Mt Crawford OY 2006Sunday 30/04/2006
Orienteering Results

    Pl Name                       Club          Time    Diff.



Course 1  (7)           9.2 km  230 m   17 C

     1 Simon Uppill               OH SA        55:18     0:00
     2 John Nieuwenhoven          TT SA        66:09    10:51
     3 Greg Morcom                TJ SA        68:16    12:58
     4 Tyson Hillyard             TJ SA        77:46    22:28
     5 Ruhi Afnan                 YA SA        79:51    24:33
     6 Andrew Slattery            TT SA        82:17    26:59

       Timo Sild                  TJ SA           mp



Course 2  (20)          7.3 km  150 m   14 C

     1 Paul Hoopman               TJ SA        54:19     0:00
     2 Venessa Round              TT SA        58:46     4:27
     3 Antony Radford             TT SA        60:20     6:01
     4 Dave Nicolson              YA SA        60:36     6:17
     5 Andre Scott                TT SA        64:12     9:53
     6 Max Sankauskas             OH SA        67:31    13:12
     7 Ian Winn                   OH SA        68:56    14:37
     8 Steve Cooper               YA SA        69:15    14:56
     9 Tom Dose                   TT SA        70:12    15:53
    10 Jenny Casanova             WA SA        74:09    19:50
    11 Phil Hazell                TT SA        76:06    21:47
    12 S Venning                  YA SA        78:20    24:01
    13 Nigel Dobson-Keefe         YA SA        81:29    27:10
    14 Gerry Velaitis             YA SA        83:29    29:10
    15 Thomas Diment              TT SA        85:32    31:13
    16 Andrew Mogridge            WA SA        90:18    35:59
    17 Sean Hooper                WA SA        99:18    44:59
    18 Trevor Diment              TT SA       103:01    48:42
    19 Kris Colwell               OH SA       117:00    62:41
    20 Brett Mason-Fyfe           TT SA       135:53    81:34



Course 3  (34)          6.6 km  170 m   15 C

     1 Rory McComb                OH SA        62:19     0:00
     2 Phil Davill                TJ SA        69:23     7:04
     3 Rob Tucker                 YA SA        70:21     8:02
     4 Benjamin Diment            TT SA        70:56     8:37
     5 Peter Ashforth             WA SA        71:26     9:07
     6 Ken Fisher                 YA SA        71:34     9:15
     7 Peter Clark                WA SA        71:55     9:36
     8 Thomas Fotheringham        YA SA        74:57    12:38
     9 Lewis Carter                            75:27    13:08
    10 Tom Bullock                WA SA        75:56    13:37
    11 Garry Harris               TJ SA        80:04    17:45
    12 Lauren Gillis              NONE SA      80:52    18:33
    13 Simon (Andy) Capp          TJ SA        81:18    18:59
    14 Douglas Lee                TJ SA        82:07    19:48
    15 Marissa Lee                TJ SA        82:39    20:20
    16 Mallory Hughes             OH SA        83:06    20:47
    17 Phil Stoeckel              WA SA        86:07    23:48
    18 Riordan Dose               TT SA        87:36    25:17
    19 Luke Hazell                TT SA        88:30    26:11
    20 Darrin Smith               YA SA        90:34    28:15
    21 Laura Bell                 OH SA        92:10    29:51
    22 John Lyon                  TT SA        93:56    31:37
    23 Barry Wheeler              TJ S SA     101:21    39:02
    24 Benjamin Lee               TJ SA       108:40    46:21
    25 Brett Fisk                 YA SA       110:47    48:28
    26 Cheryl Bevelander          TJ SA       115:35    53:16
    27 Erica Diment               TT SA       118:32    56:13
    28 Vern Hembrow               OH SA       122:40    60:21
    29 Harry Waterhouse           TJ SA       122:56    60:37
    30 Cheryl Mason               TT SA       136:43    74:24

       Henry Hazell               TT SA           mp
       Doug Fotheringham          YA SA           mp
       Mike Round                 TT SA           mp
       Shannon Nicolson           YA SA           mp



Course 4  (33)          4.8 km  120 m   11 C

     1 John Williams              TJ SA        40:06     0:00
     2 Robin Uppill               OH SA        42:34     2:28
     3 Robert Smith               TT SA        42:47     2:41
     4 Clive Arthur               TT SA        48:51     8:45
     5 Nadia Velaitis             YA SA        49:26     9:20
     6 Doug McMurray              YA SA        50:41    10:35
     7 Alison Radford             TT SA        58:27    18:21
     8 George Reeves              TT SA        59:03    18:57
     9 Rachel Sampson             TT SA        60:35    20:29
    10 Helen Mason-Fyfe           TT SA        61:45    21:39
    11 Peter Kreminski            WA SA        63:21    23:15
    12 Al Sankauskas              OH SA        64:46    24:40
    13 Ken Thompson               TT SA        67:57    27:51
    14 Marian Arthur              TT SA        69:34    29:28
    15 Tony Ekkelboom             TJ SA        70:28    30:22
    16 Kevin Murphy               TT SA        70:44    30:38
    17 Stephanie Mason-Fyfe       TT SA        71:47    31:41
    18 Richard Sprod              YA SA        75:34    35:28
    19 Allan Andersen             WA SA        77:13    37:07
    20 Tony Rathjen               WA SA        77:17    37:11
    21 Marc Turner                TJ SA        80:30    40:24
    22 Ian Harding                YA SA        82:07    42:01
    23 Dean Fyfe                  TT SA        84:55    44:49
    24 Ruth Nicolson              YA SA        87:23    47:17
    25 Regina Mogridge            WA SA        87:57    47:51
    26 Evelyn Colwell             OH SA        92:04    51:58
    27 Zita Sankauskas            OH SA        92:35    52:29
    28 Judy Sprod                 YA SA       103:23    63:17
    29 Alaric Maude               OH SA       104:01    63:55
    30 Robert Hillyard            TJ SA       105:18    65:12
    31 Meredith Rasch             NONE SA     108:59    68:53
    32 Peter Lazic                NONE SA     120:59    80:53
    33 Debbie Venus               NONE SA     125:18    85:12



Course 5  (19)          3.2 km  75 m   9 C

     1 Craig Colwell              OH SA        25:45     0:00
     2 Ron Larsson                TT SA        44:35    18:50
     3 Belinda Harris             NONE SA      48:14    22:29
     4 Helen Smith                TT SA        49:30    23:45
     5 Colin Dodd                 OH SA        57:13    31:28
     6 Bill Catchpoole            YA S SA      60:02    34:17
     7 Jeffa Lyon                 TT SA        60:11    34:26
     8 Janine Smith               TT SA        66:17    40:32
     9 Iraj and Trudy Afnan       OH SA        66:33    40:48
    10 Ngari Buehm                TT SA        67:39    41:54
    11 Rae Harris                 WA SA        69:01    43:16
    12 Jennie Bourne              OH SA        69:29    43:44
    13 Alan Barnett               TT SA        70:36    44:51
    14 Jennifer Kennedy           TT SA        76:46    51:01
    15 Geoff Bennett              TT SA        87:02    61:17
    16 Pat Velaitis               YA SA        91:23    65:38
    17 Jan Hillyard               TJ SA       107:28    81:43

       Maarten Nieuwenhoven       TT SA           mp
       Fiorella Pahor             TT SA           mp



Course 6  (9)           4.5 km  95 m   12 C

     1 Esther Sprod               YA SA        73:01     0:00
     2 Aaron Maddison             OH SA        83:11    10:10
     3 Robyn Dose                 TT SA       103:38    30:37
     4 Emma and Andrew Cranley    NONE SA     104:00    30:59
     5 Guy Lithgow                NONE SA     108:51    35:50
     6 Sam Ennis                  TT SA       118:30    45:29

       Brock Richmond             TJ SA           mp
       Rebecca and Pipp Hatcher   TJ SA           mp
       Lisa Clark                 WA SA           mp



Course 7  (8)           3.8 km  110 m   9 C

     1 Brodie Dobson-Keefe        YA SA        70:32     0:00
     2 Fiona Morcom               TJ SA        84:51    14:19
     3 Pat Fisher                 YA SA        93:14    22:42
     4 Carolyn Strong             OH SA        98:48    28:16
     5 Michael Strickland         NONE SA     112:13    41:41

       Margrit Leuenberger        OH SA           mp
       Alex and Raleigh X         TJ SA           mp
       Tim Jansen                 NONE SA         mp



Course 8  (10)          2.9 km  75 m   8 C

     1 Talia Colwell              OH SA        45:13     0:00
     2 Rachel Fisk                NONE SA      49:03     3:50
     3 Chantel Griffen            NONE SA      50:56     5:43
     4 Dello Family               NONE SA      52:57     7:44
     5 Caroline Barnett           TT SA        66:43    21:30
     6 Olivia Jansen              NONE SA      68:54    23:41
     7 Debbie Sampson             TT SA        72:14    27:01
     8 Jenny and Alan Wood        NONE SA      74:29    29:16

       Christopher Mason-Fyfe     TT SA           mp
       Lois Rathjen               WA SA           mp



Course 9  (6)           2.0 km  55 m   12 C

     1 Lisa Clark                 WA SA        35:32     0:00
     2 Dante and Ethan Afnan      YA SA        38:21     2:49
     3 Shelly Barnett             TT SA        38:56     3:24
     4 Mark Ennis                 NONE SA      41:15     5:43
     5 Michael Coulson            YA SA        87:44    52:12

       G Von Houten               NONE SA         mp