SA Schools Orienteering Championships 2005 - Black Hill & Surrounds
 incorporating Wadmore Park

8 August 2005

 
10 Year Old Boys  (29) 1.7 km  30 m   
 
1 McLeay Sam  EAPS East Adelaide Primary Sc12:41

2 Wardleworth Oscar MPS Marryatville Primary Scho12:45

3 Mitchell Jayden   EAPS East Adelaide Primary Sc14:09

3 Jansen Nick STMi Saint Michaels 14:09

5 Boehm Taylor   HwthnPS Hawthorndene Primary 17:15

6 Thompson Bradley  HwthnPS Hawthorndene Primary 17:21

7 Roberts Chad   STMi Saint Michaels 18:03

8 O'Loughlin Reilly EAPS East Adelaide Primary Sc18:10

9 Dunn Joshua HwthnPS Hawthorndene Primary 18:27

9 Moffa Jesse BlrPS Belair Primary School  18:27

11 Matthews Cale  CVPS Coromandel Valley Primar18:44

12 Hamlyn Riley   CVPS Coromandel Valley Primar19:16

13 Young Jasper   CVPS Coromandel Valley Primar19:26

14 Boult Will  MPS Marryatville Primary Scho20:12

15 Stansbie Samuel   CVPS Coromandel Valley Primar20:20

16 Kolman Daniel  HwthnPS Hawthorndene Primary 21:15

17 Sever Digby EAPS East Adelaide Primary Sc22:09

18 Kervers Jake   CVPS Coromandel Valley Primar24:16

19 Bouras George  EAPS East Adelaide Primary Sc29:08

20 Milton Harry   STMi Saint Michaels 32:28

21 Crebbin Trent  APS Ardtornish Primary School34:10

22 Watchman Jess  CVPS Coromandel Valley Primar38:31

23 VanLeuven Ruby EAPS East Adelaide Primary Sc42:42
 
Sivakumar Arjun   MaC Massada College   dnf

Mintz Charlie  EAPS East Adelaide Primary Sc  dns

Brooks Ned  CVPS Coromandel Valley Primar  dns

Davenport-Klunder Jack  CVPS Coromandel Valley Primar  dns

Jeffries Jake  CVPS Coromandel Valley Primar  dns

Brockbank Lachlan HwthnPS Hawthorndene Primarydns

11 Year Old Boys A  (14)  2.0 km  35 m   

1 McComb Bryn BlrPS Belair Primary School  13:27

2 Haydinger Cameron EAPS East Adelaide Primary Sc14:04

3 Cooper Nick EAPS East Adelaide Primary Sc16:23

4 Hargreaves Scott  EAPS East Adelaide Primary Sc18:24

5 Gobbett Chale  BFrPS Black Forest Primary Sc18:57

6 Bennett Jack   BFrPS Black Forest Primary Sc19:06

7 Tomopolous Jordan CVPS Coromandel Valley Primar19:34

8 Chenoweth Stefan  CVPS Coromandel Valley Primar20:13

9 Gardner Ry  EAPS East Adelaide Primary Sc21:17

10 Douglas Martin BFrPS Black Forest Primary Sc27:08

11 White James CVPS Coromandel Valley Primar30:30

12 Jacobs Ben  CVPS Coromandel Valley Primar35:12

13 Cocks Jacob BFrPS Black Forest Primary Sc42:07

11 Year Old Boys B  (26)  1.9 km  30 m   

1 Morris Tim  LPPS Linden Park Primary Scho10:42

2 Laete Darcy MPS Marryatville Primary Scho13:45

3 Phan Thomas WalkPS Walkerville Primary15:39

4 Percy Marc  BFrPS Black Forest Primary Sc15:44

5 Karunaratne ThomasEAPS East Adelaide Primary Sc16:08

6 Baden Ben   MPS Marryatville Primary Scho16:19

6 Crawford Angus WalkPS Walkerville Primary16:19

8 James Benjamin MaC Massada College 16:38

9 Micalleff Alexander  EAPS East Adelaide Primary Sc17:00

10 Wilson Sam  LPPS Linden Park Primary Scho17:37

11 Paradiso Juliano  EAPS East Adelaide Primary Sc18:34

12 Livissianos ConnorEAPS East Adelaide Primary Sc18:42

13 Carrington Morgan HwthnPS Hawthorndene Primary 19:30

14 Smith Chris CVPS Coromandel Valley Primar21:54

15 Klass Jett  BFrPS Black Forest Primary Sc23:01

16 Martin Nicholas   WalkPS Walkerville Primary25:18

17 Doran Josh  BFrPS Black Forest Primary Sc28:05

18 Pivnik Misha   MaC Massada College 29:33

19 Skelly Hugh WalkPS Walkerville Primary31:24

20 Chiuchiolo Jacob  EAPS East Adelaide Primary Sc34:33

21 Reeves Macintyre  MaC Massada College 44:27

22 Davis Sam   MPS Marryatville Primary Scho48:32
 
Reade Matt  EAPS East Adelaide Primary Sc  dnf

Delloso James  WalkPS Walkerville Primary  dnf

Miles Dvan  LPPS Linden Park Primary Scho  dnf

12 Year Old Boys A  (16)  2.3 km  45 m   
 
1 Hazell Luke EAPS East Adelaide Primary Sc15:03

2 Nicolle Jed EAPS East Adelaide Primary Sc17:29

3 Soden Bryn  HwthnPS Hawthorndene Primary 18:56

4 Ennis Sam   MPS Magill Primary School 19:17

5 Frick Nathan   HwthnPS Hawthorndene Primary 19:25

6 Schnell Ben BFrPS Black Forest Primary Sc20:47

7 Menzel Rhys EAPS East Adelaide Primary Sc22:37

8 Virgin James   EAPS East Adelaide Primary Sc23:23

9 Carman Matthew CVPS Coromandel Valley Primar24:15

10 Conway-Kinloch Josh  CVPS Coromandel Valley Primar25:33

11 Purling Robbie EAPS East Adelaide Primary Sc25:41

12 Conrad Mitchell   EAPS East Adelaide Primary Sc26:17

13 Boem Ethan  HwthnPS Hawthorndene Primary 28:04

14 Goodwins Sam   EAPS East Adelaide Primary Sc28:59

15 Kontopoulos James EAPS East Adelaide Primary Sc35:31
 
Reynolds Greg  CVPS Coromandel Valley Primar  dnf

12 Year Old Boys B  (36)  1.9 km  35 m   
 
1 Gvozdenovic Anton WalkPS Walkerville Primary11:33

2 Schell David   EAPS East Adelaide Primary Sc12:29

3 Hargreaves John   EAPS East Adelaide Primary Sc14:00

4 Stibbs Arran   PAC Prince Alfred College 14:01

5 Sharp Charlie  BFrPS Black Forest Primary Sc14:37

6 Tattersall Jay HwthnPS Hawthorndene Primary 14:42

7 Kupke Joe   STMi Saint Michaels 15:21

8 Ionni Anthony  EAPS East Adelaide Primary Sc15:46

9 Blight Jock LPPS Linden Park Primary Scho16:06

10 Noonan Matthew LPPS Linden Park Primary Scho16:08

11 Makram Sacha   LPPS Linden Park Primary Scho16:23

12 Harrington Andrew MPS Marryatville Primary Scho16:32

12 Kaiamato Sam   PAC Prince Alfred College 16:32

14 Waterham Ryan  LPPS Linden Park Primary Scho16:55

15 Elix James  PAC Prince Alfred College 17:17

16 Watt Tom WalkPS Walkerville Primary17:42

17 Dillon Patrick WalkPS Walkerville Primary17:56

18 Jackson Roberts   LPPS Linden Park Primary Scho18:24

19 Hart Jordan EAPS East Adelaide Primary Sc19:25

20 Mai Drek LPPS Linden Park Primary Scho19:32

21 Geary Quincy   EAPS East Adelaide Primary Sc21:05

22 Chapman Lachlan   PAC Prince Alfred College 21:14

23 McKenzie-Ross James  HwthnPS Hawthorndene Primary 21:22

24 Anderson Josh  HwthnPS Hawthorndene Primary 21:45

25 Maher Jacob HwthnPS Hawthorndene Primary 22:50

26 Shorne Oliver  EAPS East Adelaide Primary Sc24:30

27 Royal Patrick  WalkPS Walkerville Primary24:53

28 Lane Cameron   EAPS East Adelaide Primary Sc25:41

29 Starkey Matthew   EAPS East Adelaide Primary Sc26:29

30 Picone Nicholas   PAC Prince Alfred College 27:42

31 Golfis James   WalkPS Walkerville Primary28:25

32 Kaiafas Manolis   WalkPS Walkerville Primary29:47

33 Russo Carlo PAC Prince Alfred College 31:36

34 Johns Thomas   PAC Prince Alfred College 35:36


13 Year Old Boys A  (9)3.1 km  75 m   

1 Dose Riordan   PresS Prescott Schools 18:14

2 Otto-Williams JakeEAPS East Adelaide Primary Sc22:11

3 Lee Benjamin   MVEP Morphett Vale East Prima22:37

4 Haydinger Ewan MrytvlHS Marryatville High Sc26:58

5 Jansen Tim  STMi Saint Michaels 28:19

6 Paltridge John HwthnPS Hawthorndene Primary 31:25

7 Woodhouse Finn HwthnPS Hawthorndene Primary 33:27

8 Koopowitz Samuel  MaC Massada College 48:05

13 Year Old Boys B  (23)  2.4 km  45 m   

1 Garrihy Angas  HwthnPS Hawthorndene Primary 16:28

2 Kelly Nick  MPS Marryatville Primary Scho16:41

3 Vidanage Jayath   WalkPS Walkerville Primary19:45

4 Clark Tom   MrytvlHS Marryatville High Sc20:58

5 Roberts Sam LPPS Linden Park Primary Scho22:52

6 Felstead Tony  WalkPS Walkerville Primary23:54

7 Powell Nick LPPS Linden Park Primary Scho25:16

8 Black Chris EAPS East Adelaide Primary Sc26:19

9 Forbes Josh WalkPS Walkerville Primary27:00

10 Karstens Denis HwthnPS Hawthorndene Primary 27:29

11 Parsons Charlie   MrytvlHS Marryatville High Sc29:34

12 Roschi Sebastian  MPS Marryatville Primary Scho30:19

13 Klupe Clarence WalkPS Walkerville Primary32:14

14 Stewart Josh   WalkPS Walkerville Primary32:32

15 Richter Karl   HwthnPS Hawthorndene Primary 36:49

16 Goodwin Ben MPS Marryatville Primary Scho39:17

17 Wilson Azean   MrytvlHS Marryatville High Sc39:25
 
Hopkinson Jamie   MrytvlHS Marryatville High Sc  dnf

14 Year Old Boys A  (9)3.5 km  61 m   

1 McComb Rory BHS Blackwood High School 17:56

2 Diment Ben  GlIHS Glenunga International 20:51

3 Knight Ian  BHS Blackwood High School 24:02

4 Zoerner Elliott   GlIHS Glenunga International 25:45

5 Coffee Owen StJoGr St Johns Grammar Schoo27:17

6 Hazell Henry   MrytvlHS Marryatville High Sc30:36

7 Zhe Jason   GlIHS Glenunga International 51:55

8 Foote Jesse GlIHS Glenunga International 97:14
 
Adamek Justan  MrytvlHS Marryatville High Sc  dnf

14 Year Old Boys B  (15)  2.6 km  50 m   

1 Wheaton Doug   MrytvlHS Marryatville High Sc25:34

2 Dart Ned MrytvlHS Marryatville High Sc26:31

3 Gvozdenovic Luka  GlIHS Glenunga International 29:47

4 Lacota Oliver  ASMS Australian Science and M30:20

5 Blood-McDonald OliverPemb Pembroke Schools  31:14

6 May Laurence   MrytvlHS Marryatville High Sc34:08

7 Rees-Jones Cooper MrytvlHS Marryatville High Sc38:44

8 Lorenz Jordan  MrytvlHS Marryatville High Sc38:52

15 Year Old Boys A  (15)  4.6 km  135 m   

1 Dose Tom PresS Prescott Schools 42:46

2 Metz James  Pemb Pembroke Schools  43:38

3 Ranson Travis  GlIHS Glenunga International 47:28

4 Ralph Tom   MrytvlHS Marryatville High Sc50:57

5 George Ashleigh   BHS Blackwood High School 55:03

6 Morris Will Pemb Pembroke Schools  65:01

7 Galvin Elliot  GlIHS Glenunga International 73:00

8 Endean James   Pemb Pembroke Schools  74:00

9 Scott Brendan  GlIHS Glenunga International 97:16

10 Jeoffrey Goh   Pemb Pembroke Schools 141:45

Paweiski Shane VHHS Victor Harbour High Scho  dnf

Sharp Jordan   VHHS Victor Harbour High Scho  dnf

Gurner Ted  VHHS Victor Harbour High Scho  dnf

15 Year Old Boys B  (9)2.6 km  50 m   

1 Reid Will   MrytvlHS Marryatville High Sc15:45

2 DeGooyer Aivars   ASMS Australian Science and M16:44

3 Weyland Josh   ASMS Australian Science and M17:04

4 Wilson Ben  MrytvlHS Marryatville High Sc19:18

5 Sandfield Clyde   GlIHS Glenunga International 27:19

6 Lam Sam  Pemb Pembroke Schools  27:21
 
Miller Justin  ASMS Australian Science and M  dnf

16 Year Old Boys A  (12)  5.2 km  165 m   

1 Lee Tristan WHS Wirreanda High School 38:35

2 Mogridge Andrew   GlIHS Glenunga International 45:01

3 Hooper Sean GlIHS Glenunga International 45:35

4 Bowels Tane MrytvlHS Marryatville High Sc50:44

5 Diment Thomas  GlIHS Glenunga International 53:11

6 Connor James   Pemb Pembroke Schools  56:04

7 Conway James   GlIHS Glenunga International 87:41

  Kuss Jake   VHHS Victor Harbour High Scho  dnf

Evens Andrew   VHHS Victor Harbour High Scho  dnf

Elliot Peter   VHHS Victor Harbour High Scho  dnf 

16 Year Old Boys B  (8)2.9 km  65 m   

1 Scott Steve MrytvlHS Marryatville High Sc15:58

2 Davies Adham   ASMS Australian Science and M17:30

3 Caon Sam ASMS Australian Science and M20:42

4 Mignecke Tim   ASMS Australian Science and M20:59

5 Fitzgerald AnthonyBHS Blackwood High School 23:55

6 Lawley Ray  ASMS Australian Science and M24:55

7 O'Malley Cameron  BHS Blackwood High School 34:37
 
Clark Stephen  BHS Blackwood High Schooldnf  

Boys Open A  (14)5.2 km  165 m   

1 Dose Wes PresS Prescott Schools 35:31

2 Merchant Brett BHS Blackwood High School 37:08

3 Colwell Kris   HHS Heathfield High School39:51

4 Roberts Michael   PAC Prince Alfred College 41:26

5 Bennett Trystan   RostC Rostrevor College   49:06

6 Sankauskas Max MrytvlHS Marryatville High Sc49:59

7 McComb Liam BHS Blackwood High School 96:43

8 Verity Matthew VHHS Victor Harbour High Scho  100:02

9 Byrne Ryan  VHHS Victor Harbour High Scho  103:54
 
McCardle Steven   VHHS Victor Harbour High Scho  dnf

Brand Clayton  VHHS Victor Harbour High Scho  dnf

Roberts Jay VHHS Victor Harbour High Scho  dnf

Roberts Beau   VHHS Victor Harbour High Scho  dnf

Beverage Jason VHHS Victor Harbour High Scho  dnf

Boys Open B  (13)3.5 km  61 m   
 
1 Halejko Justin PresS Prescott Schools 24:49

2 Lay Greg BHS Blackwood High School 25:11

3 Williams Chris WHS Wirreanda High School 28:02

4 Magnus Zaine   BHS Blackwood High School 28:04

5 Groot Daniel   ASMS Australian Science and M28:21

6 Sleep Scott ASMS Australian Science and M29:40

7 Hill Kim BHS Blackwood High School 30:11

8 Fisher Peter   MrytvlHS Marryatville High Sc35:52

9 Drury Nick  ASMS Australian Science and M36:36

10 Jacob Scott ASMS Australian Science and M41:38

11 Telfer Paul MrytvlHS Marryatville High Sc42:23

12 Butler Glynn   ASMS Australian Science and M54:50

10 Year Old Girls  (22)1.7 km  30 m   

1 Juniper Georgina  BFrPS Black Forest Primary Sc13:59

2 O'Hara Scarlett   CVPS Coromandel Valley Primar15:16

3 Pavey Isobella EHPS Eden Hills PS  17:29

4 Moffa Cara  BlrPS Belair Primary School  18:12

5 Russo Laura EAPS East Adelaide Primary Sc20:28

6 Dansie Libby   MPS Marryatville Primary Scho22:21

7 McCarron Ellie EAPS East Adelaide Primary Sc23:13

7 Wallace Georgia   EAPS East Adelaide Primary Sc23:13

9 Nagel Alice HwthnPS Hawthorndene Primary 23:47

10 Fronsko Rebecca   BFrPS Black Forest Primary Sc24:35

11 Wastell Georgia   MPS Marryatville Primary Scho25:40

12 Stancevic Aleksia MPS Marryatville Primary Scho26:15

13 Conway-Kinloch Madi  CVPS Coromandel Valley Primar27:08

14 Carter Emily   BFrPS Black Forest Primary Sc27:56

15 Penfold Jessica   CVPS Coromandel Valley Primar31:17

16 Walker Prue WalkPS Walkerville Primary33:08

17 Ledgard Katrina   MPS Marryatville Primary Scho34:20

18 Stephenson Emma   HwthnPS Hawthorndene Primary 36:29

19 Anderson Sophie   CVPS Coromandel Valley Primar41:38

20 Wilkinson Lisa WalkPS Walkerville Primary45:35

11 Year Old Girls A  (18) 2.0 km  35 m   

1 O'Neil Tamara  StCPS St Catherines Parish Sc19:01

2 Colwell Talia  StCPS St Catherines Parish Sc19:15

3 Crebbin Liana  APS Ardtornish Primary School20:43

4 Daenke Ieva HCCS Hills Christian Communit21:30

5 Zola Ellie  EAPS East Adelaide Primary Sc22:23

6 Hazelbroek BridgetStCPS St Catherines Parish Sc24:37

7 Morrow Hannah  EAPS East Adelaide Primary Sc25:51

8 Phillips Nicole   CVPS Coromandel Valley Primar26:45

9 Cooper Bianca  EAPS East Adelaide Primary Sc27:46

10 Fulton Gaynor  CVPS Coromandel Valley Primar28:01

11 Robinson Joanna   BFrPS Black Forest Primary Sc31:34

12 Saloukvadze Lisa  MaC Massada College 31:49

13 Stevens Judith CVPS Coromandel Valley Primar33:02

14 Silaeva Anastasia BFrPS Black Forest Primary Sc35:41

15 Daych Hanna MaC Massada College 37:41

16 Fotheringham Stephanie  CVPS Coromandel Valley Primar44:17
 
Millar Jessica CVPS Coromandel Valley Primar  dnf

11 Year Old Girls B  (26) 1.9 km  30 m   

1 Gayen Margaret StPG St Peters Girls School  12:33

2 Sandrini Hannah   LPPS Linden Park Primary Scho13:24

3 Stephenson Jaimi-Lee StPG St Peters Girls School  16:03

4 Burch Ellen WalkPS Walkerville Primary16:08

5 Hatwell Emily  MPS Marryatville Primary Scho16:18

6 Jureidini Molly   WalkPS Walkerville Primary17:54

7 McFarlane Claire  EAPS East Adelaide Primary Sc19:26

8 Lightbody Alex StPG St Peters Girls School  20:04

9 Harrison Susan EAPS East Adelaide Primary Sc20:52

10 Browning Dulcie   LPPS Linden Park Primary Scho21:06

11 Morely Erin EAPS East Adelaide Primary Sc22:37

12 Garland Jessica   LPPS Linden Park Primary Scho24:25

13 Geue Edie   MPS Marryatville Primary Scho27:45

14 Belet Sarah WalkPS Walkerville Primary28:50

15 McKenna Jess   MPS Marryatville Primary Scho28:54

16 Chiuchiolo Christiana   EAPS East Adelaide Primary Sc30:13

17 Stradling Riley   MPS Marryatville Primary Scho31:22

18 Lawrie Kaylee  MPS Marryatville Primary Scho31:46

19 Davies Chelsea HwthnPS Hawthorndene Primary 32:50

20 Payze Georgia  BFrPS Black Forest Primary Sc36:01

21 Mather Lauren  STMi Saint Michaels 36:25

22 Gladdis Annie  HwthnPS Hawthorndene Primary 45:48

12 Year Old Girls A  (12) 2.3 km  45 m   

  1 Cheeser Amy EAPS East Adelaide Primary Sc24:31

2 Hogben Elizabeth  BFrPS Black Forest Primary Sc25:33

3 Bryon Keeley   CVPS Coromandel Valley Primar27:28

4 Allen Eliza BFrPS Black Forest Primary Sc30:53

5 Alfrey Brittany   EAPS East Adelaide Primary Sc32:39

6 Rubinshtein Sarah MaC Massada College 34:56

7 Ladru-Smith KarmenPresS Prescott Schools 40:42

8 Pretty Samantha   BFrPS Black Forest Primary Sc40:54

9 Mallee Lara CVPS Coromandel Valley Primar41:54

10 Irving Emma EAPS East Adelaide Primary Sc48:01

11 Phillips Emma  MaC Massada College 55:02



12 Year Old Girls B  (28) 1.9 km  35 m   

1 Thompson Lauren   EAPS East Adelaide Primary Sc14:58

2 Koronis Katerina  LPPS Linden Park Primary Scho17:04

3 Wake Matilda   HwthnPS Hawthorndene Primary 17:23

4 Thompson Alisha   EAPS East Adelaide Primary Sc18:09

5 Jacka Issy  EAPS East Adelaide Primary Sc18:11

6 Waters Amy  MPS Marryatville Primary Scho18:32

7 Banks Olivia   EAPS East Adelaide Primary Sc18:58

8 Liebich Paige  StPG St Peters Girls School  19:14

9 Rowe Connie WalkPS Walkerville Primary19:32

10 Roberts Chelsea   EAPS East Adelaide Primary Sc20:07

11 Weidner Jessica   StPG St Peters Girls School  21:29

12 Horsnell Ellen WalkPS Walkerville Primary21:35

13 Whittenbury Sarah EAPS East Adelaide Primary Sc21:51

14 Stanfield Alice   WalkPS Walkerville Primary22:03

15 Sadri Camila   StPG St Peters Girls School  22:28

16 Cuthbertson PhoebeHwthnPS Hawthorndene Primary 22:50

17 Russo Grace EAPS East Adelaide Primary Sc23:06

18 Greaves Danielle  WalkPS Walkerville Primary24:36

19 Spyriou Elly   LPPS Linden Park Primary Scho25:17

20 Aitchison Ellie   EAPS East Adelaide Primary Sc26:08

21 Wearne Ella WalkPS Walkerville Primary28:45

22 Vagnoni Isabella  EAPS East Adelaide Primary Sc34:09

23 Wilkinson Kelly   WalkPS Walkerville Primary53:21
 
Wardleworth Eleanor  MPS Marryatville Primary Scho  dnf

Cescato Imogene   WalkPS Walkerville Primary  dnf

Warner Camilla WalkPS Walkerville Primary  dnf



13 Year Old Girls A  (8)  2.9 km  65 m   

  1 Sampson Rachael   MMC Mary MacKillop College21:08

2 Wardleworth Maddie MrytvlHS Marryatville High Sc22:36

3 Mason-Fyfe Helen  UHS Underdale High School 23:55

4 Coad Ali Pemb Pembroke Schools  27:05

5 Williams Meg   BFrPS Black Forest Primary Sc29:24

6 Allen Sarah BFrPS Black Forest Primary Sc33:21
 
Eichinyer Maddy   GlIHS Glenunga International dnf



13 Year Old Girls B  (29) 2.4 km  45 m   
 
1 Galvin Annie   GlIHS Glenunga International 16:13

2 Smit Sune   StPG St Peters Girls School  17:16

3 Ivancevic Atma StPG St Peters Girls School  19:32

4 Jaede Ruby  WalkPS Walkerville Primary22:57

5 Shelton Amber  MrytvlHS Marryatville High Sc24:58

6 Downey Jacqui  LPPS Linden Park Primary Scho25:12

7 Peters Michelle   BHS Blackwood High School 25:36

8 Rocco Madeline WalkPS Walkerville Primary26:50

9 Alison Phoebe  Pemb Pembroke Schools  26:59

10 Loy Hannah  WalkPS Walkerville Primary27:04

11 Lewis Sam   EAPS East Adelaide Primary Sc27:27

12 Yin Yijie   LPPS Linden Park Primary Scho28:24

13 Armstrong Serkalem EAPS East Adelaide Primary Sc29:36

14 Wagner Rebecca Hwthn PS Hawthorndene Primary 31:09

15 Ey Lucy  LPPS Linden Park Primary Scho32:10

16 Purkis Elyse   StPG St Peters Girls School  32:56

17 Hriskin Jacinta   WalkPS Walkerville Primary37:28

18 Bryan Madeline BHS Blackwood High School 39:40

19 Masey Stephanie   GlIHS Glenunga International 43:34

20 Frick Jess  GlIHS Glenunga International 53:00

21 Ma Jamie Mrytvl HS Marryatville High Sc59:22
 
Williams Edwina   Pemb Pembroke Schools dnf

14 Year Old Girls A  (6)  3.1 km  75 m   

1 Velaitis Nadia UrAHS Urrbrae Agricultural Hi21:32

2 McLachlan-Kambuts Paris MrytvlHS Marryatville High Sc32:40

3 Djukic Sonja   MrytvlHS Marryatville High Sc44:47

4 Reeve Georgia  Pemb Pembroke Schools  46:27

14 Year Old Girls B  (19) 2.6 km  50 m   

1 Haussen Brittany  CCO Concordia College  18:47

2 White Peta  StPG St Peters Girls School  20:23

3 Hubbard Olivia MrytvlHS Marryatville High Sc20:44

4 Macklin Brydie StPG St Peters Girls School  22:15

5 Ibbotson Lily  StPG St Peters Girls School  24:23

6 Utteridge Rosie   MrytvlHS Marryatville High Sc25:02

7 Lintvelt Jasmine  GlIHS Glenunga International 25:58

8 Stevens Katie  BHS Blackwood High School 29:24

9 Thomas Meg  GlIHS Glenunga International 31:22

10 Carson Baylie  MrytvlHS Marryatville High Sc32:48

11 Abell Erin  GlIHS Glenunga International 39:59

12 Parker Emily   MrytvlHS Marryatville High Sc40:09

13 Kato Monica GlIHS Glenunga International 42:36

14 Roberts Olivia MrytvlHS Marryatville High Sc46:54

15 Year Old Girls A  (6)  4.2 km  90 m   
 
1 Lee Marissa WHS Wirreanda High School 35:58

2 Bell Laura  BHS Blackwood High School 37:44

3 Round Persephone  MrytvlHS Marryatville High Sc48:17

4 Sawka Jean  Pemb Pembroke Schools  54:21
 
Stevens Emma   BHS Blackwood High Schooldnf

15 Year Old Girls B  (11) 2.6 km  50 m   
 
1 Wilks Gretel   MrytvlHS Marryatville High Sc23:46

2 Monteodorisio JaneUrAHS Urrbrae Agricultural Hi24:55

3 Haskett Kerry  UrAHS Urrbrae Agricultural Hi25:14

4 Mason-Fyfe Stephanie UHS Underdale High School 25:50

5 Kiss Ashlee MrytvlHS Marryatville High Sc30:01

6 Say Tessa   GlIHS Glenunga International 30:38

7 Anderson Jenni UrAHS Urrbrae Agricultural Hi31:47

8 Malycha Alex   ASMS Australian Science and M32:42

9 Sadri Maggy ASMS Australian Science and M35:02

10 Roumi Claire   ASMS Australian Science and M41:18
 
Soulidis Daniel   MrytvlHS Marryatville High Sc  dnf

16 Year Old Girls A  (3)  4.6 km  135 m   

1 Nicolson Shannon  HHS Heathfield High School46:34

2 Monteodorisio Jodie  UrAHS Urrbrae Agricultural Hi46:57

  Baum Jess   VHHS Victor Harbour High Scho  dnf

16 Year Old Girls B  (9)  2.9 km  65 m   
 
1 Sprod Ester WAGS Walford Anglican Girls S21:46

2 Bjor Sarah  UrAHS Urrbrae Agricultural Hi28:01

3 Kaowalich Tess UrAHS Urrbrae Agricultural Hi32:32

4 Guiver Amber   MrytvlHS Marryatville High Sc36:07

5 Wilkes Charlotte  MrytvlHS Marryatville High Sc37:47

6 Bruce Karen UrAHS Urrbrae Agricultural Hi38:23

7 Jordan Galli   ASMS Australian Science and M38:33

Girls Open A  (6)   4.6 km  135 m   
 
1 Round Vanessa  MrytvlHS Marryatville High Sc31:37

2 Hughes Mallory UHS Unley High School  39:07

3 Hembrow Rebecca   EynC Eynesbury College 39:17

4 Johannsen Peta AnnCol Annesley College   51:52

5 Browett Heather   GlIHS Glenunga International 54:52

6 Dawson Kate VHHS Victor Harbour High Scho91:26



Girls Open B  (8)   3.1 km  75 m   
 
1 Bayley-Jones Sarah MrytvlHS Marryatville High Sc29:32

2 Barrett Kate   MrytvlHS Marryatville High Sc33:53

3 Reid Ali UrAHS Urrbrae Agricultural Hi34:55

4 Joyner Bonnie  MrytvlHS Marryatville High Sc35:48

5 Neville Tegan  ASMS Australian Science and M41:36

6 Hocking Tiffany   MrytvlHS Marryatville High Sc41:52

7 Jacobi Janin   MrytvlHS Marryatville High Sc49:04