  U_YA SA  61:38
  2 Afnan, Ruhi  YA SA  72:47
  3 Dougherty, Warwick  WA SA  80:12
  4 Nicolson, Dave  YA SA  80:28
  5 Cooper, Steve  YA SA  80:47
  6 Dose, Wesley  TT SA  83:43
  7 Couche, David  YA SA  90:39
  8 (Andy) Capp, Simon  TJ SA  95:32
  9 Dobson-Keeffe, Nigel  YA SA  110:53

  Lyon, John  TT SA  dnf