Walnut Gate 23/7/2006                        Sun 23/07/2006

Orienteering Results


 

   Pl Name                       Club                             Time

 

 

 

Course 1 Female  (1)      7.9 km  220 m   0 C    

 

    1 Susanne Casanova           WA SA                           51:47

 

 

 

Course 1 Male  (14)       7.9 km  220 m   0 C    

 

    1 John Nieuwenhoven          TT SA                           48:06

    2 Lachlan Hallett            YA SA                           50:14

    3 Benjamin Diment            TT SA                           52:27

    4 Tom Dose                   TT SA                           58:22

    5 Brett Merchant             TJ SA                           58:40

    6 Stephen Dose               TT SA                           60:51

    7 Thomas Diment              TT SA                           62:42

    8 Andre Scott                TT SA                           67:44

    9 David Couche               NONE SA                         68:29

   10 Phil Hazell                TT SA                           69:33

   11 Andrew Slattery            TT SA                           73:21

   12 Daryl Crebbin              YA SA                           86:04

   13 Simon (Andy) Capp          TJ SA                           86:06

   14 Steve Sullivan             YA SA                          101:40

 

 

 

Course 2 Female  (6)      5.0 km  110 m   0 C    

 

    1 Robin Uppill               OH SA                           46:41

    2 Michelle Chamalaun         OH SA                           56:52

    3 Shannon Nicolson           YA SA                           58:55

    4 Julie Crebbin              YA SA                           69:51

    5 Cheryl Mason               TT SA                           73:12

    6 Erica Diment               TT SA                           73:39

 

 

 

Course 2 Male  (23)       5.0 km  110 m   0 C    

 

    1 Adrian Uppill              OH SA                           35:56

    2 Lee Merchant               TJ SA                           40:57

    3 Greg Rowberry              WA SA                           41:40

    4 Tom Bullock                WA SA                           43:29

    5 Gerry Velaitis             YA SA                           44:34

    6 John Williams              TJ SA                           45:04

    7 Frank Tomas                WA SA                           47:37

    8 Riordan Dose               TT SA                           47:42

    9 Clive Arthur               TT SA                           48:22

   10 Trevor Diment              TT SA                           49:33

   11 Doug McMurray              YA SA                           51:09

   12 George Reeves              TT SA                           52:47

   13 Garry Harris               TJ SA                           53:45

   14 Richard Tucker             TT SA                           55:45

   15 David Tilbrook             OH SA                           56:17

   16 Peter Cutten               WA SA                           57:06

   17 Heinz Leuenberger          OH SA                           58:31

   18 Peter Kreminski            WA SA                           59:05

   19 Phil Stoeckel              WA SA                           59:38

   20 Darrin Smith               OH SA                           60:59

   21 Geoff Bennett              TT SA                           71:43

   22 Kevin Vigar                LI SA                           72:58

   23 Ken Thompson               TT SA                           89:04

 

 

 

Course 3 Female  (9)      2.4 km  50 m   0 C     

 

    1 Nadia Velaitis             YA SA                           31:16

    2 Helen Mason-Fyfe           TT SA                           31:40

    3 Stephanie Mason-Fyfe       TT SA                           42:53

    4 Ruth Nicolson              YA SA                           48:27

    5 Zita Sankauskas            OH SA                           51:11

    6 Ann Nolan                  TJ SA                           52:40

    7 Helen Smith                TT SA                           54:32

    8 Rae Harris                 WA SA                           61:36

    9 Robyn Cutten               WA SA                           62:15

 

 

 

Course 3 Male  (9)        2.4 km  50 m   0 C     

 

    1 John Lyon                  TT SA                           25:07

    2 Robert Smith               TT SA                           26:06

    3 Stuart Lane                OH SA                           33:04

    4 Marc Turner                TJ SA                           39:43

    5 Al Sankauskas              OH SA                           44:50

    6 Peter Dick                 NONE SA                         44:51

    7 Colin & Sue Corbett        SB SA                           50:13

    8 Aaron Maddison             OH SA                           53:50

    9 Dean Fyfe                  TT SA                           55:06

 

 

 

Course 4 Female  (2)      4.4 km  70 m   0 C     

 

    1 Emma and  Andrew Cranley   NONE SA                         52:53

 

      Anna Hazell                TT SA                             dnf

 

 

 

Course 4 Male  (2)        4.4 km  70 m   0 C     

 

    1 Simon Mitchell             OH SA                           54:18

    2 Allan Andersen             WA SA                           81:36

 

 

 

Course 5 Female  (4)      3.7 km  50 m   0 C     

 

    1 Pat Velaitis               YA SA                           57:21

    2 Sue Bament                 OH SA                           58:36

    3 Belinda Dick               NONE SA                         64:56

    4 Sue Merchant               TJ SA                           69:10

 

 

 

Course 5 Male  (5)        3.7 km  50 m   0 C     

 

    1 Andrew Hughes              NONE SA                         61:59

    2 Christopher Mason-Fyfe     TT SA                           69:39

    3 Mat & Stephen Dick         NONE SA                         70:07

    4 Henry Hazell               TT SA                           70:47

    5 Phillip Dick               NONE SA                         82:14

 

 

 

Course 6 Male  (1)        2.3 km  20 m   0 C     

 

    1 Aden Sullivan              YA SA                           34:45