Bundy Forest 2006Sunday 9/04/06
Orienteering Results

   Pl Name                       Club                             Time



1F  (1)         Course 1 Female

    1 Susanne Casanova           WA SA                         1:11:45



1M  (6)         Course 1 Male 

    1 John Nieuwenhoven          TT SA                         1:05:20
    2 Warwick Dougherty          WA SA                         1:25:07
    3 Dave Nicolson              YA SA                         1:28:54
    4 Craig Colwell              OH SA                         1:53:11

      Timo Sild                  TJ S SA                            ot
      Simon 'Andy' Capp          TJ SA                              ot



2F  (1)         Course 2 Female

    1 Jenny Casanova             WA SA                         1:00:28



2M  (22)        Course 2 Male 

    1 Simon Uppill               OH SA                           42:08
    2 Tristan Lee                TJ SA                           48:33
    3 Paul Hoopman               TJ SA                           49:23
    4 Snappy Pants Hillyard      TJ SA                           53:14
    5 David Talbot               NONE SA                         53:47
    6 Andrew McComb              OH SA                           55:01
    7 Andre Scott                TT SA                           58:26
    8 Tom Dose                   TT SA                           59:13
    9 Andrew Slattery            TT SA                           59:20
   10 Shane Venning              YA SA                         1:00:59
   11 Max Sankauskas             OH SA                         1:01:13
   12 Gerry Velaitis             YA SA                         1:02:11
   13 Tony Radford               TT SA                         1:05:00
   14 Peter Clark                WA SA                         1:05:15
   15 Thomas Diment              TT SA                         1:05:55
   16 Kris Colwell               OH SA                         1:06:54
   17 Heinz Leuenberger          OH SA                         1:11:00
   18 Andrew Mogridge            WA SA                         1:13:57
   19 Nigel Dobson-Keefe         YA SA                         1:14:35
   20 Peter Ashforth             WA SA                         1:18:18
   21 Brett Mason-Fyfe           TT SA                         1:22:09
   22 Richard Strickland         NONE SA                       1:33:51



3F  (14)        Course 3 Female

    1 Vanessa Round              TT S SA                         45:34
    2 Mallory Hughes             OH SA                           48:57
    3 Robin Uppill               OH SA                           52:35
    4 Marissa Lee                TJ SA                           56:39
    5 Shannon Nicolson           YA SA                         1:01:22
    6 Nicole Such                OH SA                         1:03:22
    7 Michelle Chamalaun         OH SA                         1:04:10
    8 Alison Radford             TT SA                         1:04:13
    9 Laura Bell                 OH SA                         1:04:48
   10 Evelyn Colwell             OH SA                         1:09:24
   11 Phil Bell                  OH SA                         1:33:11
   12 Ruth Nicolson              YA SA                         1:41:16
   13 Debbie & Rebecca Venus & H NONE SA                       2:02:23

      Lauren Gillis              NONE SA                            ot



3M  (19)        Course 3 Male 

    1 Robert Smith               TT SA                           47:12
    2 Michael Roberts            OH SA                           50:08
    3 John Lyon                  TT SA                           50:37
    4 Tom Bullock                WA SA                           52:19
    5 Douglas Lee                TJ SA                           53:01
    6 John Williams              TJ SA                           58:00
    7 Trevor Diment              TT SA                         1:01:07
    8 David Tilbrook             OH SA                         1:04:31
    9 Clive Arthur               TT SA                         1:06:13
   10 Peter Kreminski            WA SA                         1:07:54
   11 Daryl Crebbin              YA SA                         1:08:27
   12 Darrin Smith               OH SA                         1:12:01
   13 Stuart Lane                OH SA                         1:12:10
   14 Doug Fotheringham          YA SA                         1:14:54
   15 Vern Hembrow               OH SA                         1:18:34
   16 Bill Catchpoole            YA SA                         1:22:27
   17 Henry Hazell               TT SA                         1:29:36
   18 Al Sankauskas              OH SA                         1:33:43

      Adrian Uppill              OH SA                             dnf



4F  (19)        Course 4 Female

    1 Claire Davill              TJ SA                           36:59
    2 Teri McComb                OH SA                           42:46
    3 Peta Johannsen             YA SA                           48:27
    4 Jennie Bourne              OH SA                           53:08
    5 Julie Crebbin              YA SA                           53:41
    6 Rebecca Hatcher            TJ SA                           55:33
    7 Zita Sankauskas            OH SA                           56:31
    8 Judy Sprod                 U_YA SA                         57:31
    9 Anna Hazell                TT SA                           57:39
   10 Marian Arthur              TT S SA                         57:47
   11 Cheryl Mason               TT SA                           59:16
   12 Rosalie Bennet             TT SA                           59:20
   13 Regina Mogridge            WA SA                         1:02:05
   14 Jeffa Lyon                 TT SA                         1:02:35
   15 Trudy Afnan                OH SA                         1:04:31
   16 Pat Velaitis               YA SA                         1:09:47
   17 Fiorella Pahor             TT SA                         1:16:19
   18 Robyn Cutten               WA SA                         1:24:13
   19 Ann Nolan                  TJ SA                         1:28:44



4M  (12)        Course 4 Male 

    1 Steve Hicks                TT SA                           35:22
    2 George Reeves              TT SA                           36:48
    3 Peter Cutten               WA SA                           38:58
    4 Garry Harris               TJ SA                           40:09
    5 Maarten Nieuwenhoven       TT SA                           48:06
    6 Colin Dodd                 OH SA                           53:34
    7 Robert Hillyard            TJ SA                           58:32
    8 Eric Harris                TT SA                         1:01:23
    9 Marc Turner                TJ SA                         1:03:21
   10 Peter Lazic                YA SA                         1:11:51
   11 Roy Bierton                OH SA                         1:20:05
   12 Bob Waterhouse             NONE SA                       1:42:25



5F  (8)         Course 5 Female

    1 Nadia Velaitis             YA SA                           43:31
    2 Helen Mason-Fyfe           TT SA                           49:10
    3 Rachel Sampson             TT SA                           49:25
    4 Belinda Harris             OH SA                         1:02:41
    5 Chantel Griffen            NONE SA                       1:04:32
    6 Stephanie Mason-Fyfe       TT S SA                       1:11:11
    7 Leeanne Osborne            NONE SA                       1:11:14
    8 Sue Bament                 OH SA                         1:44:17



5M  (13)        Course 6 Male 

    1 Rory McComb                OH SA                           34:33
    2 Benjamin Diment            TT SA                           36:25
    3 Thomas Fotheringham        YA SA                           37:54
    4 Riordan Dose               TT SA                           40:46
    5 Francis English            TJ SA                           51:57
    6 Anthony Talbot             NONE SA                         53:20
    7 Robin English              NONE SA                         54:18
    8 Aaron Maddison             OH SA                           57:45
    9 Geoff Bennett              TT SA                         1:01:49
   10 Luke Hazell                TT SA                         1:05:24
   11 Brett Fisk                 YA SA                         1:07:49
   12 Benjamin Lee               TJ SA                         1:13:48
   13 Simon Mitchell             OH SA                         1:25:07



6F  (10)        Course 6 Female

    1 Jenny Hembrow              OH S SA                       1:01:11
    2 Brock Richmond             TJ S SA                       1:05:59
    3 Carolyn Strong             TT S SA                       1:07:31
    4 Carol Such                 OH SA                         1:13:46
    5 Melissa Smith              OH S SA                       1:20:49
    6 Alex Raleigh               TJ SA                         1:29:50
    7 Marianne Carter            NONE SA                       1:33:37
    8 Jane Coffee                OH SA                         1:40:58
    9 Margrit Leuenberger        OH SA                         1:45:33
   10 Janet Stacy                NONE SA                       3:00:29



6M  (5)         Course 6 Male 

    1 Brodie Dobson-Keefe        YA SA                         1:00:09
    2 Matthew Chamalaun          NONE SA                       1:33:01
    3 David Law                  TT S SA                       1:37:07
    4 Talia Colwell              OH SA                         2:00:00

      Rhiannon Dobson-Keefe      YA SA                             dnf



7F  (4)         Course 7 Female

    1 Liana Crebbin              YA SA                           49:34
    2 Sue Macfarlan              NONE SA                         55:53
    3 Sally & Amy Yusa           OH SA                         1:09:50
    4 Jenny Wood                 NONE SA                       1:10:55



7M  (6)         Course 7 Male 

    1 Bryn McComb                OH S SA                         32:31
    2 Benjamin Schnell           NONE SA                         38:19
    3 Arran Stibbs               OH S SA                         40:47
    4 Christopher Mason-Fyfe     TT SA                           52:11
    5 Nicholas Schnell           NONE SA                         56:26
    6 Igor Petashvili            NONE SA                       1:21:36



8F  (1)         Course 8 Female

    1 Hilary Chervatin           NONE SA                         29:48



8M  (1)         Course 8 Male 

      Trent Crebbin              YA SA                              ot