Moon Rocks, 2005Sunday 4/09/2005
Orienteering Results

   Pl   Stno   Leg Name                       Team                           Class                Time




Hard Long    A 6.600 km  220 m           

    1     56     2 Lachlan Hallet             YA YA.SA                       Hard Long           39:20
    2     59     3 Miguel Clark               WA WA.SA                       Hard Long           47:31
    3     55     1 Lee Merchant               TJ TJ.SA                       Hard Long           50:00
    4     54     1 Brett Merchant             TJ TJ.SA                       Hard Long           50:02
    5     51     3 Andrew McComb              OH OH.SA                       Hard Long           52:04
    6     52     2 Max Sankauskas             OH OH.SA                       Hard Long           54:04
    7     58     2 Zebedy Hallet              YA YA.SA                       Hard Long           57:22
    8     49     1 Vanessa Round              TT TT.SA                       Hard Long           58:58
    9     57     3 David Nicholson            YA YA.SA                       Hard Long         1:04:30
   10     50     2 Bob Smith                  TT TT.SA                       Hard Long         1:08:42
   11     53     3 Zara Soden                 OH OH.SA                       Hard Long         1:24:19


Hard Long    B 6.800 km  245 m           

    1     54     3 Timo Sild                  TJ TJ.SA                       Hard Long           43:00
    2     49     2 John Nieuwenhoven          TT TT.SA                       Hard Long           46:47
    3     56     1 Steve Cooper               YA YA.SA                       Hard Long           47:30
    4     55     2 Tyson Hillyard             TJ TJ.SA                       Hard Long           51:09
    5     53     1 John Soden                 OH OH.SA                       Hard Long           52:50
    6     52     3 Michael Roberts            OH OH.SA                       Hard Long           57:33
    7     51     2 Vince Loye                 OH OH.SA                       Hard Long           58:48
    8     57     2 Daryl Crebbin              YA YA.SA                       Hard Long         1:06:53
    9     58     3 Nigel Dobson-Keefe         YA YA.SA                       Hard Long         1:07:13
   10     50     1 Tony Radford               TT TT.SA                       Hard Long         1:07:26
   11     59     1 Peter Clark                WA WA.SA                       Hard Long         1:09:49


Hard Long    C 6.850 km  250 m           

    1     51     1 Simon Uppill               OH OH.SA                       Hard Long           38:53
    2     56     3 Conrad Elson               YA YA.SA                       Hard Long           43:14
    3     54     2 Tristan Lee                TJ TJ.SA                       Hard Long           46:19
    4     55     3 Greg Morcom                TJ TJ.SA                       Hard Long           52:47
    5     59     2 Warwick Dougherty          WA WA.SA                       Hard Long           54:15
    6     49     3 Steve Dose                 TT TT.SA                       Hard Long           55:43
    7     58     1 Gerry Velaitis             YA YA.SA                       Hard Long         1:05:45
    8     52     1 Kris Colwell               OH OH.SA                       Hard Long         1:07:21
    9     57     1 Doug McMurray              YA YA.SA                       Hard Long         1:08:51
   10     53     2 Ian Winn                   OH OH.SA                       Hard Long         1:09:42
          50     3 Phil Hazell                TT TT.SA                       Hard Long              mp


Hard Short   A 4.300 km  135 m           

    1     34     2 Adrian Uppill              OH OH.SA                       Hard short          31:33
    2     41     3 Frank Tomas                WA WA.SA                       Hard short          40:07
    3     28     2 Benjamin Diment            TT TT.SA                       Hard short          43:35
    4     40     2 Clarie Davill              TJ TJ.SA                       Hard short          43:38
    5     43     3 Phil Stoeckel              WA WA.SA                       Hard short          49:13
    6     37     3 Michelle Chamalaun         OH OH.SA                       Hard short          51:02
    7     42     2 Edda Keskula               WA WA.SA                       Hard short          52:09
    8     27     1 Alison Radford             TT TT.SA                       Hard short          55:32
    9     30     2 Barry Wheeler              TT TT.SA                       Hard short          59:56
   10     35     3 Vern Hembrow               OH OH.SA                       Hard short        1:00:30
   11     33     1 Rachel Sampson             TT TT.SA                       Hard short        1:07:38
   12     29     3 Dean Fyfe                  TT TT.SA                       Hard short        1:14:12
   13     31     3 Jeffa Lyon                 TT TT.SA                       Hard short        1:16:17
   14     38     1 John Such                  OH OH.SA                       Hard short        1:21:44
          36     2 Robin Uppill               OH OH.SA                       Hard short             mp
          39     1 Graeme Tonkin              LI LI.SA                       Hard short             mp


Hard Short   B 4.200 km  130 m           

    1     38     3 Simon Uppill               OH OH.SA                       Hard short          26:42
    2     28     1 Thomas Diment              TT TT.SA                       Hard short          38:46
    3     34     1 Craig Colwell              OH OH.SA                       Hard short          38:59
    4     42     3 Rachael Upton              WA WA.SA                       Hard short          43:52
    5     27     2 George Reeves              TT TT.SA                       Hard short          45:59
    6     40     1 Ken Clarke                 TJ TJ.SA                       Hard short          46:16
    7     37     1 Nicole Such                OH OH.SA                       Hard short          46:31
    8     43     1 Peter Kreminski            WA WA.SA                       Hard short          47:42
    9     35     2 Stuart Lane                OH OH.SA                       Hard short          47:54
   10     36     3 Evelyn Colwell             OH OH.SA                       Hard short          49:09
   11     39     2 Jane Young                 LI LI.SA                       Hard short          49:45
   12     41     2 Peter Ashforth             WA WA.SA                       Hard short          51:06
   13     30     3 Mike Round                 TT TT.SA                       Hard short          56:57
   14     29     2 Bennett Jeff               TT TT.SA                       Hard short          58:40
   15     31     1 Helen Smith                TT TT.SA                       Hard short        1:02:08
   16     33     2 Helen Mason-Fyfe           TT TT.SA                       Hard short        1:03:52


Hard Short   C 4.200 km  140 m           

    1     27     3 John Lyon                  TT TT.SA                       Hard short          33:37
    2     28     3 Tom Dose                   TT TT.SA                       Hard short          37:41
    3     31     2 Clive Arthur               TT TT.SA                       Hard short          37:53
    4     40     3 Chris Davill               TJ TJ.SA                       Hard short          39:25
    5     42     1 Jim Rathjen                WA WA.SA                       Hard short          41:36
    6     35     1 David Tilbrook             OH OH.SA                       Hard short          41:59
    7     41     1 Lexie Ashforth             WA WA.SA                       Hard short          44:00
    8     34     3 Heinz Leuenberger          OH OH.SA                       Hard short          45:07
    9     36     1 Teri McComb                OH OH.SA                       Hard short          46:23
   10     29     1 Richard Tucker             TT TT.SA                       Hard short          55:14
   11     37     2 Wendy Deegan               OH OH.SA                       Hard short          58:56
   12     43     2 Allan Anderson             WA WA.SA                       Hard short        1:02:27
   13     39     3 Murray Young               LI LI.SA                       Hard short        1:07:32
   14     30     1 Ken Thomson                TT TT.SA                       Hard short        1:18:52
   15     38     2 Phil Bell                  OH OH.SA                       Hard short        1:29:23
   16     33     3 Steph Mason-Fyfe           TT TT.SA                       Hard short        1:40:55


Moderate Lon A 4.400 km  130 m           

    1     23     3 Claire Bell                OH OH.SA                       Moderate Long       55:44
    2     21     1 Maarten Nieuwenhoven       TT TT.SA                       Moderate Long       57:22
    3     22     2 Carol Such                 OH OH.SA                       Moderate Long     1:15:16


Moderate Lon B 4.300 km  120 m           

    1     21     2 Cheryl Mason               TT TT.SA                       Moderate Long       54:25
    2     22     1 Sue Bament                 OH OH.SA                       Moderate Long     1:18:54
          23     2 Magrit Leuenberger         OH OH.SA                       Moderate Long          mp


Moderate Lon C 4.350 km  135 m           

    1     21     3 Robyn Dose                 TT TT.SA                       Moderate Long     1:11:50
    2     22     3 Sue Telfer                 OH OH.SA                       Moderate Long     1:16:47
          23     1 Zita Sankauskas            OH OH.SA                       Moderate Long          mp


Mixed Senior A 3.000 km  120 m           

    1     13     1 Bec Hatcher                TJ TJ.SA                       Mixed Senior        39:01
    2     19     1 Robyn Cutten               WA WA.SA                       Mixed Senior        43:16
    3     14     1 Ann Nolan                  TJ TJ.SA                       Mixed Senior        43:24
    4     20     1 Jim Casanova               WA WA.SA                       Mixed Senior        43:44
    5     11     3 Erica Diment               TT TT.SA                       Mixed Senior        44:04
    6     15     2 Jan Hillyard               TJ TJ.SA                       Mixed Senior        49:56
    7     12     3 Sue Merchant               TJ TJ.SA                       Mixed Senior        52:22
    8     16     2 Pat Fisher                 YA YA.SA                       Mixed Senior        54:13
    9     17     3 Julie Crebbin              YA YA.SA                       Mixed Senior      1:03:37
   10     18     3 Lisa Clark                 WA WA.SA                       Mixed Senior      1:53:05


Mixed Senior B 4.400 km  130 m           

    1     13     3 Doug Lee                   TJ TJ.SA                       Mixed Senior        38:19
    2     12     1 Hugh Calvey                TJ TJ.SA                       Mixed Senior        42:27
    3     11     2 Trevor Diment              TT TT.SA                       Mixed Senior        43:46
    4     20     2 Michael Kreminski          WA WA.SA                       Mixed Senior        46:28
    5     19     3 Regina Mogridge            WA WA.SA                       Mixed Senior      1:00:43
    6     14     2 Adrian Craig               TJ TJ.SA                       Mixed Senior      1:01:16
    7     17     2 Ruth Nicholson             YA YA.SA                       Mixed Senior      1:07:24
    8     16     3 Pat Velaitis               YA YA.SA                       Mixed Senior      1:08:32
    9     18     1 Paula Ashforth             WA WA.SA                       Mixed Senior      1:16:30
          15     1 Chris Franklin             TJ TJ.SA                       Mixed Senior           mp


Mixed Senior C 4.000 km  145 m           

    1     15     3 Paul Hoopmann              TJ TJ.SA                       Mixed Senior        28:14
    2     17     1 Jason Nicholson            YA YA.SA                       Mixed Senior        31:27
    3     12     2 Lewis Carter               TJ TJ.SA                       Mixed Senior        37:33
    4     13     2 John Williams              TJ TJ.SA                       Mixed Senior        38:28
    5     19     2 Adam Kreminski             WA WA.SA                       Mixed Senior        38:40
    6     16     1 Ken Fisher                 YA YA.SA                       Mixed Senior        43:58
    7     18     2 Andrew Mogridge            WA WA.SA                       Mixed Senior        45:58
    8     11     1 Maurice Pattern            TT TT.SA                       Mixed Senior        50:31
    9     20     3 Tony Rathjen               WA WA.SA                       Mixed Senior      1:03:04
   10     14     3 Harry Waterhouse           TJ TJ.SA                       Mixed Senior      1:05:04


Mixed Junior A 2.300 km  65 m            

    1      6     1 Brock Carter               TJ TJ.SA                       Mixed Junior        26:27
    2      2     1 Luke Hazell                TT TT.SA                       Mixed Junior        26:32
    3      4     1 Daniel Bell                OH OH.SA                       Mixed Junior        35:13
    4      7     1 Brodie Dobson-Keefe        YA YA.SA                       Mixed Junior        36:00
    5      8     1 Rhiannon Dobson-Keefe      YA YA.SA                       Mixed Junior        36:30
    6      5     1 Tarn Soden                 OH OH.SA                       Mixed Junior        37:36
    7      9     1 Sarah Rathjen              WA WA.SA                       Mixed Junior        39:05
    8      1     1 Chris Mason-Fyfe           TT TT.SA                       Mixed Junior        50:38


Mixed Junior B 3.000 km  120 m           

    1      8     3 Nadia Velaitis             YA YA.SA                       Mixed Junior        30:00
    2      9     2 Michael Rathjen            WA WA.SA                       Mixed Junior        30:33
    3      5     2 Simon Mitchell             OH OH.SA                       Mixed Junior        37:32
    4      7     2 Michael Fisher             YA YA.SA                       Mixed Junior        39:02
    5      1     2 Brett Mason-Fyfe           TT TT.SA                       Mixed Junior        40:03
    6      6     2 Ben Lee                    TJ TJ.SA                       Mixed Junior        42:21
    7      4     3 Bryn McComb                OH OH.SA                       Mixed Junior        48:05
    8      2     3 Luke Hazell                TT TT.SA                       Mixed Junior        52:53


Mixed Junior C 4.000 km  145 m           

    1      4     2 Rory McComb                OH OH.SA                       Mixed Junior        36:50
    2      1     3 Trystan Bennett            TT TT.SA                       Mixed Junior        37:07
    3      2     2 Riordan Dose               TT TT.SA                       Mixed Junior        41:02
    4      6     3 Marissa Lee                TJ TJ.SA                       Mixed Junior        49:01
    5      7     3 Shannon Nicholson          YA YA.SA                       Mixed Junior        50:58
    6      9     3 Sean Hooper                WA WA.SA                       Mixed Junior        52:53
    7      5     3 Laura Bell                 OH OH.SA                       Mixed Junior        54:25
    8      8     2 Peta Johannsen             YA YA.SA                       Mixed Junior        55:23