Port Elliot 6th March 2005Sunday 6/03/2005
Orienteering Results

Port Elliott - Sunday 6th March
Courses extended through the Port Elliott township and around both the rocky foreshore and coastal dunes.
Both events were very well attended in cool conditions, however a few keen orienteers were seen "cooling off" in the sea at Horseshoe Bay after completing their courses at Port Elliott.
   Pl Name                            Club                     Time



1F  (2)         2.3 km   0 C               

    1 Rebecca Hatcher                 TJ SA                   23:24
    2 Jennie Bourne                   OH SA                   26:11



1M  (5)         2.3 km   0 C               

    1 Vern Hembrow                    OH SA                   25:28
    2 Neil & Jane Coffee              OH SA                   41:25
    3 Aaron Davis                     OH SA                   43:31
    4 Eddie Davis                     OH SA                   44:47
    5 Dante & Sandra Afnan            YA SA                  119:58



2F  (23)        4.6 km   0 C               

    1 Lexie Ashforth                  WA SA                   40:10
    2 Marissa Lee                     TJ SA                   41:55
    3 Dounia Afnan                    OH SA                   44:29
    4 Michelle Chamalaun              OH SA                   49:00
    5 Kerry Dickie                    TT SA                   49:21
    6 Evelyn Colwell                  OH SA                   49:50
    7 Shannon Nicolson                YA SA                   50:16
    8 Sue Telfer                      OH SA                   52:27
    9 Jill Dodsworth                  YA SA                   53:06
   10 Liz Drew                        NONE SA                 55:29
   11 Zita Sankauskas                 OH SA                   56:17
   12 Erica Diment                    TT SA                   56:33
   13 Sue Gurman                                              59:25
   14 Ruth Nicolson                   YA SA                   63:35
   15 Emma & Andrew Cranley           NONE SA                 63:36
   16 Rosalie Bennett                 TT SA                   67:41
   17 Regina Mogridge                 WA SA                   68:15
   18 Jeffa Lyon                      TT SA                   74:54
   19 Robyn Cutten                    WA SA                   75:10
   20 Janet Davill                    TJ SA                   87:05
   21 Ann Nolan                       TJ SA                   95:56
   22 Philippa & Josie Smernik        NONE SA                 98:00

      Margrit Leuenberger             OH SA                     dnf



2M  (27)        4.6 km   0 C               

    1 Lee Merchant                    TJ SA                   30:01
    2 Max Sankauskas                  OH SA                   33:33
    3 Michael Roberts                 OH SA                   35:33
    4 Kris Colwell                    OH SA                   36:11
    5 John Williams                   TJ SA                   37:30
    6 Trystan Bennett                 TT SA                   38:54
    7 Heinz Leuenberger               OH SA                   40:30
    8 Christopher Davill              TJ SA                   41:53
    9 David Tilbrook                  OH SA                   43:27
   10 Aaron Maddison                  OH SA                   46:05
   11 Peter Cutten                    WA SA                   50:29
   12 Colin Dodd                      OH SA                   51:03
   13 Al Sankauskas                   OH SA                   51:32
   14 Peter & Veronica Kreminski      WA SA                   53:22
   15 Mick Idle                       TT SA                   53:25
   16 Iraj Afnan                      OH SA                   53:28
   17 Stuart Lane                     OH SA                   56:22
   18 Ron Larsson                     TT SA                   56:43
   19 Maarten Nieuwenhoven            TT SA                   57:50
   20 John Such                       OH SA                   60:14
   21 Marc Turner                     TJ SA                   64:10
   22 Stan Gurman                                             68:11
   23 Benjamin Lee                    TJ SA                   70:46
   24 Rob Hillyard                    TJ SA                   74:01
   25 Ashley Dodsworth                YA SA                   76:27
   26 Steve/Maya/Eltha Cooper/Penck   YA SA                  101:52

      John Lyon                       TT SA                      ot



3F  (8)         6.6 km   0 C               

    1 Zebedy Hallett                  YA SA                   45:12
    2 Rebecca Hembrow                 OH SA                   50:39
    3 Mallory Hughes                  OH SA                   54:16
    4 Zara Soden                      OH SA                   63:42
    5 Cheryl Mason                    TT SA                   83:06
    6 Edda Keskula                    WA SA                   86:22
    7 Ste Tiff & Helen Mason-Fyfe     TT SA                   91:54

      Emelie Agnedal                  TT SA                     dnf



3M  (35)        6.6 km   0 C               

    1 Conrad Elson                                            35:28
    2 Lachlan Hallett                 YA SA                   36:00
    3 Leigh Dickie                    TT SA                   40:35
    4 Brett Merchant                  TJ SA                   43:16
    5 Adrian Uppill                   OH SA                   43:17
    6 Ruhi Afnan                      YA SA                   43:52
    7 Dave Nicolson                   YA SA                   45:27
    8 John Nieuwenhoven               TT SA                   46:04
    9 Warwick Dougherty               WA SA                   46:26
   10 Ryan Farquharson                NONE SA                 47:09
   10 Miguel Clark                    WA SA                   47:09
   12 Andre Scott                     TT SA                   47:18
   13 Craig Colwell                   OH SA                   47:42
   14 Tyson Hillyard                  TJ SA                   48:12
   15 Tristan Lee                     TJ SA                   49:01
   16 Andrew Mogridge                 WA SA                   50:46
   17 Jason Nicolson                  YA SA                   52:14
   18 Nigel Dobson-Keeffe             YA SA                   53:34
   19 John Soden                      OH SA                   54:29
   20 Frank Tomas                     WA SA                   56:43
   21 Doug Lee                        TJ SA                   58:02
   22 Hugh Calvey                     TJ SA                   58:51
   23 Ben Diment                      TT SA                   59:21
   24 Maurice Patten                  TT SA                   61:24
   25 Owen Coffee                     OH SA                   62:01
   26 George Reeves                   TT SA                   63:35
   27 Simon Mitchell                  OH SA                   66:57
   28 Geoff Bennett                   TT SA                   67:53
   29 Trevor Diment                   TT SA                   69:09
   30 Harry Waterhouse                TJ SA                   75:56
   31 Bill Catchpoole                 YA SA                   89:49
   32 Thomas Diment                   TT SA                  107:07
   33 Brett Mason-Fyfe                TT SA                  115:53
   34 Michael Klunder                 NONE SA                118:40

      Dean Fyfe                       TT SA                     dnf