Kuipto Forest OY Orienteering Results

Jacks Paddock  Sunday 28 May 2006

9F  (3)         W-10, W-12B

    1 Morcom Daniel & Fiona TJ SA  23:10
    2 Nickias Jennie                            26:12
    3 Smith Melissa              OH SA   30:03

9M  (3)         M-10,M -12B

    1 Kolman Daniel        TJ SA          19:09
    2 Nikias John             NONE SA   24:56
    3 Afnan Dante            YA SA        31:48
 

8F  (4)         M-12A  (4)

    1 Fisk Rachel                                      30:04
    2 Sampson Debbie             TT SA      32:55
    3 Pavey Isobella Claire      OH S SA  33:28
    4 Chapman Toshika            TT SA   1:39:54

8M  (13)        M-12A  (13)   

    1 Soden Bryn                 OH S SA                  33:32
    2 Tattersall Jay             NONE SA                 35:33
    3 Maher Jacob                NONE SA              37:28
    4 Valladares Justin          NONE SA               38:06
    5 Kolman Damien              OH SA                 38:32
    6 Family Wells               NONE SA                43:43
    7 Mason-Fyfe Christopher     TT SA               44:26
    8 Family Hale                OH SA                      48:40
    9 Bell Daniel                NONE SA                  51:32
   10 Jeffery Flynn                                              56:47
   11 Dall Fergus                NONE SA               1:16:52
   12 Avey & Maher Sara & Michel NONE SA 1:25:47
   13 Harris Bruce,Ben,Steph     NONE SA       1:39:54

7F  (7)         B Grades  (7) 

    1 Mason-Fyfe Helen      TT SA        39:04
    2 Shem Anthea & Tara  NONE SA  54:54
    3 Such Carol                 OH SA        56:37
    4 Fisher Pat                 YA SA        1:02:13
    5 Smith Janine               TT SA       1:15:07
    6 Dickie Kerry               TJ SA       1:18:04
    7 Dose Robyn               TT SA       1:20:47

7M  (2)         B Grades  (2) 

    1 McComb Bryn            OH SA       36:33
    2 Cook Jean               NONE SA  2:34:29

6F  (2)         B Grades  (2) 

    1 Dodsworth Jill             YA SA               56:18
    2 Bennett Rosalie            TT SA             1:05:32

6M  (8)         B Grades  (8) 

    1 Fisk Brett                 YA SA                  41:30
    2 Bennett Geoff              TT SA                56:43
    3 Cranley Emma & Andrew NONE SA 1:00:23
    4 Maddison Aaron          OH SA           1:03:55
    5 Townsend Jim              TT SA            1:06:39
    6 Thorpe Peter               NONE SA      1:19:30
    7 Rees Adam                  NONE SA     1:31:55
    8 Dodsworth Ashley       YA SA            1:33:29


5F  (13)        W-14A,W60A,W65

    1 Kennedy Jennifer       TT SA    52:15
    2 Harris Rae                WA SA 1:09:07
    3 Bament Sue              OH SA  1:10:03
    4 McComb Teri          OH SA   1:12:52
    5 Bell Claire                OH SA  1:18:19
    6 Cutten Robyn           WA SA 1:20:50
    7 Paterson Jeanette      TT SA   1:26:14
    8 Jenkins Joan              OH SA 1:31:03
    9 Hatcher Rebecca       TJ SA   1:33:24
   10 Franklin Christine      TJ SA   1:35:28
   11 Velaitis Pat               YA SA 1:37:21
   12 Nolan Ann                TJ SA  1:41:52
   13 Brown Maureen                    2:34:37

5M  (3)         M-14A  (3)    

    1 Nieuwenhoven Maarten  TT SA 58:13

      Fyfe Dean                  TT SA        dnf
      Such John                  OH SA       dnf

4F  (13)        W-16A, W50A,

    1 Velaitis Nadia           YA SA                     40:16
    2 Bell Laura                 OH SA                     46:30
    3 Davill Claire Bear      TJ SA                      47:12
    4 Upton Rachael           U_WA SA              51:24
    5 Afnan Sandra             YA SA                   53:34
    6 Sampson Rachel         TT SA                   55:34
    7 Sprod Esther              U_YA SA             55:43
    8 Bourne Jennie             OH SA                 1:01:22
    9 Jeanes & Williams Anne-Mar NONE SA1:19:52
    9 Sprod Judy                 U_YA SA            1:19:52
   11 Pahor Fiorella            TT SA                  1:24:53
   12 Mason-Foyfe Stephanie NONE SA       1:32:03
   13 Sankauskas Zita           OH SA              1:48:29

4M  (28)        M60A, M65A

    1 Smith Robert              TT SA                    35:14
    2 Tomas Frank              WA SA                  36:29
    3 Williams John              TJ SA                    37:58
    4 Davill Christopher        TJ SA                    38:23
    5 Henwood Grant           NONE SA            39:17
    6 Dose Riordan               TT SA                  46:45
    7 Arthur Clive               TT SA                     46:48
    8 Tilbrook David            OH SA                  46:52
    9 McMurray Doug         YA SA                  47:12
   10 Kreminski Peter         WA SA                 51:09
   11 Lane Stuart                OH SA                  53:32
   12 Ekkelboom Tony       TJ SA                    54:59
   13 Reeves George          TT SA                   56:29
   14 Boccelli, Birdon Richard,  NONE SA      58:48
   15 Thompson Ken           U_TT SA           1:02:40
   16 Hill Dianne & Bevan   NONE SA          1:05:05
   17 Dodd Colin                OH SA                1:05:22
   18 Harding Ian               YA SA                 1:05:44
   19 Andersen Allan         WA SA                 1:10:38
   20 Lock, McIness Jarrod, Aaro NONE SA  1:15:53
   21 Turner Marc               TJ SA                  1:16:24
   22 Mitchell Simon            OH SA                1:18:08
   23 Vinall Don                 NONE SA            1:20:12
   24 Hicks Mike               TT SA                   1:26:32
   25 Bierton Roy              OH SA                  1:32:39
   26 Lazic Peter               YA SA                  1:33:13
   27 Afnan Iraj                 OH SA                  1:36:12

      Hillyard Robert            TJ SA                             dnf


3F  (12)        W18A, 20A, 35A

    1 Hughes Mallory           OH SA  58:16
    2 Uppill Robin               OH SA 1:03:58
    3 Nicolson Shannon       YA SA 1:12:12
    4 Colwell Evelyn            OH SA 1:21:29
    5 Mason Cheryl             TT SA  1:24:09
    6 Chamalaun Michelle    OH SA 1:27:55
    7 Gillis Lauren              YA SA   1:31:17
    8 Ambrose Ruth            OH SA 1:36:14
    9 Diment Erica              TT SA  1:48:19
   10 Nicolson Ruth           YA SA  2:13:37

3M  (20)        M-16A, M50A, M55

    1 Merchant Lee            TJ SA           47:59
    2 Diment Ben                TT SA         53:43
    3 McComb Rory           OH SA       55:20
    4 Bullock Tom              WA SA       58:59
    5 Clark Peter                WA SA       59:55
    6 Rowberry Greg          WA S SA  1:00:42
    7 Dose Tom                  TT SA       1:01:14
    8 Ashforth Peter            WA SA     1:02:39
    9 Fisher Ken                 YA SA      1:06:48
   10English Francis            TT SA      1:11:20  
   11 Stoeckel Phil             U_WA SA 1:13:33
   12 Harris Garry              TJ SA        1:18:08
   13 Frank Hermann         TT SA       1:18:15
   14 Lee Douglas              TJ SA        1:19:56
   15 Round Mike              TJ SA        1:23:24
   16 Sankauskas Al          OH SA      1:26:58
   17 Hembrow Vern         OH SA      1:39:35
   18 English Robin             TT SA      1:39:37 
   19 Rogers Paul              NONE SA 1:39:55
   20 Lee Benjamin            TJ SA        1:40:20
   21 Bell Phil                  OH SA         2:12:40
   22 Murphy Kevin          TT SA        2:15:03

2F  (3)         W21A  (3)     

    1 Casanova Jenny         WA SA  1:28:33
    2 Round Venessa          TT SA    1:28:42
    3 Soden Zara                OH SA   1:55:51

2M  (15)        M-18A, M40A, M45

    1 Cooper Steve         YA SA      1:10:17
    2 Hoopman Paul         TJ SA       1:17:01
    3 McComb Andrew    OH SA    1:19:55
    4 Venning Shane         YA SA     1:20:08
    5 Nicolson Dave         YA SA     1:25:55
    6 Diment Thomas         TT SA     1:30:48
    7 Hazell Phil                TT SA      1:31:12
    8 Scott Andre             TT SA      1:42:50
    9 Colwell Craig           OH SA    1:42:56
   10 Velaitis Gerry          YA SA    1:46:07
   11 Soden John             OH SA    1:48:17
   12 Diment Trevor         TT SA     1:50:10
   13 Smith Darrin            OH SA    1:51:39
   14 Dobson-Keefe Nigel YA SA  1:55:50

      Mason-Fyfe Brett       TT SA        dnf 


1F  (1)         No Classes

    1 Casanova Susanne WA SA  1:29:21

1M  (11)        M21A,  M-20A,

    1 Uppill Simon            OH SA   1:05:17
    2 Sild Timo                 TJ S SA  1:16:02
    3 Nieuwenhoven John TT SA    1:26:33
    4 Dose Stephen          TT SA    1:27:10
    5 Hallett Lachlan         YA SA   1:33:10
    6 Afnan Ruhi               YA SA   1:35:42
    7 Hillyard Tyson          TJ SA     1:49:55
    8 Nicolson Jason         YA SA   1:58:03
    9 Slattery Andrew       TT SA    1:59:44
   10 Capp Simon 'Andy' TJ SA     2:08:22

      Morcom Greg            TJ SA         ot