CraigburnSun 22/07/2007
Orienteering Results

   Pl Name                       Club                    Time



Course 1 Female  (1)      7.1 km  280 m   0 C       

    1 Evelyn Colwell             OH SA                 129:41



Course 1 Male  (9)        7.1 km  280 m   0 C       

    1 Andrew McComb              OH SA                  66:13
    2 James Lithgow              GO NSW                 66:23
    3 Simon (Andy) Capp          TJ SA                  76:48
    4 Rory McComb                OH SA                  77:54
    5 Tom Dose                   TT SA                  78:05
    6 Paul Hoopmann              TJ SA                  80:32
    7 John Soden                 OH SA                  82:13
    8 Bruce Greenhalgh           NONE SA                90:29
    9 David Clark                YA SA                  99:05



Course 2 Female  (1)      5.7 km  200 m   0 C       

    1 Lauren Gillis              OH SA                  65:46



Course 2 Group  (2)       5.7 km  200 m   0 C       

    1 Shane Venning and 1        YA SA                  68:45
    2 Grant Henwood and one      NONE SA                70:22



Course 2 Male  (14)       5.7 km  200 m   0 C       

    1 Lee Merchant               TJ SA                  51:30
    2 Brett Merchant             TJ SA                  54:59
    3 Ian Winn                   OH SA                  56:04
    4 Gerry Velaitis             YA SA                  61:41
    5 Barry Bourne               NONE SA                63:57
    6 Riordan Dose               TT SA                  67:26
    7 Tom Bullock                WA SA                  70:03
    8 Nigel Dobson-Keefe         YA SA                  70:54
    9 Frank Tomas                WA SA                  73:30
   10 Peter Ashforth             WA SA                  83:35
   11 Darrin Smith               NONE SA                83:53
   12 Andrew Mogridge            WA SA                  87:56
   13 Stuart Lane                OH SA                  88:37
   14 Antony Radford             TT SA                  90:38



Course 3 Female  (12)     4.0 km  150 m   0 C       

    1 Robin Uppill               OH SA                  48:35
    2 Alison Radford             TT SA                  54:18
    3 Nadia Velaitis             YA SA                  61:36
    4 Teri McComb                OH SA                  64:37
    5 Michelle Chamalaun         OH SA                  66:04
    6 Carolyn Strong             TT SA                  76:26
    7 Helen Smith                TT SA                  93:48
    8 Robyn Cutten               WA SA                 107:44
    9 Kat Vogt                   NONE SA               112:45
   10 Robyn Dose                 TT SA                 115:15
   10 Regina Rueter              WA SA                 115:15
   12 Zita Sankauskas            OH SA                 121:57



Course 3 Group  (2)       4.0 km  150 m   0 C       

    1 Peter Lazic and 1          NONE SA               102:02
    2 Ron Larsson and 2          TT SA                 112:51



Course 3 Male  (19)       4.0 km  150 m   0 C       

    1 Heinz Leuenberger          OH SA                  44:53
    2 Morris Allen               NONE SA                48:44
    3 Paul Rogers                NONE SA                52:51
    4 Luke Hazell                TT SA                  56:38
    5 Peter Cutten               WA SA                  60:56
    6 Bryn McComb                OH SA                  61:57
    7 John Williams              TJ SA                  63:54
    8 Garry Harris               TJ SA                  65:03
    9 Tim Vogt                   NONE SA                65:35
   10 George Reeves              TT SA                  67:05
   11 David Walter               NONE SA                71:53
   12 Lewis Carter               NONE SA                75:03
   13 Tony Ekkelboom             TJ SA                  75:56
   14 Bill Catchpoole            OH SA                  76:19
   15 Peter Kreminski            WA SA                  76:49
   16 John Such                  OH SA                  79:36
   17 Robert Hillyard            TJ SA                  90:43
   18 Benjamin Allen             OH SA                  92:51
   19 Roy Bierton                OH SA                 112:05



Course 4 Female  (3)      4.0 km  70 m   0 C        

    1 Helen Mason-Fyfe           TT SA                  34:31
    2 Zara Soden                 OH SA                  38:30
    3 Mallory Hughes             OH SA                  40:24



Course 4 Group  (2)       4.0 km  70 m   0 C        

    1 Maddy & Eleanor Wardlewort OH SA                  56:46
    2 Ruby Genborg (plus one)    NONE SA               114:39



Course 4 Male  (7)        4.0 km  70 m   0 C        

    1 John Nieuwenhoven          TT SA                  23:49
    2 Morris Allen               NONE SA                31:46
    3 David Tilbrook             OH SA                  37:28
    4 Brett Mason-Fyfe           TT SA                  38:10
    5 Al Sankauskas              OH SA                  44:34
    6 Michael Bowman             NONE SA                51:21
    7 Brodie Dobson-Keefe        YA SA                  61:20



Course 5 Female  (2)      3.9 km  85 m   0 C        

    1 Carol Such                 OH SA                  80:06
    2 Deb Trebilcock             NONE SA                84:05



Course 5 Group  (5)       3.9 km  85 m   0 C        

    1 Talia Colwell (and Bree)   OH SA                  82:27
    2 Keira, Andrew, Emma Cranley NONE SA                84:42
    3 Darren Gogel & Brenton Hay NONE SA                88:34
    4 Chris Aitken               NONE SA               100:19
    5 Rick and Jack Tredea       NONE SA               147:22



Course 5 Male  (5)        3.9 km  85 m   0 C        

    1 Hugh Calvey                NONE SA                41:41
    2 Kingsley Valladares        NONE SA                59:24
    3 Vern Hembrow               OH SA                  62:18
    4 Thomas Wells               NONE SA                74:30
    5 Allan Andersen             WA SA                  77:31



Course 6 Female  (1)      2.7 km  40 m   0 C        

    1 Paula Ashforth             WA SA                  56:58



Course 6 Group  (2)       2.7 km  40 m   0 C        

    1 Rachel Loye and friend     OH SA                  53:29
    2 Allen Family               NONE SA                73:33



Course 6 Male  (2)        2.7 km  40 m   0 C        

    1 Henry & Erik Lock          NONE SA                43:55
    2 Tobias Genborg             NONE SA                58:26



Course 7 Female  (2)      2.2 km  20 m   0 C        

    1 Hannah Bourne              NONE SA                35:14
    2 Yitayih Gobbett            NONE SA                35:34



Course 7 Group  (2)       2.2 km  20 m   0 C        

    1 Melissa & Caleb Smith      NONE SA                47:49
    2 Michele Moreau and 2       NONE SA                53:30



Course 7 Male  (4)        2.2 km  20 m   0 C        

    1 Justin Valladares          NONE SA                27:19
    2 Cameron Birrane            NONE SA                32:36
    3 Scott Vasey                NONE SA                38:51
    4 Rohan Koch                 NONE SA                39:49



Course 8 Group  (1)       1.5 km  20 m   0 C        

    1 Leith and Zara Soden       OH SA                  54:03