OY Event Pewsey Vale 18th sept 2005Sunday 18/9/2005
Orientering Results

   Pl Name                       Club                             Time



M-10,M -12B  (1)     1.8 km   0 C               

    1 Mason-Fyfe Christoper      TT SA                           24:10



W-12A  (2)           2.5 km   0 C               

    1 Colwell Talia              OH SA                           27:47
    2 Rathjen Sarah              WA SA                           61:23



M-12A  (1)           2.5 km   0 C               

    1 Law David                  TT SA                           57:14



B Grades,W-14A  (3)  3.3 km   0 C               

    1 Rathjen Lois               WA SA                           74:17
    2 Smith Melissa              OH SA                           75:52
    3 Such Carol                 OH SA                           76:45



No classes  (2)      3.3 km   0 C               

    1 Hazell Luke                TT SA                           32:11
    2 Hazell Henry               TT SA                           42:00



No classes  (5)      4.5 km   0 C               

    1 Mason-Fyfe Helen           TT SA                           40:10
    2 Sampson Rachael            TT SA                           41:50
    3 Strong Carolyn             TT SA                           57:31
    4 Mogridge Regina            WA SA                           59:07
    5 Mason-Fyfe Stephanie       TT SA                           60:45



B Grades,M-14A  (6)  4.5 km   0 C               

    1 McComb Rory                OH SA                           29:56
    2 Diment Benjamin            TT SA                           32:27
    3 Dose Riordan               TT SA                           34:40
    4 Calvey Hugh                TJ SA                           37:35
    5 Maddison Aaron             OH SA                           47:28
    6 Lee Benjamin               TJ SA                           62:09



W60A,W65A  (4)       3.7 km   0 C               

    1 Cavanagh lynn                                              54:36
    2 Lyon Jeffa                 TT SA                           63:46
    3 Velaitis Nadia             YA SA                           69:29
    4 Harris Rae                 WA SA                           80:39



No classes  (3)      3.7 km   0 C               

    1 Cavanagh Terry                                             58:13
    2 Dodd Colin                 OH SA                           60:23
    3 Mason-Fyfe Brett           TT SA                           99:01



W-16A, W50A, W55A  ( 4.5 km   0 C               

    1 Nicolson Shannon           YA SA                           65:43
    2 Bell Laura                 OH SA                           69:50
    3 Radford Alison             TT SA                           70:29
    4 McComb Teri                OH SA                           78:23
    5 Bourne Jennie              OH SA                           86:26
    6 Mason Cheryl               TT SA                           89:21
    7 Kennedy Jennifer           TT SA                           89:32
    8 Merchant Sue               TJ SA                          102:27
    9 Pahor Fiorella             TT SA                          120:24



M60A, M65A  (14)     4.5 km   0 C               

    1 Frank Hermann              TT SA                           67:48
    2 Rathjen Michael            WA SA                           69:32
    3 Dose Tom                   TT SA                           69:46
    4 Rathjen Jim                WA SA                           69:58
    5 Kreminski Peter            WA SA                           70:02
    6 Tomas Frank                WA SA                           80:05
    7 Williams John              TJ SA                           81:05
    8 Fyfe Dean                  TT SA                           84:25
    9 Thompson Ken               TT SA                           94:11
   10 Such John                  OH SA                           98:32
   11 Barnett Alan               TT SA                          100:20
   12 Freeland Dick              TJ SA                          105:46
   13 Lazic Peter                NONE SA                        121:56
   14 Bierton Roy                OH SA                          128:36



W18A,20A,35A,40A,45A 6.0 km   0 C               

    1 Ashforth Lexie             WA SA                           66:50
    2 Casanova Jenny             WA SA                           69:57
    3 Hughes Mallory             OH SA                           72:42
    4 Johannsen Peta             YA SA                           84:26
    5 Colwell Evelyn             OH SA                           87:21
    6 Chamalaun Michelle         OH SA                           89:35
    7 Diment Erica               TT SA                           99:37
    8 Bennett Rosalie            TT SA                          110:54
    9 Hazell Anna                TT SA                          117:00
   10 Nicolson Ruth              YA SA                          135:04

      Dose Katie                 TT SA                              mp



M-16A,M50A,M55A,21AS 6.0 km   0 C               

    1 Merchant Lee               TJ SA                           45:30
    2 Lee Tristan                TJ SA                           47:21
    3 Hillyard Tyson             TJ SA                           52:39
    4 Smith Robert               TT SA                           58:13
    5 Bullock Tom                WA SA                           69:08
    6 Hooper Sean                WA SA                           69:49
    7 Arthur Clive               TT SA                           71:56
    8 Mogridge Andrew            WA SA                           75:59
    9 Wheeler Barry              TT SA                           77:12
   10 Smith Darren               OH SA                           77:42
   11 McMurray Doug              YA SA                           79:36
   12 Harris Garry               TJ SA                           83:21
   13 Bennett Geoff              TT SA                           87:20
   14 Rogers Paul                NONE SA                         90:01
   15 Rathjen Tony               WA SA                          105:59



W21A  (2)            7.5 km   0 C               

    1 Hallett Zebedy             YA SA                           71:07
    2 Radford Katherine          TT SA                           85:02



M-18A,M40A,M45A  (14 7.5 km   0 C               

    1 McComb Andrew              OH SA                           58:21
    2 Dose Wesley                TT SA                           61:37
    3 Merchant Brett             TJ SA                           62:00
    4 Nicolson Dave              YA SA                           64:12
    5 rathjen peter              WA SA                           65:10
    6 Sankauskas Max             OH SA                           65:32
    7 Roberts Michael            OH SA                           65:43
    8 Radford Antony             TT SA                           69:26
    9 Colwell Craig              OH SA                           70:31
   10 Scott Andre                TT SA                           72:02
   11 Colwell Kris               OH SA                           74:33
   12 Hazell Phil                TT SA                           76:02
   13 Winn Ian                   OH SA                           76:42
   14 patten maurice             TT SA                          107:16



M-20A,M35A  (1)      9.7 km   0 C               

    1 Dose Stephen               TT SA                           81:53



M21A  (3)            12.0 km   0 C              

    1 Hallett Lachlan            YA SA                           92:06
    2 Morcom Greg                TJ SA                          101:15
    3 Elson Conrad               IMP001 SA                      111:24