Parra Wirra 2005Mon 3/14/2005 10:59 AM
Results

   Pl Name                       Club                             Time



Course 2 Female  (2) 2.9 km  95 m   0 C         

    1 Caroline Barnett           TT SA                         1:00:33
    2 Stephanie Mason-Fyfe       TT SA                         1:36:32



Course 2 Male  (4)   2.9 km  95 m   0 C         

    1 Benjamin Lee               TJ SA                           47:36
    2 Patrick Zoerner            NONE SA                       1:22:58
    3 Christopher Mason-Fyfe     TT SA                         1:31:01
    4 Craig Nicolas              TJ SA                         1:56:20



Course 3 Female  (3) 3.6 km  120 m   0 C        

      Tiffany Idle               TT SA                             dnf
      Helen Mason-Fyfe           TT SA                             dnf
      Hepperle Strong                                              dnf



Course 3 Male  (5)   3.6 km  120 m   0 C        

    1 Benjamin Diment            TT SA                         1:18:35
    2 Simon Mitchell             OH SA                         1:46:34
    3 Andrew Zoerner             NONE SA                       2:08:41
    4 Elliot Zoerner             NONE SA                       2:11:18

      Andrew McKinlay            NONE SA                            mp



Course 4 Female  (3) 3.1 km  100 m   0 C        

    1 Peta Johannsen                                           1:40:16
    2 Zita Sankauskas            OH SA                         1:47:43

      Jan Hillyard               TJ SA                             dnf



Course 4 Male  (5)   3.1 km  100 m   0 C        

    1 Kevin Murphy               TT SA                         1:35:02
    2 Al Sankauskas              OH SA                         1:49:05
    3 John Such                  OH SA                         2:44:24
    4 Ashley Dodsworth           YA SA                         2:52:18

      Robert Smith               TT SA                             dnf



Course 5 Female  (10                            

    1 Zebedy Hallett             YA SA                           50:17
    2 Robin Uppill               OH SA                           53:58
    3 Lexie Ashforth             WA SA                         1:11:26
    4 Rosalie Bennett            TT SA                         1:36:41
    5 Palmer Helen               YA SA                         1:44:53
    6 Cheryl Mason               TT SA                         1:51:25
    7 Ruth Nicolson              YA SA                         2:13:08

      Shannon Nicolson           YA SA                             dnf
      Jill Dodsworth             YA SA                             dnf
      Erica Diment               TT SA                             dnf



Course 5 Male  (11)                             

    1 Heinz Leuenberger          OH SA                         1:02:32
    2 John Williams              TJ SA                         1:05:40
    3 Trevor Diment              TT SA                         1:08:18
    4 George Reeves              TT SA                         1:28:01
    5 Vern Hembrow               OH SA                         1:35:10
    6 Brett Mason Fyfe           TT SA                         1:36:25
    7 Mark Turner                TJ SA                         1:42:18
    8 Mick Idle                  TT SA                         1:45:45
    9 Frank Tomas                WA SA                         1:48:41
   10 Dean Fyfe                  TT SA                         1:52:44

      Robert Hillyard            TJ SA                             dnf



Course 6 Female  (4) 5.2 km  245 m   0 C        

    1 Vanessa Round              TT SA                         1:27:58
    2 Kate Radford               TT SA                         1:31:10
    3 Evelyn Colwell             OH SA                         2:16:40

      Rebecca Hembrow            OH SA                             dnf



Course 6 Male  (13)  5.2 km  245 m   0 C        

    1 Tyson Hillyard             TJ SA                         1:05:29
    2 John Nieuwenhoven          TT SA                         1:16:16
    3 Tristan Lee                TJ SA                         1:16:40
    4 Tony Radford               TT SA                         1:21:25
    5 Max Sankauskas             OH SA                         1:29:09
    6 Trystan Bennett            TT SA                         1:34:40
    7 Michael Roberts            OH SA                         1:40:02
    8 Kris Colwell               OH SA                         1:43:21
    9 Thomas Diment              TT SA                         1:59:51
   10 Andrew Mogridge            WA SA                         2:01:00
   11 Peter Kreminski            WA SA                         2:03:36

      Adrian Uppill              OH SA                             dnf
      David Tilbrook             OH SA                             dnf



Course 7 Male  (9)   6.8 km  295 m   0 C        

    1 Reuben Smith               TT SA                           58:44
    2 Mark Euston                                              1:26:31
    3 Miguel Clark               WA SA                         1:29:22
    4 Andre Scott                TT SA                         1:52:23
    5 Doug McMurray              YA SA                         2:11:56

      Bill Catchpoole            YA SA                              mp
      Maurice Patten             TT SA                             dnf
      Jason Nicolson             YA SA                             dnf
      Harry Waterhouse           TJ SA                             dnf



Course 8 Male  (4)   8.8 km  335 m   0 C        

    1 Simon Uppill               OH SA                         1:21:47
    2 Lachlan Hallett            YA SA                         1:32:36

      Elson Conrad               NONE SA                           dnf
      Dave Nicolson              YA SA                             dnf