Moon Rocks, 2005Sunday 4/09/2005
Results

   Pl   Stno Team                        Class               Time
             Name                           YB    Time


Hard Long  (11

    1     56 YA YA.SA                    Hard Long        2:10:04
             Steve Cooper                    0   47:30
             Lachlan Hallet                  0   39:20
             Conrad Elson                    0   43:14

    2     54 TJ TJ.SA                    Hard Long        2:19:21
             Brett Merchant                  0   50:02
             Tristan Lee                     0   46:19
             Timo Sild                       0   43:00

    3     51 OH OH.SA                    Hard Long        2:29:45
             Simon Uppill                    0   38:53
             Vince Loye                      0   58:48
             Andrew McComb                   0   52:04

    4     55 TJ TJ.SA                    Hard Long        2:33:56
             Lee Merchant                    0   50:00
             Tyson Hillyard                  0   51:09
             Greg Morcom                     0   52:47

    5     49 TT TT.SA                    Hard Long        2:41:28
             Vanessa Round                   0   58:58
             John Nieuwenhoven               0   46:47
             Steve Dose                      0   55:43

    6     59 WA WA.SA                    Hard Long        2:51:35
             Peter Clark                     0 1:09:49
             Warwick Dougherty               0   54:15
             Miguel Clark                    0   47:31

    7     52 OH OH.SA                    Hard Long        2:58:58
             Kris Colwell                    0 1:07:21
             Max Sankauskas                  0   54:04
             Michael Roberts                 0   57:33

    8     58 YA YA.SA                    Hard Long        3:10:20
             Gerry Velaitis                  0 1:05:45
             Zebedy Hallet                   0   57:22
             Nigel Dobson-Keefe              0 1:07:13

    9     57 YA YA.SA                    Hard Long        3:20:14
             Doug McMurray                   0 1:08:51
             Daryl Crebbin                   0 1:06:53
             David Nicholson                 0 1:04:30

   10     53 OH OH.SA                    Hard Long        3:26:51
             John Soden                      0   52:50
             Ian Winn                        0 1:09:42
             Zara Soden                      0 1:24:19


          50 TT TT.SA                    Hard Long             mp
             Tony Radford                    0 1:07:26
             Bob Smith                       0 1:08:42
             Phil Hazell                     0      mp




Hard Short  (1

    1     34 OH OH.SA                    Hard short       1:55:39
             Craig Colwell                   0   38:59
             Adrian Uppill                   0   31:33
             Heinz Leuenberger               0   45:07

    2     28 TT TT.SA                    Hard short       2:00:02
             Thomas Diment                   0   38:46
             Benjamin Diment                 0   43:35
             Tom Dose                        0   37:41

    3     40 TJ TJ.SA                    Hard short       2:09:19
             Ken Clarke                      0   46:16
             Clarie Davill                   0   43:38
             Chris Davill                    0   39:25

    4     27 TT TT.SA                    Hard short       2:15:08
             Alison Radford                  0   55:32
             George Reeves                   0   45:59
             John Lyon                       0   33:37

    5     41 WA WA.SA                    Hard short       2:15:13
             Lexie Ashforth                  0   44:00
             Peter Ashforth                  0   51:06
             Frank Tomas                     0   40:07

    6     42 WA WA.SA                    Hard short       2:17:37
             Jim Rathjen                     0   41:36
             Edda Keskula                    0   52:09
             Rachael Upton                   0   43:52

    7     35 OH OH.SA                    Hard short       2:30:23
             David Tilbrook                  0   41:59
             Stuart Lane                     0   47:54
             Vern Hembrow                    0 1:00:30

    8     37 OH OH.SA                    Hard short       2:36:29
             Nicole Such                     0   46:31
             Wendy Deegan                    0   58:56
             Michelle Chamalaun              0   51:02

    9     43 WA WA.SA                    Hard short       2:39:22
             Peter Kreminski                 0   47:42
             Allan Anderson                  0 1:02:27
             Phil Stoeckel                   0   49:13

   10     31 TT TT.SA                    Hard short       2:56:18
             Helen Smith                     0 1:02:08
             Clive Arthur                    0   37:53
             Jeffa Lyon                      0 1:16:17

   11     29 TT TT.SA                    Hard short       3:08:06
             Richard Tucker                  0   55:14
             Bennett Jeff                    0   58:40
             Dean Fyfe                       0 1:14:12

   12     30 TT TT.SA                    Hard short       3:15:45
             Ken Thomson                     0 1:18:52
             Barry Wheeler                   0   59:56
             Mike Round                      0   56:57

   13     38 OH OH.SA                    Hard short       3:17:49
             John Such                       0 1:21:44
             Phil Bell                       0 1:29:23
             Simon Uppill                    0   26:42

   14     33 TT TT.SA                    Hard short       3:52:25
             Rachel Sampson                  0 1:07:38
             Helen Mason-Fyfe                0 1:03:52
             Steph Mason-Fyfe                0 1:40:55


          36 OH OH.SA                    Hard short            mp
             Teri McComb                     0   46:23
             Robin Uppill                    0      mp
             Evelyn Colwell                  0   49:09

          39 LI LI.SA                    Hard short            mp
             Graeme Tonkin                   0      mp
             Jane Young                      0   49:45
             Murray Young                    0 1:07:32




Moderate Long 

    1     21 TT TT.SA                    Moderate Long    3:03:37
             Maarten Nieuwenhoven            0   57:22
             Cheryl Mason                    0   54:25
             Robyn Dose                      0 1:11:50

    2     22 OH OH.SA                    Moderate Long    3:50:57
             Sue Bament                      0 1:18:54
             Carol Such                      0 1:15:16
             Sue Telfer                      0 1:16:47


          23 OH OH.SA                    Moderate Long         mp
             Zita Sankauskas                 0      mp
             Magrit Leuenberger              0      mp
             Claire Bell                     0   55:44




Mixed Senior  

    1     13 TJ TJ.SA                    Mixed Senior     1:55:48
             Bec Hatcher                     0   39:01
             John Williams                   0   38:28
             Doug Lee                        0   38:19

    2     12 TJ TJ.SA                    Mixed Senior     2:12:22
             Hugh Calvey                     0   42:27
             Lewis Carter                    0   37:33
             Sue Merchant                    0   52:22

    3     11 TT TT.SA                    Mixed Senior     2:18:21
             Maurice Pattern                 0   50:31
             Trevor Diment                   0   43:46
             Erica Diment                    0   44:04

    4     19 WA WA.SA                    Mixed Senior     2:22:39
             Robyn Cutten                    0   43:16
             Adam Kreminski                  0   38:40
             Regina Mogridge                 0 1:00:43

    5     20 WA WA.SA                    Mixed Senior     2:33:16
             Jim Casanova                    0   43:44
             Michael Kreminski               0   46:28
             Tony Rathjen                    0 1:03:04

    6     17 YA YA.SA                    Mixed Senior     2:42:28
             Jason Nicholson                 0   31:27
             Ruth Nicholson                  0 1:07:24
             Julie Crebbin                   0 1:03:37

    7     16 YA YA.SA                    Mixed Senior     2:46:43
             Ken Fisher                      0   43:58
             Pat Fisher                      0   54:13
             Pat Velaitis                    0 1:08:32

    8     14 TJ TJ.SA                    Mixed Senior     2:49:44
             Ann Nolan                       0   43:24
             Adrian Craig                    0 1:01:16
             Harry Waterhouse                0 1:05:04

    9     18 WA WA.SA                    Mixed Senior     3:55:33
             Paula Ashforth                  0 1:16:30
             Andrew Mogridge                 0   45:58
             Lisa Clark                      0 1:53:05


          15 TJ TJ.SA                    Mixed Senior          mp
             Chris Franklin                         mp
             Jan Hillyard                        49:56
             Paul Hoopmann                       28:14




Mixed Junior  

    1      6 TJ TJ.SA                    Mixed Junior     1:57:49
             Brock Carter                    0   26:27
             Ben Lee                         0   42:21
             Marissa Lee                     0   49:01

    2      4 OH OH.SA                    Mixed Junior     2:00:08
             Daniel Bell                     0   35:13
             Rory McComb                     0   36:50
             Bryn McComb                     0   48:05

    3      2 TT TT.SA                    Mixed Junior     2:00:27
             Luke Hazell                     0   26:32
             Riordan Dose                    0   41:02
             Luke Hazell                     0   52:53

    4      8 YA YA.SA                    Mixed Junior     2:01:53
             Rhiannon Dobson-Keefe           0   36:30
             Peta Johannsen                  0   55:23
             Nadia Velaitis                  0   30:00

    5      9 WA WA.SA                    Mixed Junior     2:02:31
             Sarah Rathjen                   0   39:05
             Michael Rathjen                 0   30:33
             Sean Hooper                     0   52:53

    6      7 YA YA.SA                    Mixed Junior     2:06:00
             Brodie Dobson-Keefe             0   36:00
             Michael Fisher                  0   39:02
             Shannon Nicholson               0   50:58

    7      1 TT TT.SA                    Mixed Junior     2:07:48
             Chris Mason-Fyfe                0   50:38
             Brett Mason-Fyfe                0   40:03
             Trystan Bennett                 0   37:07

    8      5 OH OH.SA                    Mixed Junior     2:09:33
             Tarn Soden                      0   37:36
             Simon Mitchell                  0   37:32
             Laura Bell                      0   54:25