Schools Orienteering Championship Results

 2 August 2004


10 Year Old Boys 

  1   Bryn McComb  94 BlrPS Belair Primary School  14:30 
  2   Cameron Haydinger  94 EAPS East Adelaide Primary Sc  17:22
  3   Nick Cooper  94 EAPS East Adelaide Primary Sc  20:30 
  4   Stephen Daenke  94 BlrPS Belair Primary School  22:29 
  5   Juliano Paradiso  94 EAPS East Adelaide Primary Sc  22:34 
  6   Arnie Ludwig  94 CVPS Coromandel Valley Primar  22:55 
  7   Bradley Thompson  95 HwthnPS Hawthorndene Primary  24:50 
  8   Lachlan Brockbank  94 HwthnPS Hawthorndene Primary  26:50 
  9   Benjamin James  94 MaC Massada College  26:52 
 10   Connor Livissianos  94 EAPS East Adelaide Primary Sc  27:08 
 11   Jonathan Israel  95 MaC Massada College  29:09 
 12   Morgan Carrington  94 HwthnPS Hawthorndene Primary  29:24 
 13   Trenton Gill-Shawn  94 CVPS Coromandel Valley Primar  33:53 
 14   Cameron Lane  94 EAPS East Adelaide Primary Sc  34:35 
 15   Aaron Davis  96 WesS Westminster School  38:42 
 16   Arjun Sivakumar  95 MaC Massada College  39:49 
 17   Macintyre Howie-Reeves  94 MaC Massada College  1:33:59 

  Anthony Morias  94 EAPS East Adelaide Primary Sc  mp 


11 Year Old Boys B 

  1  Jack Gillespie  93 BHPS Belleview Heights Primar  14:06 
  2  Adam Mezhuinsky  93 MaC Massada College  19:05 
  3  Quincy Geary  93 EAPS East Adelaide Primary Sc  22:32 
  4  James Mackenzie-Ross  93 HwthnPS Hawthorndene Primary  22:44 
  5  Rhys Menzell  93 EAPS East Adelaide Primary Sc  23:45 
  6  Matthew Carman  93 CVPS Coromandel Valley Primar  26:17 
  7  James Oborn  93 EAPS East Adelaide Primary Sc  32:05 
  8  Luke Foster  93 EAPS East Adelaide Primary Sc  32:30 
  9  Oliver Shorne  93 EAPS East Adelaide Primary Sc  34:08 
  9  Trevor Lau  93 GlIHS Glenunga International  34:08 
 11  Joshua Partridge  93 HwthnPS Hawthorndene Primary  42:58 
 12  Patrick Royal  93 WalkPS Walkerville Primary  46:22 


12 Year Old Boys A 

  1  Michael Rathjen  92 MitchPS Mitcham Primary Schoo  16:41 
  2  Benjamin Lee  92 MVEP Morphett Vale East Prima  18:28 
  3  John Paltridge  92 HwthnPS Hawthorndene Primary  22:33 
  4  Chris Carmody  92 WalkPS Walkerville Primary  24:30 
  5  Jake Otto-Williams  92 EAPS East Adelaide Primary Sc  25:49 
  6  Jack Raddhianti  92 WalkPS Walkerville Primary  25:57 
  7  Angus Garrihy  92 HwthnPS Hawthorndene Primary  26:49 
  8  Domenic Chiuchiolo  92 EAPS East Adelaide Primary Sc  27:45 
  9  Josh Stewart  92 WalkPS Walkerville Primary  28:34 
 10  Jarrod Muller  92 EAPS East Adelaide Primary Sc  28:56 
 11  Finn Woodhouse  92 HwthnPS Hawthorndene Primary  30:33 
 12  Clarence Kulpe  92 WalkPS Walkerville Primary  32:46 
 13  Jock Forbes  92 WalkPS Walkerville Primary  34:51 
 14  Sam Pym  92 EAPS East Adelaide Primary Sc  36:22 
 15  Rhys Whetstone  92 EAPS East Adelaide Primary Sc  38:14 

  Rhys Mathews  92 BHPS Belleview Heights Primar  mp 
  Riordan Dose  92 PresS Prescott Schools  mp 


12 Year Old Boys B 

  1  Jarron Aizen  92 MaC Massada College  20:38 
  2  Matthew Pyke  92 BHPS Belleview Heights Primar  23:59 
  3  Samuel Koopowitz  92 MaC Massada College  27:48 
  4  Jayath Vidanage  92 WalkPS Walkerville Primary  29:47 
  5  Maxim Dupree  92 WalkPS Walkerville Primary  30:11 
  6  Dennis Karstens  92 HwthnPS Hawthorndene Primary  31:50 
  7  Nick Jeffrey  92 WalkPS Walkerville Primary  34:08 
  8  Tom Pulford  92 CVPS Coromandel Valley Primar  40:59 
  9  Michael De Girolamo  92 EAPS East Adelaide Primary Sc  55:39 
 10  Chris Black  92 EAPS East Adelaide Primary Sc  57:32 
 11  Soren Braybrook  92 EAPS East Adelaide Primary Sc  59:35 
 


13 Year Old Boys A

  1  Rory McComb  91 BHS Blackwood High School  22:02 
  2  Owen Coffee  91 StJoGr St Johns Grammar Schoo  27:50 
  3  Thomas Fotheringham  91 MrytvlHS Marryatville High Sc  29:52 
  4  Elliot Zoerner  91 WalkPS Walkerville Primary  34:40 
  5  Ben Diment  91 GlIHS Glenunga International  34:42 
  6  Ian Knight  91 BHS Blackwood High School  38:50 
  7  Henry Hazell  91 EAPS East Adelaide Primary Sc  40:10 
  8  Ryan Vivian  91 MrytvlHS Marryatville High Sc  44:27 
  9  Tom Serotzki  91 WalkPS Walkerville Primary  46:04 
 10  Doug Wheaton  91 EAPS East Adelaide Primary Sc  46:21 
 11  Chris Dunn  91 BHS Blackwood High School  1:00:20 
 12  Justan Adamek  91 EAPS East Adelaide Primary Sc 1:03:18 
 13  Tom Schell  91 EAPS East Adelaide Primary Sc 1:05:31 
 14  Jack Royal  91 GlIHS Glenunga International  1:09:06 
 15  Ben Jackson  91 WalkPS Walkerville Primary  1:09:20 
 16  Josh Kartika  91 GlIHS Glenunga International  1:25:43 
 17  Mun-Lee Lai  91 GlIHS Glenunga International  1:42:04


13 Year Old Boys B 

  1  Dale Cornish  91 GlIHS Glenunga International  21:56 
  2  Theo Campbell  91 WalkPS Walkerville Primary  24:34 
  3  Duncan McKenzie  91 WalkPS Walkerville Primary  24:54 
  4  Kieran Callaghan-Wight  91 MrytvlHS Marryatville High Sc  25:32 
  5  Jordan Lorenz  91 EAPS East Adelaide Primary Sc  34:12 
  6  Cooper Rees-Jones  91 EAPS East Adelaide Primary Sc  35:01 
  7  Tim Murfitt  91 HwthnPS Hawthorndene Primary  35:34 
  8  Matt D'Apollonio  91 EAPS East Adelaide Primary Sc  35:53 
  9  Joseph Lee  91 MaC Massada College  42:25 


14 Year Old Boys A 

  1  Toby Clark  90 CCSS Charles Campbell Seconda  28:25 
  2  Tom Dose  90 PresS Prescott Schools  29:28 
  3  James Metz  90 Pemb Pembroke Schools  37:05 
  4  Ben Collie  90 MrytvlHS Marryatville High Sc  39:16 
  5  Ben Cooper  90 MrytvlHS Marryatville High Sc  40:37 
  6  Travis Ranson  90 GlIHS Glenunga International  41:51 
  7  Robert Hembrow  90 StJoGr St Johns Grammar Schoo  44:33 
  8  Tom Wheaton  90 MrytvlHS Marryatville High Sc  45:28 
  9  Ben Wilson  90 MrytvlHS Marryatville High Sc  49:28 
 10  Jacob Giles  90 GlIHS Glenunga International  59:36 
 11  Stuart Millar  90 MrytvlHS Marryatville High Sc 1:00:00


14 Year Old Boys B

  1  Wil Morris  90 Pemb Pembroke Schools  25:11 
  2  Elliot Galvin  90 GlIHS Glenunga International  29:21 
  3  Ashleigh George  90 BHS Blackwood High School  30:44 
  4  Tyler Brimacombe  90 MrytvlHS Marryatville High Sc  31:58 
  5  Michael Gratton  90 GlIHS Glenunga International  37:37 
  6  Stephen Clark  90 BHS Blackwood High School  46:46 


15 Year Old Boys A

  1  Tristan Lee  89 WHS Wirreanda High School  34:34 
  2  Andrew Mogridge  89 GlIHS Glenunga International  43:07 
  3  Sean Hooper  GlIHS Glenunga International  48:35 
  4  Tomas Diment  89 GlIHS Glenunga International  49:34 
  5  Anthony Fitzgerald  89 BHS Blackwood High School  1:02:53


15 Year Old Boys B 

  1  Adham Davies  89 ASMS Australian Science and M  23:22 
  2  Simon Blair  89 ASMS Australian Science and M  27:29 
  3  Sam Caon  89 ASMS Australian Science and M  36:40 

   Josh Dover  89 VHHS Victor Harbour High Scho  dnf


16 Year Old Boys A 

  1  Michael Roberts  88 PAC Prince Alfred College  50:47 
  2  Max Sankauskas  88 MrytvlHS Marryatville High Sc  54:09 
  3  Trystan Bennett  88 RostC Rostrevor College  54:39 
  4  Kris Colwell  88 HHS Heathfield High School  1:02:32


16 Year Old Boys B

  1  Chris Williams  88 WHS Wirreanda High School  29:08 
  2  Chris Powell  88 ASMS Australian Science and M  30:14 
  3  Scott Sleep  88 ASMS Australian Science and M  31:44 
  4  Liam McComb  88 BHS Blackwood High School  38:37 
  5  Alex Sitaris  88 ASMS Australian Science and M  40:25 
  6  Raj Sekar  88 ASMS Australian Science and M  40:40 
  7  James Nicholoson  88 BHS Blackwood High School  40:42 
  8  Michael Berry  88 VHHS Victor Harbour High Scho  42:39 
  9  Glynn Butler  88 ASMS Australian Science and M  43:15 
 10  Ryan Byrne  88 VHHS Victor Harbour High Scho  44:04 
 11  Mark Kemlah  88 ASMS Australian Science and M  45:21 
 12  Aaron Shearer  88 ASMS Australian Science and M  47:05 
 13  Davin Conigrave  88 VHHS Victor Harbour High Scho  49:59 
 14  Matt Carver  88 VHHS Victor Harbour High Scho  58:05 
 15  Jay Roberts  88 VHHS Victor Harbour High Scho 1:24:05 

  Jake Dawes  88 VHHS Victor Harbour High Scho  mp 
  Nevill Fields  88 ASMS Australian Science and M  dnf 
  John Sierke  88 VHHS Victor Harbour High Scho  dnf


Boys Open A

  1  Simon Uppill  87 BHS Blackwood High School  36:50 
  2  Brett Merchant  87 BHS Blackwood High School  42:28 
  3  Wes Dose  87 PresS Prescott Schools  42:39 
  4  Kym Hill  87 BHS Blackwood High School  2:22:03


Boys Open B

  1  Leigh Killmier  ASMS Australian Science and M  38:52 
  2  Nick Drury  87 ASMS Australian Science and M  44:29 
  3  Tynan Brice  87 ASMS Australian Science and M  45:28 
  4  Zane Magnus  87 BHS Blackwood High School  1:07:51


10 Year Old Girls

  1  Talia Colwell  94 StCPS St Catherines Parish Sc  20:46 
  2  Jacqui Cohen  94 MaC Massada College  23:22 
  3  Hannah Morrow  94 EAPS East Adelaide Primary Sc  33:47 
  4  Tamara O'Neil  94 StCPS St Catherines Parish Sc  34:59 
  5  Bridgit Hazebroek  94 StCPS St Catherines Parish Sc  36:49 
  6  Jacinta Frater  94 BFrPS Black Forest Primary Sc  37:34 
  7  Nadia Isa  94 EAPS East Adelaide Primary Sc  38:30 
  8  Hanna Daych  94 MaC Massada College  44:17 
  9  Tayla Stapledon  94 HwthnPS Hawthorndene Primary  44:52 
 10  Lisa Saloukvadze  94 MaC Massada College  45:03 
 11  Irbal Leibouiteh  94 MaC Massada College  48:13 

  Bianca Cooper  94 EAPS East Adelaide Primary Sc  mp 
  Tilishia Moodley  94 BFrPS Black Forest Primary Sc  mp


11 Year Old Girls A

  1  Elizabeth Hogben  93 BFrPS Black Forest Primary Sc  31:57 
  2  Connie Rowe  93 WalkPS Walkerville Primary  35:58 
  3  Ellen Horsnell  93 WalkPS Walkerville Primary  39:50 
  4  Jane Lomax  93 WalkPS Walkerville Primary  41:50 
  5  Imogen Cescato  93 WalkPS Walkerville Primary  46:32 
  6  Amy Chesser  93 EAPS East Adelaide Primary Sc  53:36 
  7  Eliza Allen  93 BFrPS Black Forest Primary Sc 1:10:52 
  8  Samantha Pretty  93 BFrPS Black Forest Primary Sc 1:12:42 
  9  Arienne O'Loughlin  93 EAPS East Adelaide Primary Sc 1:20:41 
 10  Chantelle Molnar  93 BFrPS Black Forest Primary Sc 1:27:53 
 11  Gemma Penney  93 BFrPS Black Forest Primary Sc 1:33:57


11 Year Old Girls B 

  1  Matilda Wake  93 HwthnPS Hawthorndene Primary  23:19 
  2  Issy Jacka  93 EAPS East Adelaide Primary Sc  23:34 
  3  Brittany Alfrey  93 EAPS East Adelaide Primary Sc  26:15 
  4  Lauren Thompson  93 EAPS East Adelaide Primary Sc  27:34 
  5  Keeley Bryan  93 CVPS Coromandel Valley Primar  30:05 
  6  Isabella Vagnoni  93 EAPS East Adelaide Primary Sc  30:32 
  7  Emma Phillips  93 MaC Massada College  41:09 
  8  Emma Roth  93 MaC Massada College  1:02:31 

  Sarah Rubinshtein  93 MaC Massada College  mp


12 Year Old Girls A

  1  Anna Wyatt  92 WalkPS Walkerville Primary  22:51 
  2  Biddy Miller  92 EAPS East Adelaide Primary Sc  24:35 
  3  Rachael Sampson  92 WalkPS Walkerville Primary  24:53 
  4  Maddy Church  92 EAPS East Adelaide Primary Sc  26:24 
  5  Cristina Valero  92 WalkPS Walkerville Primary  32:48 
  6  Claire French  92 WalkPS Walkerville Primary  33:46 
  7  Laura Harris  92 WalkPS Walkerville Primary  37:46 
  8  Katherine Lane  92 WalkPS Walkerville Primary  39:01 
  9  Steph Geen  92 EAPS East Adelaide Primary Sc  46:37 
 10  Meg Williams  92 BFrPS Black Forest Primary Sc  49:27 
 11  Amarah Henderson-Wilson  92 EAPS East Adelaide Primary Sc  51:29


12 Year Old Girls B

  1  Atma Iancevic  92 StPG St Peters Girls School  33:03 
  2  Hannah Loy  92 WalkPS Walkerville Primary  40:22 
  3  Hannah Evans  92 WalkPS Walkerville Primary  42:37 
  4  Sune Smit  92 StPG St Peters Girls School  44:19 
  5  Camilla Bishop  92 WalkPS Walkerville Primary  44:24 
  6  Ashleigh Coombe  92 EAPS East Adelaide Primary Sc  47:12 
  7  Natalie Gibbs  WalkPS Walkerville Primary  48:19 
  8  Elyese Purkis  92 StPG St Peters Girls School  52:48 
  9  Sekalem Armstrong  92 EAPS East Adelaide Primary Sc  53:13 
 10  Emma Docking  92 EAPS East Adelaide Primary Sc  53:41 
 11  Victoria Worrell  92 StPG St Peters Girls School  54:48 
 12  Nicola Linn  StPG St Peters Girls School  57:33 

  Ruby Jade  92 WalkPS Walkerville Primary  mp


13 Year Old Girls A

  1  Paris Mclachan-Kambuts  91 MrytvlHS Marryatville High Sc  31:19 
  2  Nadia Velaitis  91 BFrPS Black Forest Primary Sc  32:01 
  3  Amy Goodridge  91 BHS Blackwood High School  1:13:41 
  4  Keira Jenkins  91 BFrPS Black Forest Primary Sc 1:14:33 
  5  Alex Gibbons  91 BHS Blackwood High School  1:15:52


13 Year Old Girls B

  1  Gabi Lane  91 SEPS Stirling East Primary Sc  24:21 
  2  Georgia Reeve  91 Pemb Pembroke Schools  26:41 
  3  Miriam McDonald  91 WalkPS Walkerville Primary  29:10 
  4  Sarah Biermann  91 EAPS East Adelaide Primary Sc  30:22 
  5  Peta White  91 StPG St Peters Girls School  31:03 
  6  Lilly Stephens  91 WalkPS Walkerville Primary  31:56 
  7  Rebecca Waddington  91 StPG St Peters Girls School  50:37 
  8  Parushka Moodley  91 BFrPS Black Forest Primary Sc  53:07 
  9  Kara Koutsoubis  91 WalkPS Walkerville Primary  1:00:31 

  Katie Stevens  91 CVPS Coromandel Valley Primar  mp


14 Year Old Girls A

  1  Marissa Lee  90 WHS Wirreanda High School  26:36 
  2  Christabel Lewis  90 MrytvlHS Marryatville High Sc  32:17 
  3  Laura Bell  90 BHS Blackwood High School  35:56 
  4  Emma Stevens  90 BHS Blackwood High School  38:10 
  5  Brodie Ingham  90 MrytvlHS Marryatville High Sc 1:31:08 
  6  Persephone Round  90 MrytvlHS Marryatville High Sc 1:45:06


14 Year Old Girls B

  1  Rachael Nield  90 BHS Blackwood High School  30:56 
  2  Lauren Firth  90 BHS Blackwood High School  36:45 
  3  Jean Sanka  90 Pemb Pembroke Schools  38:34 
  4  Jane Monteodorisio  90 UrAHS Urrbrae Agricultural Hi  39:40 
  5  Sally Parkes-McClay  90 MrytvlHS Marryatville High Sc  40:06 
  6  Tiffany Hua  90 MrytvlHS Marryatville High Sc 1:05:55


15 Year Old Girls A

  1  Shannon Nicolson  89 HHS Heathfield High School  40:38 
  2  Jodie Monteodorisio  89 UrAHS Urrbrae Agricultural Hi 1:04:27


15 Year Old Girls B

  1  Susan Macmaster  89 UrAHS Urrbrae Agricultural Hi  37:27 
  2  Skye Leane  89 VHHS Victor Harbour High Scho  42:54 
  3  Asha Brazier  89 VHHS Victor Harbour High Scho  55:06 
  4  Chelsea Robb  89 VHHS Victor Harbour High Scho  57:04 
  5  Asha Bell  89 VHHS Victor Harbour High Scho 1:01:58 
  6  Brook Roach  89 VHHS Victor Harbour High Scho 1:06:00 
  7  Samantha Fishlock  89 VHHS Victor Harbour High Scho 1:08:00 

  Ashley Skewes  89 VHHS Victor Harbour High Scho  disq


16 Year Old Girls A

  1  Mallory Hughes  88 UHS Unley High School  39:01 
  2  Rebecca Hembrow  88 EynC Eynesbury College  48:38 
  3  Peta Johannsen  88 AnnCol Annesley College  54:27 
  4  Heather Browett  88 GlIHS Glenunga International  1:15:51 

  Alex Jansens  88 UrAHS Urrbrae Agricultural Hi  mp


16 Year Old Girls B

  1  Ashleigh Stedman  88 ASMS Australian Science and M  33:09 
  2  Emily Whitrod  88 ASMS Australian Science and M  54:38 

  Nadia Palnok  88 ASMS Australian Science and M  dnf 
  Jessica Jacobs  88 VHHS Victor Harbour High Scho  dnf 
  Teegan Smith  88 VHHS Victor Harbour High Scho  dnf


Girls Open A

  1  Vanessa Round  87 MrytvlHS Marryatville High Sc  39:21 
  2  Hannah Skehan  87 ImmC Immanuel College  46:27 
  3  Louise Hutchinson  86 MrytvlHS Marryatville High Sc 2:00:28


Girls Open B

  1  Tegan Neville  87 ASMS Australian Science and M  43:13 
  2  Tanya Blazewicz  87 ASMS Australian Science and M 1:07:24