Flinders UniversitySun 19/06/2005 4:53 PM
Results

   Pl Name                            Club                     Time



W-16  (3)       2.3 km  70 m   12 C        

    1 Marissa Lee                     TJ SA                   20:59
    2 Nadia Velaitis                  YA SA                   22:24
    3 Heather Browett                 OH SA                   31:30



M-16  (7)       2.6 km  80 m   13 C        

    1 Rory McComb                     OH SA                   22:07
    2 Sean Hooper                     WA SA                   22:11
    3 Andrew Mogridge                 WA SA                   22:12
    4 Riordan Dose                    TT SA                   30:23
    5 Tom Dose                        TT SA                   42:59
    6 Thomas Hicks                    TT SA                   47:02
    7 Bryn McComb                     OH SA                   70:10



W17-39  (10)    2.6 km  80 m   13 C        

    1 Zebedy Hallett                  YA SA                   19:15
    2 Mallory Hughes                  OH SA                   20:15
    3 Vanessa Round                   TT SA                   21:02
    4 Lexie Ashforth                  WA SA                   23:09
    5 Rebecca Hembrow                 OH SA                   24:17
    6 Claire Davill                   TJ SA                   26:57
    7 Peta Johannsen                  YA SA                   28:58
    8 Helen Smith                     TT SA                   45:02
    9 Rachel Scott                    TT SA                   57:51

      Katie Dose                      TT SA                     dns



M17-39  (13)    3.2 km  100 m   17 C       

    1 Simon Uppill                    OH SA                   19:06
    2 John Nieuwenhoven               TT SA                   21:31
    3 Tristan Lee                     TJ SA                   22:06
    4 Greg Morcom                     TJ SA                   23:18
    5 Kris Colwell                    OH SA                   24:00
    6 Andrew Slattery                 TT SA                   25:06
    7 Tyson Hillyard                  TJ SA                   25:52
    8 Michael Roberts                 OH SA                   28:02
    9 Dion Bennett                    TT SA                   31:04
   10 Ken Clarke                      TJ SA                   36:02

      Conrad Elson                    AI TAS                    dns
      David Bourne                    OH SA                     dns
      Lachlan Hallett                 YA SA                     dns



W40+  (3)       2.3 km  70 m   12 C        

    1 Robin Uppill                    OH SA                   23:40
    2 Teri McComb                     OH SA                   28:10
    3 Robyn Brown                     TJ SA                   29:59



M40+  (17)      2.6 km  80 m   13 C        

    1 Andrew McComb                   OH SA                   18:30
    2 Paul Hoopman                    TJ SA                   18:39
    3 Heinz Leuenberger               OH SA                   19:56
    4 Steve Hicks                     TT SA                   20:05
    5 Simon (Andy) Capp               TJ SA                   20:50
    6 Andre Scott                     TT SA                   21:41
    7 Robert Smith                    TT SA                   23:49
    8 Gerry Velaitis                  YA SA                   25:16
    9 Morris Allen                    NONE SA                 26:05
   10 John Lyon                       TT SA                   27:54
   11 Garry Harris                    TJ SA                   28:05
   12 Douglas Lee                     TJ SA                   35:23
   13 Mike Round                      TT SA                   36:25
   14 Chris Brown                     TJ SA                   39:47
   15 Dick Freeland                   TJ SA                   48:27

      Vern Treilibis                  NONE SA                    mp
      Ron Larsson                     TT SA                     dns




4M  (11)        5.3 km  180 m   0 C        

    1 Lee Merchant                    TJ SA                   38:48
    2 Heinz Leuenberger               OH SA                   41:49
    3 Brett Merchant                  TJ SA                   42:04
    4 Craig Colwell                   OH SA                   42:23
    5 John Williams                   TJ SA                   49:54
    6 George Reeves                   TT SA                   53:50
    7 Simon Mitchell                  OH SA                   58:25
    8 Frank Tomas                     WA SA                   58:58
    9 Chris & Bec Davill              TJ SA                   59:11
   10 Barry Wheeler                   TT SA                   64:20

      Peter Kreminski                 WA SA                     dns



5F  (11)        4.0 km  140 m   0 C        

    1 Robyn Brown                     TJ SA                   31:49
    2 Janet Davill                    TJ SA                   46:14
    3 Laura/Lauren Bell/Gillis        OH SA                   48:04
    4 Carolyn Strong                                          50:28
    5 Robyn Dose                      TT SA                   52:25
    6 Regina Mogridge                 WA SA                   54:13
    7 Erica Diment                    TT SA                   56:12
    8 Jeffa Lyon                      TT SA                   60:02
    9 Chelsea Davies                  NONE SA                 61:55
   10 Claire Bell                     OH SA                   67:49

      Margrit Leuenberger             OH SA                     dns



5M  (8)         4.0 km  140 m   0 C        

    1 Stuart Lane                     OH SA                   45:26
    2 Ken Thompson                    TT SA                   51:26
    3 Emma&Andrew Cranley                                     52:11
    4 A Anderson                      NONE SA                 52:15
    5 Benjamin Lee                    TJ SA                   61:05
    6 Peter Lazic                     NONE SA                 66:58
    7 Aaron&Eddie Afnan               OH SA                   69:46
    8 Daniel Kolman                   NONE SA                 81:37



5R  (16)        4.0 km  140 m   0 C        

    1 Patrick van der Sommen          NONE SA                 53:21
    2 Family McGuiness                NONE SA                 55:51
    3 Family McArthur                 NONE SA                 68:23
    4 Family Di Girolamo              NONE SA                 75:05
    5 Michael Connell                 NONE SA                 82:07
    6 Kevin Stowe                     NONE SA                 82:19
    7 Lachlan Creed                   NONE SA                 85:03
    8 Matthew Ireland                 NONE SA                 90:15
    9 Brian Craig                     NONE SA                 91:23
   10 Lachlan Grivell                 NONE SA                 92:04
   11 Patrik Davey                    NONE SA                 93:17
   12 M Faulkner                      NONE SA                 93:42
   13 Shane Maddocks                  NONE SA                 97:49
   14 Garry Crowhurst                 NONE SA                103:06
   15 Tracey Bost                     NONE SA                103:57
   16 Luke Victor                     NONE SA                117:39



6F  (3)         1.8 km  80 m   0 C         

    1 Ann Nolan                       TJ SA                   24:32
    2 Thompson/Engeekh Rachael/Emma   NONE SA                 31:10
    3 Isobella Pavey                  NONE SA                 40:50



6M  (1)         1.8 km  80 m   0 C         

    1 Daniel Bell                     OH SA                   42:21



6R  (6)         1.8 km  80 m   0 C         

    1 Bradley/Ryan Thompson/Englhardt NONE SA                 39:11
    2 Louise+5 Jeffery                NONE SA                 39:53
    3 Andrew Howe                                             41:45
    4 Deborah Buckett                 NONE SA                 44:12
    5 M Sherrah                       NONE SA                 61:14
    6 F & A Farrell                   NONE SA                 75:32