Pymton 28th August 2005Sunday 28/08/2005
Results

   Pl Name                       Club                             Time



Course 1 Female  (2)      2.1 km  85 m   13 C    

    1 Rathjen Sarah              WA SA                           64:30

      Juniper + <12 grp          NONE SA                           dns



Course 1 Male  (4)        2.1 km  85 m   13 C    

      Mason-Fyfe Christopher     TT SA                              mp
      Sullivan Aiden             YA SA                              mp
      Barnfield David            NONE SA                            mp
      Crebbin Trent              YA SA                             dns



Course 2 Female  (6)      2.9 km  90 m   14 C    

    1 Dobson-Keefe Rhiannon      YA SA                           38:11
    2 Crebbin Liana              YA SA                           57:31
    3 Rathjen Lois               WA SA                           62:07
    4 Afnan Sandra               YA SA                          109:33

      Barnett Shelly             TT SA                              mp
      Juniper + 12-14grp         NONE SA                           dns



Course 2 Male  (5)        2.9 km  90 m   14 C    

    1 Ralph Mark                 NONE SA                         38:19
    2 Phillips David             NONE SA                         65:05
    3 Law David                  TT SA                           73:05
    4 Bell Daniel                NONE SA                        147:04

      McComb Bryn                OH SA                              mp



Course 3 Female  (9)      3.2 km  95 m   8 C     

    1 Merchant Sue               TJ SA                           59:31
    2 Bell Claire                OH SA                           68:15
    3 Paterson Jeanette          TT SA                           69:26
    4 Such Carol                 OH SA                           79:41
    5 Smith Melissa              OH SA                           95:27
    6 Bament Sue                 OH SA                          104:48

      Rubarty Roslyn             YA SA                              mp
      Ashforth Paula             WA SA                              mp
      van Baumgarten Patricia    YA SA                             dns



Course 3 Male  (2)        3.2 km  95 m   8 C     

    1 Svilan +1                  NONE SA                         84:45

      Richmond Brock             TJ SA                              mp



Course 4 Female  (10)     4.1 km  115 m   10 C   

    1 Sampson Rachael            TJ SA                           48:11
    2 McClurg +1 Lea             NONE SA                         57:02
    3 Mason-Fyfe Helen           TT SA                           58:46
    4 Cranley Emma & Andrew      NONE SA                         63:34
    5 Mason-Fyfe Stephanie       TT SA                           67:38
    6 Velaitis Pat               YA SA                           70:22
    7 Mogridge Regina            WA SA                           72:33
    8 Maedel Lynwen              NONE SA                         82:54
    9 Strong Carolyn             TT SA                           87:54

      Dose Robyn                 TT SA                             dns



Course 4 Male  (6)        4.1 km  115 m   10 C   

    1 Carter Lewis               TJ SA                           46:50
    2 Maddison Aaron             OH SA                           52:50
    3 Nieuwenhoven Maarten       TT SA                           65:13
    4 Waterhouse Harry           TJ SA                           65:25
    5 Lee Benjamin               TJ SA                           68:24

      Ralph Tom                  TT SA                              mp



Course 5 Female  (8)      3.5 km  90 m   6 C     

    1 Willmore Kay               TT SA                           36:20
    2 Bell Laura                 OH SA                           51:35
    3 Velaitis Nadia             YA SA                           56:01
    4 Harris Rae                 WA SA                           62:32
    5 Northcote Margaret         TT SA                           66:59
    6 Sankauskas Zita            OH SA                           78:14
    7 Hillyard Jan               TJ SA                           84:46

      Arthur Marian              TT SA                             dns



Course 5 Male  (12)       3.5 km  90 m   6 C     

    1 Mitchell Simon             OH SA                           39:23
    2 Frank Hermann              TT SA                           43:58
    3 Dodd Colin                 OH SA                           45:00
    4 Andersen Allan             WA SA                           45:52
    5 Barnett Alan               TT SA                           46:10
    6 Rathjen Michael            YA SA                           52:58
    7 Diment Erica               TT SA                           56:36
    8 Bierton Roy                OH SA                           61:49
    9 Lazic Peter                IMP001 SA                       62:28
   10 Cumpston Bill              NONE SA                         87:25

      Harris Eric                TT SA                             dns
      Clark Toby                 WA SA                             dns



Course 6 Female  (15)     5.0 km  155 m   10 C   

    1 Round Venessa              TT SA                           37:57
    2 Nicolson Shannon           YA SA                           53:09
    3 Hughes Mallory             OH SA                           55:29
    4 Beveloncher Cheryl         NONE SA                         61:09
    5 Keskula Edda               WA SA                           63:05
    6 Barnett +1 S               NONE SA                         63:08
    7 McComb Teri                OH SA                           63:48
    8 Crebbin Julie              YA SA                           67:29
    9 Idle Tiffany               YA SA                           73:56
   10 Johannsen Peta             YA SA                           75:46
   11 Bennett Rosalie            TT SA                           77:54
   12 Upton Rachael              TT SA                           81:21
   13 Mason Cheryl               TT SA                           86:25
   14 Nicolson Ruth              YA SA                           86:26
   15 Pahor Fiorella             TT SA                          117:37



Course 6 Male  (29)       5.0 km  155 m   10 C   

    1 Hoopman Paul               TJ SA                           31:52
    2 Diment Benjamin            TT SA                           41:39
    3 Lyon John                  TT SA                           42:00
    4 Diment Thomas              TT SA                           42:26
    5 Bullock Tom                WA SA                           42:37
    6 Smith Robert               TT SA                           43:25
    7 McComb Rory                OH SA                           43:47
    8 Mogridge Andrew            WA SA                           44:44
    9 Dose Tom                   TT SA                           45:40
   10 Harris Garry               TJ SA                           50:48
   11 Mayer Peter                YA SA                           52:47
   12 Tilbrook David             OH SA                           54:14
   13 Kreminski Peter            WA SA                           55:34
   14 Northcote Robert           TT SA                           55:46
   15 Rathjen Jim                WA SA                           56:29
   16 Smith Darrin               OH SA                           57:48
   17 Reeves George              TT SA                           62:16
   18 Mason-Fyfe Brett           TT SA                           63:17
   19 Larsson Ron                TT SA                           64:49
   20 Williams John              TJ SA                           65:15
   21 Murphy Kevin               TT SA                           65:56
   22 Rathjen Anthony            WA SA                           66:03
   23 Sprod Richard & Judy       WA SA                           66:06
   24 Hembrow Vern               OH SA                           70:06
   25 Hicks Mike                 TT SA                           72:35
   26 Fyfe Dean                  TT SA                           77:25
   27 Such John                  OH SA                           83:48
   28 Hillyard Robert            TJ SA                           94:48

      Arthur Clive               TT SA                              mp



Course 7 Female  (5)      6.8 km  145 m   15 C   

    1 Hallett Zebedy             YA SA                           54:26
    2 Uppill Robin               OH SA                           64:17
    3 Ashforth Lexie             WA SA                           68:08
    4 Chamalaun Michelle         OH SA                           78:36

      Radford Katherine          TT SA                             dns



Course 7 Male  (20)       6.8 km  145 m   15 C   

    1 Merchant Lee               TJ SA                           48:04
    2 Lee Tristan                TJ SA                           50:35
    3 Rathjen Peter              WA SA                           51:41
    4 Clark Peter                WA SA                           56:24
    5 Dobson-Keefe Nigel         YA SA                           57:24
    6 Lee Douglas                TJ SA                           57:37
    7 Uppill Adrian              OH SA                           57:43
    8 Venning Shane              YA SA                           58:29
    9 Ashforth Peter             WA SA                           68:14
   10 McMurray Doug              YA SA                           68:43
   11 Round Mike                 TT SA                           81:19
   12 Wheeler Barry              TT SA                           86:49
   13 Capp Simon (Andy)          TJ SA                           95:07

      Bennett Geoff              TT SA                              mp
      Soden John                 OH SA                              mp
      Strickland Richard         NONE SA                           dnf
      Buchaman+Lowrey            NONE SA                           dnf
      Hicks Steve                TT SA                             dns
      Bennett Trystan            TT SA                             dns
      Higgins John               NONE SA                           dns



Course 8 Female  (1)      8.1 km  210 m   20 C   

      Colwell Evelyn             OH SA                              mp



Course 8 Male  (29)       8.1 km  210 m   20 C   

    1 Sild Timo                  NONE SA                         44:52
    2 Hallett Lachlan            YA SA                           46:43
    3 Uppill Simon               OH SA                           53:06
    4 Elson Conrad               IMP001 SA                       54:05
    5 Nieuwenhoven John          TT SA                           55:01
    6 Afnan Ruhi                 YA SA                           55:21
    7 Dougherty Warwick          WA SA                           57:19
    8 Dose Wesley                TT SA                           57:41
    9 McComb Andrew              OH SA                           58:08
   10 Roberts Michael            OH SA                           58:26
   11 Hillyard Tyson             TJ SA                           58:27
   12 Colwell Craig              OH SA                           58:53
   13 Morcom Greg                TJ SA                           63:57
   14 Sankauskas Max             OH SA                           64:40
   15 Tucker Rob                 YA SA                           66:18
   16 Colwell Kris               OH SA                           68:18
   17 Sullivan Steve             YA SA                           68:50
   18 Slattery Andrew            TT SA                           69:14
   18 Sullivan David             YA SA                           69:14
   20 Velaitis Gerry             YA SA                           69:35
   21 Scott Andre                TT SA                           72:35
   22 Davill Phil                TJ SA                           73:22
   23 Pattern Maurice            TT SA                           77:48
   24 Crebbin Daryl              YA SA                           82:41
   25 Diment Trevor              TT SA                           99:59

      Nicolson Dave              YA SA                              mp
      Merchant Brett             TJ SA                              mp
      Cooper Steve               YA SA                             dns
      Nicolson Jason             YA SA                             dns