Walnut Gate North OY 14th October 2007Sunday 14/10/2007
Orienteering Results

   Pl Name                                                 YB Club          Time



M21A M35A  (8)  9.5 km  290 m

    1 Simon Uppill                                         87 OH SA        56:06
    2 Stephen Dose                                         62 TT SA        67:15
    3 Steve Cooper                                         63 YA SA        75:32
    4 Rory McComb                                          91 OH SA        81:25
    5 Greg Morcom                                          71 TJ SA        82:22
    6 Paul Hoopmann                                        49 TJ SA       101:20

      Nigel Dobson-Keefe                                   63 YA SA          dns
      Jason Nicolson                                       86 YA SA          dns



W21A  (2)       7.8 km  250 m

    1 Susanne Casanova                                     76 WA SA        65:13
    2 Jenny Casanova                                       75 WA SA        74:43



M-20A M45A  (13 7.8 km  250 m

    1 Brett Merchant                                       87 TJ SA        61:30
    2 Tom Dose                                             90 TT SA        66:16
    3 Lee Merchant                                         53 TJ SA        67:23
    4 Andrew McComb                                        58 OH SA        67:59
    5 Tristan Lee                                          89 TJ SA        75:59
    6 Dave Nicolson                                        60 YA SA        79:43
    7 Craig Colwell                                        57 OH SA        83:17
    8 Thomas Diment                                        89 TT SA        88:32
    9 Phil Hazell                                          60 TT SA        93:57
   10 Gerry Velaitis                                       57 YA SA        98:08
   11 Maurice Patten                                       62 RR A        110:05

      Andre Scott                                          60 TT SA           mp
      Bruce Greenhalgh                                     58 TT SA           mp



W35A  (4)       6.3 km  180 m

    1 Lauren Gillis                                        89 OH SA        79:10
    2 Michelle Chamalaun                                   63 OH SA        88:22
    3 Erica Diment                                         63 TT SA       112:25

      Anna Hazell                                          63 TT SA           mp



M-16A M21AS  (1 6.3 km  180 m

    1 John Nieuwenhoven                                    81 TT SA        63:45
    2 Riordan Dose                                         92 TT SA        64:26
    3 Phil Davill                                          52 TJ SA        69:52
    4 Tyson Hillyard                                       82 TJ SA        79:29
    5 Douglas Lee                                          58 TJ SA        88:59
    6 Christopher Davill                                   83 TJ SA        90:22
    7 Bryn McComb                                          94 OH SA        97:15
    8 Benjamin Lee                                         92 TJ SA       100:09
    9 Darrin Smith                                         72 OH SA       105:14
   10 Luke Hazell                                          93 TT SA       116:04



W-20A W21AS W45 4.8 km  140 m

    1 Evelyn Colwell                                       58 OH SA        57:33
    2 Rebecca Hatcher                                      83 TJ SA        86:21
    3 Carolyn Strong                                       56 TT SA        92:51
    4 Regina Rueter                                        59 WA SA        97:58
    5 Ruth Nicolson                                        57 YA SA       102:14
    6 Fiorella Pahor                                       53 TT SA       114:16
    7 Zita Sankauskas                                      53 OH SA       140:52

      Janet Davill                                         53 TJ SA           mp
      Rachael Upton                                        80 WA SA          dns
      Fern Tomas                                              WA SA          dns



M55A M65A  (18) 4.8 km  140 m

    1 John Lyon                                            37 TT SA        47:38
    2 Garry Harris                                         52 TJ SA        49:22
    3 Robert Smith                                         46 TT SA        49:59
    4 Frank Tomas                                          41 WA SA        50:14
    5 Adrian Uppill                                        50 OH SA        52:17
    6 David Tilbrook                                       45 OH SA        56:26
    7 Adrian Watson                                           SB SA        57:17
    8 Peter Kreminski                                      41 WA SA        60:17
    9 John Williams                                        43 TJ SA        67:14
   10 Gil Hollamby                                         39 TT SA        68:50
   11 Al Sankauskas                                        51 OH SA        69:34
   12 George Reeves                                        36 TT SA        76:06
   13 John Such                                            42 OH SA        79:08
   14 Marc Turner                                          46 U_TJ SA      79:15
   15 Colin Dodd                                           49 OH SA        81:52

      Robert Hillyard                                      45 TJ SA           mp
      Greg Rowberry                                        51 WA SA          dns
      Rob Tucker                                           47 YA SA          dns



Groups Course 4 4.8 km  140 m

    1 Tony/Brian Kimberlin/Swann                                          129:32



W-16A W55A W65A 3.2 km  90 m 

    1 Alison Radford                                       51 TT SA        35:26
    2 Jennie Bourne                                        46 OH SA        49:06
    3 Jeffa Lyon                                           33 TT SA        61:02

      Jan Hillyard                                         49 TJ SA          dns
      Patricia von Baumgarten                              61 YA SA          dns



M75A  (2)       3.2 km  90 m 

    1 Brodie Dobson-Keefe                                  95 YA SA        45:56
    2 Ron Larsson                                          29 TT SA        50:25



Course 6 Female 4.2 km  95 m 

    1 Sue Merchant                                         52 TJ SA       100:31

      Robyn Dose                                           60 TT SA          dns



M-14A MOpenB MJ 4.2 km  95 m 

    1 Richard Tucker                                       54 TT SA        48:27
    2 Aaron Maddison                                       75 OH SA        58:36
    3 Michael Bowman                                       59 OH SA        61:35
    4 Henry Hazell                                         91 TT SA        87:06

      Ian Drewe                                                               mp
      Peter Thorpe                                                           dns



Groups Course 7 3.6 km  90 m 

    1 Cherie, Ian,Rhys Wilson                                              58:42
    1 Rhys O'Brien                                                         58:42
    3 Peter and Eva Geelen                                                108:42

      KathyRhondaAnn StockdaleWhyattKimberl                                   mp



W-12A  (1)      2.3 km  50 m 

    1 Melissa Smith                                        76 OH SA        58:57



M-12A  (1)      2.3 km  50 m 

    1 Brodie Dobson-Keefe                                  95 YA SA        27:28



W-10  (1)       2.0 km  40 m 

      Maia von Baumgarten-Tucker                              YA SA          dns