Pymton OY 19th September 2004Sunday 9/19/2004
Orienteering Results

   Pl Name                       Club                             Time



W-10, W-12B  (1)     1.7 km  35 m   0 C         

    1 Barnett, Shelly            TT SA                           27:26



M-10,M -12B  (2)     1.7 km  35 m   0 C         

    1 McComb, Bryn               OH SA                           14:47
    2 Ramsay, Scott              U_SB SA                         50:11



M-12A  (3)           2.0 km  50 m   0 C         

    1 Rogerson, Sophie           NONE SA                         33:15
    2 Smith, Lauren              TT SA                           37:59
    3 Mogridge, Regina           NONE SA                         38:24



M-12A  (2)           2.0 km  50 m   0 C         

    1 Lee, Benjamin              TJ SA                           16:23
    2 Hazell, Luke               TT SA                           34:50



B Grades,W14A  (6)   2.8 km  60 m   0 C         

    1 Fisher, Pat                YA SA                           52:11
    2 Paterson, Jeanette         TT SA                           57:10
    3 Barnett, Lin               TT SA                           64:18
    4 Brown, Maureen             U_OH SA                         74:23
    5 Dierickx, Begonia          WA SA                           74:33

      Idle, Tiffany              NONE SA                           dnf



B Grades  (2)        2.8 km  60 m   0 C         

    1 Dodd, Garry                NONE SA                         33:09
    2 Hazell, Henry              TT SA                           49:26



B Grades  (9)        3.6 km  75 m   0 C         

    1 Lee, Marissa               TJ SA                           38:28
    2 Soden, Zara                OH SA                           44:01
    3 Velaitis, Nadia            YA SA                           45:05
    4 Bell, Laura                OH SA                           54:02
    5 Hembrow, Jenny             OH SA                           55:45
    6 Bennett, Rosalie           TT SA                           58:32
    7 Cranley, Emma              NONE SA                         65:10
    8 Velaitis, Pat              YA SA                           75:05
    9 Robinson, Emily            NONE SA                         92:48



B Grades,M14A  (7)   3.6 km  75 m   0 C         

    1 Calvey, Hugh               TJ SA                           42:51
    2 Dose, Riordan              TT SA                           45:07
    3 Diment, Benjamin           TT SA                           52:35
    4 Schober, Michael           NONE SA                         52:58
    5 Maddison, Aaron            OH SA                           98:48
    6 The Berrys, Guy            NONE SA                        115:06

      ??, Michael & Toby         NONE SA                           dnf



,W60A,W65A  (7)      3.4 km  120 m   0 C        

    1 Lyon, Jeffa                TT SA                           49:22
    2 Smith, Helen               TT SA                           59:56
    3 Harris, Rae                WA SA                           64:23
    4 Northcote, Margaret        TT SA                           64:31
    5 Nolan, Ann                 TJ SA                           67:21
    6 Cutten, Robyn              WA SA                           82:30
    7 Afnan, Reg & Sandra        YA SA                           87:41



No Classes  (4)      3.4 km  120 m   0 C        

    1 Diment, Trevor             TT SA                           40:28
    2 McComb, Andrew             OH SA                           45:32
    3 Dodsworth, Ashley          YA SA                           60:40
    4 Nieuwenhoven, Maarten      TT SA                           61:49



W-16A, W50A, W55A  ( 4.2 km  160 m   0 C        

    1 Radford, Alison            TT SA                           48:19
    2 Nicolson, Shannon          YA SA                           52:44
    3 Davill, Janet              TJ SA                           62:02
    4 Lane, Barbara              YA SA                           66:28
    5 Bourne, Jennie             OH SA                           73:35
    6 Sankauskas, Zita           OH SA                           74:20
    7 Merchant, Sue              TJ SA                           78:59
    8 Hillyard, Jan              TJ SA                           82:27
    9 Pahor, Fiorella            TT SA                          108:34



M60A, M65A,Sledge  ( 4.2 km  160 m   0 C        

    1 Hallet, Lachlan            YA SA                           25:25
    2 Nieuwenhoven, John         TT SA                           39:47
    3 Reeves, George             TT SA                           43:15
    4 Williams, John             TJ SA                           48:40
    5 Kreminski, Peter           WA SA                           48:55
    6 Lane, Stuart               OH SA                           48:57
    7 Ekkelboom, Tony            TJ SA                           50:59
    8 Afnan, Iraj                OH SA                           54:21
    9 Lee, Douglas               TJ SA                           54:22
   10 Bell, Phil                 OH SA                           56:43
   11 Frank, Hermann             TT SA                           60:59
   12 Tomas, Frank               WA SA                           61:00
   13 Larsson, Ron               TT SA                           61:41
   14 Catchpoole, Bill           YA SA                           67:21
   15 Bierton, Roy               OH SA                           72:03
   16 Hicks, Mike                TT SA                           74:10
   17 Such, John                 OH SA                           79:49
   18 Allen, Benjamin            OH SA                           83:04
   19 Ramsay, Richard            U_SB SA                        100:31



W18A,20A,35A,40A,45A 5.3 km  140 m   0 C        

    1 Diment, Erica              TT SA                           74:43
    2 Keskula, Edda              WA SA                           77:23
    3 Nicolson, Ruth             YA SA                           95:15
    4 Colwell, Evelyn            OH SA                           96:26

      Hazell, Anna               TT SA                             dnf



M-16A,M50A,M55A  (29 5.3 km  140 m   0 C        

    1 Merchant, Lee              TJ SA                           33:40
    2 Lee, Tristan               TJ SA                           35:55
    3 Hoopman, Paul              TJ SA                           41:17
    4 Leuenberger, Heinz         OH S SA                         41:22
    5 McComb, Rory               OH SA                           42:08
    6 Clark, Peter               WA SA                           43:57
    7 Arthur, Clive              TT SA                           45:06
    8 Clark, Toby                WA SA                           46:18
    9 Diment, Thomas             TT SA                           50:59
   10 Scott, Steven              TT SA                           51:51
   11 Ashforth, Peter            U_WA SA                         52:41
   12 Bullock, Tom               WA SA                           53:04
   13 Wheeler, Barry             TT SA                           59:37
   14 Bennett, Trystan           TT SA                           60:57
   15 Harris, Garry              TJ SA                           61:02
   16 Round, Mike                TT SA                           63:39
   17 Dodd, Colin                OH SA                           65:43
   18 Patten, Maurice            NONE SA                         66:22
   19 Mogridge, Andrew           WA SA                           67:19
   20 Sankauskas, Al             OH SA                           67:33
   21 Fauser, Geoff              TT SA                           69:46
   22 Turner, Marc               TJ SA                           71:55
   23 Tucker, Rob                YA SA                           73:41
   24 Hillyard, Robert           TJ SA                           78:49
   25 Idle, Mick                 TT SA                           81:16
   26 Bennett, Geoff             TT SA                           87:19
   27 Lazic, Peter               YA SA                          102:48
   28 Geelen, Peter              NONE SA                        109:13

      Dose, Tom                  TT SA                             dnf



W21A  (9)            6.2 km  180 m   0 C        

    1 Round, Venessa             TT SA                           46:56
    2 Hallett, Zebedy            YA SA                           50:36
    3 Casanova, Jenny            WA SA                           50:50
    4 Hughes, Mallory            OH SA                           51:54
    5 Uppill, Robin              OH SA                           54:40
    6 Hembrow, Rebecca           OH SA                           54:52
    7 Ashforth, Lexie            U_WA SA                         60:06
    8 Soar, Michelle             YA SA                           66:51
    9 Johannsen, Peta            YA SA                           72:14



M-18A,M40A,M45A  (12 6.2 km  180 m   0 C        

    1 Cooper, Steve              YA SA                           40:15
    2 Hillyard, Tyson            TJ SA                           44:51
    3 Couche, David              YA SA                           47:45
    4 Scott, Andre               TT SA                           48:29
    5 Hazell, Phil               TT SA                           48:33
    6 Slattery, Andrew           TT SA                           49:57
    7 Colwell, Craig             OH SA                           50:34
    8 Uppill, Adrian             OH SA                           52:02
    9 Velaitis, Gerry            YA SA                           52:06
   10 Fisher, Ken                YA SA                           58:14
   11 Tucker, Richard            TT SA                           77:03
   12 Kreminski, Michael         WA SA                          101:00



M-20A,M35A  (8)      7.1 km  195 m   0 C        

    1 Uppill, Simon              OH SA                           44:06
    2 Afnan, Ruhi                YA SA                           50:29
    3 Dose, Wesley               TT SA                           52:21
    4 Merchant, Brett            TJ SA                           52:25
    5 Merchant, Troy             TJ SA                           55:42
    6 Sankauskas, Max            OH SA                           64:15
    7 Roberts, Michael           OH SA                           72:38
    8 Soden, John                OH SA                          104:27



M21A  (2)            8.6 km  210 m   0 C        

    1 Dose, Stephen              TT SA                           60:15
    2 Dougherty, Warwick         WA SA                           70:04