Marne Rocks 20Aug2006

Sunday 20/08/06 9:29

Results


   Pl Name                         Club            Time 
 
 
 
1M  (4)        7.5 km                  
 
    1 Brett Merchant               TJ SA          58:24 
    2 Andrew McComb                OH SA        1:05:35 
    3 Ian Burns                    NONE SA      1:09:07 
    4 Rob Tucker                   YA SA        1:10:20 
 
 
 
2M  (11)       6.2 km                  
 
    1 Lee Merchant                 TJ SA          51:35 
    2 Nigel Dobson-Keefe           YA SA        1:00:47 
    3 Gerry Velaitis               YA SA        1:01:48 
    4 Adrian Uppill                OH SA        1:02:45 
    5 Andre Scott                  TT SA        1:03:45 
    6 Frank Tomas                  WA SA        1:07:53 
    7 Paul Hoopmann                TJ SA        1:11:02 
    8 Peter Clark                  WA SA        1:13:02 
    9 Phil Stoeckel                WA SA        1:19:19 
   10 Darrin Smith                 OH SA        1:26:12 
   11 Heinz Leuenberger            OH SA        1:29:29 
 
 
 
2W  (5)        6.2 km                  
 
    1 Robin Uppill                 OH SA        1:00:06 
    2 Nicole Such                  OH SA        1:10:45 
    3 Laura Bell                   OH SA        1:10:56 
    4 Lauren Gillis                OH SA        1:19:28 
    5 Regina Mogridge              WA SA        2:30:04 
 
 
 
3M  (15)       4.7 km                  
 
    1 John Williams                TJ SA          41:56 
    2 Clive Arthur                 TT SA          50:24 
    3 Doug McMurray                YA SA          53:07 
    4 Antony White                 OH SA          53:48 
    5 George Reeves                TT SA          56:52 
    6 Garry Harris                 TJ SA          57:34 
    7 John Newland                 YA SA          59:55 
    8 Emma/Andrew Cranley          NONE SA      1:01:06 
    9 Aaron Maddison               OH SA        1:02:22 
   10 Colin Dodd                   OH SA        1:04:08 
   11 Tony Ekkelboom               TJ SA        1:05:04 
   12 Allan Andersen               WA SA        1:07:29 
   13 Ron Larsson                  TT SA        1:08:33 
   14 Bill Catchpoole              YA SA        1:08:50 
   15 Peter Lazic                  YA SA        1:36:40 
 
 
 
3W  (2)        4.7 km                  
 
    1 Claire Davill                TJ SA          54:52 
    2 Sandra Afnan                 YA SA        1:02:08 
 
 
 
4M  (10)       3.2 km                  
 
    1 John Lyon                    TT SA          28:08 
    2 Ken Clarke                   TJ SA          30:43 
    3 Brodie Dobson-Keefe          YA SA          41:33 
    4 Marc Turner                  TJ SA          43:31 
    5 John Such                    OH SA          46:36 
    6 Alan Barnett                 TT SA          48:38 
    7 Robert Hillyard              TJ SA          49:35 
    8 Tom Ralph                    NONE SA        52:26 
    9 Peter/Veronica Kreminski     WA SA          55:14 
   10 Iraj/Trudy Afnan             OH SA        1:05:36 
 
 
 
4W  (5)        3.2 km                  
 
    1 Jeffa Lyon                   TT SA          49:33 
    2 Rae Harris                   WA SA        1:02:17 
    3 Ruth/Jason Nicolson          YA SA        1:02:59 
    4 Bridget White                U_OH SA      1:07:34 
    5 Jan Hillyard                 TJ SA        1:17:07 
 
 
 
5M  (4)        3.9 km                  
 
    1 Hugh Calvey                  TJ SA          46:25 
    2 Neil Alford                  U_TJ SA      1:05:08 
    3 Chris/Raewyn Simmons/Thomas  U_WA SA      1:58:21 
 
      Jack Sherwell                NONE SA          dnf 
 
 
 
5W  (3)        3.9 km                  
 
    1 Kirsten Moller               TT SA          52:39 
    2 Carol Such                   OH SA        1:18:16 
 
      Ann Nolan                    TJ SA            dnf 
 
 
 
6M  (4)        2.2 km                  
 
    1 Pearce Eckermann             NONE SA        40:44 
    2 Barnfield family             NONE SA        48:04 
    3 Caroline/James Barnett       TT SA          54:07 
    4 Bacchus                      NONE SA      1:29:51 
 
 
 
6W  (3)        2.2 km                  
 
    1 Jo Kneebone                  NONE SA        32:43 
    2 Roslyn Rubarth               NONE SA        34:16 
    3 Melissa Smith                OH SA          40:17 
 
 
 
7W  (2)        1.9 km                  
 
    1 Zoe Eckermann                NONE SA        37:51 
    2 Shelly Barnett               TT SA          42:00