Vixen Gully Orienteering Results

Sunday 30 July  2006

Course 1 Female  8.4 km              

    1 Casanova Jenny              WA SA         1:25:50

Course 1 Male  8.4 km                

    1 Nieuwenhoven John          TT SA         1:09:49
    2 Morcom Greg                   TJ SA         1:19:53
    3 Afnan Ruhi                       YA SA         1:23:01
    4 Hillyard Tyson                   TJ SA         1:23:38
    5 Cooper Steve                  YA SA         1:26:13
    6 Nicolson Dave                 YA SA         1:31:59
    7 Capp Simon 'Andy'           TJ SA         1:40:30
    8 Nicolson Jason                YA SA         1:40:34
    9 Burns Ian                    NONE SA       1:47:02

Course 2 Female  6.4 km               

    1 Nicolson Shannon            YA SA         1:24:51
    2 Hughes Mallory               OH SA         1:27:49
    3 Chamalaun Michelle        OH SA         1:38:09
    4 Gillis Lauren                    OH SA         1:41:41

Course 2 Male  6.4 km                   

    1 Lee Tristan                      TJ SA           50:22
    2 Elson Conrad                 YA SA           55:37
    3 McComb Rory              OH SA           59:22
    4 McComb Andrew          OH SA         1:06:30
    5 Scott Andre                     TT SA         1:07:35
    6 Gerborg Kjell            NONE SA       1:08:35
    7 Dobson-Keefe Nigel       YA SA         1:13:03
    8 Dose Tom                        TT SA         1:15:04
    9 Diment Trevor                  TT SA         1:15:38
   10 Bullock Tom                  WA SA         1:19:40
   11 Clark Peter                     WA SA         1:20:38
   12 Colwell Kris                    OH SA         1:29:13
   13 Tucker Rob                    YA SA         1:35:19
   14 Crebbin Daryl                  YA SA         1:38:17
   15 Smith Darrin                   OH SA         1:38:19
   16 Wheeler Barry                 TT SA         1:56:00

Course 2 Female  6.4 km               

    1 Nicolson Shannon           YA SA         1:24:51
    2 Hughes Mallory              OH SA         1:27:49
    3 Chamalaun Michelle        OH SA         1:38:09
    4 Gillis Lauren                    OH SA         1:41:41

Course 2 Male  6.4 km                   

    1 Lee Tristan                      TJ SA           50:22
    2 Elson Conrad                  YA SA           55:37
    3 McComb Rory                OH SA           59:22
    4 McComb Andrew            OH SA         1:06:30
    5 Scott Andre                     TT SA         1:07:35
    6 Gerborg Kjell               NONE SA       1:08:35
    7 Dobson-Keefe Nigel        YA SA         1:13:03
    8 Dose Tom                         TT SA         1:15:04
    9 Diment Trevor                    TT SA         1:15:38
   10 Bullock Tom                    WA SA         1:19:40
   11 Clark Peter                      WA SA         1:20:38
   12 Colwell Kris                     OH SA         1:29:13
   13 Tucker Rob                      YA SA         1:35:19
   14 Crebbin Daryl                   YA SA         1:38:17
   15 Smith Darrin                     OH SA         1:38:19
   16 Wheeler Barry                  TT SA         1:56:00 

Course 3 Female  4.9 km                

    1 Hallett Zebedy                 YA SA           50:01
    2 Uppill Robin                    OH SA           53:42
    3 Velaitis Nadia                  YA SA           57:38
    4 Bell Laura                       OH SA         1:10:56
    5 Mason-Fyfe Stephanie     TT SA         1:15:40
    6 Mason-Fyfe Helen           TT SA         1:17:53
    7 Diment Erica                     TT SA         1:28:32
    8 Nicolson Ruth                  YA SA         1:51:57
    9 Pahor Fiorella                   TT SA         1:57:20

Course 3 Male  4.9 km                

    1 Uppill Simon                   OH SA           32:06
    2 Uppill Adrian                  OH SA           45:56
    3 Smith Robert                   TT SA           57:15
    4 Davill Christopher            TJ SA           58:42
    5 Arthur Clive                     TT SA         1:01:51
    6 White Antony                OH SA         1:03:19
    7 Tomas Frank                  WA SA         1:03:24
    8 Lyon John                        TT SA         1:05:19
    9 Fisher Ken                       YA SA         1:06:21
   10 Dawson Ross             U_YA SA       1:08:45
   11 Harris Garry                     TJ SA         1:09:21
   12 Tilbrook David               OH SA         1:12:28
   12 Reeves George                 TT SA         1:12:28
   14 Williams John                    TJ SA         1:13:04
   15 Mogridge Andrew           WA SA         1:16:17
   16 Hooper Sean                     TJ SA         1:17:00
   17 Lane Stuart                      OH SA         1:19:43
   18 Kreminski Peter               WA SA         1:19:55
   19 Lee Douglas                      TJ SA         1:19:56
   20 Mitchell Simon                 OH SA         1:20:26
   21 Mason-Fyfe Brett             TT SA         1:20:31
   22 Larsson Ron                      TT SA         1:24:21
   23 Catchpoole Bill                 YA SA         1:30:18
   24 Bennett Geoff                    TT SA         1:34:36
   25 Sprod Richard                 YA SA         1:36:31
   26 Rathjen Tony              NONE SA       1:38:13
   27 Fotheringham Thomas      YA SA         1:38:37
   28 Lazic Peter                      YA SA         2:13:34

Course 4 Female  3.5 km               

    1 Lee Marissa                  TJ SA           49:36
    2 Davill Claire                 TJ SA           50:12
    3 Sampson Rachael        TT SA           51:46
    4 Arthur Marian             TT SA           52:29
    5 McComb Teri            OH SA           52:58
    6 Davill Janet                  TJ SA         1:02:08
    7 Sprod Judy                 YA SA         1:02:31
    8 Smith Helen                 TT SA         1:05:58
    9 Mason Cheryl              TT SA         1:12:42
   10 Kennedy Jennifer         TT SA         1:17:32
   11 Lyon Jeffa                   TT SA         1:20:03
   12 Bourne Jennie             OH SA        1:22:34
   13 Sankauskas Zita          OH SA        1:28:37
   14 Venus Debbie        NONE SA       1:34:28
   15 Harris Rae                  WA SA        1:42:21
   16 Hillyard Jan                  TJ SA         1:47:38

      Nolan Ann                       TJ SA             dnf

Course 4 Male  3.5 km           

    1 Roberts Michael           OH SA           38:57
    2 English Francis          NONE SA         48:28
    3 Rathjen Jim                  WA SA           50:14
    4 Clarke Ken                 TJ SA           54:18
    5 Fotheringham Doug    YA SA           54:21
    6 English Robin        NONE SA         58:37
    7 Lee Benjamin               TJ SA         1:02:36
    8 Sankauskas Al             OH SA         1:06:09
    9 Fyfe Dean                     TT SA         1:13:35
   10 Thompson Ken           TT SA         1:21:59
   11 Hillyard Robert            TJ SA         1:22:03
   12 Andersen Allan           WA SA         1:22:09
   13 Murphy Kevin              TT SA         1:23:07
   14 Fairclough Lance         OH SA         1:29:41
   15 Such John                   OH SA         1:32:20
   16 Bierton Roy                OH SA         1:39:40

Course 5 Female  4.1 km                 

    1 Mogridge Regina        WA SA         1:31:55
    2 Ferris Tess               NONE SA       1:41:48
    3 Ayling Jay                NONE SA       2:32:01



Course 5 Male  4.1 km               

    1 Fisk Brett                       YA SA           56:53
    2 Calvey Hugh                   TJ SA           58:45
    3 Davies Brian & Dillon  NONE SA       2:31:53


Course 6 Female  3.4 km                  

    1 Hatcher Rebecca             TJ SA         1:00:49
    2 Blood Sue                NONE SA       1:16:09
    3 Such Carol                    OH SA         1:27:09
    4 Barnett Lin                     TT SA         1:27:35
    5 Green Maya                  YA SA         1:30:13
    6 Bament Sue                   OH SA         1:47:29
    7 Wood Jenny&Allan       YA SA         1:49:07
    8 Smith Melissa                WA SA         1:53:05
    9 Cook Jean                 NONE SA       2:24:40

      Gerborg Ruby                 NONE SA           dnf

Course 6 Male  3.4 km                 

    1 McComb Bryn                 OH SA           58:57
    2 Valadares Justin               WA SA           59:02
    3 Stead Brady                     YA SA         1:26:40
    4 Mason-Fyfe Christopher   TT SA         1:35:17 

Course 7 Female  2.6 km                 

    1 Dobson-Keefe Rhiannon   YA SA           25:20
    2 Rogerson Sophie           NONE SA         41:31
    3 Barnett Caroline                 TT SA           45:04
    4 Soar Sam & Jasmine      NONE SA         51:46

Course 7 Male  2.6 km

    1 Sullivan Aiden                   YA SA           19:24
    2 Valladares Justin               YA SA           22:04
    3 Law David                        TT SA           48:33
    4 Birrane Cameron & Jordan YA SA           59:52
    5 Dall Douglas                  NONE SA       1:25:16

Course 8 Male  1.7 km             

    1 Sullivan Aiden                   YA SA           11:35
    2 Wood Lachlan              NONE SA         32:47

 Course 8 Female  1.7 km                 

    1 Kotro Lana & Mary      NONE SA         32:24
    2 Wood Milly                   NONE SA         32:30