Blood and ThunderSun 18/06/2006
Orienteering Results

   Pl Name                                 Club                             Time



Course 1 Female  (2)      8.2 km  280 m   0 C       

    1 Susanne Casanova                     WA SA                           57:17
    2 Jenny Casanova                       WA SA                           74:24



Course 1 Male  (8)        8.2 km  280 m   0 C       

    1 Bruce Arthur                         U_TT SA                         48:57
    2 Lachlan Hallett                      YA SA                           58:57
    3 John Nieuwenhoven                    TT SA                           59:22
    4 Greg Morcom                          TJ SA                           63:49
    5 Simon (Andy) Capp                    TJ SA                           69:24
    6 Tyson Hillyard                       TJ SA                           71:05
    7 Shane Venning                        YA SA                           75:14
    8 John Soden                           NONE SA                        100:43



Course 2 Female  (1)      6.8 km  245 m   0 C       

    1 Evelyn Colwell                       OH SA                           88:30



Course 2 Male  (13)       6.8 km  245 m   0 C       

    1 Tristan Lee                          TJ SA                           50:28
    2 Brett Merchant                       TJ SA                           51:11
    3 Lee Merchant                         TJ SA                           51:12
    4 Max Sankauskas                       OH SA                           59:38
    5 Kris Colwell                         OH SA                           61:11
    6 Thomas Diment                        TT SA                           64:42
    7 Tom Dose                             TT SA                           66:05
    8 Gerry Velaitis                       YA SA                           69:16
    9 Grant Henwood                        NONE SA                         73:16
   10 Andrew Mogridge                      WA SA                           85:23
   11 Darrren Smith                        NONE SA                         88:24
   12 Robin English                        LI SA                          103:31

      Peter Clark                          WA SA                              ot



Course 3 Female  (7)      5.6 km  200 m   0 C       

    1 Robin Uppill                         OH SA                           54:37
    2 Shannon Nicolson                     YA SA                           60:17
    3 Marissa Lee                          TJ SA                           60:57
    4 Mallory Hughes                       OH SA                           64:55
    5 Laura Bell                           OH SA                           68:53
    6 Lauren Gillis                        OH SA                           78:27
    7 Ruth Nicolson                        YA SA                          129:29



Course 3 Male  (13)       5.6 km  200 m   0 C       

    1 Heinz Leuenberger                    OH SA                           54:06
    2 Clive Arthur                         TT SA                           56:04
    3 Peter Ashforth                       WA SA                           60:16
    4 Douglas Lee                          TJ SA                           62:17
    5 Phil Stoeckel                        WA SA                           62:58
    6 Greg Rowberry                        WA SA                           64:39
    7 Doug McMurray                        YA SA                           68:38
    8 Garry Harris                         TJ SA                           69:58
    9 Tom Bullock                          WA SA                           70:19
   10 Peter Kreminski                      WA SA                           73:30
   11 Paul Rogers                          NONE SA                         90:17
   12 Mike Round                           NONE SA                         90:27
   13 David Burdon                         NONE SA                        141:31



Course 4 Female  (10)     4.1 km  100 m   0 C       

    1 Claire Davill                        TJ SA                           46:58
    2 Rowena Morris                        YA SA                           48:00
    3 Cheryl Mason                         TT SA                           52:46
    4 Teri McComb                          OH SA                           54:06
    5 Regina Mogridge                      WA SA                           64:18
    6 Pat Velaitis                         YA SA                           64:29
    7 Zita Sankauskas                      OH SA                           68:58
    8 Belinda Harris                       NONE SA                         75:16
    9 Jennifer Kennedy                     TT SA                           77:03
   10 Rae Harris                           WA SA                           83:46



Course 4 Male  (17)       4.1 km  100 m   0 C       

    1 Bruce Arthur                         TT SA                           23:00
    2 Adrian Uppill                        OH SA                           35:08
    3 John Williams                        TJ SA                           46:40
    4 Jim Rathjen                          WA SA                           46:56
    5 Trevor Diment                        TT SA                           47:19
    6 Aaron Maddison                       OH SA                           52:32
    7 Al Sankauskas                        OH SA                           52:47
    8 George Reeves                        TT SA                           54:56
    9 John Such                            TT SA                           57:41
   10 Allan Andersen                       WA SA                           63:30
   11 Dean Fyfe                            TT SA                           75:34
   12 Barry Wheeler                        TT SA                           78:36
   13 Kevin Murphy                         TT SA                           81:16
   14 Colin Dodd                           OH SA                           82:29
   15 Roy Bierton                          NONE SA                         85:57
   16 Peter & Eva Geelen                   NONE SA                         99:42
   17 Solomon Buckman                      YA SA                          100:46



Course 5 Female  (2)      5.1 km  140 m   0 C       

    1 Jill Dodsworth                       YA SA                           95:23
    2 Rosalie Bennett                      TT SA                          100:42



Course 5 Male  (9)        5.1 km  140 m   0 C       

    1 Rory McComb                          OH SA                           37:08
    2 Riordan Dose                         TT SA                           41:02
    3 Benjamin Diment                      TT SA                           42:45
    4 Thomas Fotheringham                  YA SA                           59:52
    5 Geoff Bennett                        TT SA                           65:15
    6 Simon Mitchell                       NONE SA                         70:38
    7 Hugh Calvery                         NONE SA                         74:16
    8 Benjamin Lee                         TJ SA                           89:17
    9 Ashley Dodsworth                     YA SA                          144:44



Course 5 Group  (2)       5.1 km  140 m   0 C       

    1 Emma & Andrew Cranley                NONE SA                         76:00
    2 Janet & Graham Burdon                NONE SA                        157:18



Course 6 Female  (11)     3.7 km  90 m   0 C        

    1 Helen Mason-Fyfe                     TT SA                           32:13
    2 Nadia Velaitis                       YA SA                           35:05
    3 Rachael Sampson                      NONE SA                         38:43
    4 Stephanie Mason-Fyfe                 TT SA                           52:31
    5 Anne Arthur                          NONE SA                         65:18
    6 Fiona Morcom                         TJ SA                           71:21
    7 Janine Smith                         NONE SA                         80:04
    8 Ellen Phiddian                       NONE SA                        114:35
    9 Melissa Smith                        NONE SA                        118:39

      Ann Nolan                            TJ SA                             dnf
      Jean Cook                            NONE SA                           dnf



Course 6 Male  (5)        3.7 km  90 m   0 C        

    1 Brett Fisk                           NONE SA                         48:14
    2 Carol Such                           OH SA                           65:06
    3 M Gibbard                            NONE SA                         86:45
    4 David Anastasiou                     NONE SA                        112:20
    5 Heath Bennett                        TT SA                          114:23



Course 6 Group  (1)       3.7 km  90 m   0 C        

    1 Michael & Ann Ma Strickland          NONE SA                         82:27



Course 7 Female  (3)      3.0 km   0 C              

    1 Ashlea Blackborough                  NONE SA                         74:01
    2 Debbie Sampson                       NONE SA                         77:58
    3 Jo Elllis                            NONE SA                        122:19



Course 7 Male  (8)        3.0 km   0 C              

    1 Adam Wilkinson                       NONE SA                         32:59
    2 Joshus Francis                       NONE SA                         57:22
    3 Justin Valladares                    NONE SA                         64:36
    4 David Law                            TT SA                           68:31
    5 Scott McCudden                       NONE SA                         84:54
    6 louise Macartney                     NONE SA                         88:21
    7 Ruby Donlan                          NONE SA                         96:00
    8 Shivain Behl                         NONE SA                        100:22



Course 7 Group  (2)       3.0 km   0 C              

    1 Rod & Nancy Blackborough             NONE SA                         73:56
    2 Jankewicz                            NONE SA                         86:51



Course 8 Male  (3)        1.5 km   0 C              

    1 Christopher Mason-Fyfe               TT SA                           23:33
    2 Fergus Dall                          NONE SA                         37:16
    3 Mason Arthur                         NONE SA                         41:10



Course 8 Group  (1)       1.5 km   0 C              

    1 Ethan Penck                          YA SA                           18:09