Pymton OY 3rd September 2006Sun 3/09/2006 7:49 PM
Orienteering Results

   Pl Name                   Club        Time



M-12A  (1)      2.5 km  65 m 

    1 Mason-Fyfe Christopher TT SA      39:21



M-16A  (3)      7.0 km  190 m

    1 Mason-Fyfe Brett       TT SA     110:56

      Fotheringham Thomas    YA SA         mp
      Diment Benjamin        TT SA         mp



W-16A  (4)      5.4 km  125 m

    1 Bell Laura             OH SA      67:59
    2 Upton Rachael          U_WA SA    73:16
    3 Mason-Fyfe Stephanie   TT SA      91:38

      Lee Marissa            TJ SA         mp



M-18A  (3)      9.0 km  190 m

    1 Mogridge Andrew        WA SA      88:45

      Diment Thomas          TT SA         mp
      Roberts Michael        OH SA         mp



W-18A  (3)      7.0 km  190 m

    1 Hughes Mallory         OH SA      70:59
    2 Nicolson Shannon       YA SA      74:17
    3 Aillis Lauren          OH SA      99:57



M-20A  (4)      11.0 km  255 

    1 Lee Tristan            TJ SA      75:44
    2 Merchant Brett         TJ SA      86:58
    3 Slattery Andrew        TT SA     101:32




W-20A  (1)      7.0 km  190 m

    1 Such Nicole            OH SA      87:37



M21A  (7)       11.0 km  255 

    1 Uppill Simon           OH SA      60:00
    2 Hallett Lachlan        YA SA      65:41
    3 Nieuwenhoven John      TT SA      66:31
    4 Morcom Greg            TJ SA      75:38
    5 Hillyard Tyson         TJ SA      86:02
    6 Burns Ian              NONE SA   100:54
    7 Soden John             OH SA     109:05



W21A  (4)       9.0 km  190 m

    1 Casanova Susanne       WA SA      63:23
    2 Radford Katherine      TT SA      85:39
    3 Wehner Kirsten         TT SA     107:10
    4 Casanova Jenny         WA SA     107:54



M21AS  (2)      7.0 km  190 m

    1 Smith Darren           OH SA      95:16
    2 Clark David            NONE SA   113:53



M21B  (1)       4.4 km  130 m

    1 Maddison Aaron         OH SA      66:19



M35A  (1)       11.0 km  255 

    1 Afnan Ruhi             YA SA      78:16



M40A  (3)       9.0 km  190 m

    1 Hoopmann Paul          TJ SA      65:44
    2 Patten Maurice         TT SA      91:55
    3 Dobson-Keefe Nigel     YA SA      97:37



W40A  (2)       7.0 km  190 m

    1 Chamalaun Michelle     OH SA      93:29
    2 Diment Erica           TT SA     117:36



M45A  (6)       9.0 km  190 m

    1 Nicolson Dave          YA SA      73:24
    2 Winn Ian               OH SA      90:54
    3 Colwell Craig          OH SA      99:09
    4 Velaitis Gerry         YA SA     111:23
    5 Diment Trevor          TT SA     114:28

      Scott Rachel           TT SA         mp



W45A  (4)       7.0 km  190 m

    1 Uppill Robin           OH SA      62:54
    2 Colwell Evelyn         OH SA      79:03
    3 Mogridge Regina        WA SA     110:08
    4 Nicolson Ruth          YA SA     140:04



W45+B  (3)      3.7 km  95 m 

    1 Merchant Sue           TJ SA      52:36
    2 Strong Carolyn         TT SA      58:47
    3 Such Carol             OH SA      72:04



M50A  (6)       7.0 km  190 m

    1 Merchant Lee           TJ SA      53:25
    2 Clark Peter            WA SA      65:31
    3 Fisher Ken             YA SA      65:55
    4 Fotheringham Doug      YA SA      75:49
    5 Leuenberger Heinz      OH SA      79:42
    6 Harris Garry           TJ SA      84:05



W50A  (1)       5.4 km  125 m

    1 Sankauskas Zita        OH SA     107:37



M55A  (6)       7.0 km  190 m

    1 Rowberry Greg          WA SA      52:33
    2 Uppill Adrian          OH SA      53:59
    3 Arthur Clive           TT SA      68:51
    4 Stoeckel Phil          WA SA      85:02
    5 Tucker Rob             YA SA      87:50




M60A  (14)      5.4 km  125 m

    1 Smith Robert           TT SA      48:18
    2 McMurray Doug          YA SA      58:36
    3 White Antony           OH SA      59:34
    4 Williams John          TJ SA      67:49
    5 Rogers Paul            NONE SA    68:57
    6 Tilbrook David         OH SA      69:42
    7 Sankauskas Al          OH SA      75:55
    8 Thompson Ken           TT SA      76:34
    9 Nieuwenhoven Maarten   TT SA      76:56
   10 Turner Marc            TJ SA      85:44
   11 Lazic Peter            NONE SA   102:35
   12 Hillyard Robert        TJ SA     103:22
   13 Such John              OH SA     108:41

      Rathjen Michael        WA SA         mp



W60A  (2)       3.8 km  75 m 

    1 Bourne Jennie          OH SA      49:24
    2 Hillyard Jan           TJ SA      95:18



M65A  (6)       5.4 km  125 m

    1 Tomas Frank            WA SA      56:10
    2 Kreminski Peter        WA SA      68:41
    3 Rathjen Tony           WA SA      91:09
    4 Hicks Mike             TT SA     117:12

      Lyon John              TT SA         mp



M70A  (2)       3.8 km  75 m 

    1 Reeves George          TT SA      43:48
    2 Andersen Allan         WA SA      85:10



W70A  (1)       3.8 km  75 m 

    1 Lyon Jeffa             TT SA      57:52



W75A  (2)       3.8 km  75 m 

    1 Harris Rae             WA SA      76:13
    2 Fairclough Patricia    OH SA      92:05



M75A  (1)       3.8 km  75 m 

      Catchpoole Bill        YA SA        dns



M80A  (1)       3.8 km  75 m 

    1 Fairclough Lance       OH SA      88:32



Course 3 nonOY  7.0 km  190 m

    1 Venning Shane          YA SA      67:31
    2 Lee Douglas            TJ SA      74:51
    3 English Francis        WA SA      76:30
    4 English Robin          WA SA      78:52



Course 4 nonOY  5.4 km  125 m

    1 Dodd Colin             OH SA      87:46

      Rathjen Lois           NONE SA       mp



Course 5 nonOY  3.8 km  75 m 

    1 Sampson Rachel         TT SA      41:15
    2 Mason-Fyfe Helen       TT SA      44:10
    3 Dose Riordan           TT SA      50:08
    4 Fyfe Dean              TT SA      60:38
    5 Murphy Kevin           TT SA      62:08
    6 Paterson Jeanette      TT SA      84:40



Course 7 nonOY  3.7 km  95 m 

    1 Morcom Fiona           TJ SA      50:49
    2 Dobson-Keefe Brodie    YA SA      54:10



Course 8 nonOY  2.5 km  65 m 

    1 MacFarlan Sue          TT SA      27:51
    2 Smith Melissa          OH SA      37:15



Course 9 nonOY  1.9 km  65 m 

    1 Soden John +1          OH SA      31:34

      Nolan Ann              TJ SA         mp