Kuitpo WestSunday 11/9/2005
Orienteering Results

   Pl Name                       Club                             Time



1F  (1)         Course 1 Femal 0.0 km   0 C               

    1 Isobella Pavey             NONE SA                         25:36



1M  (4)         Course 1 Male  0.0 km   0 C               

    1 Christopher Mason-Fyfe     TT SA                           37:40
    2 Daniel Bell                NONE SA                         45:35
    3 Damien Beatty              NONE SA                         62:36
    4 Dante Afnan                YA SA                           73:24



2F  (5)         Course 2 Femal 2.9 km   0 C               

    1 Deborah Bell                                               44:25
    2 Sophie Rogerson            NONE SA                         49:44
    3 Marianne Carter            NONE SA                         67:38
    4 Tony Rathjen               NONE SA                         67:56
    5 Jan Hillyard               TJ SA                           79:48



2M  (6)         Course 2 Male  2.9 km   0 C               

    1 Arran Stibbs               NONE SA                         38:43
    2 Cathy Juniper              NONE SA                         50:50
    3 Allen Family               NONE SA                         59:57
    4 Ian and Bev Winter and Puc NONE SA                         60:00
    5 Nicholas Schnell           YA SA                           67:57
    6 Chris Schnell              YA S SA                         71:51



3F  (8)         Course 3 Femal 3.4 km   0 C               

    1 Carolyn Strong             TT SA                           60:17
    2 Paula Ashforth             WA SA                           67:36
    3 Regina Mogridge            WA SA                           72:05
    4 Ann Nolan                  TJ SA                           79:40
    5 Carol Such                 OH SA                           86:59
    6 Claire Bell                NONE SA                         89:23
    7 Magrit Leuenberger         OH SA                           89:44
    8 Roslyn Rubarth             NONE SA                        102:10



3M  (5)         Course 3 Male  3.4 km   0 C               

    1 Matt Huxter                NONE SA                         46:34
    2 Luke Hazell                TT SA                           52:31
    3 Tom Ralph                  WA SA                           59:11
    4 Henry Hazell               TT SA                           65:31

      Ben Schnell                YA SA                             dnf



4F  (16)        Course 4 Femal 4.1 km   0 C               

    1 Robin Uppill               OH SA                           46:42
    2 Hannah Skehan              TJ SA                           48:12
    3 Alison Radford             TT SA                           55:25
    4 Janet Davill               TJ SA                           62:10
    5 Laura Bell                 OH SA                           64:34
    6 Shannon Nicolson           YA SA                           66:10
    7 Rachel Sampson             TT SA                           73:11
    8 Helen Mason-Fyfe           TT SA                           76:11
    9 Jennie Bourne              OH SA                           78:44
   10 Cheryl Mason               TT SA                           89:08
   11 Jennifer Kennedy           TT SA                           89:51
   12 Ruth Nicolson              YA SA                           95:53
   13 Rae Harris                 WA SA                          103:13
   14 Robyn Cutten               WA SA                          104:33
   15 Stephanie Mason-Fyfe       NONE SA                        145:30

      Rebecca Hembrow            OH SA                             dnf



4M  (19)        Course 4 Male  4.1 km   0 C               

    1 Adrian Uppill              OH SA                           41:17
    2 Daniel Judd                NONE SA                         44:24
    3 Robert Smith               TT SA                           44:31
    4 Ben Diment                 TT SA                           50:09
    5 George Reeves              TT SA                           55:54
    6 Garry Harris               TJ SA                           58:22
    7 Tom Dose                   TT SA                           59:55
    8 Ken Thompson               U_TT SA                         68:55
    9 Allan Andersen             WA SA                           68:59
   10 Hugh Calvey                TT SA                           69:27
   11 Michael Strickland         NONE SA                         74:34
   11 Brett Mason-Fyfe           TT SA                           74:34
   13 Dean Fyfe                  TT SA                           80:12
   14 John Such                  OH SA                           80:41
   15 Emma and Andrew Cranley    NONE SA                         82:18
   16 Honathan and Lea Smith and NONE SA                         96:08
   17 Peter Lazic                YA SA                           96:29
   18 Robert Hillyard            TJ SA                           96:59

      Heinz Leuenberger          OH SA                             dnf



5F  (1)         Course 5 Femal 6.1 km   0 C               

    1 Erica Diment               TT SA                          148:16



5M  (19)        Course 5 Male  6.1 km   0 C               

    1 Michael Roberts            OH SA                           59:14
    2 Phil Hazell                TT SA                           66:52
    3 Tony Radford               TT SA                           68:41
    4 Peter Clark                WA SA                           69:30
    5 Peter Ashforth             WA SA                           75:10
    6 Shane Venn                 YA SA                           75:33
    7 Thomas Diment              TT SA                           85:28
    8 Max Sankauskas             OH SA                           85:55
    9 John Newland               NONE SA                         87:35
   10 Ken Fisher                 YA SA                           88:42
   11 Frank Tomas                WA SA                           90:25
   12 Andrew Mogridge            WA S SA                         91:03
   13 Doug McMurray              YA SA                           93:07
   14 Simon Mitchell             OH SA                           96:46
   15 Peter Kreminski            WA SA                           99:52
   16 Trevor Diment              TT SA                          103:49
   17 David Bernard              NONE SA                        104:58
   18 Paul Rogers                NONE SA                        118:07
   19 Ivan Alicia                NONE SA                        159:10



6M  (9)         Course 6 Male  9.3 km   0 C               

    1 John Nieuwenhoven          TT SA                           68:25
    2 Leigh Dickie               LI SA                           76:53
    3 Wesley Dose                TT SA                           77:50
    4 Dave Nicolson              YA SA                           79:54
    5 Brett Merchant             TJ SA                           82:04
    6 Jason Nicolson             YA SA                           93:36
    7 John Soden                 NONE SA                         99:26
    8 Maurice Pattern            TT SA                          103:11
    9 Nigel Dobson-Keefe         YA SA                          112:46