Narrinyeri Hills OY 2005Sunday 20/03/2005
Orienteering Results

   Pl Name                             Club             Time



W-10, W-12B  (1)   1.6 km   11 C                 

    1 Soden, Tarn                      OH SA           32:28



M-10,M -12B  (1)   1.6 km   11 C                 

    1 Soden, Bryn                      OH SA           20:18



M-12A  (6)         2.6 km   12 C                 

    1 Colwell, Talia                   OH SA           44:35
    2 Yeomans, Breanna                 NONE SA         65:54
    3 Smith, Melissa                   NONE SA         83:12

      Telford, Susan                   OH SA              mp
      Coffee, Jane                     OH SA              mp
      Mantel, Gail                     TJ SA              mp



M-12A  (4)         2.6 km   12 C                 

    1 Bennett, Heath                   TT SA           39:13
    2 McComb, Bryn                     OH SA           42:36
    3 Yeomans, Geoff                   NONE SA         83:38

      Mason-Fyfe, Christopher          TT SA              mp



B Grades,W-14A  (1 3.1 km   9 C                  

    1 Velaitis, Nadia                  YA SA           46:32
    2 Mason-Fyfe, Helen                TT SA           56:31
    3 Ashforth, Paula                  WA SA           73:51
    4 Hembrow, Jenny                   OH SA           74:34
    5 Bament, Sue                      OH SA           91:39
    6 Velaitis, Pat                    YA SA           94:38
    7 Leuenberger, Margaret                            95:39
    8 Fisher, Pat                      YA SA           96:57
    9 Browett, Marian                  OH SA           99:59
   10 Mason, Vicki                     NONE SA        105:37



B Grades  (4)      3.1 km   9 C                  

    1 Dose, Riordan                    TT SA           44:54
    2 Roberts, Peter                   OH SA           87:47
    3 Coffee, Neil                     OH SA           92:12

      Lee, Benjamin                    TJ SA              mp



B Grades  (3)      4.0 km   11 C                 

    1 Mason-Fyfe, Stephanie            TT SA          124:08
    2 Mogridge, Regina                 WA SA          126:44

      Dickie, Kerry                    TT SA              mp



B Grade,M-14A  (7) 4.0 km   11 C                 

    1 Diment, Benjamin                 TT SA           55:12
    2 Mitchell, Simon                  OH SA           74:25
    3 Calvey, Hugh                     TJ SA           92:55
    4 Allen, Ben                       NONE SA        106:30
    5 Maddison, Aaron                  OH SA          109:07

      Waterhouse, Harry                TJ SA              mp
      Lyon, John                       TT SA              mp



W60A,W65A  (7)     3.2 km   9 C                  

    1 Smith, Helen                     TT SA           52:30
    2 Lyon, Jeffa                      TT SA           64:46
    3 Harris, Rae                      WA SA           79:32
    4 Nolan, Ann                       TJ SA           84:56
    5 Cutten, Robyn                    WA SA           89:22
    6 Hepperle, Christine              YA SA          105:31
    7 Strong, Carolyn                  TT SA          106:24



No classes  (3)    3.2 km   9 C                  

    1 Cutten, Peter                    WA SA           44:28
    2 Fyfe, Dean                       NONE SA         65:24

      Finlay, Erk Umaia                YA SA              mp



W-16A, W50A, W55A  4.4 km   12 C                 

    1 Radford, Alison                  TT SA           63:57
    2 Lee, Marissa                     TJ SA           66:49
    3 Nicolson, Shannon                YA SA           68:47
    4 Bell, Laura                      OH SA           79:00
    5 Arthur, Marian                   TT SA           90:44
    6 Kennedy, Jennifer                TT SA           96:18
    7 Dodsworth, Jill                  YA SA           99:47
    8 Bourne, Jennie                   OH SA           99:54
    9 Merchant, Sue                    TJ SA          127:52
   10 Hillyard, Jan                    TJ SA          152:51
   11 Sankauskas, Zita                 OH SA          153:01

      Pahor, Fiorella                  TT SA              mp



M60A, M65A  (18)   4.4 km   12 C                 

    1 McComb, Rory                     OH SA           57:41
    2 Tomas, Frank                     WA SA           58:32
    3 Reeves, George                   TT SA           62:57
    4 Kreminski, Peter                 WA SA           67:31
    5 Rathjen, Jim                     WA SA           69:17
    6 Morcom, Trevor                   TJ SA           69:30
    7 Nieuwenhoven, Maarten            TT SA           75:40
    8 Andersen, Allan                  WA SA           77:57
    9 Tilbrook, David                  OH SA           83:51
   10 Frank, Hermann                   TT SA           86:29
   11 Thompson, Ken                    TT SA          101:23
   12 Hillyard, Robert                 TJ SA          103:18
   13 Lazic, Peter                     NONE SA        103:21
   14 Such, John                       OH SA          114:44
   15 Harding, Ian                     YA SA          124:13
   16 Catchpoole, Bill                 YA SA          146:51
   17 Dodsworth, Ashley                YA SA          166:21

      Williams, John                   TJ SA              mp



W18A,20A,35A,40A,4 5.5 km   11 C                 

    1 Hallett, Zebedy                                  45:12
    2 Hembrow, Rebecca                 OH SA           48:56
    3 Round, Vanessa                   TT SA           55:39
    4 Uppill, Robin                    OH SA           60:49
    5 Davill, Claire                   TJ SA           72:51
    6 Mason-Fyfe, Cheryl               TT SA          110:19
    7 Keskula, Edda                    WA SA          120:22
    8 Diment, Erica                    TT SA          125:59
    9 Browett, Heather                 OH SA          128:19
   10 Nicolson, Ruth                   YA SA          131:36
   11 Colwell, Evelyn                  OH SA          133:27
   12 Bennett, Rosalie                 TT SA          152:23

      Soden, Zara                      OH SA              mp



M-16A,M50A,M55A  ( 5.5 km   11 C                 

    1 Hoopman, Paul                    TJ SA           42:29
    2 Uppill, Adrian                   OH SA           50:48
    3 Lee, Tristan                     TJ SA           51:15
    4 Radford, Antony                  TT SA           56:22
    5 Merchant, Lee                    TJ SA           63:58
    6 Bullock, Tom                     WA SA           64:34
    7 Arthur, Clive                    TT SA           65:49
    8 Clarke, Ken                      TJ SA           68:27
    9 Smith, Robert                    TT SA           74:03
   10 Ashforth, Peter                  WA SA           74:47
   11 Smith, Darrin                    NONE SA         76:10
   12 Mogridge, Andrew                 WA SA           78:08
   13 Dodd, Colin                      OH SA           80:08
   14 Sankauskas, Max                  OH SA           82:36
   15 Diment, Thomas                   TT SA           83:36
   16 Harris, Garry                    TJ SA           84:36
   17 Capp, Simon                      TJ SA           88:29
   18 Bennett, Geoff                   TT SA           90:18
   19 Stoeckel, Phil                   WA SA           91:33
   20 Hembrow, Vern                    OH SA          105:38
   21 Leuenberger, Heinz               OH SA          112:50
   22 Higgins, John                    NONE SA        117:29
   23 Scott, Bob                       OH SA          123:25
   24 Mason-Fyfe, Brett                TT SA          154:06

      McMurray, Doug                   YA SA              mp
      Dose, Tom                        TT SA              mp
      Round, Mike                      TT SA              mp
      Coffee, Garath                   OH SA              mp



W21A  (3)          7.4 km   16 C                 

    1 Agnedal, Emelie                                  66:15
    2 Casanova, Jenny                  WA SA           72:06
    3 Radford, Katherine               TT SA           86:52



M-18A,M40A,M45A  ( 7.4 km   16 C                 

    1 Hallet, Lachlan                  YA S SA         47:07
    2 Uppill, Simon                    OH SA           47:19
    3 Dose, Wesley                     TT SA           59:05
    4 Merchant, Brett                  TJ SA           63:45
    5 Clark, Miguel                    WA SA           65:26
    6 Scott, Andre                     TT SA           66:19
    7 Cooper, Steve                    YA SA           67:28
    8 Nicolson, Dave                   YA SA           69:38
    9 Roberts, Michael                 OH SA           70:33
   10 Colwell, Craig                   OH SA           81:18
   11 Colwell, Kris                    OH SA           82:50
   12 Velaitis, Gerry                  YA SA           85:55
   13 Diment, Trevor                   TT SA           90:20
   14 Bennett, Trystan                 TT SA           92:34
   15 Patten, Maurice                  TT SA          108:49
   16 Soden, John                      OH SA          110:51
   17 Sankauskas, Al                   OH SA          115:26
   18 Kreminski, Michael               WA SA          123:09

      Bell, Phil                       OH SA              mp
      Dobson-Keeffe, Nigel             YA SA              mp



M-20A,M35A  (4)    9.3 km   19 C                 

    1 Dickie, Leigh                    TT SA           78:26
    2 Afnan, Ruhi                      YA SA           85:24
    3 Slattery, Andrew                 TT SA           97:02
    4 Nicolson, Jason                  YA SA          102:20



M21A  (3)          12.6 km   23 C                

    1 Smith, Rueben                    TT SA           81:16
    2 Dose, Stephen                    TT SA          112:27
    3 Morcom, Greg                     TJ SA          114:20



21A sledge  (4)    5.5 km   11 C                 

    1 Hillyard, Tyson                  TJ SA           47:26
    2 Nieuwenhoven, John               TT SA           55:29
    3 Davill, Phil                     TJ SA           61:09
    4 Lee, Douglas                     TJ SA           64:08



sprint  (9)        1.8 km   8 C                  

    1 Hallett, Lachlan                 YA SA            8:41
    2 Smith, Reuben                    TT SA            8:43
    3 Uppill, Simon                    OH SA            9:26
    4 Nieuwenhoven, John               TT SA           10:36
    5 Hallett, Zebedy                  YA SA           11:20
    6 Hillyard, Tyson                  TJ SA           11:29
    7 Clark, Miguel                    WA SA           11:54
    8 Radford, Antony                  TT SA           14:02
    9 Round, Vanessa                   TT SA           16:00