SA Sprint Championships Wadmore Park 24/2/2006

 

Results

 


Note: Summer Series Results at the end
 
   Pl   Stno Name                       Club                             Time 
 
 
 
Course 1 M17-39  (13)     3.4 km  70 m   18 C     
 
    1        Hallett Lachlan            YA SA                           16:29 
    2        Arthur Bruce               MF V                            16:41 
    3        Nieuwenhoven John          TT SA                           16:57 
    4        Uppill Simon               OH SA                           16:59 
    5        Elson Conrad               YA SA                           19:41 
    6        Dougherty Warwick          WA SA                           20:49 
    7        Dose Wes                   TT SA                           21:07 
    8        Lee Tristan                TJ SA                           21:11 
    9        Hillyard Tyson             TJ SA                           21:32 
   10        Mogridge Andrew            WA SA                           23:41 
   11        Roberts Michael            OH SA                           26:00 
   12        Diment Thomas              TT SA                           29:17 
   13        Sankauskas Max             OH SA                           36:20 
 
 
 
Course 2 W17-39  (3)      3.0 km  70 m   17 C     
 
    1        Casanova Susanne           WA SA                           17:34 
    2        Hallett Zebedy             YA SA                           21:11 
    3        Hughes Mallory             OH SA                           23:29 
 
 
 
Course 2 M40+  (3)        3.0 km  70 m   17 C     
 
    1        Lee Douglas                TJ SA                           20:29 
    2        Velaitis Gerry             YA SA                           23:43 
    3        Diment Trevor              TT SA                           25:19 
 
 
 
Course 2 M16  (6)         3.0 km  70 m   17 C     
 
    1        Diment Benjamin            TT SA                           20:15 
    2        Dose Tom                   TT SA                           22:01 
    3        Hooper Sean                WA SA                           26:09 
    4        Fisk Brett                 YA SA                           27:03 
    5        Hazell Luke                TT SA                           28:37 
    6        Hazell Henry               TT SA                           30:57 
 
 
 
Course 2 M50+  (8)        3.0 km  70 m   17 C     
 
    1        Lyon John                  TT SA                           21:55 
    2        Arthur Clive               TT SA                           23:31 
    3        Waterhouse Harry           TJ SA                           24:17 
    4        Radford Antony             TT SA                           25:32 
    5        Rowberry Greg              WA SA                           27:09 
    6        Tilbrook David             OH SA                           27:27 
    7        Round Mike                 TT SA                           29:12 
    8        Thompson Ken               TT SA                           34:44 
 
 
 
Course 3 W40+  (2)        2.6 km  70 m   14 C     
 
    1        Diment Erica               TT SA                           30:07 
    2        Hazell Anna                TT SA                           36:39 
 
 
 
Course 3 W16  (3)         2.6 km  70 m   14 C     
 
    1        Velaitis Nadia             YA SA                           22:03 
    2        Gillis Lauren              NONE SA                         23:56 
    3        Bell Laura                 OH SA                           28:44 
 
 
 
Course 3 W50+  (5)        2.6 km  70 m   14 C     
 
    1        Uppill Robin               OH SA                           19:57 
    2        Radford Alison             TT SA                           22:08 
    3        Hembrow Jenny              OH SA                           34:39 
 
             Clark Peter                WA SA                              mp 
             Bourne Jennie              OH SA                             dns 
 
 

Summer Series Results: Wadmore Park 24.2.2006

 

Recreation Course: 3.0km

 

Men

B Thornton 20:10

Peter Cutten 28:12

Peter Fisher 30:20

Keith Hasler 40:10

Rob Hillyard 44:21

Riordon Dose 48:45

Marc Turner 46:55

 

Women

Edda Keskule    40:50

Regina Mogridge 44:30

Carol Such 44:57

Robyn Cutten     11 controls

 

Groups

Bec  & Chris     38:48

John & Susan 41:36

Rosemary & Ruth Nicolson 61:40

 

Scatter:

 

Ron Smernik 18:28

Dave Nicolson   22:00

Bill Catchpole    24.50

John Such 25:40

Frank Tomas 28:52

Doug McMurray  8 controls