Narrinyeri YA OYSun 1/07/2007 10:10 PM
Orienteering Results

   Pl   Stno Name                         YB Club                             Time



Course 1 Male  (6)        11.1 km  250 m   0 C   

    1        Lachlan Hallett              84 YA SA                         1:37:35
    2        Paul Hoopmann                49 TJ SA                         1:38:02
    3        Wesley Dose                  87 TT SA                         1:38:36
    4        Stephen Dose                 62 TT SA                         1:44:22
    5        Andrew McComb                58 OH SA                         1:51:23
    6        Nigel Dobson-Keefe           63 U_YA SA                       2:24:15



Course 2 Female  (2)      9.7 km  230 m   0 C    

    1        Susanne Casanova             76 WA SA                         1:14:51
    2        Jenny Casanova               75 WA SA                         1:23:03



Course 2 Male  (11)       9.7 km  230 m   0 C    

    1        Michael Roberts              88 OH SA                         1:28:09
    2        Thomas Diment                89 U_TT SA                       1:31:52
    3        Lee Merchant                 53 TJ SA                         1:38:10
    4        Tom Dose                     90 TT SA                         1:42:35
    5        Phil Hazell                  60 TT SA                         1:46:43
    6        Simon (Andy) Capp            55 TJ SA                         1:53:27
    7        Craig Colwell                57 OH SA                         1:56:20
    8        Barry Bourne                 66 TT SA                         2:05:46
    9        Trevor Diment                61 U_TT SA                       2:16:00
   10        Andrew Mogridge              89 WA SA                         2:20:38
   11        Ian Winn                     58 OH SA                         2:30:39



Course 3 Female  (2)      7.5 km  170 m   0 C    

    1        Zara Soden                   66 OH SA                         1:56:36
    2        Erica Diment                 63 U_TT SA                       2:44:27



Course 3 Male  (10)       7.5 km  170 m   0 C    

    1        Rory McComb                  91 OH SA                         1:06:00
    2        Riordan Dose                 92 TT SA                         1:14:53
    3        Tyson Hillyard               82 TJ SA                         1:16:47
    4        Shane Venning                72 U_YA SA                       1:23:08
    5        Gerry Velaitis               57 YA SA                         1:42:44
    6        Darren Smith                    NONE SA                       1:45:04
    7        Ken Fisher                   53 YA SA                         1:51:25
    8        Brett Mason-Fyfe             89 TT SA                         1:58:57
    9        John Soden                   65 OH SA                         2:07:57
   10        Douglas Lee                  58 TJ SA                         2:10:03



Course 4 Female  (13)     5.2 km  95 m   0 C     

    1        Robin Uppill                 54 OH SA                           52:33
    2        Lauren Gillis                89 U_OH SA                         54:26
    3        Claire Davill                79 U_TJ SA                       1:07:19
    4        Laura Bell                   90 OH SA                         1:09:52
    5        Evelyn Colwell               58 OH SA                         1:34:00
    6        Teri McComb                  58 OH SA                         1:35:26
    7        Rachael Upton                80 WA SA                         1:40:52
    8        Carolyn Strong               56 TT SA                         1:42:27
    9        Regina Rueter                59 WA SA                         1:48:55
   10        Anna Hazell                  63 TT SA                         2:07:33
   11        Rosalie Bennett              56 U_TT SA                       2:32:05
   12        Zita Sankauskas              53 OH SA                         2:32:38

             Kat Vogt                        NONE SA                           dnf



Course 4 Male  (28)       5.2 km  95 m   0 C     

    1        Adrian Uppill                50 OH SA                           43:27
    2        Rob Tucker                   47 U_YA SA                         59:10
    3        Phil Davill                  52 LI UF                           59:18
    4        Frank Tomas                  41 WA SA                         1:00:59
    5        Peter Cutten                 37 WA SA                         1:05:39
    6        Stuart Lane                  39 OH SA                         1:08:16
    7        Doug McMurray                46 YA SA                         1:10:23
    8        John Williams                43 TJ SA                         1:11:33
    9        Heinz Leuenberger            52 OH SA                         1:13:51
   10        Luke Hazell                  93 TT SA                         1:15:06
   10        Garry Harris                 52 TJ SA                         1:15:06
   12        Peter Kreminski              41 WA SA                         1:16:33
   13        George Reeves                36 TT SA                         1:21:13
   14        Jim Rathjen                  43 WA SA                         1:32:54
   15        Hermann Frank                50 TT SA                         1:35:51
   16        Tim Vogt                        NONE SA                       1:40:13
   17        Benjamin Lee                 92 TJ SA                         1:43:06
   18        Ken Thompson                 45 TT SA                         1:43:40
   19        Ian Harding                  42 YA SA                         1:44:03
   20        Michael Bowman               59 OH SA                         1:44:50
   21        John Such                    42 OH SA                         1:47:28
   22        Robert Hillyard              45 U_TJ SA                       1:51:08
   23        Peter Lazic                  84                               1:53:39
   24        Al Sankauskas                51 OH SA                         2:01:55
   25        Allan Andersen               35 WA SA                         2:36:02

             Paul Rogers                                                       dnf
             Geoff Bennett                54 U_TT SA                           dnf
             Marc Turner                  46 TJ SA                             dnf



Course 5 Female  (10)     3.8 km  95 m   0 C     

    1        Nadia Velaitis               91 YA SA                           51:11
    2        Stephanie Mason-Fyfe         91 TT SA                           52:49
    3        Helen Mason-Fyfe             92 TT SA                           57:14
    4        Jennie Bourne                46 OH SA                         1:03:06
    5        Rebecca Hatcher              83 TJ SA                         1:09:52
    6        Janet Davill                 53 TJ SA                         1:21:33
    7        Rae Harris                   27 WA SA                         1:52:35
    8        Jan Hillyard                 49 U_TJ SA                       1:58:27
    9        Robyn Cutten                 37 WA SA                         2:02:20

             Jeffa Lyon                   33 TT SA                             dnf



Course 5 Male  (8)        3.8 km  95 m   0 C     

    1        John Nieuwenhoven            81 TT SA                           29:57
    2        Brett Fisk                   58 YA SA                           34:31
    3        Christopher Davill           83 TJ SA                           59:46
    4        Ken Clarke                   77 U_TJ SA                       1:10:48
    5        Dean Fyfe                    71 TT SA                         1:11:05
    6        Jeanette Paterson            48 TT SA                         1:33:36
    7        Mike Hicks                   39 TT SA                         1:33:37
    8        Bill Catchpoole              28 YA SA                         2:06:52



Course 6 Female  (1)      4.5 km  70 m   0 C     

    1        Fern Tomas                      WA SA                         1:01:51



Course 6 Male  (8)        4.5 km  70 m   0 C     

    1        Peter Thorpe                    NONE SA                       1:08:42
    2        Justin Valladares               NONE SA                       1:10:19
    3        Benjamin Schnell                NONE SA                       1:14:57
    4        Bryn McComb                  94 OH SA                         1:16:22
    5        Benjamin Allen               76 OH SA                         1:17:10
    6        Hugh Calvey                  60 TJ SA                         1:21:40
    7        Henry Hazell                 91 TT SA                         1:24:16
    8        Nick Finch                      TJ SA                         2:18:39



Course 7 Female  (3)      4.1 km  85 m   0 C     

    1        Caroline Barnett             92 TT SA                         1:32:02
    2        Madeline Wardleworth            TT SA                         1:32:15

             PAT X 2                         YA SA                             dnf



Course 7 Male  (1)        4.1 km  85 m   0 C     

    1        Birraine cameron             84 YA SA                         2:22:23



Course 8a Female  (1)     3.6 km  55 m   0 C     

    1        Catherine Cameron               NONE SA                         56:57



Course 8a Male  (2)       3.6 km  55 m   0 C     

    1        Brenton Hay                  70 NONE SA                       1:04:21
    2        Christopher Mason-Fyfe       95 TT SA                         1:07:22



Course 8b Male  (2)       2.5 km  35 m   0 C     

    1        Tom Vaughan                     NONE SA                         29:56
    2        Nicholas Schnell                NONE SA                         44:07



Course 8b Female  (5)     2.5 km  35 m   0 C     

    1        Hannah Bourne                96 TT SA                           31:37
    2        Anna Vaughan                    NONE SA                         36:03
    3        Melissa/Caleb Smith          76 OH SA                           38:58
    4        Shelly Barnett               94 TT SA                           54:27
    5        Ann Nolan                    44 TJ SA                         1:08:16