Schools Championships 2006 14th August 2006 

Shepherds Hill

Results:        

 

   Pl Name                   Club                          Time

 

 

 

Boys Open A  (10)          5.0 km  

 

    1 LEE TRISTAN            WIRREANDA HIGH               41:02

    2 SANKAUSKAS MAX         MARRYATVILLE HIGH            45:16

    3 COLWELL KRIS           HEATHFIELD HIGH              46:42

    4 DIMENT THOMAS          GLENUNGA INTERNATIONAL       47:59

    5 MOGRIDGE ANDREW        GLENUNGA INTERNATIONAL       50:39

    6 SCOTT STEVE            MARRYATVILLE HIGH            50:41

    7 HOOPER SEAN            GLENUNGA INTERNATIONAL       64:12

    8 TELFER PAUL            MARRYATVILLE HIGH            78:44

    9 MASON-FYFE BRETT       UNDERDALE HIGH               81:46

   10 BOWELS TANE            MARRYATVILLE HIGH            93:05

 

 

 

Boys Open B  (12)          3.3 km  

 

    1 DAVIES ADHAM           Aus Science & Maths School   30:59

    2 FISHER PETER           MARRYATVILLE HIGH            43:18

    3 WILLIAMS CHRISTOPHER   WIRREANDA HIGH               45:22

    4 CAON SAM               Aus Science & Maths School   45:47

    5 MUCHAN JOHN            MARRYATVILLE HIGH            49:16

    6 McINNIS ARRON          UNLEY HIGH                   59:39

    7 XU ORRIN               BLACKWOOD HIGH               62:42

 

      RODBORN MATT           Aus Science & Maths School     dnf

      FRANKLIN MITCHELL      Aus Science & Maths School     dnf

      BURDON DAVID           UNLEY HIGH                     dnf

      KARPANY TYRONE         Aus Science & Maths School     dns

      DUJARDIN DANIEL        BLACKWOOD HIGH                 dns

 

 

 

14 Year Old Boys B  (3)    2.9 km

 

    1 JANSEN TIM             HEATHFIELD HIGH              36:28

 

      BLACK CHRIS            EAST ADELAIDE                  dnf

      BOEHM ETHAN            HAWTHORNDENE PRIMARY           dnf

 

 

 

10 Year Old Boys  (29)     1.6 km  

 

    1 ECKERT HARRISON        BLACK FOREST                 11:31

    2 VALLADARES JUSTIN      BLACK FOREST                 12:55

    3 DOHERTY DANIEL         BLACK FOREST                 13:27

    4 BIRRANE CAMERON        BLACK FOREST                 15:15

    5 SULLIVAN AIDEN         HIGHGATE PRIMARY SC          15:33

    6 WHITE RYAN             EAST ADELAIDE                15:52

    7 MATTHEWS JACK          EAST ADELAIDE                15:59

    8 SHERWELL JACK          BLACK FOREST                 16:48

    9 JAMIE ELLIOTT          MARRYATVILLE PRIMARY         17:18

   10 ENNIS MARK             MAGILL PRIMARY               17:41

   11 HAMLYN RILEY           COROMANDEL VALLEY            17:44

   12 BELL DANIEL            COROMANDEL VALLEY            18:15

   13 ZIELONKA STEFAN        MARRYATVILLE PRIMARY 20:06

   14 HALE ELLIOT            HAWTHORNDENE PRIMARY         20:52

   15 BEHL SHIVAIN           BLACK FOREST                 21:07

   16 STEAD BRADY            BLACK FOREST                 22:09

   17 LOFTUS RILEY           MARRYATVILLE PRIMARY         22:37

   18 CHAN JOHNNIE           EAST ADELAIDE                23:16

   19 PENNIMENT SAM          MARRYATVILLE PRIMARY         23:52

   20 BOURAS GEORGE          EAST ADELAIDE                25:08

   21 SADLER NED             EAST ADELAIDE                25:28

   22 PAPP JOSEPH            EAST ADELAIDE                25:36

   23 MATTHEWS CALE          COROMANDEL VALLEY            27:51

   24 SEVER DIGBY            EAST ADELAIDE                28:26

   25 PAVLOU JACOB           BLACK FOREST                 30:25

 

      CARTLIDGE JOSH         BLACK FOREST                   dnf

      YATES JOSHUA           BLACK FOREST                   dnf

      JONES WILLIAM          NORTH ADELAIDE                 dnf

      WATCHMAN JESS          COROMANDEL VALLEY              dns

 

 

 

10 Year Old Girls  (17)    1.6 km

 

    1 GENBORG RUBY           WalkPS Walkerville Primary   17:38

    2 BALLABEN SABRINA       BLACK FOREST                 18:03

    3 PAVLOU ALEXIA          BLACK FOREST                 19:25

    4 TEDMANSON JACQUI       BLACK FOREST                 20:03

    5 LIPAPAS STEPHANIE      EAST ADELAIDE                20:38

    6 VAGNONI REBECCA        EAST ADELAIDE                20:58

    7 THOMPSON RACHEL        HAWTHORNDENE PRIMARY 22:14

    8 GORDIC JOSEPHINE       EAST ADELAIDE                24:13

    9 McCARTHY MADELINE      HAWTHORNDENE PRIMARY         25:03

   10 YOUNG SALLY            EAST ADELAIDE                26:02

   11 WILFORD LISA           PARINGA PRIMARY              27:14

   12 SODEN TARN             HAWTHORNDENE PRIMARY         27:56

   13 SEMENDRIC INNES        MARRYATVILLE PRIMARY         33:20

   14 WARREN EMMA            MARRYATVILLE PRIMARY         40:12

   15 HEADING JESSIE         EAST ADELAIDE                43:31

   16 GILLIES RUBY           NORTH ADELAIDE               46:40

 

      OSENK IVANA            PARINGA PRIMARY                dns

 

 

 

14 Year Old Girls B  (5)   2.5 km

 

    1 FUJIWARA RINA          MARRYATVILLE HIGH            46:41

    2 TEIVANS ERIN           MARRYATVILLE HIGH            48:41

 

      ARMSTRONG SERK         MARRYATVILLE HIGH              dnf

      HARRIS MARIA           UNLEY HIGH                     dns

      TE LILIAN              UNLEY HIGH                     dns

 

 

 

11 Year Old Boys A  (17)   2.2 km

 

    1 DOBSON-KEEFFE BRODIE   STRADBROKE SCHOOL            17:13

    2 JANSEN NICK            ST.MICHAELS LUTHERAN         19:55

    3 O'LOUGHLIN REILLY      EAST ADELAIDE                21:05

    4 STANSBIE SAM           COROMANDEL VALLEY            22:51

    5 COCKS RILEY            BLACK FOREST                 24:08

    6 NARDECCHIA SIMON       EAST ADELAIDE                24:33

    7 KOLMAN DANIEL          HAWTHORNDENE PRIMARY         25:32

    8 KENNEDY LANDON         BLACK FOREST                 25:51

    9 TOYAMA GAVIN           EAST ADELAIDE                26:51

   10 BROMAN JONATHON        BLACK FOREST                 26:53

   11 MITCHELL JAYDEN        EAST ADELAIDE                27:24

   12 McLEAY SAM             EAST ADELAIDE                28:48

   13 YOUNG JASPER           COROMANDEL VALLEY            32:53

   14 GERSCHWITZ RYAN        NORTH ADELAIDE               52:58

   15 SCOTT JORDAN           NORTH ADELAIDE               56:18

 

      TUSO MIKE              BLACK FOREST                   dnf

      ALDERDICE CALEB        BLACK FOREST                   dns

 

 

 

11 Year Old Girls A  (15)  2.1 km

 

    1 FISK RACHAEL           WEST LAKES SHORE             16:56

    2 JUNIPER GEORGINA       BLACK FOREST                 18:48

    3 DENNIE MAYA            NORTH ADELAIDE               19:10

    4 JOLLIFFE BRONWEN       BLACK FOREST                 19:26

    5 WALLACE GEORGIA        EAST ADELAIDE                24:35

    6 PAVEY ISOBELLA         EDEN HILLS                   24:59

    7 RUSSO LAURA            EAST ADELAIDE                26:54

    8 NGUYEN AN              NORTH ADELAIDE               29:46

    9 McCARRON ELLIE         EAST ADELAIDE          30:57

   10 WOOD VIVIEN            NORTH ADELAIDE               36:02

   11 FLACHSENBERGER ISABELL NORTH ADELAIDE               39:42

   12 BRICE RACHEL           BLACK FOREST                 42:56

   13 KEY GEORGINA           BLACK FOREST                 48:45

   14 GRUTZNER EMILY         NORTH ADELAIDE               61:32

 

      MONTEROSSO TALIA       NORTH ADELAIDE                 dns

 

 

 

11 Year Old Girls B  (23)  1.8 km

 

    1 MALIKYAR FARA          BLACK FOREST                 13:54

    2 WEBBER AMY             WalkPS Walkerville Primary   15:57

    3 CLEWER MEGAN           BLACK FOREST                 23:01

    4 GRAY COURTNEY          EAST ADELAIDE                23:13

    5 EDWARDS MADISON        PARINGA PRIMARY              23:24

    6 PHIDDIAN ELLEN         COROMANDEL VALLEY            24:22

    7 FULLER MELANIE         EAST ADELAIDE                25:02

    8 BROOKS MADDI           EAST ADELAIDE                25:18

    9 LIM AMELIA             LINDEN PARK                  28:17

   10 MURISON ELLA           MARRYATVILLE PRIMARY         29:07

   11 WHITTENBURY CLAIRE     EAST ADELAIDE                30:12

   12 GIBBS MACEY            PARINGA PRIMARY              30:18

   13 LUNDBORG EMILY         COROMANDEL VALLEY       31:44

   14 BRADEY ALANAH          PARINGA PRIMARY              32:41

   15 LANGLEY FREYA          PARINGA PRIMARY              32:53

   16 LINDSAAR ALEESHA       PARINGA PRIMARY              33:09

   17 FRONSKO REBECCA        BLACK FOREST                 35:02

   18 DROUSAS ZARA           BLACK FOREST                 36:29

   19 JOHNS EMILY            PARINGA PRIMARY              36:31

   20 SCOTT AMY              PARINGA PRIMARY              36:48

   21 GOLFIS SARAH           WalkPS Walkerville Primary   54:39

   22 DI-FILIPPO MIKAELA     MARRYATVILLE PRIMARY         90:08

 

      CASSIN SHANAI          BLACK FOREST                   dnf

 

 

 

11 Year Old Boys B  (33)   1.8 km

 

    1 LACEY SAMUEL           MARRYATVILLE PRIMARY         17:16

    2 LOCK-WHITE MARK        PARINGA PRIMARY              17:17

    3 ATAIAN SIMON           EAST ADELAIDE                19:38

    4 NEMES JAYDEN           PARINGA PRIMARY              21:28

    5 READE JARRAD           EAST ADELAIDE                21:54

    6 THOMPSON BRADLEY       HAWTHORNDENE PRIMARY         22:03

    7 BLEWETT NICK           MARRYATVILLE PRIMARY         22:04

    8 KOSTOGLOU JACOB        BLACK FOREST                 22:49

    9 BOULT WILLIAM          MARRYATVILLE PRIMARY    22:55

   10 BEARD JACK             COROMANDEL VALLEY            23:42

   11 ADCOCK DAVID           PARINGA PRIMARY              23:46

   12 BULLITIS HENRY         PARINGA PRIMARY              24:09

   13 SMITH NICK             MARRYATVILLE PRIMARY        25:31

   14 SCRIMGEOUR CALLUM      EAST ADELAIDE                25:44

   15 WARDLEWORTH OSCAR      MARRYATVILLE PRIMARY         25:47

   16 PATSAKIOS NICK         LINDEN PARK                  26:15

   17 FLYNN NIK              PARINGA PRIMARY            26:26

   18 WEBB JANIC             EAST ADELAIDE                26:31

   19 GREEN(MPS) ALEX        MARRYATVILLE PRIMARY         27:33

   20 ALLISON BRADLEY        EAST ADELAIDE                28:28

   21 BOEHM TAYLOR           HAWTHORNDENE PRIMARY         28:32

   21 HAMILTON HENRY         MARRYATVILLE PRIMARY         28:32

   23 SOUTH DANIEL           PARINGA PRIMARY              29:28

   24 DOYLE HENRY            MARRYATVILLE PRIMARY         29:52

   25 ROSS THOMAS            MARRYATVILLE PRIMARY         30:46

   26 MEDLEY JAMES           LINDEN PARK                  35:56

   27 GREEN(EAPS) ALEX       EAST ADELAIDE                46:06

   28 JONES ALEXANDER                                     99:42

 

      LORENZ JACK            EAST ADELAIDE                  dnf

      WOOLFORD SCOTT         PARINGA PRIMARY                dnf

      SCHOFIELD NATHAN       PARINGA PRIMARY                dnf

      MUSCH DAVID            MARRYATVILLE PRIMARY           dns

      ABOU-MOSLEH SHANE      MARRYATVILLE PRIMARY           dns

 

 

 

12 Year Old Boys A  (11)   2.5 km

 

    1 GAGE-BROWN LIAM        BURNSIDE                     22:29

    2 READE MATT             EAST ADELAIDE                28:21

    3 HARGREAVES SCOTT       EAST ADELAIDE                28:40

    4 GARDNER RY             EAST ADELAIDE                29:32

    5 ROBERTS MITCHELL       BLACK FOREST                 30:11

    6 PARADISO JULIANO       EAST ADELAIDE                30:50

    7 HUBERT CAHILL          NORTH ADELAIDE               43:07

    8 CHENOWETH STEFAN       COROMANDEL VALLEY            44:30

    9 SMITH CHRIS            COROMANDEL VALLEY            53:11

 

      MACFARLANE BILLY       HIGHBURY                       dnf

      COOPER NICK            EAST ADELAIDE                  dns

 

 

 

12 Year Old Girls A  (11)  2.3 km

 

    1 PITTMAN JESS           PEMBROKE                     21:02

    2 COOPER BIANCA          EAST ADELAIDE                21:17

    3 MORELY ERIN            EAST ADELAIDE                24:14

    4 WOHLING TESS           PEMBROKE                     24:40

    5 FLIGHT BETHANY         NORTH ADELAIDE               29:21

    6 PHILLIPS NICOLE        COROMANDEL VALLEY            30:58

    7 DAENKE IEVA            HILLS CHRISTAIN COMMUNITY    31:12

    8 SPARKS LUCY            EAST ADELAIDE                32:05

    9 LUDWIG JESSICA         NORTH ADELAIDE               47:50

   10 GRAY-STARCEVIC CLAIRE  NORTH ADELAIDE               51:35

 

      ZOLA ELLIE             EAST ADELAIDE         dns

 

 

 

12 Year Old Girls B  (20)  2.1 km

 

    1 SANDRINI HANNAH        LINDEN PARK                  16:00

    2 JEFFERY FLYNN          BLACK FOREST                 17:43

    3 TYLLIS YSABELLA        LINDEN PARK                  19:03

    4 WILLIAMS ELLEN         MARRYATVILLE PRIMARY         21:44

    5 ROBINSON JOANNA        BLACK FOREST                 22:01

    6 EVELE KRISTYAN         BLACK FOREST                 22:46

    7 RICHTER ANNA           HAWTHORNDENE PRIMARY         22:57

    8 CHIUCHIOLO CHRISTIANA  EAST ADELAIDE                23:02

    9 SILVESTRI MIKAYLA      EAST ADELAIDE                25:18

   10 BURNS NICOLA           LINDEN PARK                  25:32

   11 McFARLANE CLAIRE       EAST ADELAIDE                27:03

   12 GLADDIS ANNIE          HAWTHORNDENE PRIMARY         29:18

   13 HALE AMALIA            HAWTHORNDENE PRIMARY         31:53

   13 HATWELL EMILY          MARRYATVILLE PRIMARY         31:53

   15 JUKAPOVIC LAELA        EAST ADELAIDE                35:52

   16 O'BRIEN ADRIANNE       PARINGA PRIMARY              38:36

   17 DE PINTO PORTIA        LINDEN PARK                  39:14

   18 MILLAR JESSICA         COROMANDEL VALLEY            46:47

 

      GARLAND JESSICA        LINDEN PARK                    dnf

      BROWNING DULCIE        LINDEN PARK                    dnf

 

 

 

12 Year Old Boys B  (19)   2.2 km

 

    1 MILES DUAN             LINDEN PARK                  16:39

    2 WILSON SAM             LINDEN PARK                  18:03

    3 BENNETT JACK           BLACK FOREST                 19:50

    4 HOPKINSON SAM          MARRYATVILLE PRIMARY         20:40

    5 LUO ERIK               LINDEN PARK                  21:32

    6 MASOLATTI MAY          EAST ADELAIDE                22:58

    7 ECKERMANN PEARCE       BLACK FOREST                 24:02

    8 JANG HYUN SEOK         MARRYATVILLE PRIMARY         24:58

    9 MITSIOS GEORGE         EAST ADELAIDE                28:01

   10 LAETE DARCY            MARRYATVILLE PRIMARY         28:50

   11 BAER LACHLAN           EAST ADELAIDE                29:48

   12 LEHMANN FLETCHER       EAST ADELAIDE                30:42

   13 KLASS JETT             BLACK FOREST                 31:07

   14 CROFF LAWRENCE         LINDEN PARK                  40:44

   15 JOHN JOSEPH            EAST ADELAIDE                43:57

 

      MICALLEFF ALEX         EAST ADELAIDE                  dnf

      MILAZZO DAVID          LINDEN PARK                    dnf

      JOHNSON MATTHEW        MARRYATVILLE PRIMARY           dns

      ALBRECHT KALLAN        PARINGA PRIMARY                dns

 

 

 

13 Year Old Boys B  (17)   2.9 km

 

    1 SCHNELL BEN            BLACK FOREST                 27:50

    2 DART JACK              MARRYATVILLE PRIMARY         32:24

    3 KONETSCHKA MATT        MARRYATVILLE HIGH            33:45

    4 MAHER JACOB            HAWTHORNDENE PRIMARY         34:11

    5 WATERHAM RYAN          LINDEN PARK                  34:25

    6 BOYD NICK              EAST ADELAIDE                35:20

    7 GOLDFINCH ALAN         EAST ADELAIDE                35:46

    8 IRVING WILLIAM         EAST ADELAIDE                41:27

    9 TOWNSEND LEWIS         MARRYATVILLE HIGH            43:25

   10 HARRINGTON ANDREW      MARRYATVILLE PRIMARY         47:56

   11 GISBORNE MATT          COROMANDEL VALLEY            49:52

   12 MACKENZIE-ROSS JAMES   HAWTHORNDENE PRIMARY         52:05

 

      SHARP CHARLIE          BLACK FOREST                   dnf

      ANDERSON JOSH          HAWTHORNDENE PRIMARY           dnf

      KOSZEGI BEN            LINDEN PARK                    dnf

      NOONAN MATTHEW         LINDEN PARK                    dnf

      SHORNE OLIVER          EAST ADELAIDE                  dns

 

 

 

13 Year Old Girls B  (19)  2.5 km

 

    1 PAECH ANNABELLE        EAST ADELAIDE                26:43

    2 WATERS AMY             MARRYATVILLE HIGH            29:54

    3 WAKE MATILDA           HAWTHORNDENE PRIMARY         34:07

    4 MATULIC CHANEL         MARRYATVILLE PRIMARY         35:44

    5 ROGERSON SOPHIE        BURNSIDE                     37:14

    6 HOGBEN ELIZABETH       BLACK FOREST                 37:47

    7 SMITH ELLA             GLENUNGA INTERNATIONAL       38:03

    8 VASNAKIS ELENI         LINDEN PARK                  38:51

    9 ALLEN ELIZA            BLACK FOREST                 40:46

   10 CUTHBERTSON PHOEBE     HAWTHORNDENE PRIMARY         42:28

   11 SMITH ELENA            BLACK FOREST                 43:48

   12 KORONIS KATERINA       LINDEN PARK                  48:55

   13 AHERN KATHARINE        MARRYATVILLE PRIMARY         49:19

   14 ARMSTRONG FREZER       EAST ADELAIDE                51:28

   15 VAGNONI ISABELLA       EAST ADELAIDE                57:20

 

      CASTELUCCI LAURA       EAST ADELAIDE                  dnf

      TONKIN MADELEINE       GLENUNGA INTERNATIONAL         dnf

      MASOUMI MICHELLE       LINDEN PARK                    dnf

      JACKA ISSY             EAST ADELAIDE                  dns

 

 

 

13 Year Old Boys A  (15)   3.3 km

 

    1 HAZELL LUKE            MARRYATVILLE HIGH            34:21

    2 NICOLLE JED            EAST ADELAIDE                36:11

    3 SODEN BRYN             HAWTHORNDENE PRIMARY         42:58

    4 ENNIS SAM              MAGILL PRIMARY               50:32

    5 SCHELL DAVID           MARRYATVILLE HIGH            52:12

    6 COAD ED                PEMBROKE                     57:41

    7 LIM BRYAN              PEMBROKE                     58:33

    8 HARGREAVES JOHN        EAST ADELAIDE                62:32

    9 IONNI ANTHONY          EAST ADELAIDE                67:35

   10 TATTERSAL JAY          HAWTHORNDENE PRIMARY         68:49

   11 KONTOPOULOS JAMES      EAST ADELAIDE                74:32

   12 MENZEL RHYS            MARRYATVILLE HIGH            74:47

   13 MENDIS HASHAN          NORTH ADELAIDE               85:42

 

      CHADWICK-HOLLAND CHASE NORTH ADELAIDE                 dnf

      STIBBS ARRAN           PRINCE ALFRED COLLEGE          dns

 

 

 

14 Year Old Boys A  (9)    3.8 km

 

    1 DOSE RIORDAN           PRESCOTT COLLEGE             32:48

    2 FISK BRETT             IMMANUEL COLLEGE             37:07

    3 LEE BENJAMIN           WIRREANDA HIGH               60:49

    4 HOPKINSON JAMIE        MARRYATVILLE HIGH            62:21

    5 TOWNACHOFF ELTHAN      PEMBROKE                     64:23

    6 ZHANG VINCENT          PEMBROKE                     77:20

 

      MATULIC DEION          MARRYATVILLE HIGH              dnf

      HAYDINGER EWAN         MARRYATVILLE HIGH              dns

      BROWNE ALEX            URRBRAE HIGH                   dns

 

 

 

15 Year Old Boys A  (10)   4.3 km

 

    1 DIMENT BEN             GLENUNGA INTERNATIONAL       46:27

    2 FOTHERINGHAM TOM       MARRYATVILLE HIGH            48:20

    3 KNIGHT IAN             BLACKWOOD HIGH               55:15

    4 DART NED               MARRYATVILLE HIGH           118:27

 

      McCOMB RORY            BLACKWOOD HIGH                 dnf

      ADAMEK JUSTAN          MARRYATVILLE HIGH              dnf

      WHEATON DOUG           MARRYATVILLE HIGH              dnf

      LORENZ JORDAN          MARRYATVILLE HIGH              dnf

      HAZELL HENRY           MARRYATVILLE HIGH              dnf

      LEE JOSEPH             PEMBROKE                       dnf

 

 

 

16 Year Old Boys A  (8)    5.0 km

 

    1 DOSE TOM               PRESCOTT COLLEGE             45:53

    2 METZ JAMES             PEMBROKE                     58:21

    3 RALPH TOM              MARRYATVILLE HIGH            66:55

    4 ENDEAN JAMES           PEMBROKE                     71:21

    5 COLLIE BEN             MARRYATVILLE HIGH           101:39

    6 GEORGE ASHLEIGH        BLACKWOOD HIGH              110:29

 

      SCOTT BRENDAN          GLENUNGA INTERNATIONAL         dns

      WHEATON TOM            MARRYATVILLE HIGH              dns

 

 

 

15 Year Old Boys B  (8)    2.9 km

 

    1 FISHER MICHAEL         CONCORDIA COLLEGE            24:37

    2 VIVIAN RYAN            MARRYATVILLE HIGH            33:11

    3 LACOTA OLIVER          Aus Science & Maths School   37:38

    4 GUSTAFSSON MITCHELL    Aus Science & Maths School   38:33

    5 NEUHOFF CHARL          PRESCOTT COLLEGE             48:15

    6 SOULIDIS DANIEL        MARRYATVILLE HIGH            64:25

 

      HOUSTON ROWEN          Aus Science & Maths School     dns

      VINCENT HARLEY         MARRYATVILLE HIGH              dns

 

 

 

16 Year Old Boys B  (4)    3.3 km

 

    1 YEH JEFFREY            MARRYATVILLE HIGH            79:04

 

      WEYLAND JOSH           Aus Science & Maths School     dns

      HODSON RYAN            Aus Science & Maths School     dns

      LANGLEY MATT           MARRYATVILLE HIGH              dns

 

 

 

Girls Open A  (9)          4.3 km  

 

    1 HUGHES MALLORY         UNLEY HIGH                   43:33

    2 GILLIS LAUREN          OPEN ACCESS COLLEGE          56:21

    3 NICOLSON SHANNON       HEATHFIELD HIGH              57:47

    4 BROWETT HEATHER        GLENUNGA INTERNATIONAL       62:46

    5 HOCKING TIFFANY        MARRYATVILLE HIGH            82:32

    6 SPROD ESTHER           WALFORD ANGLICAN GIRLS       82:38

 

      KOVALICH TESS          URRBRAE HIGH                   dns

      BRUCE KAREN            URRBRAE HIGH                   dns

      RUSSELL GABBIE         URRBRAE HIGH                   dns

 

 

 

Girls Open B  (2)          2.8 km  

 

    1 WILKES GRETEL          MARRYATVILLE HIGH            42:43

 

      JOHNSON ROSE           Aus Science & Maths School     dns

 

 

 

13 Year Old Girls A  (7)   2.8 km

 

    1 BUDENBERG KATIE        PEMBROKE                     44:31

    2 SADLER D'ARCY          PEMBROKE                     48:27

    3 THOMPSON LAUREN        EAST ADELAIDE                49:28

    4 THOMPSON ALISHA        EAST ADELAIDE                74:56

    5 CHESSER AMY            EAST ADELAIDE            75:28

    6 RETALLICK ELLIE        PEMBROKE                     76:59

    7 IRVING EMMA            EAST ADELAIDE                78:39

 

 

 

14 Year Old Girls A  (11)  3.3 km

 

    1 MASON-FYFE HELEN       UNDERDALE HIGH               36:45

    2 SAMPSON RACHAEL        MARY MACKILLOP COLLEGE       38:15

    3 WARDLEWORTH MADDIE     MARRYATVILLE HIGH            57:24

    4 SHELTON AMBER          MARRYATVILLE HIGH            60:23

    5 ALLISON PHOEBE         PEMBROKE                     71:30

    6 WILLIAMS EDWINA        PEMBROKE                     75:47

    7 DUNN EMILY             PEMBROKE                     79:31

    8 INGS RACHAEL           PEMBROKE                     95:30

    9 WHITE STEPHANIE        CONCORDIA COLLEGE           106:16

   10 NORMAN JESSICA         PEMBROKE                    114:17

 

      WILLIAMS MEGAN         UNLEY HIGH                     dnf

 

 

 

15 Year Old Girls A  (4)   3.7 km

 

    1 VELATIS NADIA          URRBRAE HIGH                 39:54

    2 MASON-FYFE STEPHANIE   UNDERDALE HIGH               50:24

    3 IDLE TIFFANY           IMMANUEL COLLEGE             70:45

 

      BELDER DONNA           WALFORD ANGLICAN GIRLS         dnf

 

 

 

16 Year Old Girls A  (7)   4.3 km

 

    1 LEE MARISSA            WIRREANDA HIGH               49:16

    2 BELL LAURA             BLACKWOOD HIGH               53:22

    3 ROUND PERSEPHONE       MARRYATVILLE HIGH            98:31

 

      SAWKA JEAN             PEMBROKE                       dnf

      MORTEODORISIO JANE     URRBRAE HIGH dns

      REID ALLY              URRBRAE HIGH                   dns

      DUBSKY JODIE           WALFORD ANGLICAN GIRLS         dns

 

 

 

15 Year Old Girls B  (7)   2.5 km

 

    1 ANSPACH CASEY          MARRYATVILLE HIGH            23:06

    2 BORGAS PAIGE           MARRYATVILLE HIGH            33:10

    3 STRAUSS JESSIE         Aus Science & Maths School   34:05

    4 BALOGH STEPH           Aus Science & Maths School   39:30

    5 DJUKIE SONYA           MARRYATVILLE HIGH            45:21

 

      GOODRIDGE AMY          Aus Science & Maths School     dns

      TAHMASEBI MARZIEH      MARRYATVILLE HIGH              dns

 

 

 

16 Year Old Girls B  (5)   2.8 km

 

    1 JOHNSON MELANIE        UNLEY HIGH                   32:42

    2 LEWIS CHRISTABEL       MARRYATVILLE HIGH            40:18

    3 BUCKS SEGWAV           MARRYATVILLE HIGH            87:22

 

      kERMEND MEAGAN         UNLEY HIGH                     dnf

      BURNELL ELSA           UNLEY HIGH                     dns